Nėštumo metu potraukis yra gana dažnas. Kiekviena nėščia moteris turi skirtingą potraukį ir nori patenkinti savo skonio receptorius, priklausomai nuo nuotaikos. Vienas iš daugelio troškimų yra valgyti šokoladą nėštumo metu. Bet kaip jūs žinote, ar reguliariai juos vartoti yra saugu ar ne?

Šiuo svarbiu metu svarbu atkreipti dėmesį į bet kokio maisto vartojimo naudą ir riziką. Nors šokolado vartojimas nėštumo metu yra įprastas reginys, daugelis iš mūsų nesivargina išsiaiškinti, ar jis tikrai saugus ir tinkamas vartoti. Leiskite mums sužinoti visas detales čia!

Šokoladas nėštumo metu

Ar saugu valgyti šokoladą nėštumo metu??

Jei jums įdomu, ar galime valgyti šokoladą nėštumo metu ir ar tai gerai? Nėra tyrimų, patvirtinančių, kad šokoladą nėštumo metu valgyti nėra gerai. Iš tiesų saugu ir gera šiuo metu turėti šokolado, bet visada saikingai. Atkreipkite dėmesį, kad besilaukiančios motinos visada turi suvartoti mažiau nei 200 mg kofeino per dieną. Atsižvelgiant į tai, kad šokoladuose yra kofeino, per didelis jų vartojimas gali sukelti gestacinį diabetą ir stiprų nesveiką svorio padidėjimą.

Šokolado maistinės vertės nėštumo metu:

Ar žinote, kad šokoladuose yra labai daug magnio, teobromino ir flavonoidų? Sakoma, kad maždaug 45 g pieno šokolado plytelės turi 235 kalorijas su 13 g riebalų, o tokio paties kiekio juodajame šokolade yra 290 kalorijų ir 19 g riebalų. Šokoladuose yra daugiau magnio, o tai labai padeda kontroliuoti ir reguliuoti kraujospūdį.

Šokolado privalumai nėštumo metu:

Šokolado vartojimas nėštumo metu taip pat yra labai naudingas, ir čia yra keletas būdų.

1. Apsaugo nuo preeklampsijos:

Preeklampsija yra viena iš svarbių priešlaikinio gimdymo priežasčių. Ši būklė sukelia moters kraujospūdį, kuris kartais gali sukelti traukulius. Tai taip pat gali sukelti krešėjimą kraujyje ir pakenkti kepenims. Kakavoje yra bromo, kuris yra jo pagrindinis alkaloidas. Taigi juodasis šokoladas nėštumo metu padeda išvengti šios būklės.

2. Reguliuoja kraujospūdį:

Pagrindinis bromo alkaloidas tinkamai reguliuoja moters kūno kraujospūdį. Tai pagerina kraujotaką ir sumažina kraujospūdį. Vartojant kakavą susidaro azoto oksidas, dėl kurio arterijos atsipalaiduoja. Taigi šios sąlygos nėščiai moteriai laikomos sveikomis. Tai dažniausiai būna tamsiuose šokoladuose.

3. Atgaivina stresą:

Šokoladas seniai atleido žmones nuo baimės. Taigi šis veiksnys gali būti labai naudingas nėščiai moteriai, patiriančiai stresą. Stresas ir nėštumas eina koja kojon. Todėl galite pasimėgauti šokoladu, kad atsikratytumėte bet kokio streso. Tai paguodžia ir taip padeda išvengti streso.

4. Laimingesni kūdikiai:

Ši išvada padaryta iš įvairių tyrimų. Nustatyta, kad nėščios moterys, vartodamos šokoladą, turi daugiau galimybių pagimdyti laimingesnius kūdikius. Manoma, kad šie kūdikiai yra daug gyvesni ir sveikesni. Taip pat pastebima, kad šie kūdikiai geriau reaguoja į naujas situacijas.

5. Antioksidantai:

Šokoladuose yra flavonoidų, kuriuos sudaro optimalus antioksidantų kiekis. Šie antioksidantai pagerina nėščios moters imunitetą. Taigi nėštumo metu labai naudinga turėti šokolado, kuriame yra daug būtinų maistinių medžiagų sveikesniam nėštumui. Tai palengvina tinkamą širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, taip pat padeda kovoti su tam tikromis vėžio formomis.

6. Maistinės medžiagos:

Šokoladuose yra tokių maistinių medžiagų kaip geležis ir magnis. Taigi jo vartojimas nėštumo metu gali būti naudingas moteriai. Magnio buvimas padeda riebalų rūgščių metabolizmui. Šokolado viduje esantys riebalai yra sočiųjų ir mononesočiųjų. Jame taip pat yra daug cinko, kalio, seleno ir fosforo.

7. Užkirsti kelią širdies ligoms:

Šokoladuose esantys antioksidantai padeda išvengti širdies ligų. Kuo tamsesnis šokoladas ir kokybiškesnis, tuo geriau nėščiai moteriai. Kelių tyrimų metu buvo nustatyta, kad šokoladas padeda sumažinti mirčių nuo širdies ligų riziką. Taigi nėštumo metu galite valgyti šokoladą, kad išvengtumėte tokių galimybių.

8. Išlaikyti svorį:

Norėdami šokolado, turėtumėte pasimėgauti šokoladu, kuriame yra mažai riebalų ir cukraus. Tai padeda išlaikyti kūno svorį, taip pat sumažina cholesterolio kiekį. Kai vartojate nedidelį kiekį šokolado, tai padeda sumažinti cholesterolio kiekį. Nėštumo metu būtina kontroliuoti ir išlaikyti savo kūno svorį.

9. Pakelia nuotaiką:

Šokoladuose yra įvairių savybių, kurios skatina neuro siųstuvo gamybą. Neurotransmiteriai vadinami endorfinais, nugaros smegenimis ir keliomis kitomis kūno dalimis. Padidėjus endorfinų kiekiui, atsiranda malonus ar savijautos jausmas. Taigi tai padeda pakelti nuotaiką ir padeda jaustis geriau.

10. Energijos teikėjai:

Šokoladas yra žinomas dėl savo saldumo ir gaunamas iš cukraus. Sakoma, kad jis turi reikiamą cukraus kiekį, kuris palengvina energiją. Tai padeda sustiprinti jėgas, taip užkertant kelią silpnumui. Dažnai stebimės, ar nėščios moterys gali valgyti šokoladą, o atsakymas yra teigiamas.

Rizika ir šalutinis poveikis, kurį sukelia per daug šokolado:

Jei šiuo metu esate labai priblokšti žinodami šokolado naudą, tuomet taip pat turite žinoti susijusią riziką ir galimus pavojus! Štai keletas šokolado poveikio nėštumui. Negalima praleisti žinojimo!

1. Per daug kofeino:

Šokoladuose yra optimalus kofeino kiekis. Kofeino vartojimas sukelia kraujospūdį. Taigi ji yra visiškai apribota moterims, sergančioms hipertenzija. Tai taip pat padidina širdies priepuolių ir net mirties galimybes. Kofeinas taip pat palengvina krūties ligų vystymąsi arba sukelia rėmenį. Todėl jo vartojimas turėtų būti ribotas.

2. Daug riebalų:

Dėl didelio cukraus kiekio jame yra daug riebalų. Dėl riebalų pertekliaus sunku išlaikyti kūno svorį. Šiuo atveju būtina kontroliuoti savo kūno svorį. Taigi šokolado vartojimas nėščioms moterims yra labai reikalingas kontroliuojamam šokolado vartojimui, nes kitaip gali padidėti jūsų svoris.

3. Tinkamas šokoladas su mažiau cukraus:

Rinkoje yra įvairių rūšių šokolado, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą rūšį. Kai kurie saldainiai gaminami su dideliu kiekiu cukraus, o kiti – su mažiau cukraus. Labai svarbu pasirinkti tuos, kuriuose yra mažiau cukraus, pavyzdžiui, juodąjį šokoladą. Be to, geriau pasikonsultuoti su gydytoju, kad sužinotumėte, kiek būsimoji mama gali suvartoti cukraus, o atvejis gali skirtis priklausomai nuo asmens.

4. Apribokite suvartojimą:

Svarbu kontroliuoti kasdien suvartojamų šokoladų skaičių. Turėtumėte apriboti savo šokolado vartojimą iki 200 mg per dieną. Patenkinkite alkio troškimą valgydami šokoladą, tačiau venkite persivalgyti. Kai per daug mėgaujatės, tai sukelia daugybę problemų jūsų kūne. Todėl visada atkreipkite dėmesį, kad šokoladas gali būti geras ar blogas nėštumui, atsižvelgiant į suvartojimą.

Kaip išsirinkti geriausius šokoladus nėštumo metu:

Ar visi šokoladai tinka nėštumui? Ne visus juos protinga vartoti šiuo metu. Maistinių medžiagų kiekis, palyginti su riebalų kiekiu, skirsis priklausomai nuo diapazono, ir štai ką reikia nepamiršti prieš renkantis, kad patenkintumėte potraukį.

1. Ne šokolado putėsiams:

Reikėtų vengti šokoladinių putėsių, nes juose yra žalių kiaušinių. Kartais kiaušiniai sukelia įvairias ligas, tokias kaip listeriozė ir toksoplazmozė. Taip pat reikėtų vengti, kad bakterijos nepatektų į kūdikį. Rekomenduojama vartoti kitų rūšių šokoladą, o ne putėsius. Turėtumėte sveikai maitintis, kad būtumėte sveiki.

2. Ekologiškas su mažiau cukraus:

Visada pirmenybę teikite galimybėms be cukraus arba mažiau cukraus. Dauguma jų naudoja dirbtinius saldiklius arba rafinuotą baltąjį cukrų, kuris netinka kūdikio sveikatai. Tai kam tada rizikuoti? Eikite į ekologiškus!

Šokoladinis pienas nėštumo metu:

Jei taip pat trokštate puikaus karšto šokolado pieno, gerai, jūs neturite sustoti. Ar žinote, kad šokoladiniame piene yra daug kalcio ir vitamino D? Šios maistinės medžiagos nepaprastai padeda vaisiaus vystymuisi ir stiprina kūdikio kaulus. Viename puodelyje turite gerą 280 mg ar daugiau kalcio! Ko dar reikia, kad apsaugotume ir apsaugotume širdies ir raumenų vystymąsi?!

Tačiau nepamirškite pieno vartoti tik saikingai. Jei labai priaugate svorio, pasitarkite su gydytoju dėl dozės ir vartojimo apribojimų.

Nėštumo metu pirmenybė teikiama juodajam šokoladui:

Be visų kitų rūšių ir variantų šokolado, tamsūs šokoladai turi keletą privalumų, nes jie yra labiausiai maistingi nėščioms moterims. Jie padeda atpalaiduoti raumenis, apsaugo nuo galimų komplikacijų kontroliuojant kraujospūdį ir sumažina preeklampsijos riziką. Bet kaip visada sakome, saikas yra raktas! Niekada nepraleiskite kitų patiekalų, turėdami per daug tamsaus šokolado. Jie gali sumažinti skrandžio erdvę įvairiems patiekalams ir sveikam maistui.

Niekada neturi būti taip, kad būsimoji mama valgo daugiau nei reikia šokolado, praleidžia įprastą maistą ir sveikus vaisius.

Nors mums visiems patinka girdėti, kad valgyti šokoladą nėštumo metu yra saugu ir sveika, reikia pažymėti, kad apribojimas ir saikas yra svarbiausia. Niekada per daug nesidžiaukite šokolado vartojimu. Gerai, jei be naudos ir galvojant apie galimą pavojų galima nepamiršti ir galimų pavojų.

Straipsnyje tik pasakomas bendras suvokimas ir nuomonė apie šokolado vartojimą nėštumo metu. Būtina atsižvelgti į gydytojo pasiūlymą ir asmeninę būklę, pagrįstą bendra sveikata. Ribos ir kiekis visada gali priklausyti nuo būsimos motinos sveikatos. Norėdami gauti daugiau informacijos, pasinaudokite gydytojo patarimu.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kiek šokolado yra saugu nėštumo metu?

Ans: Maksimalus šokolado kiekis ir kiekis priklauso nuo pirmojo, antrojo ar trečiojo trimestro. Tačiau viršutinė šokolado suvartojimo riba šiame etape priklauso nuo bendros būsimos motinos sveikatos būklės. Tai geriausia aptarti su savo šeimos medicinos specialistu.

Q2. Kodėl nėštumo metu trokštu šokolado??

Ans: Daugeliu atvejų ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu moterys gali trokšti šokolado labiau nei kitos. Kad ir kaip būtų, bendras vitaminų, antioksidantų ir magnio trūkumas verčia trokšti šokolado.

Q3. Kuris šokoladas yra naudingas nėštumui ir kurio reikia vengti?

Ans: Tamsus šokoladas yra vienas iš labiausiai rekomenduojamų vartoti nėštumo metu. Juose yra daugiau magnio, geležies, kalcio ir kalio, kuris tinka kūdikio augimui ir vystymuisi. Venkite baltojo šokolado, nes jame yra labai daug cukraus.