Vystantis tyrimams ir mokslui, mūsų žinios apie mitybos poreikius nėštumo metu plečiasi. Kiekviena diena ir naujausias vystymasis yra omega -3 riebalų rūgščių svarba nėštumo metu. Omega-3 riebalų rūgštys yra viena maistingiausių. Kuris, deja, nėra sintetinamas tiesiogiai organizme ir turi būti vartojamas kaip papildas, o kalbant apie papildus, žuvų taukai yra pagrindinis ir geriausias Omega 3 riebalų rūgščių šaltinis. Šiame straipsnyje mes išsamiai aptarsime žuvų taukų svarbą nėštumo metu.

Žuvų taukai nėštumo metu

Nėščios moterys iš prigimties yra atsargesnės, ką ir kiek valgo. Jie nori suvartoti viską, kas naudinga vaikui. Jei esate nėščia, tada nuleiskite rankas, vyresnio amžiaus šeimos moterys turi pradėti patarti, kaip reguliariai valgyti žuvį.

Kas yra žuvų taukai?

Žuvų taukai yra aliejus, išgaunamas iš riebių žuvų audinių. Tokios kaip silkė, ančiuviai, tunas ir skumbrė.

Žuvų taukų svarba nėštumo metu:

Žuvų taukai yra turtingas Omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, kuris kitu atveju mūsų organizme nesintetinamas. Omega-3 riebalų rūgštys, gaunamos iš žuvų taukų. Jie yra daug maistingesni nei Omega-3 riebalų rūgštys, gaunamos iš augalinių šaltinių. Ir tyrimai parodė, kad vaikai, gimę motinoms, nėštumo metu vartojo Omega-3 riebalų rūgštis. Yra sveikesni ir stipresni, palyginti su tomis, kurios gimė motinoms, kurios nevartojo Omega-3 riebalų rūgščių.

Kuo tokia ypatinga žuvis??

Natūraliai žuvies kūne esantis aliejus yra žinomas kaip žuvų taukai. Šiame aliejuje yra nepakeičiamų riebalų rūgščių, tokių kaip dokozaheksaeno rūgštis ir DHA, kuri bendrai vadinama omega-3. Omega -3 yra naudingas jūsų kūdikiui daugiau nei vienu būdu.

Ar saugu naudoti žuvų taukus nėštumo metu??

Kalbant apie nėštumą, mes labai atsargiai vertiname savo mitybą. Ir ką vartoti, o ko ne. Tyrimai parodė, kad žuvų taukai yra labai saugūs vartoti nėštumo metu motinai ir kūdikiui. Pridėjus DHA ir EPA, du pagrindiniai žuvų taukų ingredientai nėštumo racione parodė teigiamą poveikį vaiko pažinimo ir regos vystymuisi.

Maistas, kurį reikia valgyti nėštumo metu dėl omega-3 riebalų rūgščių:

Toliau pateikiami įvairūs maisto produktai, kuriuose yra daug Omega 3 riebalų rūgščių:

 • Šalto vandens žuvys, tokios kaip lašiša, silkė, auginamos austrės ir sardinės, yra turtingas Omega 3 riebalų rūgščių šaltinis ir yra saugios vartoti nėštumo metu.
 • Rapsų aliejus arba sojų pupelių aliejus, verdant ant labai stiprios liepsnos, kartais pakeičia junginius į žuvies kvapą, kuriame gausu Omega 3.
 • Graikiniai riešutai yra vieninteliai riešutai, kuriuose gausu Omega 3 riebalų rūgščių.
 • Tofu, kuris vėl yra sojų pupelių produktas, gali būti turtingas Omega 3 riebalų rūgščių šaltinis.
 • Tamsiai žalios lapinės daržovės, tokios kaip Briuselio kopūstai, špinatai, kopūstai ir kresai, turi skirtingą kiekį Omega 3.
 • DHA praturtintas maistas.
 • Omega 3 papildai, kuriuos rekomenduojama vartoti nėštumo metu, ypač jei jūsų racione nėra žuvies.

Žuvų taukai nėštumo metu

Žuvų taukų nauda ir šalutinis poveikis nėštumo metu:

Jei jums įdomu, ar galite vartoti Omega-3 žuvų taukus nėštumo metu, ar žuvų taukai yra saugūs nėštumui, tada šios žuvų taukų papildų vartojimo nėštumo metu nauda išspręs visas jūsų abejones.

Žuvų taukų nauda nėštumo metu:

 • Riebalų rūgštys arba Omega-3 prisideda prie sveiko vaisiaus augimo ir padeda vystytis nervų ląstelėms.
 • Omega 3 sudaro jūsų kūdikio neuronų atraminę struktūrą.
 • Žuvų taukų vartojimas nėštumo metu užtikrina teigiamą vaiko regos ir pažinimo vystymąsi.
 • Tai padeda kūdikiui lavinti aštresnes smegenis, taip pat padeda geriau matyti.
 • Nėštumo metu vartojate žuvų taukus, kurie padidina gimimo svorį, o tai laikoma labai naudinga vaikui.
 • Jis apsaugo kūdikį nuo bet kokių gimdymo alergijų.

Šalutinis žuvų taukų vartojimo nėštumo metu poveikis:

 • Vartojant menkių kepenų aliejų, kuriame gausu Omega 3, taip pat yra vitamino A, vadinamo retinoliu, kurio perteklius gali pakenkti vaikui.

Galite ir negalite – yra dviejų rūšių žuvų taukai:

Vienas yra pagamintas iš žuvies kūno ir yra žinomas kaip Omega – 3. Šį žuvų taukus galite vartoti nėštumo metu.

Kitos rūšies žuvų taukai gaminami iš organų, tokių kaip kepenys. Pavyzdys: menkių kepenų aliejus. Tačiau tai nėra saugu vartoti nėštumo metu. Menkių kepenų aliejus taip pat turi Omega-3, tačiau be to, jis taip pat turi vitamino A formą, žinomą kaip retinolis. Didelio retinolio kiekio vartojimas nėštumo metu gali pakenkti jūsų vaikui; todėl geriausia jį laikyti atokiau.

Žuvų taukų dozavimas nėštumo metu:

Daugelis žmonių vartoja žuvų taukų papildus, tačiau jų vartojimas tinkamu kiekiu yra raktas. Ypač kai kalbama apie nėštumą. Du pagrindiniai žuvų taukų komponentai – EPA ir DHA yra būtini normaliam vaisiaus augimui, ir DHA. Visų pirma, jis kaupiasi smegenyse per paskutinį trimestrą. PSO rekomenduoja nėštumo metu kasdien suvartoti 300 mg EPA ir DHA, iš kurių 200 mg turi būti gaunama iš DHA. Kadangi daugumoje žuvų taukų yra daugiau EPA, reikia protingai pasirinkti papildą, kuriame yra daugiau DHA. Nėštumo metu geriausios yra žuvų taukų tabletės, kuriose yra didesnis DHA kiekis.

Kokias žuvis valgyti?

Jei esate nėščia ir žuvis yra įprasta jūsų mitybos dalis, jums tikrai nereikia vartoti žuvų taukų papildų, nes įprastos žuvys, kurias valgote, aprūpins jūsų kūną pakankamu kiekiu omega-3 ir kitų nepakeičiamų riebalų rūgščių. Reguliariai valgydami žuvį, jūs ne tik gausite omega-3 riebalų rūgščių, bet ir gausite organizmui pakankamą kiekį kitų mineralų, vitaminų ir baltymų, kurių paprastai nerasite maisto papilduose.

Riebiose žuvyse yra daugiau Omega 3, todėl nėštumo metu jų reikia valgyti bent du kartus per savaitę. Kitos jūros gėrybių formos, pavyzdžiui, krabai ir krevetės, taip pat suteiks jums riebalų rūgščių, naudingų jūsų vaiko gerovei ir vystymuisi. Baltųjų žuvų, pavyzdžiui, juodadėmių menkių, sudėtyje taip pat yra Omega-3, tačiau jos neatitinka riebios žuvies, tokios kaip tunas, kiekio. Tačiau tuno konservuose nėra daug aliejaus, nes konservavimo procedūra pašalina žuvis nuo natūralių aliejų.

Priežastis vartoti žuvų taukų papildus (Omega 3) nėštumo metu:

 • Žmonėms, kurie nevalgo žuvies, gauti Omega 3 iš augalinių šaltinių yra labai sunku ir ne taip veiksminga.
 • Žuvies su gyvsidabriu vartojimas nėštumo metu gali būti pavojingas, o to geriausia išvengti nėštumo metu vartojant žuvų taukų kapsules.
 • Žuvų taukų papildai yra geriausi papildai Omega 3 riebalų rūgštims gauti, nes juose yra didžiausias DHA ir EPA kiekis.

Žuvų taukų vaidmuo kūdikių vystymuisi:

Toliau pateikiami įvairūs privalumai, kuriuos kūdikis įgijo vartodamas žuvų taukus nėštumo metu:

 • Žuvų taukų papildų vartojimas nėštumo metu padeda sveikesniam vaiko augimui per pirmuosius šešerius jo gyvenimo metus.
 • Žuvų taukų papildai teigiamai veikia vaiko kaulus ir raumenų masę. Jie yra didesni ir rečiau nutukę.
 • Žuvų taukų EPA komponentas palaiko imuninę sistemą, širdį ir uždegiminį atsaką, o DHA komponentas palaiko akis, smegenis ir centrinę nervų sistemą.

Atsargumo žodis!

Nors riebių jūros gėrybių vartojimas yra naudingas kūdikiui. Nepersistenkite, nes gėlo vandens laimikiai gali užsikrėsti vandenyje esančiais teršalais. Tokie kaip polichlorinti bifenilai (PCB) PCB kaupimasis jūsų organizme gali pakenkti jūsų negimusio vaiko sveikatai. Be to, vartojant toksiškas žuvis, biomagnifikacija taip pat gali sukelti apsinuodijimą gyvsidabriu. Taigi saugokitės, ką valgote!

Jei nesate žuvų valgytojas ir nėštumo metu pageidaujate vartoti žuvų taukų papildus. Prieš nuspręsdami, kokį papildą pasirinkti, būtinai pasitarkite su gydytoju. Rūpinkitės tuo, ką valgote, ir jūs labai gerai pasirūpinsite savo kūdikiu dar prieš jam gimstant.

Daugybė medicinos srities tyrimų rekomenduoja vartoti žuvų taukus nėštumo metu. Dėl savo naudos motinai ir vaikui. Tačiau labai svarbu jį vartoti tinkamomis dozėmis. Jei planuojate vartoti žuvų taukų tabletes nėštumo metu. Tuomet geriausia pasitarti su gydytoju dėl tinkamos dozės ir geriausio žuvų taukų prekės ženklo nėštumo metu.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

1 klausimas: kada turėtume pradėti vartoti Omega 3 žuvų taukus nėštumo metu?

Ans: Jei planuojate pastoti, tuomet geriausia pradėti vartoti Omega 3 žuvų taukus. Maždaug prieš šešis mėnesius iki nėštumo ir Omega 3 papildų vartojimas prieš nėštumą padeda organizmui kaupti nepakeičiamųjų riebalų rūgščių atsargas.

2 klausimas. Ar Omega 3 žuvų taukai padeda išgydyti strijas nėštumo metu?

Ans: Nėra tikrų įrodymų, kad Omega 3 žuvų taukai padeda išgydyti strijas nėštumo metu. Tačiau Omega 3 žuvų taukai tikrai padės sumažinti uždegimą. Susijęs su žala, padaryta dėl strijų.

3 klausimas: ar galiu vartoti Omega 3 žuvų taukus 9 nėštumo mėnesį?

Ans: Maisto srityje atliekama daug tyrimų. Tai tinka vartoti nėštumo metu. Vienas iš naujausių tyrimų parodė, kad nėštumo metu vartojami žuvų taukai Omega 3. Gali turėti naudos vaiko augimui, kuris gali trukti iki 6 metų amžiaus.