Kai pradedate vartoti antrąjį nėštumo trimestrą, galite pradėti jausti kai kuriuos pilvo skausmus. Paprastai nėra jokios priežasties panikuoti, tačiau jei turite tam tikrų stebimų sąlygų, gali būti dėl ko nerimauti. Bet kokiu atveju verta žaisti saugiai, kai kalbama apie jūsų ir jūsų kūdikio gyvenimą. Taigi, patikrinkite, kas kelia nerimą ir kas ne, ir jei nesate tuo įsitikinę, visada turite kreiptis į gydytoją. Nors pilvo skausmą nėštumo metu gali sukelti kelios priežastys, yra keletas priežasčių, dėl kurių reikia nerimauti, o kai kurios ne visai.

Pilvo skausmas nėštumo metu - priežastys ir gydymas

Dėl kokių pilvo skausmo priežasčių nėštumo metu turiu susirūpinti?

Negimdinis nėštumas:

Faktai rodo, kad 1 iš 50 moterų susiduria su negimdinio nėštumo rizika, kuri yra kiaušinio implantacijos kitur nei gimdoje koncepcija. Tačiau, jei tapote to auka, patirsite stiprų skausmą ir gali atsirasti kraujavimas per 6–10 nėštumo savaičių. Negimdinis nėštumas negali būti tęsiamas, todėl jums reikės nedelsiant gydyti. Kad būtų saugiau, patikrinkite, ar implantacija gimdoje atlikta ultragarsu.

Persileidimas:

Jei moterys nėštumo metu patiria stiprų pilvo skausmą per pirmąjį trimestrą, tai negali būti gerai. Be to, kadangi beveik 15% nėštumų baigiasi persileidimais, turite saugotis kraujavimo ir mėšlungio, kaip ir menstruacijų metu..

Placentos sutrikimas:

Maždaug 1 iš 200 nėštumo atvejų placenta gali atskirti nuo gimdos sienelės. Tai yra labai rimta komplikacija, kurią reikia apsvarstyti, nes placenta yra deguonies ir maistinių medžiagų šaltinis kūdikiui, o tai trukdo jūsų kūdikio augimui. Paprastai jie atsiranda trečiąjį trimestrą ir pasireiškia progresuojančiu apatinės pilvo dalies skausmu nėštumo metu. Jei anksčiau yra buvęs placentos atsiskyrimas arba esate asmuo, kuriam gali būti padidėjęs kraujospūdis ar bet kokia pilvo trauma, greičiausiai esate linkęs į placentos atsiskyrimą.

Šlapimo takų infekcija:

Priešlaikinio gimdymo rizikos padidėjimas yra sunkus šlapimo takų infekcijos vaidmuo nėštumo metu. Kai kurios moterys apskritai skundžiasi staigiu noru šlapintis, deginimo pojūčiu šlapinantis ir kruvinu šlapinimu. Dauguma moterų, sergančių šlapimo takų infekcija, nėštumo metu taip pat patiria pilvo skausmą. Jei gydytojas dažnai tikrins šlapimą, ieškodamas bakterijų, tai padės jį sugauti anksti, o ankstyvosiose stadijose bus galima sumažinti būklę naudojant tik antibiotikus..

Tulžies akmenys:

Viršutinės pilvo dalies skausmas nėštumo metu gali rodyti, kad tulžies pūslėje yra akmenų. Tai būdinga tik tuo atveju, jei esate vyresnis nei 35 metų ir turite antsvorio. Tačiau skausmas gali plisti ir per nugarą bei pečius. Taigi, atmerkite akis nuo visų rūšių simptomų, kad įsitikintumėte, jog jūs ir jūsų kūdikis išliks sveiki.

Apendicitas:

Paprastai skausmas nėštumo metu turėtų būti sutelktas kaip apatinės pilvo dalies skausmas, tačiau visas nėštumo faktas jį perkelia į šiek tiek aukštesnį lygį. Dėl gimdos padidėjimo apendiksas traukiamas beveik iki bambos, todėl sunku diagnozuoti. Tai taip pat yra viena iš daugelio priežasčių, dėl kurių moterys linkusios mirti, ty vėlyva diagnozė. Nėštumo metu galite pastebėti pykinimą, vėmimą ir apetito stoką kartu su viršutinės pilvo dalies skausmu.

Kokios priežastys man nekenkia??

Na, pradedant vidurių užkietėjimu ir baigiant raiščių skausmu, yra daug priežasčių, sukeliančių pilvo skausmą nėštumo metu. Nors jūsų auganti gimda išstumia žarnyną ir visą nėštumą esate labiau linkusi į vidurių užkietėjimą ir dujas, prie skausmo prisideda ir tokie veiksniai kaip apvalių raiščių skausmas ir Braxton Hicks susitraukimai. Nors apvalių raiščių skausmas taip pat yra susijęs su gimda, jis paprastai išsprendžiamas pats. „Braxton Hicks“ susitraukimai labiau panašūs į praktinius susitraukimus. Tačiau, jei negalite atskirti Braxton Hicks nuo gimdos susitraukimų, paskambinkite savo gydytojui.

Kada turėčiau pradėti paniką?

Na, jei panika reiškia, kad norite susitikti su savo gydytoju, turite būti atsargūs dėl šių dalykų:

 • Jei nėštumo metu jaučiate pilvo skausmą gerokai prieš 12 savaičių.
 • Jei kraujuojate arba stipriai spazmai
 • Jei per valandą susitraukėte daugiau nei keturis kartus.
 • Jei jaučiate stiprų pilvo skausmą.
 • Jei stipriai skauda galvą.
 • Jei turite regėjimo sutrikimų.
 • Jei jūsų rankos, kojos ar veidas patinsta.
 • Jei jaučiate skausmą šlapinantis arba kraują šlapime.
 • Jei patiriate kurį nors iš aukščiau paminėtų punktų, laikas nedelsiant paskambinti gydytojui ir apsilankyti. Nedelskite, net jei turite užuominą apie bet kurį iš šių ženklų.

Kaip gydyti šį pilvo skausmą?

Na, tiksliau, gydytojas pirmiausia turi išsiaiškinti tikrąją skausmo priežastį. Nors, jei dėl dažnos ir atsitiktinės priežasties skauda pilvą, galite pabandyti, kad palengvintumėte skausmą ar net gydytumėte patys:

 • Nedarykite staigių judesių.
 • Gerkite daugiau skysčių.
 • Jūs turite valgyti dažnai ir dažnai.
 • Pailsėkite kuo dažniau.

Dabar jums gali pasisakyti. Tačiau apsilankę pas gydytoją, kurio turėtumėte, paklauskite jo apie visas jūsų turimas abejones. Galite išsiaiškinti, ar jūsų skausmas yra rimtas ženklas ar kažkas, kas gali sukelti komplikacijų, arba net paklausti, ar galite palengvinti skausmą, kai jis išsiaiškins, kas sukėlė šiuos skausmus.