Kas yra pykinimas?

Pykinimas apibrėžiamas kaip ligos jausmas, linkęs jausti vėmimą. Tai verčia jus jausti tam tikrą ligą ir norą vemti, kad vėl atsikratytumėte. Pykinimas ar noras vemti yra dažnas simptomas nėštumo metu. Tai galite patirti nėštumo metu ir tai gali sukelti įvairių nepatogumų nėštumo metu. Pykinimas iš esmės taip pat žinomas kaip rytinis pykinimas ir pykinimas nėštumo metu. Paprastai tai yra vienas iš labiausiai paplitusių moterų simptomų. Nėštumo metu pykinimą patiria iki 70% nėščių moterų. Šis simptomas dažniau pasireiškia pirmąjį nėštumo trimestrą. Tačiau tai gali tęstis ir vėlesnėse nėštumo stadijose.

Pykinimas nėštumo metu

Nors pykinimas yra diskomfortas. Tačiau tai visai nekenkia nei jums, nei jūsų kūdikiui, o yra sveiko nėštumo požymis.

Kas sukelia pykinimą nėštumo metu?

Pykinimo priežastis nėra visiškai žinoma, tačiau iki šiol atlikti tyrimai yra susiję su hormono gamyba. Žmogaus chorioninis gonadotropinas (HCG) nėštumo metu. Aiškus mechanizmas, kaip šis žmogaus chorioninis gonadotropinas sukelia pykinimą, nežinomas. Tačiau dėl to, kad abu šie dalykai pasiekia piką tuo pačiu metu, daro išvadą. Kad tarp jų yra tam tikras ryšys ir jie yra tarpusavyje susiję.

Kai kurie kiti veiksniai, kurie gali būti atsakymas į įprastą klausimą „kas sukelia pykinimą nėštumo metu“, gali būti šie:

 • Gali būti, kad turite jautrų skrandį, kuris gali pabloginti jūsų būklę, kol jūsų kūnas bando prisitaikyti prie pokyčių, kuriuos lydi nėštumas.
 • Jei esate stresas ar pavargęs, tai gali sukelti fizinę kūno reakciją ir sukelti pykinimą bei vėmimą.
 • Nėštumo metu estrogenas pakyla iki aukščiausio lygio, kuris taip pat gali prisidėti prie šio pykinimo jausmo.
 • Kita priežastis gali būti padidėjęs estrogeno ir progesterono kiekis, kuris gali atpalaiduoti virškinamojo trakto raumenis, todėl virškinimas tampa ne toks efektyvus ir gali sukelti pykinimą.
 • Jei praleidžiate valgį arba valgote aštrų ar riebų maistą, tai taip pat gali prisidėti prie pykinimo jausmo.

Kada tikėtis pykinimo?

Pykinimas nėštumo metu paprastai prasideda per keturias ar aštuonias nėštumo savaites, taip pat gali būti tęsiamas visą nėštumo eigą. Kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, todėl ne kiekviena moteris susiduria su pykinimo problema. Kai kurioms moterims tai gali prasidėti nuo nėštumo pradžios, o paskui trukti tik porą savaičių, o paskui baigtis, arba gali praeiti per pirmuosius kelis nėštumo mėnesius.

Kadangi tai yra esminis rytinės ligos elementas, tačiau tai nereiškia, kad pykinimas bus jaučiamas tik ryte. Tiesą sakant, ši problema dažniau pasitaiko visą dieną, o ne anksti ryte.

Pykinimo gydymas nėštumo metu:

Tai dažna problema ir dažnai gali sukelti didelį diskomfortą nėštumo metu. Norėdami atsikratyti šios problemos ir gydyti pykinimą, galite imtis šių priemonių-

 • Venkite valgyti maisto produktų, kurie gali sukelti tokio tipo vėmimą ar pykinimą
 • Dažnai valgykite mažus patiekalus, o ne valgykite tik tris kartus per dieną
 • Valgydami valgykite mažiau skysčių ar vandens, o tarp jų – valgydami
 • Laikykite sodos krekerius prie lovos ir suvalgykite porą prieš atsikeldami. Nekilkite iš karto, tiesiog leiskite jiems suvirškinti ir lėtai atsikelkite, kai jaučiatės pasiruošę.
 • Stenkitės laikyti saldainius su savimi ir, susidūrę su tokia problema, čiulkite saldainius, kad išvengtumėte jausmo.
 • Valgykite daugiau sauso, paprasto maisto, pavyzdžiui, baltųjų ryžių, sauso skrebučio, o ne kreminio ar sodresnio maisto, kuris gali sukelti vėmimą.
 • Laikykite savo kambarį vėdinamą, kad išvengtumėte uždusimo jausmo, o grynas oras patektų į vidų, kad šiek tiek palengvėtų ir jaustumėtės atsipalaidavęs.
 • Citrinų ar imbiero naudojimas kaip gėrimo sudedamoji dalis ar jų uostymas gali padėti atsikratyti pykinimo.
 • Daug ilsėkitės, nesistenkite per daug dirbti, o kai jaučiatės pavargę, tiesiog pabandykite atsigulti ir atsipalaiduoti.
 • Jei rekomenduojama, naudokite vitaminų papildus. Bet tik gydytojo receptu, ribotu kiekiu. Kadangi per daug geležies ar kitų papildų gali sukelti pykinimą.

Daugelis moterų mano, kad šios natūralios priemonės gali nepadėti. Taigi jie gali ieškoti vaistų nuo pykinimo, kad galėtų palengvinti nėštumą. Visada galite pasikalbėti su savo gydytoju ir išgerti vaistų, kad atsikratytumėte pykinimo ir jaustumėtės geriau nėštumo metu.

Kodėl tai įprasta:

Pykinimas nėštumo metu yra labai dažnas reiškinys, kuris taip pat laikomas sveiku nėštumo požymiu, todėl nerimauti dėl šios problemos nėra daug, tačiau jei jis sukelia jums daugiau nepatogumų, nei galite ištverti, kreipkitės į gydytoją ir vaistai ar kitos problemos sprendimo alternatyvos. Pykinimo nebuvimas nesukelia susirūpinimo, nes, nepaisant nėštumo hormonų gamybos, kai kurios moterys nejaučia ankstyvojo nėštumo simptomų.

Tačiau šios problemos ne visada reikia vengti, nes kartais tai gali sukelti problemą keletą kartų. Pavyzdžiui, stiprus pykinimas kartu su vėmimu gali rodyti krūminį nėštumą. y., kai placenta išsivysto į nenormalią cistų masę, o ne tampa perspektyviu nėštumu.

Kai kurios bendros idėjos rodo, kad pykinimas nėštumo metu gali būti:
 • Sumažinkite vaisiaus poveikį potencialiai pavojingoms dietos medžiagoms.
 • Jis priima jūsų kūną, kad prisitaikytų ir sureguliuotų jūsų aktyvumo lygį, kad palankiai padėtų motinos ir vaisiaus audiniams augti, kad palaikytų nėštumą.
 • Tai skatina valgyti maistą, kuriame yra daug maistinių medžiagų, pavyzdžiui, daug angliavandenių, skaidulų ir kt.

Pykinimas nėštumo metu gali būti gana didelė problema. Tačiau atlikę tam tikras prevencines priemones ir vaistus, galite lengvai atsikratyti bėdų.