Apskritai rūkymas laikomas pavojingu sveikatai. Tačiau kartais mes atsisakome šios minties, kad galėtume mėgautis rūkymu be kaltės. Ar kada pagalvojote, kokios tokios akimirkos gali sukelti, ypač jei esate nėščia mama? Rūkyti nėštumo metu niekada nerekomenduojama. Pavojai yra įvairūs. Straipsnyje bus pasakyta apie viską, ką reikia žinoti.

rūkymas nėštumo metu

Moterys perspėjamos nerūkyti prieš nėštumą, nėštumo metu ar po jo, kad būtų užtikrinta gera jos ir jos vaiko sveikata. Nors 2011 m. Atliktas tyrimas parodė, kad 2011 m. Atliktas tyrimas parodė, kad iki 10% moterų iš visų tyrime dalyvavusių moterų rūkė būdamos nėščios.

Jei esate priklausomas, geriausia, ką galite padaryti, tai sumažinti per dieną surūkomų cigarečių skaičių iki labai mažo. Nėštumas yra etapas, į kurį reikia žiūrėti rimtai.

Rūkymo poveikis nėštumui: šalutinis poveikis

Daugelis tyrimų parodė, kad rūkymas nėštumo metu gali būti pavojingas tiek motinai, tiek jos vaisiui. Tai yra keletas iš daugelio rizikų, kurios neigiamai veikia motinos ir kūdikio gyvenimą. Pažvelkite į jį, kad žinotumėte keletą pavojų.

1. Priešlaikinis gimdymas:

Pirmoji rūkymo rizika nėštumo metu yra priešlaikinis kūdikio gimimas. Rūkymas nėštumo metu sukelia priešlaikinį membranų plyšimą, kuris paskatintų gimdymą, kol kūdikis dar nėra visiškai išsivystęs. Tai taip pat gali sukelti psichinę ar fizinę kūdikio ligą vėliau ar ankstyvoje stadijoje.

2. Placentos sutrikimas:

Rūkymas nėštumo metu gali lemti placentos atsiskyrimą nuo prisitvirtinimo vietos, tokiu atveju vaisius patiria stresą ir gali sukelti vaisiaus mirtį. Jei prieš gimdymą placenta bus atsieta nuo vaisiaus, tai bus labai kritiška situacija kūdikiui ir motinai. Motina taip pat gali patirti daug kraujo netekimo.

3. Cezario pjūvis:

Rūkymas gali priversti placentą uždengti gimdos kaklelį, o tai labai sumažina tikimybę, kad gimdys natūraliai, o tai pailgins motinos atsigavimo laiką ir įtampą. Nieko nėra geriau už sveiką kūdikį, kurį paprastai pagimdė sveika ir sveika motina.

4. Virkštelės pažeidimas:

Vienas iš reikšmingiausių rūkymo nėštumo metu padarinių yra ribotas deguonies ir kraujo tiekimas vaisiui per virkštelę. Tai gali pasirodyti labai skausminga ir sukelti kraujo netekimą nėštumo metu.

5. Mažas gimimo svoris:

Nėščiosios rūkalės turės susidurti su mažesnio svorio kūdikiu nei įprastas sveikas kūdikis. Tai turės įtakos kūdikio sveikatai per pirmuosius kelis mėnesius, o gal ir vėliau. 2004 m. Atliktas tyrimas parodė, kad 11,6% mažesnio svorio kūdikių gimė rūkančioms motinoms. Kūdikiai, gimę mažo svorio, dažniau kenčia nuo sveikatos problemų.

6. Staigios kūdikių mirties sindromas:

Dar vienas slegiantis rūkymo poveikis nėštumo metu. Kūdikiams, veikiantiems nikotino, esančio cigaretėse nėštumo metu arba po jo, gali pasireikšti SIDS. Tokiais atvejais vaiko mirtis yra nepaaiškinama.

7. Būsimas nutukimas:

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad paaugliams, kurių motinos rūkė nėštumo metu, buvo 33% daugiau kūno riebalų nei kitiems paaugliams, todėl jie nutukę.

Rūkymo pavojus nėštumo metu sustoja ne tik tada, kai kūdikis yra motinos viduje. Tai taip pat suteikia ilgalaikį poveikį jūsų berniukui ar mergaitei. Štai keletas pavojų, kurie tęsiasi po gimimo.

a. Būsimi rūkymo įpročiai:

Kitas tyrimas rodo, kad vaikai pradeda rūkyti ankstyvame amžiuje, jei jie gimė nėštumo metu rūkančioms motinoms. Šios paveldimumo situacijos galima išvengti, jei mama prieš planuodama kūdikį daug mesti rūkyti.

b. Rūkymas po gimdymo:

Pavojus kyla ne tik rūkant nėštumo metu, bet ir rūkant po nėštumo. Nikotino poveikis žindant kūdikį gali padaryti daug žalos. Mamos, rūkančios žindymo metu, taip pat yra atviros daugeliui su plaučiais susijusių komplikacijų. Ligos, tokios kaip plaučių vėžys ar krūties vėžys, gali patekti į moteris ir pakenkti joms bei jų vaikui.

c. Pasyvus rūkymas:

Didžiausias pavojus yra pasyvus rūkymas. Jūs čia nerūkote, bet aplinkiniai rūko, o jūs įkvepiate oro, taigi pasyviai rūkote. Rūkymas aplink kūdikius gali pakenkti jų švelniai kvėpavimo sistemai ir sukelti plaučių infekcijas bei astmą. Kai kuriais atvejais tai gali sukelti staigios mirties sindromą kūdikiams. Kūdikiai negali įkvėpti tokių sunkių nikotino pripildytų dūmų, dėl kurių ankstyvoje jų gyvenimo stadijoje atsiranda kenksmingų ligų ar kvėpavimo takų ligų..

Patarimai ir būdai mesti rūkyti nėštumo metu:

Štai keletas patarimų, kaip mesti rūkyti nėštumo metu, kurie bus naudingi, jei nuspręsite mesti rūkyti.

1. Pirmiausia reikia išanalizuoti, koks laikas jums yra sunkiausias. Turite žinoti, kada jaučiatės neramus ir kokie veiksniai skatina jus rūkyti. Kartais jūsų gali paprašyti, kai kiti aplinkiniai rūko. Geriausias dalykas, kurį reikia padaryti tokiais atvejais, yra iš tikrųjų pabandyti padaryti kažką kito, kas reikalauja jūsų dėmesio. Galite pabandyti išspręsti galvosūkį, išvalyti ir pan. Viską, kas reikalauja viso jūsų dėmesio. Tai pirmasis nukrypimas.

2. Šiek tiek pakeiskite savo kasdienybę. Stenkitės vengti tų dalykų, kurie verčia jus trokšti cigaretės.

3. Pirmosios mesti rūkymo savaitės sukels jums stresą. Tos dienos yra sunkiausios! Tačiau jūs turite rasti būdų, kaip tai padaryti. Pabandykite pasikalbėti su žmonėmis ir įtraukite d į kai kurias diskusijas.

4. Pasitarkite su gydytoju ir paprašykite jo patarimo. Tai bus labai naudinga.

Nors visi šie veiksmai gali atrodyti paprasti, realybė bus labai kitokia. Taip pat norime jus įspėti, kad nė vienas iš jų jums nepadės, jei neatliksite tam tikro lygio kontrolės. Tačiau geriausia, ką galite padaryti, tai laikykitės ir stenkitės stengtis labiau ir slopinti savo pagundą. Kalbėjimas ir jūsų dėmesio nukreipimas labai padės. Kaip jau minėjome, pasyvūs rūkymai nėštumo metu taip pat gali būti pavojingi. Rūpinkitės.