Rėmuo yra deginimo pojūtis, kurį jaučiate krūtinės centre. Tai taip pat vadinama rūgšties nevirškinimu ir skrandžio stemplės refliuksu. Šis deginimo pojūtis atsiranda dėl virškinimo sutrikimų skrandyje. Skrandyje esančios rūgštys grįžta (refliuksas) į stemplę, sukeldamos deginimo pojūtį ir dirginimą. Rūgštys kartais net sudaro gerklę ir sukelia dirginimą. Šis deginimo pojūtis beveik visais atvejais neturi nieko bendra su širdies veikimu ir yra labiau susijęs su pilvo išsiplėtimu ir dėl to atsirandančiais organų pokyčiais nėštumo metu.

rėmuo nėštumo metu

Rėmuo yra dažnas skundas nėštumo metu ir apima virškinimo sutrikimus ir deginimo pojūtį krūtinės centre. Dauguma moterų nėštumo metu patiria rėmenį. Remiantis tyrimu, iki 45 % nėščių moterų rėmuo. Šis rėmuo yra labai dažnas antrąjį ir trečiąjį trimestrą. Nors rėmuo nėštumo metu yra nekenksmingas, jis gali būti labai nemalonus ir sukelti problemų. Ekspertai teigia, kad rėmuo atsiranda dėl hormoninių ir fizinių organizmo pokyčių. Ši problema kyla nėštumo metu ir dažniausiai išsprendžiama po gimdymo.

Rėmens priežastys:

Įprasto virškinimo metu maistas patenka į stemplę (vamzdelį, jungiantį burną ir skrandį), per raumenų vožtuvą, vadinamą apatiniu stemplės sfinkteriu (LES), ir į skrandį. Ši LES yra durų tarp jūsų stemplės ir skrandžio dalis. Jis atsidaro, kad praleistų maistą, ir užsidaro, kad skrandžio rūgštys nepatektų. Kai rėmuo ar rūgšties refliuksas, LES pakankamai atsipalaiduoja, kad skrandžio rūgštis pakiltų į stemplę. Tai sukelia skausmą ir nudegimus krūtinės srityje.

Nėštumo metu svarbus hormonas, vadinamas progesteronu, dar vadinamas nėštumo hormonu, išsiskiria dideliais kiekiais. Šis hormonas puoselėja nėščios moters gimdą ir joje esantį kūdikį. Be to, šis hormonas veikia kaip raumenų relaksantas. Dėl šios priežasties LES dažniau atsipalaiduoja, gali atsirasti daugiau rūgščių. Dėl šios priežasties rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę ir sukelia deginimo pojūtį krūtinės srityje.

Rėmuo yra labai dažnas nėščioms moterims antrąjį ir trečiąjį trimestrą dėl augančios gimdos. Tai daro spaudimą skrandžiui ir žarnynui. Dėl šio slėgio maisto turinys nustumiamas į maisto vamzdį, sukeldamas rėmenį ir nevirškinimą. Gali būti keletas kitų rėmens priežasčių, pavyzdžiui, į savo racioną įtraukti aštrų ar riebų maistą ir neatlikti reikiamų fizinių pratimų, kad tinkamai virškintumėte ir atsikratytumėte rėmens.

Rėmens palengvinimas nėštumo metu:

Rėmuo nėštumo metu gali sukelti didžiulį diskomfortą nėščiai moteriai ir sukelti kitų problemų. Taigi, norint išvengti rėmens nėštumo metu, reikia imtis įvairių priemonių.

 • Venkite valgyti daug, o vietoj to reguliariai valgykite mažus patiekalus, kad virškinimas būtų geresnis. Valgydami tinkamai kramtykite, kad maistas būtų tinkamai virškinamas.
 • Po to, kai valgote kramtomąją gumą, kramtomoji guma stimuliuoja seilių liaukas, kuriose gamina seiles. Šios seilės padeda neutralizuoti maisto vamzdžio rūgštį.
 • Venkite maisto ir gėrimų, kurie sukelia virškinimo trakto sutrikimus. Tokie gėrimai yra alkoholis, gazuoti gėrimai, kofeinas, šokoladas ar kiti vaisiai, kuriuose gausu citrinos rūgšties ir kiti, pavyzdžiui, riebus maistas.
 • Vakarienę rekomenduojama valgyti 2–3 valandas prieš miegą. Taip yra todėl, kad maistas gerai virškinamas ir galite sveikai miegoti.
 • Valgymo metu venkite gerti daug vandens ar skysčių, o tarp valgymų tarpų turėkite daug skysčių ir vandens.
 • Miegokite su keliomis pagalvėmis ar pleištu viršutinėje kūno dalyje. Viršutinės kūno dalies pakėlimas padeda išlaikyti gaminamą rūgštį tinkamoje vietoje, taip pat padeda virškinti maistą.
 • Visada stenkitės miegoti kairėje kūno pusėje, kad rūgšties refliuksas nepatektų į stemplę.
 • Venkite dėvėti aptemptus drabužius aplink juosmenį ir pilvą. Nėštumo metu visada dėvėkite laisvus drabužius.
 • Rūkymas padidina skrandžio rūgštingumą, o rūgštingumas savo ruožtu sukelia rėmenį. Todėl venkite rūkyti.
 • Antacidai padeda sumažinti rėmuo. Prieš pradėdami vartoti bet kokias antacidines tabletes, pasitarkite su gydytoju.
 • Trumpas laisvalaikio pasivaikščiojimas po valgio padeda tinkamai virškinti.

Kai kurios namų gynimo priemonės, kurių reikia laikytis, yra šios:

 1. Venkite žalių svogūnų, česnakų.
 2. Apribokite gazuotų gėrimų vartojimą.
 3. Negerkite per daug citrusinių vaisių sulčių.
 4. Apsvarstykite galimybę valgyti mažiau šokolado.
 5. Visada stenkitės miegoti kairėje pusėje.

Mitybos planas, siekiant palengvinti širdies deginimą nėštumo metu:

 • 1 puodelis avižinių dribsnių su neriebiu pienu ir 1 obuolys.
 • 1 puodelis jogurto ir vaisių.
 • ½ žemės riešutų sviesto ir želė sumuštinio bei 1 puodelis daržovių sriubos.
 • 1 sauja viso grūdo krekerių ir 1 uncija mėgstamo kieto sūrio.
 • 2 uncijos vištienos, ½ puodelio saldžiųjų bulvių košės ir ½ puodelio varškės su vaisiais.

Rėmuo nėštumo metu yra dažnas, tačiau tai atsitinka ne kiekvienai moteriai, o deginimo pojūčio sunkumas kiekvienai moteriai skiriasi. Norėdami išgydyti rėmens problemą, vadovaukitės pirmiau minėtomis priemonėmis, tačiau jei problema vis dar išlieka, nedelsdami kreipkitės į savo ginekologą, kad gautumėte tinkamų vaistų.

Apibendrinant galima pasakyti, kad rėmuo nėštumo metu yra dažnas reiškinys ir dėl to nereikėtų labai jaudintis. Kai kurie pagrindiniai gyvenimo būdo pokyčiai ir aukščiau paminėtos namų gynimo priemonės gali palengvinti rėmuo nėštumo metu. Tačiau, jei problema vis dar išlieka, reikia gydyti rėmenį ir rūgšties refliuksą nėštumo metu, nes naujausi tyrimai rodo, kad GERL simptomai buvo susiję su padidėjusiu su nėštumu susijusiu pykinimu ir vėmimu. Antacidai, H2RA ir PSI yra saugūs vartoti nėštumo metu, taigi, jei gyvenimo būdo pakeitimai nesugeba valdyti GERL simptomų, šiuos vaistus galima pridėti prie priešvėžinio gydymo režimo.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar saugu vartoti vaistus nuo rėmens nėštumo metu??

Ans: Viskas priklauso nuo naudojamo narkotiko tipo. Gydytojas gali geriau patarti, kokius vaistus vartoti rėmeniui nėštumo metu. Vienas dalykas tikrai yra tas, kad nesigydykite patys. Informuokite gydytoją apie vartojamus vaistus.

Q2. Ar rėmuo yra ankstyvo nėštumo požymis??

Ans: Ne, rėmuo visai nėra nėštumo ženklas. Pykinimas, vėmimas, nuovargis yra vieni pirmųjų nėštumo požymių.

Q3. Ar rėmuo nėštumo metu gali pakenkti kūdikiui?

Ans: Ne, rėmuo nekenkia kūdikiui. Rėmuo yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių dalykų nėštumo metu.

Q4. Ar rėmuo nėštumo metu sukelia širdies priepuolį??

Ans: Rėmuo nėštumo metu neturi nieko bendra su širdies veikla. Rėmuo atsiranda dėl rūgšties refliukso iš skrandžio į stemplę, sukeldamas deginimo pojūtį.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikta informacija skirta tik žinioms ir nėra suprantama kaip profesionali medicininė konsultacija, o minėtos naminės priemonės neturėtų būti naudojamos kaip medicininės diagnozės ir gydymo pakaitalas. Be to, nesigydykite patys? Jei turite klausimų dėl rėmens nėštumo metu, būtinai pasitarkite su gydytoju ir priimkite pagrįstą sprendimą.