Rudos išskyros nėštumo metu gali sukelti nerimą motinai ir jos šeimai. Rudos išskyros nėštumo metu dažnai klaidingai laikomos lengvu laikotarpiu. Rudos išskyros iš tikrųjų yra pasenęs arba sukrešėjęs kraujas, išstumiamas iš gimdymo kanalo. Rudos išskyros nėštumo metu kartais yra artėjančio persileidimo požymis. Tačiau dažniausiai rudos išskyros yra visiškai normalios ir nekelia nerimo. Tačiau geriausia anksti pasikonsultuoti su gydytoju, kad būtų išvengta bet kokių gimdymo komplikacijų rizikos ir būtų lengviau kvėpuoti.

Ar rudos spalvos išsiskyrimas nėštumo metu yra normalus?

Pirmąjį trimestrą nėštumo metu rudos išskyros kelių dėmių pavidalu yra nekenksmingos ir daugeliu atvejų visiškai normalios. Paprastai jis baigiasi per dvi ar tris dienas be jokios medicininės pagalbos. Išskyrimas yra bekvapis ir nėra susijęs su nemaloniais pojūčiais, tokiais kaip deginimas ar mėšlungis. Kai kurioms moterims išskyros yra ne rudos spalvos, o raudonos arba šiek tiek rausvos. Tai taip pat normalu. Jei nėra per didelio kraujavimo iš makšties, mama turėtų tiesiog gerti daug skysčių ir labai gerai pailsėti. Tačiau, dar kartą kartoju, geriausia anksti pasikonsultuoti su gydytoju, kad vėliau būtų išvengta bet kokių gimdymo komplikacijų..

Kodėl ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu atsiranda rudos išskyros?

Rudos išskyros gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Kraujavimas iš implantacijos yra viena iš priežasčių. Kraujavimas iš implantacijos atsiranda, kai apvaisintas kiaušinis yra pritvirtintas prie gimdos gleivinės. Kas ketvirtai moteriai kraujavimas iš implantacijos yra rudos išskyros priežastis. Jei kraujavimas nėra lengvas, bet net vidutinio sunkumo-jau nekalbant apie stiprų-reikia kreiptis į gydytoją.

Rudos išskyros taip pat gali atsirasti dėl papildomo makšties gimdymo kanalo ir gimdos kaklelio jautrumo šiuo laikotarpiu. Padidėjęs hormonų kiekis ir kraujotaka makštyje ir gimdos kaklelyje sukelia šį jautrumą. Dirginimas ir vidinis įtrūkimas gali sukelti rudas išskyras. Ši problema paprastai susitvarko netrukus, kai organizmas pradeda prisitaikyti prie pokyčių, atsiradusių dėl apvaisinto kiaušinio implantacijos. Jei dirginimas ir rudos išskyros išlieka, kreipkitės į gydytoją.

Kitos priežastys:

Kitos priežastys yra nekenksmingi gimdos kaklelio polipai ant gimdos kaklelio, fibroidų augimas gimdos gleivinėje ir su krauju susiję sutrikimai, tokie kaip von Willebrand liga, trukdanti natūraliam kraujo krešėjimui.

Išskyrus kraujavimą iš implantacijos, dėl visų kitų rudų išskyrų priežasčių būtina nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju. Jei yra daug rudų išskyrų, motina gali patirti nuovargį, galvos svaigimą, pykinimą, alpimą, pilvo spazmus ir karščiavimą, o tai yra labai nesveika tiek motinai, tiek kūdikiui. Priklausomai nuo išskyros priežasties, gali būti įvairių gydymo būdų.

Negimdinis nėštumas:

Jei rudos išskyros tęsiasi ilgą laiką, tai paprastai rodo persileidimą. Kad išvengtumėte pirmųjų nesveikos rudos išskyros požymių, pasinaudokite gydytojo patarimu. Sunkus ir dažnai gyvybei pavojingas kraujavimas atsiranda būklės, vadinamos negimdiniu nėštumu, kai apvaisintas kiaušinis pradeda vystytis ne gimdoje, o pačiame kiaušintakyje. Tai gali būti pavojinga gyvybei dėl per didelio kraujavimo ir atitinkamo kraujospūdžio sumažėjimo. Jei atsiranda stiprių išskyrų iš makšties ir pilvo skausmų bei mėšlungio, nelaukite, bet nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Molinis nėštumas:

Rudos išskyros taip pat gali atsirasti dėl itin reto molinio nėštumo atvejo, kai embrionas vystosi netinkamai, tačiau placentos ląstelės vis tiek auga ir dauginasi. Molinis nėštumas yra labai sunkus ir turi būti nedelsiant gydomas, kad būtų išvengta baisių pasekmių. Rudos išskyros, nors ir gali pasirodyti normalios, gali turėti labai rimtų priežasčių. Į tai nereikia žiūrėti lengvai.

Rudos išskyros taip pat gali atsirasti dėl placentos sutrikimų, kai placenta dengia gimdos kaklelio burną arba placenta yra per anksti atskirta nuo gimdos. Pastarosios placentos anomalijos atveju yra gausus kraujavimas ir stiprus skausmas. Placentos sutrikimai yra labai rimti ir reikalauja skubios medicininės pagalbos, kad būtų užtikrinta motinos ir kūdikio sauga.

Infekcijos makštyje ir gimdos kaklelyje taip pat gali sukelti rudas išskyras. Paprastai juos lydi nemalonus jausmas makštyje. Būtina nedelsiant gydyti, kad infekcija neplistų ir nepasunkėtų bei nesukeltų rimtų gimdymo komplikacijų.

Rudos išskyros taip pat gali atsirasti dėl staigios fiziškai įtemptos veiklos ar galbūt kritimo. Bet kuriuo atveju nedvejodami kreipkitės į gydytoją.

Kaip išspręsti šią rudos spalvos iškrovos problemą??

Pradedantiesiems nepanikuokite. Rami psichinė atmosfera yra būtina tiek motinos, tiek kūdikio sveikatai. Ramiai nusiteikę objektyviai įvertinkite savo būklę. Ar išskyros sunkios, ar tik kelios dėmės? Kokia yra iškrovos spalva? Ar aš patiriu kokį nors diskomfortą? Ar jaučiu nuovargį, pykinimą ar pilvo spazmus? Jei taip, tai kaip dažnai atsiranda mėšlungis? Po tam tikro laiko, kad įvertintumėte savo būklę ir atsakytumėte į aukščiau pateiktus klausimus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad jis nustatytų rudos išskyros priežastį.

Po apsilankymo pas gydytoją, jei nuosprendis yra kraujavimas iš implantacijos, tada lengvai kvėpuokite. Kraujavimas iš implantacijos gali sukelti nuotaikos svyravimus ir galvos skausmą. Yra daug natūralių būdų kovoti su implantacinio kraujavimo simptomais. Gerkite daug vandens ir kitų skysčių, tokių kaip vaisių sultys ir žalioji arbata, kad sustiprintumėte, gaivintumėte ir detoksikuotumėte savo kūną. Ilgai ilsėkitės, kad atgaivintumėte save. Pasikonsultavę su gydytoju eikite neskubėdami pasivaikščioti.

Norėdami nuraminti mintis, galite išbandyti kvėpavimo pratimus. Įsitikinkite, kad visiškai nejaučiate jokios psichinės įtampos. Skaitykite paguodžiančias knygas ir klausykitės švelnios muzikos. Sveiko kūno raktas yra laiminga ir sveika psichinė sveikata. Tačiau dar kartą pakartosiu. Nėštumo metu nevartokite rudų išskyrų. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad vėliau nekiltų nepageidaujamų komplikacijų. Būkite sveiki, būkite laimingi!