Labai svarbu protingai pasirinkti maistą, nes tai daro įtaką tiek jūsų, tiek būsimo vaiko sveikatai. Kokie yra sezamo sėklų privalumai ir pavojai nėštumo metu? Indijoje baltųjų sezamų sėklų vartojimas laikomas pavojingu, nes padidina kūno šilumą ir sutrikdo organizmo hormoninę pusiausvyrą.

sezamas nėštumo metu

Kai kurie žmonės taip pat mano, kad tai sukelia priešlaikinį gimdymą ir persileidimą. Tačiau nėra jokių mokslinių tyrimų, kurie tai patvirtintų. Priešingai, sezamo sėklos yra kelių gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų, kurios yra labai naudingos nėštumo metu, sandėlis. Vis dėlto sumišęs? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie „ellu“ nėštumo metu.

Ar saugu valgyti sezamo sėklas nėštumo metu:

Viduramžiais buvo manoma, kad sezamo sėklų vartojimas yra persileidimų priežastis, nes jie padidina kūno šilumą ir padidina gimdos susitraukimus. Tačiau tyrimai įrodė, kad tai tik mitas ir priešingai populiariam įsitikinimui, sezamo sėklų vartojimas nekenkia nėštumui, o atveria kelią sveikam gimdymui be komplikacijų.

10 gramų sezamo sėklų maistinė vertė:

Sezamo sėklos praturtintos įvairiomis būtinomis maistinėmis medžiagomis. Kas 10 gramų sėklų yra maždaug toks kiekvieno ingrediento kiekis.

 • Kalorijos: 51
 • Angliavandeniai: 2 g
 • Baltymai: 2 g
 • Riebalai: 4 g
 • Kalcis: 89 mg
 • Geležis: 1,3 mg
 • Pluoštas: 1 g

Kiti mineralai, tokie kaip kalis, magnis ir B grupės vitaminai, yra nedideliais kiekiais.

Sezamo sėklų valgymo nauda nėštumo metu:

Sezamo sėklų valgymas nėštumo metu gali turėti daug naudos tiek jums, tiek jūsų kūdikiui. Tačiau įsitikinkite, kad nesate alergiškas šioms sėkloms, ir prieš vartodami pasitarkite su gydytoju.

1. Sezamo sėklose yra daug maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, kalcis, magnis, B grupės vitaminai, kurie yra svarbūs tinkamam vaisiaus augimui..

2. Jie yra turtingas ląstelienos šaltinis ir palengvina vidurių užkietėjimo bei kitų virškinimo problemų simptomus nėštumo metu.

3. Sezamo sėklose yra folio rūgšties, kuri apsaugo kūdikių nervinio vamzdelio defektus.

4. Sėklose gausu vitamino C, kuris stiprina imuninę sistemą ir apsaugo nuo infekcijų.

5. Sezamo sėklos yra turtingas geležies šaltinis, todėl apsaugo motiną ir kūdikį nuo anemijos.

6. Juose gausu baltymų ir amino rūgščių, kurios užtikrina gerą vaisiaus sveikatą.

7. Juose yra oleino rūgšties, kuri sumažina blogojo cholesterolio (MTL cholesterolio) kiekį, padidina gerojo DTL cholesterolio kiekį ir palaiko lipidų profilį.

Sezamo sėklų šalutinis poveikis nėštumo metu:

1. Per didelis sezamo sėklų vartojimas nėštumo metu gali sudirginti žarnyną ir sustiprinti pykinimą. Todėl pirmuosius 3–4 nėštumo mėnesius geriau jų nevartoti.

2. Sezamo sėklos, vartojamos per daug, gali perkaisti kūną ir sukelti persileidimus pirmąjį nėštumo trimestrą.

3. Sezamo sėklos taip pat gali padidinti gimdos susitraukimus ir padidinti abortų riziką.

4. Sezamo sėklos nėštumo metu gali sukelti alergiją ir odos bėrimą.

5. Jei suvartojama per daug, jie sukelia nesveiką svorio padidėjimą. 100 g sezamo sėklų yra 590 kalorijų, tai prilygsta valgio daliai.

Kaip įtraukti sezamo sėklas į nėštumo dietą:

Yra daug būdų, kaip sezamo sėklas įtraukti į savo mitybą. Dabar, kai žinote jo maistinę vertę, yra keletas paprastesnių būdų, kaip juos įtraukti į savo mitybą.

 • Galite greitai pasimėgauti sezamo pyragu, o šį padažą galite sujungti su duona arba daržovių lazda, kad greitai užkandžiautumėte.
 • Jis taip pat gali pridėti šių sėklų prie pagrindinių mėtų ir kalendros čatnio ir padidinti jo maistinę vertę nepakenkiant skoniui.
 • Savo dubenį su grūdais galite papuošti sezamo sėklomis, kad būtų dar daugiau traškumo.
 • Kol „laddoos“ yra sveiki jūsų dietos priedai.
 • Sezamo sėklomis taip pat galima papuošti indiškus karius, padažus ir salotas.

Priešingai populiariam įsitikinimui, sezamo sėklos kenksmingos nėštumo metu yra visiškai mitas. Jei jie vartojami saikingai, jie yra visas maistinių medžiagų paketas ir yra labai naudingi nėštumo metu. Saugokitės, kad jų nevartotumėte per daug ir mėgaukitės jų nauda sveikatai.

Sezamo sėklos yra saugios vartoti nėštumo metu, jei esate atsargūs, kiek suvartojate. Ši natūrali žolė su savo maistinėmis vertėmis buvo įrodyta, kad ji yra saugi moksliniais tyrimais. Tačiau, jei vis dar galvojate apie sezamo sėklų vartojimą, galite pašalinti abejones pasikalbėję su savo gydytoju.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar juodosios sezamo sėklos yra saugios nėštumo metu??

Ans: Nėštumo metu juodosios sezamo sėklos yra sveikesnės nei baltosios, nes jose yra daugiau kalcio. Tad nedvejodami užkandžiaukite ir juodus.

Q2. Ar sezamo sėklos yra saugios žindymo laikotarpiu??

Ans: Sezamo sėklose yra daug kalcio ir į estrogeną panašių augalų savybių. Jie padidina motinos pieno gamybą maitinančioms motinoms ir yra saugūs žindymo laikotarpiu.

Q3. Kada vengti sezamo sėklų nėštumo metu?

Ans: Pirmąjį nėštumo trimestrą geriausia vengti sezamo sėklų, nes tai gali padidinti pykinimą, o jei suvartojama per daug, gali perkaisti kūnas ir sukelti persileidimus.

Atsisakymas: Šiame straipsnyje pateikta informacija nėra suprantama kaip profesionali medicininė konsultacija ir neturėtų būti naudojama kaip medicininės diagnozės ir gydymo pakaitalas. Jei turite klausimų dėl sezamo sėklų nėštumo metu, būtinai pasitarkite su gydytoju ir priimkite pagrįstą sprendimą.