Nėštumo metu nėščia moteris patiria įvairius kūno pokyčius. Kai kurie pokyčiai, tokie kaip burnos opų susidarymas, yra pakenčiami, o kai kurie – nepakeliami. Fiziniai pokyčiai, kūno svorio padidėjimas gali sukelti sąnarių ir raumenų skausmą. Hormoniniai pokyčiai organizme taip pat sukelia sąnarių skausmus; per didelis skysčių kiekis organizme kartais gali sukelti diskomfortą rankose, kuris vadinamas riešo kanalo sindromu. Dėl didelio smūgio nėščia moteris gali sėdėti ar miegoti netinkamoje padėtyje, o tai taip pat gali sukelti sąnarių skausmus. Šiame straipsnyje mes išsamiai aptarsime sąnarių skausmo priežastis ir gydymą.

sąnarių skausmai nėštumo metu

Kas yra sąnarių skausmas ir ar tai dažnai nėštumo metu:

Sąnariai yra kūno dalis, kurioje susitinka du kaulai. Šie sąnariai yra atsakingi už kūno kaulų judėjimą. Pečiai, klubai, keliai ir alkūnės yra kūno sąnarių dalis. Skausmas dėl sąnarių skausmo, sustingimo ar skausmo gali būti vadinamas sąnarių skausmu. Skausmingi sąnariai nėštumo metu yra gana dažni dėl svorio padidėjimo ir hormoninių pokyčių organizme. Svorio padidėjimas nėštumo metu darys spaudimą kelio sąnariams ir kulkšnims, todėl gali atsirasti lengvų ar stiprių sąnarių skausmų.

Sąnarių skausmo priežastys nėštumo metu:

Sąnarių skausmai tapo dažna ne tik nėščių, bet ir nėščių moterų problema. Tačiau šiuos skausmus palyginti dažniau patiria moterys nėštumo metu. Šių sąnarių skausmų priežastys ar priežastys yra išvardytos.

  1. Per didelis svorio padidėjimas: Nėštumo metu nėščios moters kūno svoris padidėja nei įprastai. Svarbiausia, kad šis svorio padidėjimas prasideda antrojo trimestro pabaigoje. Dėl šios priežasties padidėja spaudimas keliams ir kulkšnims ir atsiranda sąnarių skausmai.
  2. Hipotiroidizmas (nepakankama skydliaukės funkcija): Tai būklė, kai skydliaukės liaukos negamina pakankamai skydliaukės hormonų ir dėl to padidėja svoris. Ir dėl per didelio svorio padidėjimo pradeda skaudėti sąnarius.
  3. Riešo kanalo sindromas: Nėštumo metu padidėja skysčio kūnas, kuris spaudžia riešą, todėl skauda abi rankas ir riešą.
  4. Netinkama laikysena: Gydytojai siūlo nėščiai miegoti kairėje kūno pusėje, kad kūdikiui būtų suteikta tinkama pagalvėlė. Ilgiau miegant toje pačioje pusėje kūnas sustingsta, todėl skauda sąnarius, ypač klubus.
  5. Nėštumo metu kiaušidės išskiria hormoną relaksiną, kuris paruošia dubens raumenis, ištempdamas ir atpalaiduodamas sausgysles. Kita šio hormono pusė yra ta, kad relaksinas atlaisvina raiščius aplink sąnarius ir taip papildomai apkrauna sąnarius, o tai gali sukelti sąnarių skausmus.
  6. Sakroiliacinis sąnarių skausmas yra skausmo tipas, kurį sukelia gimda ir kūdikio svoris, todėl atsiranda apatinės nugaros dalies skausmas..

Sąnarių skausmo tipai nėštumo metu:

Tegul įvairaus tipo sąnarių skausmus patiria moterys nėštumo metu.

1. Pirštų sąnarių skausmas nėštumo metu:

Vandens padidėjimas, be svorio padidėjimo, padidina pėdų, klubų, kelių ir kulkšnių standumą. Dėl to padidėja spaudimas rieše, o rankos ir pirštai sukelia didžiulį skausmą, todėl nėštumo metu atsiranda pirštų sąnarių skausmas. Jūs netgi galite jausti pirštų dilgčiojimą ar rankų ir kojų tirpimą, atsirandantį dėl skysčių kaupimosi. Moterys, patiriančios pirštų sąnarių skausmą nėštumo metu, turi pasitarti su gydytoju, kad nustatytų ir išgydytų visas pagrindines problemas; taip pat būtinai praneškite jiems apie staigų patinimą ar vandens svorio padidėjimą rankose ar veide, ypač kojose.

2. Sacroiliac sąnario skausmas nėštumo metu:

Sacroiliac sąnarių skausmas taip pat atsiranda nėštumo metu, kryžkaulio sąnariai yra sąnariai, esantys apatinėje nugaros dalyje ties 2 duobutėmis.

Sakralinis skausmas nėštumo metu gali atsirasti vienoje ar abiejose nugaros pusėse ir dažnai yra gilus skausmas. Nedaug nėščių moterų patiria didžiulį skausmą, sklindantį iki klubo, kuris tęsiasi šlaunies gale. Sacroiliac skausmas gali prasidėti bet kurį trimestrą, bet paprastai prasideda antrąjį trimestrą, o iki trečiojo trimestro pabaigos jis sustiprėja..

Sakralinis skausmas paprastai praeina per 3 mėnesius po gimdymo, išskyrus keletą atvejų, kai jis gali tapti lėtinis ir išnykti. Dauguma moterų taip pat patiria klubo sąnarių skausmą antrąjį ar trečiąjį trimestrą. Paprastai tai atsitinka dėl raiščių atsipalaidavimo, laikančių kartu kryžkaulio sąnarius, jungiančius stuburą su dubeniu.

3. Dubens skausmas nėštumo metu:

Diskomfortas ar skausmas dubens srityje taip pat yra gana dažnas nėštumo metu. Tai dažnas reiškinys, kai dubens srities raiščiai ištempiami, kai keičiasi hormonų lygis, o aplinkiniai organai keičiasi, kad atsirastų vietos jūsų augančiai gimdai.

4. Klubo sąnario skausmas nėštumo metu:

Klubo sąnarių skausmas nėštumas taip pat patiriamas, nes; paprastai trečiojo trimestro pabaigoje hormonas relaksinas sukelia dubens atsipalaidavimą, ypač gaktos kaule. Taip atsitinka todėl, kad kūnas ruošiasi kūdikio gimimui. Tačiau retais atvejais šis procesas tampa perdėtas ir moterys nėštumo pabaigoje arba ankstyvuoju pogimdyminiu laikotarpiu patiria didžiulį skausmą..

Namų gynimo priemonės sąnarių skausmams nėštumo metu:

Paprastai sąnarių skausmai sumažėja atliekant keletą paprastų pratimų, tačiau nėštumo metu šie pratimai gali nepavykti. Taigi, yra keletas namų gynimo priemonių skausmingiems sužalojimams ir sąnarių skausmams gydyti.

1. Masažas:

Probleminės srities masažas yra vienas iš geriausių būdų sumažinti sąnarių skausmą. Masažas padeda sumažinti sustingimą, palengvina judėjimą, taip pat padidina kraujotaką per sąnarius.

2. Karšto ir šalto terapija:

Paimkite karštą dušą arba masažuokite probleminę vietą karštais paketais. Arba toje vietoje, kur jaučiate sąnarių skausmą, taip pat galite naudoti ledo pakuotes.

3. Valgykite maistą, kuriame gausu omega-3 riebalų rūgščių:

Vartojant maisto produktus, kuriuose gausu omega-3 riebalų rūgščių, nėštumo metu galima išvengti sąnarių skausmų. Kai kurie maisto produktai yra žuvis, kiaušiniai, graikiniai riešutai, jogurtas ir kt.

4. Vaistažolių papildai:

Galima naudoti kai kuriuos vaistažolių papildus, tokius kaip imbiero ekstraktai, kurie gali palengvinti sąnarių skausmus. Tam nėra mokslinio patvirtinimo, tačiau dauguma moterų nėštumo metu laikosi šios priemonės.

5. Avalynė:

Tinkama avalynė taip pat gali palengvinti sąnarių skausmus. Nėštumo metu venkite dėvėti kulniukus. Kai kurios prekybos vietos siūlo specialią avalynę nėščioms moterims nuo sąnarių skausmų.

6. Pratimai:

Bet kokios formos mankšta nėštumo metu yra labai naudinga nėščiai moteriai ir negimusiam kūdikiui. Lengvi pratimai gali pagerinti raumenų judesius ir sąnarių lankstumą. Plaukimas laikomas vienu geriausių pratimų, skirtų sąnarių skausmams nėštumo metu.

7. Miego metu pakelkite kojas:

Nėščiai moteriai labai svarbu gerai išsimiegoti. Gerai pailsėjęs kūnas gali palengvinti visus nakties kūno skausmus. Be to, jei turite stiprių sąnarių skausmų, pakelkite kojas ir padėkite pagalves po kojomis, kad kraujotaka būtų tinkama. Taip pat miegodami galite naudoti nėštumo pagalvėles, tokias kaip „U“ arba „C“ formos pagalvės.

8. Naudokite keletą įtvarų ant rankų ir kelių, kad sumažintumėte sąnarių skausmus. Taip pat galite išbandyti kelio atramas, jei patiriate stiprų sąnarių skausmą.

Kaip išvengti sąnarių skausmo nėštumo metu:

Yra keletas multivitaminų ir sveikatos produktų, kuriuos galima įsigyti tiek internete, tiek neprisijungus, kurie padeda aprūpinti jūsų kūną tinkamomis maistinėmis medžiagomis ir padeda susidoroti su sąnarių skausmais. Šie produktai padeda jums išvengti sąnarių skausmų ir netgi juos labai sumažinti, tačiau visada geriau pasikonsultuoti su specialistu ir atlikti nedidelį tyrimą šiuo klausimu, kad prieš naudodamiesi savo produktais įsitikintumėte įmonės geranoriškumu rinkoje.

Geriausias būdas kovoti su sąnarių skausmais yra pradėti valgyti sveikesnį maistą per pirmąjį trimestrą. Pradėdami sveikai maitintis nuo pirmojo trimestro, jūs leidžiate savo kūnui gauti reikiamą mitybą, kad jis galėtų judėti ir išlikti stiprus visą antrąjį ir trečiąjį trimestrą. Nors tokiems dalykams atlikti reikia daug daugiau laiko ir dėmesio, jis yra daug saugesnis ir naudingesnis bei padeda išlaikyti sveikatą.

Yra keletas būdų, padedančių sėkmingai susidoroti su sąnarių skausmu namuose. Kai kurie iš šių būdų išvardyti žemiau.

Pienas:

Kad išvengtumėte sąnarių skausmo nėštumo metu - pienas

Nėštumo metu geriant daug pieno, organizmas gauna kalcio, reikalingo jūsų kaulams išlaikyti. Taip pat galite valgyti morkas ir obuolius, kurie padeda tai padaryti su kalcio kiekiu. Gerti pieną padeda stabilizuoti kalcio kiekį organizme, todėl jūsų kaulai yra stiprūs ir sveiki, o tai sumažina sąnarių skausmo tikimybę. Įtraukite šį įprotį ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, kad gautumėte geriausių rezultatų, todėl tai bus lengva priemonė nuo sąnarių skausmo nėštumo metu.

Žalieji:

Valgyti daug žalumynų yra ne tik sveikesnis būdas elgtis, bet ir padėti jums gauti reikiamą mitybą, kad visos jūsų kūno funkcijos būtų stipresnės nei bet kada. Pabandykite retkarčiais įsimesti į dideles salotas arba įtraukti jas į savo kasdienę mitybą, kad gautumėte geriausių rezultatų, todėl sąnarių skausmas nėštumo metu yra nereikšmingas dalykas.

Joga:

Kad išvengtumėte sąnarių skausmo nėštumo metu

Joga yra puikus būdas išvengti sąnarių skausmų. Jis buvo sertifikuotas kaip saugus nėštumui, todėl tai lengva padaryti prabangiai jūsų namuose. Prieš pradedant bet kokius fizinius pratimus patariama pasinaudoti profesionalo pagalba ir nuomone.

Kaip gydyti sąnarių skausmus nėštumo metu:

Kai kuriais atvejais natūralios namų gynimo priemonės nepalengvins sąnarių skausmų. Tokiais atvejais sąnarių skausmus gali sumažinti alopatinis gydymas. Acetaminofenas yra galimas vaistas, kurį galima išbandyti esant lengviems sąnarių skausmams. Nepamirškite vieno dalyko, kad nėštumo metu būtina apriboti vaisto dozę, nes tai gali paveikti kepenis. Taip pat nėščia moteris nėštumo metu vartoja mažiausiai 2-3 tabletes vitaminų ir imuniteto. Sąnarių skausmo tablečių vartojimas gali reaguoti su įprastomis tabletėmis ir sukelti komplikacijų. Todėl prieš pradėdami vartoti vaistus nuo sąnarių skausmo, pasitarkite su gydytoju. Taip pat galite pabandyti naudoti skausmą malšinančius tepalus sąnarių skausmams.

Kada kreiptis į gydytoją:

Kai kuriomis dienomis sąnarių skausmas gali jaustis silpnas, o kitą dieną skausmas gali stipriai padidėti nėštumo metu. Pajutę sąnarių skausmą, lėtai pradėkite kai kurias namų gynimo priemones 2-3 dienas. Sąnarių skausmai nesumažėja per naktį, o skausmui malšinti reikia mažiausiai trijų dienų. Išbandykite namų gynimo priemones, tokias kaip masažas, karšto ir šalto terapija bei akupunktūra. Net ir po trijų dienų, jei vis tiek iš karto patiriate skausmą, skubėkite pas gydytoją, kad gautų tolesnį gydymą.

Esmė ta, kad sąnarių skausmai nėštumo metu yra visiškai natūralūs dėl kūno svorio padidėjimo. Nereikia panikuoti dėl lengvų sąnarių skausmų, verčiau išbandykite namų gynimo priemones, kaip minėta straipsnyje. Be to, visą dieną nesukelkite streso savo kūnui. Reguliariai mankštinkitės ir valgykite sveiką mitybą. Kreipkitės į gydytoją, kai skausmas nepraeina per keturias dienas. Prieš išbandydami bet kokias namų gynimo priemones, iš anksto pasitarkite su gydytoju, kad gautumėte reikiamus patarimus.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kodėl nėštumo metu atsiranda sąnarių skausmas?

Ans: Sąnarių skausmai yra dažni reiškiniai, atsirandantys nėštumo metu. Taip yra dėl svorio padidėjimo, hormoninių pokyčių organizme. Dirbančios moterys, kurios per daug stresuoja darbo vietoje, labai dažnai skauda sąnarius.

Q2. Kurį trimestrą nėščia moteris patiria sąnarių skausmą?

Ans: Sąnarių skausmai dažniausiai prasideda antrojo trimestro pabaigoje. Šiuo metu kūdikio guzas pradeda didėti, o nėščia moteris pradeda priaugti svorio. Be to, nėščia moteris gali patirti lengvus sąnarių skausmus per visą nėštumo laikotarpį dėl hormoninių pokyčių organizme..

Q3. Kokie pratimai tinka sąnarių skausmui?

Ans: Plaukimas laikomas vienu geriausių pratimų sąnarių skausmui malšinti. Tačiau ne visos nėščios moterys nori plaukti. Taigi vaikščioti galima reguliariai, o kai kurie pagrindiniai tempimo pratimai gali palengvinti sąnarių skausmus.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje išreikštos nuomonės yra tik pasiūlymai, o svetainė jokiu būdu nėra atsakinga už galimą šalutinį poveikį. Geriau pasitarti su gydytoju prieš ką nors planuojant, ypač kai esate nėščia.