Marinuotas agurkas, Indijos namų ūkiuose pirmiausia vadinamas Acharu, yra įprastas valgomasis kiekvienuose namuose. Tinkamas beveik visų pietų Indijos patiekalų maistas prasidės marinuotu agurku (mango, citrinos, pomidoro ar imbiero) dėl jo skonio ir noro jį valgyti. Panašiai nėščios moterys taip pat turi tokį keistą potraukį marinuotiems agurkams. Nėščios moterys paprastai trokšta rūgščių ir aštrių dalykų. Indiški marinuoti agurkai, daugiausia mango ir citrinos, yra aštrių ir aštrių derinys, todėl nėščios moterys dėl šių raugintų agurkų išprotėja. Marinuotas agurkas, sumaišytas su ryžiais su nedideliu šaukšteliu ghee, yra puikus derinys valgyti, kuris patenkina nėščios moters potraukį. Paskaitykime apie marinuotų agurkų vartojimo nėštumo metu naudą ir riziką.

Marinuoti agurkus nėštumo metu

Ar gerai valgyti marinuotus agurkus nėštumo metu?

Tyrimas sako, kad skoningi yra mažiau sveiki, o mažiau skanūs – sveikesni. Taigi, į kurią kategoriją marinatas patenka? Be jokios abejonės, marinuoti agurkai yra pats skaniausias maistas, be to, jie yra saugūs vartojant ribotą kiekį. Tas pats pasakytina ir apie nėščias moteris. Taip, nėštumo metu saugu vartoti marinuotus agurkus, tačiau ribotu kiekiu ir su reikiamu kiekiu vandens, kad palengvėtų rėmuo. Tyrimas sako, kad už kiekvieną suvartotą 30 ml rauginto agurko reikia išgerti bent pusę litro vandens.

Nėščia moteris paprastai turi daug potraukių, kai kurie labai neįprasti. Vienas iš labiausiai paplitusių maisto produktų, kurių trokšta nėščia moteris, yra marinuoti agurkai, išskyrus ledus ir šokoladą. Pagrindinis mūsų galvoje iškylantis klausimas – kodėl nėščios moterys trokšta tam tikrų dalykų? Tam nėra konkrečių atsakymų, tačiau vienas įtikinamas paaiškinimas yra tas, kad protas primins kūnui, kad trūksta tam tikrų mineralų ir vitaminų, o kūnui reikia nedelsiant atkreipti dėmesį. Nėščioms moterims net hormoniniai veiksniai gali turėti įtakos potraukiui.

Kita pagrindinė priežastis yra ta, kad hormonai vaidina svarbų vaidmenį besikeičiančios moters pokyčiuose. Ji ras naujų pomėgių, naujų skonių ir net naujų potraukių. Nėštumo hormonas estrogenas veikia kvapo ir skonio pojūčius.

Marinuotų agurkų mitybos faktai:

 • Nėščios moterys trokšta įvairių maisto produktų skirtingu metu ir net nelyginėmis valandomis. Jie netgi gali pabusti vidury nakties valgyti ledų ar tinkamai pavalgyti. Kai kuriomis dienomis jie net nevalgo maisto, o tiesiog gyvena iš pieno ir sulčių ir pan. Dėl šios priežasties nėščios moterys turės virškinimo problemų. Marinatuose yra tam tikrų būtinų maistinių medžiagų, kurios gali išspręsti šias virškinimo problemas.
 • Elektrolitai yra būtini organizmui. O nėščioms moterims organizmas to reikalauja daugiau. Marinuoti agurkai laikomi vienu iš gerų elektrolitų šaltinių, kurie nėščios moters organizmą aprūpina dideliu kiekiu kalio ir natrio.
 • Marinatai yra pagrindinis mikroelementų vitamino K šaltinis, kuris padeda kraujo krešėjimui. Kiekvienas marinatas turi 25,4 mg arba, kitaip tariant, 32% dienos vertės.

Marinuotų agurkų nauda nėštumo metu:

 1. Pykinimas ir rytinis pykinimas yra dažnos problemos, su kuriomis moterys susiduria nėštumo metu. Marinatų rūgštumas ir aštrumas pašalina šias dvi problemas.
 2. Marinatuose nėra daug cholesterolio ir riebalų, o tai yra naudingas maistas, kurį reikia vartoti, o ne valgyti tuos maisto produktus, kuriuose yra daug riebalų ir cholesterolio.
 3. Marinuoti agurkai yra geras geležies, kalcio ir maistinių skaidulų šaltinis, kuris yra naudingas besilaukiančios moters augimui ir vystymuisi..
 4. Kai kurioms nėščioms moterims sunku rasti skanių ir sveikų užkandžių tuo pačiu metu. Marinatuose beveik nėra cholesterolio, taip pat yra mažiau riebalų, todėl tai yra geriausia alternatyva sūriems užkandžiams.
 5. Marinuoti agurkai yra ekonomiški, palyginti su kitais maisto produktais. Kai kurios vidutines pajamas gaunančios grupės ir mažas pajamas gaunančios šeimos negali kasdien sau leisti brangesnių maisto produktų. Marinuotų agurkų vartojimas patenkinant potraukį yra ekonomiškas.
 6. Kai kurie Indijos marinuoti agurkai, pavyzdžiui, citrina, mango, išlieka ilgiau, t. Y. Dienas ir mėnesius. Taigi marinuoti agurkai yra maisto produktai, kurie yra lengvai prieinami bet kurią valandą.

Rizika valgyti marinuotus agurkus nėštumo metu:

 • Pernelyg didelis marinuotų agurkų vartojimas padidina druskos kiekį organizme, todėl organizmas dehidratuoja. Dehidratacija yra labai pavojinga nėščioms moterims ir negimusiam kūdikiui.
 • Dėl tos pačios priežasties dehidratacija nėščioms moterims nerekomenduojama vartoti raugintų agurkų vasaros sezono metu.
 • Šiais laikais dauguma nėščių moterų vartoja marinuotus agurkus, kurie yra perkami iš išorės. Šiuose marinuotuose agurkuose yra konservantų, net ir tų, kurie teigia esą ekologiški. Šie konservuojantys maisto produktai nėra saugūs nėščioms moterims, nes ateityje jie gali sukelti sunkių komplikacijų.
 • Marinatuose taip pat yra natrio. Pernelyg didelis marinuotų agurkų vartojimas padidina natrio kiekį nėščios moters organizme, o tai gali sukelti nėštumo hipertenziją. Tai rimta būklė, kai kraujospūdis pakyla ir gali sukelti sunkių komplikacijų.
 • Nėščios moterys kartais turi rėmens problemų, nes dėl nėštumo organizmas gamina daugiau hormono progesterono. Šis hormonas atpalaiduoja vožtuvą, kuris padeda apsaugoti skrandžio rūgštį ir iš dalies virškinamą maistą nuo stemplės. Marinatuose paprastai yra acto. Šis actas yra rūgštus, o rūgštus maistas kartais padidina rėmenį.
 • Nėščioms moterims per daug vartojant marinuotus agurkus atsiranda traukulių. Suvartojus per daug natrio, sutrinka inkstų veikla, dėl to kūdikis gali nepakankamai aprūpinti deguonimi gimdos viduje, o tai savo ruožtu lemia ankstyvą kūdikio gimdymą..
 • Kai kuriuose marinatuose yra per daug aliejaus. Vartojant tokio tipo marinatus, padidėja cholesterolio ir riebalų kiekis organizme. Šis padidėjimas yra labai žalingas nėščiai moteriai, kuri gali sukelti rimtų problemų.

Atsargumo priemonės:

 • Įsitikinkite, kad marinuoti agurkai nevartojami kasdien. Geriau rasti alternatyvą marinuotam agurkui, kad potraukis marinuotam marinatui lėtai numirtų.
 • Vartojant marinuotą agurką, gerkite daug vandens, kad nėščia moteris nebūtų dehidratuota.
 • Kiek įmanoma venkite marinuotų agurkų ar konservuotų marinuotų agurkų, nes juose yra nėščiai moteriai ir negimusiam kūdikiui kenksmingų konservantų.
 • Jei marinuoti agurkai yra naminiai, stenkitės nepridėti acto, nes tai padidina rėmenį.
 • Mango sūrymas, kuriame yra listerijos bakterijų, gali būti pavojingas nėštumo metu. Venkite vartoti mango raugintą agurką.
 • Kai kuriuose marinatuose yra cukraus. Stenkitės nevartoti šių rūšių marinuotų agurkų, nes jie gali lemti svorio padidėjimą.
 • Siekiant gero skonio, kai kuriuose marinatuose yra daug aliejaus. Tokių marinuotų agurkų vartojimas yra labai žalingas, nes gali padidėti cholesterolio kiekis. Tokiam tipui išdžiovinkite aliejaus kiekį, tada suvartokite arba sumaišykite tokio tipo marinuotą agurką su dideliu kiekiu ryžių ir valgykite marinuotus ryžius.

Marinuotų agurkų tipai, kuriuos reikia vartoti nėštumo metu:

 1. Rūgštus ir mažiau aštrius marinuotus agurkus reikia vartoti norint patenkinti potraukį.
 2. Tyrimas rodo, kad naminius marinuotus agurkus vartoti yra labai saugu, o ne prekybinius agurkus.
 3. Turi būti vartojami marinuoti agurkai, kuriuose yra mažiau aliejaus.
 4. Marinuotus agurkus, kuriuose nėra konservantų arba minimalių konservantų, reikia vartoti.
 5. Marinuoti agurkai turi būti vartojami ką tik. Dienų ar mėnesių amžiaus raugintų agurkų negalima vartoti bet kokia kaina.

Marinuoti agurkai, vienas iš aštrių maisto produktų, tikrai džiugina nėščias moteris. Prieskonių troškimas neabejotinai bus patenkintas marinuotais agurkais. Be to, marinuoti agurkai taip pat turi būtinų vitaminų ir maistinių medžiagų, padedančių vystytis vaisiui, esančiam organizme. Naminiai rauginti agurkai laikomi saugiausiais vartoti, o ne konservuoti marinuoti agurkai, kuriuose gali būti konservantų. Galiausiai, marinuoti agurkai nėštumo metu gali būti saugūs tik tuo atveju, jei jie vartojami saikingai. Prieš įtraukdami marinuotus agurkus į savo mitybą nėštumo metu, būtinai pasitarkite su gydytoju ar ginekologu.

Atsakomybės apribojimas: Atminkite, kad visa šiame straipsnyje pateikta informacija skirta tik švietimo tikslams. Tai nėra aiškinama ir nepakeičia medicininių patarimų. Jei nėštumo metu norite į savo racioną įtraukti marinuotų agurkų, būtinai apsilankykite pas gydytoją, kad gautumėte reikiamos informacijos apie tai.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar konservuoti marinuoti agurkai yra saugūs nėštumo metu??

Ans: Ne. Kadangi konservuotuose agurkuose gali būti konservantų. Stenkitės jų išvengti.

Q2. Žindymo metu valgyti raugintus agurkus yra saugu ar ne?

Ans: Ne, žindymo metu nėra saugu vartoti marinuotų agurkų. Kadangi ką tik gimęs kūdikis tiesiogiai maitinasi jūsų pienu. Kad ir ką valgytumėte, per pieną jis bus tiesiogiai perduotas jūsų kūdikiui. Jei pavalgius raugintų agurkų rėmuo ar skrandis dega, tą patį pajus ir kūdikis. Todėl žindymo metu venkite marinuotų agurkų.

Q3. Ar naminius marinuotus agurkus galima saugiai valgyti nėštumo metu?

Ans: Visų pirma, marinuotų agurkų valgymas ribotu kiekiu nekenkia jūsų kūnui ar negimusiam kūdikiui. Namų marinuotuose agurkuose nėra konservantų, todėl juos saugu vartoti, tačiau įsitikinkite, kad jie yra mažiau riebūs.

Q4. Ar tiesa, kad valgant daugiau marinuotų agurkų, galima pasakyti apie kūdikio lytį?

Ans: Netiesa. Jei vartojate daugiau marinuotų agurkų, mums nepasakoma, kokios lyties kūdikis. Kūdikio lytį galite sužinoti tik pagimdžius.