Nėštumas yra laikas, kai būsima motina turės daug apribojimų dėl dietos. Ir, žinoma, nėščios moterys turėtų daugiausia dėmesio skirti sveikam maistui, nes ji valgo ne tik sau, bet ir viduje esantį kūdikį. Be to, nėštumas yra laikas, kai nėščia moteris patiria keistą potraukį maistui. Vienas iš tokių norų gali būti valgyti mėgstamą užkandžių spragėsį. Sveikatos ekspertai teigia, kad valgyti kukurūzų spragėsius paprastai yra saugu. Šiame straipsnyje apžvelgsime mitybos faktus, naudą sveikatai, riziką, susijusią su spragėsių valgymu nėštumo metu.

spragėsiai nėštumo metu

Kiek saugu yra spragėsiai nėštumo metu:

Ar „Popcorn“ yra vienas iš jūsų mėgstamiausių užkandžių? Ar negalite susilaikyti nuo popkorno valgymo žiūrėdami mėgstamą laidą ar filmus? Popkornas nėštumo metu yra visiškai saugus, jei jo vartojate saikingai. Vakarais galite sukramtyti savo mėgstamą užkandį, kad patenkintumėte savo troškimą. Tačiau pabandykite apsisaugoti nuo per didelio valgymo, nes tai gali sukelti tam tikrą šalutinį poveikį. Jei nėštumo metu valgote pūsti kukurūzus, būtinai nusipirkite iš sertifikuoto pardavėjo.

Popkorno mitybos privalumai:

Prieš valgant kukurūzų spragėsius, taip pat labai svarbu turėti supratimą apie jų sudėtį. Pažvelkime į jo maistines medžiagas.

 • Popkornas laikomas neskaldytų grūdų maistu, todėl natūraliai turi daug įvairių maistinių medžiagų.
 • 100 g Popcorn porcijos turi šias maistines medžiagas:
 • Vitaminas B3 (niacinas) 12% RDI
 • Vitaminas B6 (piridoksinas) 8% RDI
 • Viatmin B1 (tiaminas) 7% MTTP
 • Magnis 36% MTTP
 • Cinkas 21% MTTP
 • Geležies 18% MTTP
 • Varis 13% MTTP
 • Fosforas 36% MTTP
 • Manganas 56% MTTP
 • Kalis 9% MTTP
 • Popkornas laikomas vienu geriausių skaidulų šaltinių, nes 100 g porcijoje yra 15 g skaidulų.
 • Be to, sakoma, kad pūsti kukurūzai neturi jokio riebumo.

Popkorno nauda sveikatai nėštumo metu:

Atsižvelgdami į mitybos faktus apie „Popcorn“, dabar panagrinėsime „Popcorn“ naudą sveikatai nėštumo metu. Viskas, kas suvartojama per daug, yra kenksminga, tačiau kukurūzų spragėsiai, jei valgomi saikingai, turi tam tikrą naudą sveikatai.

1. Pagalbos virškinimui:

Kaip matėme, kad kukurūzų spragėsiuose gausu skaidulų, tai padeda lengviau virškinti. Popkorno vartojimas gali palengvinti vidurių užkietėjimą ir padidinti tuštinimąsi.

2. Daug baltymų:

Popkornas taip pat turi reikiamą baltymų kiekį, būtiną viduje esančio kūdikio augimui. Baltymai taip pat padeda aprūpinti organizmą nepakeičiamomis amino rūgštimis.

3. Apsaugo nuo priešlaikinio gimdymo:

Vienas dalykas, kurio nenori nėščios moterys, yra priešlaikinis gimdymas. Taip yra dėl įvairių komplikacijų, kurios gali kilti kūdikiui ateityje. Seleno kiekis kukurūzų spragėsiuose gali padėti sumažinti su darbu susijusius sunkumus, o tai savo ruožtu padeda pristatyti laiku.

Kaip kenkia pūsti kukurūzai nėštumo metu:

Vartojant „Popcorn“ nėra jokios žalos, jei tai daroma ribotais kiekiais. Čia yra sąrašas priežasčių, kodėl nėštumo metu neturėtumėte valgyti perteklinių spragėsių.

 • Reikėtų nepamiršti vieno svarbaus dalyko, kad dauguma spragėsių gaminami mikrobangų krosnelėje. Todėl juos reikia vartoti ribotais kiekiais.
 • Įprasti kukurūzų spragėsiai paprastai būna neskanūs. Druska bus dedama į „Popcorn“, kad būtų geresnis skonis. Per didelis Popcorn vartojimas padidina druskos kiekį organizme, o tai savo ruožtu padidina kraujospūdį; didelis bp yra pavojingas nėščiai moteriai.
 • Popkornus galima įsigyti įvairių skonių ir pridėti. Todėl prieš vartodami atkreipkite dėmesį į skonį ir priedus. Kai kurie iš jų gali pakenkti kūdikiui ir nėščiai moteriai.
 • Įsitikinkite, kad „Popcorn“ yra gerai iškepęs. Neapdoroti kukurūzai gali būti netinkamai virškinami.

Kaip valgyti spragėsius:

Paprastai reikia vartoti tinkamai išvirtus pūsti kukurūzus. Jei įmanoma, venkite spragėsių, pagamintų iš mikrobangų krosnelės. Pirkite žalius spragėsius tik iš sertifikuotų pardavėjų. Ruošdami pūsti kukurūzus, galite pridėti šiek tiek sviesto, druskos ir skonių, kad būtų geras skonis. Įpilkite ribotą kiekį sviesto, druskos ir skonių. Jų perteklius gali pakenkti kūdikiui. Stebėkite pridėtus priedus ir skonius. Kai kurioms nėščioms moterims gali pasireikšti alergija, pykinimas su kai kuriais priedais.

Geriausi spragėsiai, kuriuos galima valgyti nėštumo metu:

Rinkoje yra daugybė įvairių spragėsių. Mes išsiaiškinsime, ką geriausia valgyti nėštumo metu.

A. Geltonasis spragėsis:

Tai yra įprastas „Popcorn“ tipas, kurį galima įsigyti kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje. Tai pigiausi turimi spragėsiai. Šio tipo kukurūzų kukurūzus reikia valgyti tik saikingai.

B. Baltasis spragėsis:

Kaip rodo pavadinimas, jis yra baltos spalvos. Šio „Popcorn“ dydis yra panašus į geltonųjų, tačiau jis yra švelnesnis nei originalus.

C. Grybų spragėsiai:

Tai dideli, purūs ir banguoti. Šie pūsti kukurūzai idealiai tinka šokolado dangoms ir priedams.

Jei vis dar turite šį užsitęsusį klausimą, ar „Popcorn“ yra saugus nėštumo metu? Nėštumo metu visiškai saugu valgyti kukurūzų spragėsius nedideliais kiekiais. Tačiau reikia atsiminti, kad šis užkandis turi būti gerai iškeptas ir vengti gaminamo iš mikrobangų krosnelės.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar galiu valgyti spragėsius ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu??

Ans: Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu spragėsiai paprastai yra saugūs, tačiau juos reikia vartoti ribotais kiekiais. Kukurūzų spragėsiai padeda virškinimui ir padidina žarnyno judrumą. Taigi, jei nėštumo pradžioje susiduriate su vidurių užkietėjimo problemomis, įtraukite šį užkandį į savo mitybą.

Q2. Ar galiu nėštumo metu valgyti kukurūzų spragėsius mikrobangų krosnelėje??

Ans: Nėštumo metu paprastai nepatartina valgyti mikrobangų spragėsių. Kiek įmanoma venkite valgyti kukurūzų spragėsius, pagamintus mikrobangų krosnelėje.

Q3. Ar galite valgyti spragėsius žindymo laikotarpiu??

Ans: Žindymo laikotarpiu visiškai saugu valgyti pūsti kukurūzus. Kukurūzų spragėsiai yra tik kepti kukurūzai, kuriuose yra ląstelienos. Tai neturi įtakos pieno tiekimui kūdikiui.

Q4. Ar kino teatras „Popcorn“ yra saugus nėščioms moterims?

Ans: Teatro spragėsiai yra gana saugūs nėščioms moterims, kol jie nėra pagaminti mikrobangų krosnelėje. Įsitikinkite, kad asmuo iškepa spragėsių spragėsius prieš jus ir duoda jam maisto ruošimo instrukcijas dėl druskos ir sviesto.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateiktas turinys yra tik pasiūlymai, o svetainė jokiu būdu nėra atsakinga už galimą šalutinį poveikį. Geriau pasitarti su gydytoju prieš ką nors vartojant, ypač kai esate nėščia.