Daugelis iš mūsų mano, kad nėštumui reikia poilsio ir pasyvaus gyvenimo būdo. Tačiau daugelis nežino, kad šis etapas reikalauja, kad moteris sustiprėtų ir būtų pasirengusi sveikam gimdymui. Vaikščiojimas nėštumo metu labai padeda išlikti sveikam ir sveikam. Tai natūralus būdas išlikti sveikam ir sveikam be griežtų kūno treniruočių ir kasdienybės, o tai savo ruožtu taip pat padės padaryti daug naudos vaisiaus vystymuisi.

Ar tai būtų ilgi atsitiktiniai pasivaikščiojimai, ar greitas ėjimas; visada būtina įpratinti vaikščioti įpročiu nėštumo metu, kad būtų galima ilgiau treniruotis. Šiandien mes pažvelgsime į reguliarių pasivaikščiojimų svarbą ir naudą būsimoms mamoms.

Geras pratimas vaikščiojant nėštumo metu

Ar vaikščiojimas yra geras nėštumo metu?

Vaikščiojimas nėštumo metu yra puikus garsas ir saugus būsimoms mamoms. Tai gana naudinga, nes nereikalauja griežtų treniruočių ir yra lengva kojoms. Galima bet kuriuo metu vaikščioti į tvarkaraštį ir eiti sklandžiai. Be to, pasivaikščiojimai gali padėti širdies plakimui ir plaučiams, taip pat kontroliuoti nesveiką svorio padidėjimą.

Kada pradėti vaikščioti nėštumo metu:

Nėra nieko panašaus į griežtą taisyklę, kai būsimos motinos gali pradėti vaikščioti nėščios. Vaikščioti nėščioms moterims rekomenduoja keli medicinos specialistai, o daugelis pabrėžia jo svarbą. Jūs netgi galite pradėti vaikščioti pirmąją nėštumo dieną. Tai paprasta ir švelni mankšta, kurią galima atlikti visą nėštumo laikotarpį be jokios rizikos. Tačiau, kaip nurodė gydytojas, labai svarbu nepamiršti kai kurių saugumo patarimų ir atsargumo priemonių trimestre.

Vaikščiojimo nėštumo metu nauda:

Jei vis dar nerimaujate, ar saugu vaikščioti nėštumo metu, nesijaudinkite! Pažvelkite į keletą fantastiškų privalumų ir privalumų, susijusių su reguliariais pasivaikščiojimais būsimoms motinoms.

1. Sveikas kūdikis:

Paprastas vaikščiojimo pratimas nėštumo metu užtikrina mamos ir kūdikio svorį. Dėl to kūdikis priauga sveiko svorio.

2. Nėštumo diabetas:

Vienas bendras dalykas, kurį patiria kiekviena nauja mama, yra didesnis cukraus kiekis kraujyje, dėl kurio po gimdymo atsiras 2 tipo diabetas. Tai taip pat padidina priešlaikinio darbo riziką. Kitas poveikis yra nutukęs kūdikis. Vaikščiojimas nėštumo metu yra gana sveikas, nes tai padės kontroliuoti svorį ir užtikrinti, kad gestacinis diabetas būtų įveiktas.

3. Didesnės galimybės normaliai pristatyti:

Vaikščiojimas nėštumo metu užtikrins standartinį gimdymą, o ne cezario pjūvį. Vaikščiojimas padidina klubo raumenų lankstumą ir taip pat juos tonizuoja. Ankstyvas ryto vaikščiojimas nėštumo metu, norint normaliai gimdyti, buvo patvirtintas teigiamais rezultatais.

4. Sumažina skausmą ir diskomfortą:

Įprasta, kad kelios būsimos mamos patiria diskomfortą ir skausmus keliose kūno dalyse. Vaikščiojimas labai padeda sumažinti bet kokius skausmus. Jie padeda ištiesti kojas, kurios gali labai padėti sumažinti skausmą.

5. Kontroliuoja svorio padidėjimą:

Vaikščiojimas padeda išlaikyti bendrą formą. Tai kontroliuoja nesveiko svorio padidėjimą ir skatina aktyvų gyvenimo būdą. Be to, vaikščiojimas taip pat tonizuoja raumenis ir gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą.

6. Laimingesnis ir be streso gyvenimo būdas:

Ar tai būtų nerimas, nemiga ar nuovargis; vaikščiojimas padeda juos visus įveikti ir siekti apskritai laimingesnio gyvenimo būdo. Gilus miegas ir ramus protas dabar yra jūsų!

Vaikščiojimo pritaikymas nėštumo metu:

Negalima pakankamai pabrėžti reguliaraus vaikščiojimo nėštumo metu svarbos. Mes suprantame, kad reguliariai jį pritaikyti prie gyvenimo būdo yra sudėtinga. Štai kaip būsimos motinos gali prisitaikyti prie vaikščiojimo nėštumo metu.

1. Vaikščiojimas nėštumo metu: pirmasis trimestras

Pirmasis trimestras, ankstyvas nėštumas, trunka iki 13 savaičių. Lėtas ėjimas yra idealus pirmąjį trimestrą. Vienintelis šio etapo tikslas yra vaikščioti. Padidėjęs tempas gali palaukti. Keturias dienas pėsčiomis tinka 15–20 minučių pėsčiomis. Jūs galite palaipsniui pratęsti 5 minutes penkis kartus per savaitę.

Kitas žingsnis yra tarpinis lygis. Šiame etape vaikščiokite šešias dienas per savaitę. Pradėkite nuo 20 minučių pėsčiomis ir eikite šešias dienas per savaitę. Galiausiai geriausia 20–40 minučių pasivaikščioti šešias dienas per savaitę.

Kitas etapas yra pažengęs. Pradėkite nuo 20 minučių pasivaikščiojimo penkias dienas per savaitę. Padidinkite tai iki šešių dienų. Pridėkite įkalnę ir laiptus, o galiausiai šešias dienas turėjote įveikti 30–60 minučių.

2. Vaikščiojimas nėštumo metu: antrasis trimestras

Antrasis trimestras yra 13–25 savaitė. Pradėkite nuo 10 minučių pėsčiomis 4–5 dienas per savaitę. Padidinkite jį iki 15–30 minučių ir padarykite tai šešias dienas per savaitę.

Tarpinėje fazėje pradėkite nuo 20 minučių pasivaikščiojimo keturias -šešias dienas per savaitę, o visą laiką – nuo 30 iki 40 minučių.

Pažengusioje stadijoje vaikščiojimas nėščioms moterims turėtų prasidėti nuo 30 iki 40 minučių pėsčiomis šešias dienas per savaitę. Vieną dieną per savaitę rinkitės 50 minučių pėsčiomis lipdami laiptais ar eidami į kalną.

3. Vaikščiojimas nėštumo metu: trečias trimestras

26–40 savaičių yra trečiasis trimestras. Penkios – šešios dienos per savaitę yra idealus pasivaikščiojimas šiuo laikotarpiu. Galbūt negalėsite vaikščioti su augančiu pilvu. Jei esate pradedantysis, pradėkite nuo 10 minučių pasivaikščiojimo keturias -penkias dienas per savaitę. Vaikščiokite lėtai ir įsitikinkite, kad eidami šioje fazėje nekvėpuojate. Sustokite ir sulėtinkite greitį reguliariais intervalais. Vaikščiojimas vėlyvojo nėštumo metu, ypač artėjant gimdymui devintą mėnesį, turėtų būti atliekamas atsargiai, laikantis visų atsargumo priemonių.

Pasibaigus šiam laikotarpiui, jūs turėtumėte vaikščioti nuo 15 iki 30 minučių penkias -šešias dienas per savaitę.

Reguliariai atlikdami šiuos veiksmus, visada nepamirškite,

 • Saugiai vaikščiokite. Nepersistenkite ir nepamirškite, kad gyvenate ne vaikščiodami. Tai tik priemonė išlaikyti save sveiką ir sveiką. Vaikščiojanti nėščia moteris yra sveikintinas žingsnis norint išlaikyti savo formą.
 • Kalbėkite eidami kas porą minučių. Jei pastebėsite, kad trūksta kvapo, tikriausiai laikas sustoti.
 • Jei po vaikščiojimo jaučiate per daug skausmo arba staiga patinsite, svaigsite, apalpsite, turite nedelsdami nustoti vaikščioti ir pasikalbėti su gydytoju apie tolesnio ėjimo saugumą.
 • Žinokite savo kūno rengybos lygį. Jei esate pradedantysis, pradėkite vaikščioti lėtai ir tris kartus per dieną, stenkitės laisvą dieną tarp kiekvieno pasivaikščiojimo. Pridėkite maždaug per dieną, kai pajusite, kad esate pasiruošęs. Pasibaigus nėštumui, turėtumėte sugebėti vaikščioti greičiau nei anksčiau ir bent 3–4 dienas per savaitę. Jei esate vidutinio lygio, pradėkite vaikščioti keturis kartus po maždaug 20 minučių. Reikėtų paeksperimentuoti su greičiu, o nėštumo pabaigoje turėtumėte būti lieknesnis nei buvote anksčiau, o jūs turite sugebėti vaikščioti maždaug penkias dienas per savaitę ir vis tiek jaustis energingai.

Šalutinis vaikščiojimo nėštumo metu poveikis:

Nors visi suprantame, kad vaikščiojimas yra puikus būsimoms motinoms, šalutinis poveikis taip pat gali būti nedidelis.

 • Saugokitės alpimo, išsekimo, galvos svaigimo, susitraukimų, kraujavimo iš makšties, krūtinės skausmo ar silpnumo. Jei vaikščiodami patiriate tai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
 • Jei turite aukštą kraujospūdį, širdies ar plaučių ligas, prieš pradėdami sportuoti pasitarkite su gydytoju.
 • Greitas vaikščiojimas nėštumo metu ne visada gali būti teisingas. Jei patiriate kokių nors sunkumų, sulėtinkite tempą ir saugokitės!

Pasiruošimas pasivaikščiojimams:

Suprantame, kad atsistoti ir eiti tiesiai nėra lengva. Pasiruošimas reguliariems pasivaikščiojimams taip pat gali kelti nerimą. Štai keletas patarimų.

1. Nespauskite savęs:

Įprastos gairės mano, kad nėščios moters vaikščiojimas maždaug 150 minučių per savaitę yra saugus. Padalijus, tai yra 30 minučių pėsčiomis penkias savaitės dienas. Jis neturėtų būti nereguliarus, o laikas turi būti aktyvus. Kuo aktyvesnis būsite, tuo daugiau naudos turėsite.

2. Nešiotis vandens buteliuką:

Venkite dehidratacijos. Nėštumo metu tai yra svarbiausia. Vaikščiodami ir mankštindamiesi gerkite daug vandens.

3. Bėgimo bateliai:

Jei norite paremti kulkšnis ir arkas, geriausias būdas yra vaikščioti. Nedėvėkite įprastų šlepečių, nes jos gali paslysti.

4. Niekada nepamirškite apsaugos nuo saulės:

Jei tai vasaros diena, išeinant be apsaugos nuo saulės, jūsų kūdikio gyvybė gali pakenkti dėl ultravioletinių spindulių. Skėtis, dangtelis ir butelis vandens yra kiti būtini dalykai, į kuriuos neturėtumėte užmerkti akių. Dehidratacija gali pakelti jūsų kūno temperatūrą, o jūsų vaikas tuo nebus labai patenkintas.

Saugaus ėjimo patarimai:

Nors vaikščiojimas yra pratimas, kurio motinai ar kūdikiui kyla minimalių problemų, vis dėlto yra keletas dalykų, kurių nereikėtų ignoruoti.

 • Negalima vaikščioti per greitai ar per lėtai, kad saulėtą dieną kūnas galėtų sugerti visą šilumą. Tai gali sukelti priešlaikinius susitraukimus.
 • Svorio centrą laikykite aplink pilvą.
 • Visada avėkite patogius batus ir vaikščiokite su ypatingu dėmesiu, kad nenuklystumėte ir neslystumėte.
 • Gurkšnokite vandenį, kurį imatės kartu su jumis kas kelias minutes, kad išlaikytumėte hidrataciją, tačiau nedaug.
 • Eik į priekį, kai eini pasivaikščioti. Venkite bet kokių kritimų.
 • Norėdami pagerinti vaikščiojimo laikyseną, visada galite naudoti nėščiųjų diržus, kuriuos galima įsigyti keliose medicinos parduotuvėse.
 • Padarykite pertraukas. Neleiskite savo kūnui įkaisti ir nesukelkite sveikatos problemų.
 • Jei jaučiate skausmą šalia klubų ar dubens, tempimas gali padėti. Jie atpalaiduoja raumenis ir raiščius, o savo ruožtu pagerina lankstumą.
 • Ančių vaikščiojimas nėštumo metu taip pat yra gana dažnas ir saugiausias pratimas, ypač prasidėjus trimestrui. Tačiau prieš tai pasinaudokite gydytojo patarimu.

Kada kreiptis į gydytoją:

Pastebėję ar kenčiantys nuo šių simptomų, turite rūdyti ir nedelsdami kreiptis į gydytoją,

 1. Galvos svaigimas, dusulys ar per didelis išsekimas.
 2. Neryškus matymas, raumenų silpnumas ir blogi skausmai šalia kojų ir blauzdos.
 3. Sumažėję vaisiaus momentai ir krūtinės skausmas.
 4. Kraujavimas iš makšties ir alpimas.

Jei turite sunkų kraujospūdį, turite širdies problemų ar esate su rizika susijęs nėštumas, prieš pradėdami sportuoti visada turite pasitarti su gydytojo nuomone.

Prieš pradėdami sportuoti nėštumo metu, visada pasitarkite su savo gydytojo patarimu. Kiekvienos būsimos motinos atvejis ir būklė yra skirtingi, todėl mankštos lygis ir ribos gali skirtis priklausomai nuo asmens.

Reguliarus vaikščiojimas nėštumo metu gali padėti būsimoms motinoms išlikti sveikoms, motyvuotoms, laimingoms, be streso ir apskritai sveikoms. Visada rekomenduojama atlikti lengvus ar mažus pratimus ir sveiką gyvenimo būdą, kad gimdymas būtų sveikas. Atsižvelgiant į šiuos privalumus, taip pat būtina pasitarti su gydytoju pagal individualius sveikatos scenarijus.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kiek vaikščioti rekomenduojama per dieną nėštumo metu?

Ans: Dažniausias nėščių moterų klausimas yra tai, kiek laiko turėčiau vaikščioti! Vidutiniškai 150 minučių per savaitę yra standartinė būsimų motinų sveikos gyvensenos ir gimdymo gairė.

Q2. Ar saugu vaikščioti su dvyniu nėštumo metu??

Ans: Vaikščiojimas nėštumo metu yra labiausiai rekomenduojamas sveikam gyvenimui ir gimdymui. Mankštintis yra saugu net tada, kai laukiatės dvynukų.

Q3. Ar saugu vaikščioti bėgimo takeliu nėštumo metu??

Ans: Treniruoklius, tokius kaip bėgimo takelis ar irklavimas, nuostabu naudoti nėščioms, tačiau būtinai imkitės tinkamų atsargumo priemonių, kad nenuslystumėte ir nenukristumėte.

Q4. Ar per daug vaikščioti nėštumo metu yra blogai??

Ans: Vaikščiojimas yra vienas iš geriausių sveikos nėštumo fazės būdų. Taigi nėra nieko, kas vadinama per dideliu vaikščiojimu, kai laukiesi. Būti aktyviam ir sveikam gali būti naudinga tiek motinoms, tiek vaisiui. Tiesiog įsitikinkite, kad nesijaučiate per daug pavargę, pavargę, svaigsta galva ar pykina.

Q5. Ar vaikščiojimas po valgio nėštumo metu, tiesa?

Ans: Lengvi ir lėti pasivaikščiojimai po valgio aplink jūsų vietą gali būti naudingi nėštumo metu. Tačiau nedarykite griežto ir reguliaraus vaikščiojimo, kuris turėtų būti dienos dalis. Geriausia pasivaikščioti anksti ryte arba vakare.