Ar ypatingai laikotės nėštumo dietos? Prieš ką nors valgydami nėštumo metu norite įsitikinti, kad tai saugu jūsų kūdikiui? Ar trokštate pjaustyti ir norite sužinoti, ar nėščios moterys gali valgyti paštetą? Jei linktelite galva, skaitykite toliau, kad rastumėte visus savo atsakymus. Nėštumo metu moterys linkusios į keisčiausią potraukį, o paštetas gali būti vienas iš jų. Paštetą valgo ir vegetarai, ir ne vegetarai. Nors nėštumo metu nerekomenduojama valgyti pašteto, galite patenkinti savo norą valgydami tik veganišką paštetą. Rizikos veiksniai čia nėra labai dideli, nors pasirinkimas valgyti ir nevalgyti yra visiškai individualus.

Ar galite valgyti paštetą nėščia?

Priežastys vengti patepimo nėštumo metu:

Pate yra prancūziškas žodis, reiškiantis pyragą. Paprastai tai yra jautienos, maltos kiaulienos, kumpio jūros gėrybių ir paukštienos derinys. Jo tekstūra gali būti lygi, kreminė ar net tiršta. Paštetą galima patiekti karštą ar šaltą, tačiau jis skaniausias, kai patiekiamas atšaldžius kelias dienas. Pate yra ne tik apie jūros gėrybes ir mėsą. Yra daug vegetariškų pyragų, kurie yra labai populiarūs. Pasak sveikatos specialistų, nėštumo metu reikėtų vengti vegetariško ar ne vegetariško pašteto. Kadangi tai kelia didesnę listerijų bakterijų infekcijos riziką. Listeriozė gali pakenkti nėščioms moterims ir dar negimusiam kūdikiui. Kai kurios priežastys, kodėl būsimos mamos turėtų vengti pašteto nėštumo metu, yra.

Listeriozė:

Jei nėštumo metu valgysite paštetą, būsite labai jautrūs listerijos infekcijai. Yra žinoma, kad nėštumo metu organizmo imuninė sistema susilpnėja, todėl tikimybė užsikrėsti listerioze tampa labai didelė. Nėščių moterų listeriozė gali sukelti į gripą panašius simptomus, apsinuodijimą maistu, kai kuriuos virškinimo sutrikimus ir net persileidimą blogiausiu atveju. Gydytojai taip pat atskleidžia, kad jei nėščiai moteriai paskutinėmis nėštumo savaitėmis išsivysto listeriozė, yra didelė tikimybė, kad jos kūdikis gali gimti sergantis.

Sudėtyje yra kepenų:

Pate yra kepenų, todėl jos negalima valgyti nėštumo metu. kepenyse yra labai daug tinklainės, kuri gali rimtai pakenkti jūsų negimusiam kūdikiui.

Gali sukelti vitamino A perdozavimą:

Pate yra žinoma kaip nepaprastas vitamino A šaltinis. Nėštumo metu mamai pakanka nedidelės vitamino A dozės, o itin didelė jo koncentracija gali pakenkti kūdikiui. Nustatyta, kad didelis vitamino A kiekis besilaukiančioms motinoms gali pažeisti kūdikio kepenis, taip pat padidina apsigimimų riziką. Svarbu užtikrinti, kad vitamino A kiekis nėštumo metu neviršytų 8 000 TV.

Saugus nėštumo laikotarpis:

Geros naujienos yra tai, kad yra keletas veganiško pašteto formų, kurios laikomos saugiomis nėštumo metu. Be to, mitybos specialistai teigia, kad tokie veganiški pyragaičiai kaip „Tartex“ ir „Granovita“ neturi jokio neigiamo poveikio ir yra naudingi sveikam jūsų kūdikio vystymuisi. Šios pastos yra pasterizuotos, o didelis karštis naikina visas bakterijas. Paštetą, laikomą kambario temperatūroje, turite nusipirkti tik iš sveiko maisto parduotuvių. Nepirkite pašteto, kuris yra atšaldytas, ir prieš valgydami neturite jų atvėsinti.

Veganinės pastos yra geriausias pasirinkimas nėščioms motinoms. Nors paštetas nėra naudingas jūsų nėštumui, tai nereiškia, kad visus devynis mėnesius turite jo laikytis. Pasitarkite su savo gydytoju apie riziką, susijusią su pastos valgymu nėštumo metu, kad išvengtumėte netyčinės žalos kūdikiui.