Nėštumas yra nuostabi kelionė. Tai, kad moteris netrukus pasveikins naujagimį į šį pasaulį, yra pats žaviausias. Tačiau etapas ir kelionė nėra lengvi – su tuo susiję keli pakilimai ir nuosmukiai, skausmai ir laimė. Vienas iš tokių žinomų faktų yra potraukis maistui nėštumo metu. Bet ar visi trokštami maisto produktai yra sveiki nėštumo metu? Išsiaiškinkime maisto produktų, kurių reikia vengti nėštumo metu, sąrašą.

Maistas ir gėrimai, kurių reikia vengti nėštumo metu

„Visame pasaulyje nėra didesnio gėrio už motinystę. Motinos įtaka jos vaikų gyvenimui yra neįkainojama “. —Jamesas E. Fausas

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, kai patvirtinamas nėštumas, yra bėgti pas gydytojus, ir jis iš karto sudarys jums visų privalomų ir draudžiamų schemą. Viena iš dažniausiai pasitaikančių painiavų pirmą kartą gimdančioms motinoms yra tai, ką valgyti ir ko ne nėštumo metu.

17 geriausių maisto produktų, kurių reikia vengti nėštumo metu:

Žemiau yra keletas maisto produktų, į kuriuos turėtumėte atkreipti kvapą, kai pradėsite tikėtis.

1. Kofeinas:

Vienas iš maisto produktų, valdančių šiuo metu, turėtų būti jūsų kavos skardinė. Jūs visada stebitės, kodėl patikrinimai visada vadina jūsų kūdikį nepakankamu svoriu, net ir tada, kai beviltiškai bandote valgyti vis daugiau ir daugiau kūdikiui. Kūdikiui nėra nieko blogo. Tai jūsų gyvenimo būdo metodai. Gydytojai reguliariai sako, kad kofeinas gali būti priežastis, dėl kurios jūsų kūdikis turi nepakankamą svorį. Per didelis kavos vartojimas netgi gali sukelti persileidimą. Tačiau kofeino pašalinimas iš dietos gali būti šiek tiek per griežtas, nes šokoladuose taip pat yra kofeino, kuris yra įprastas noras nėštumo metu. Laikykite ribą žemiau 200 mg per dieną.

2. Konservai iš alavo:

Nėštumo maistas, kurio reikia vengti skardinėjeEsant šiuolaikinei aplinkai, gaminant maistą savo namuose, paruošti visą procesą atrodo daug daugiau darbo, nei tiesiog atidaryti tuščią skardinę iš anksto paruoštos skanios mėsos ir salotų. Nesvarbu, kiek jie sako, kad tai yra naujausias maistas ir nesvarbu, kiek jie garantuoja, kad jų mityba nepažeista, konservai šiuo metu turėtų būti griežti. Taip yra todėl, kad į konservuotus maisto produktus pridedama įvairių rūšių konservantų, kurie tarnauja ilgai.

3. Sūris:

Maisto produktai, kurių reikia vengti nėštumo metu

Nors sūris jums gali patikti, dažniausiai minkštas sūris nėštumo metu yra griežtas ne. Kai kurie geri pavyzdžiai yra čederis ir parmezanas, kurie yra kieto ir storo pobūdžio, juose dažnai yra mažai vandens arba jo visai nėra.

4. Tam tikros daržovės ir vaisiai:

maisto produktai, kurių reikėtų vengti nėštumo metu vegetaramsSu nešvariomis daržovėmis, pavyzdžiui, morkomis, pupelėmis, lapinėmis daržovėmis ir ridikėliais, reikia elgtis labai atsargiai. Nuvalykite tokio tipo daržoves, kad pašalintumėte dirvą, ir jei jos bus nepakankamai paruoštos ar žalios, jose bus salmonelių bakterijų ar E. coli. Vaisiuose nebandykite valgyti papajos. Papajos vartojimas nėštumo metu sukelia persileidimą.

5. Įspėjimas apie jūros gėrybes:

Ką vengti ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu jūros gėrybės

Paprastai tvenkinių ir upių žuvys, lašišos ir upėtakiai niekada negali to padaryti, tačiau kai kalbama apie tokius skanėstus kaip jūros gėrybės, jūros dumblių salotos, austrės ir moliuskai, skumbrės ir kardžuvės, yra daug gyvsidabrio, kuris gali palikti likučių net ir po to virti. Todėl rinkitės tik tas jūros gėrybes, kuriose yra mažiau gyvsidabrio.

6. Kiaušinių priežiūra:

Maisto produktai, kurių reikia vengti ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu

Nėštumo metu venkite pusiau virtų ir žalių kiaušinių, nes minkštuose tryniuose ir baltymuose yra kenksmingų salmonelių. Vienintelis sprendimas gali būti visiškai virtas kiaušinis su kietu tryniu.

7. Įspėjimas apie užšaldymą:

Įspėjimas apie maisto produktus, kurių reikia vengti nėštumo metu

Tai ypač pasakytina apie mėsą, pavyzdžiui, pipirus, saliamį, šaldytą rūkytą kumpį arba Parmos kumpį. Dažnai užsakomoje picoje gali būti pipirų gabalėlių arba galite nusipirkti iš anksto supakuoto rūkyto kumpio kepalėlio. Ši mėsa yra apdorota arba nevirta, tik fermentuota ir užšaldyta, todėl venkite jos.

8. Suši:

Maisto produktai, kurių reikėtų vengti pirmąjį nėštumo mėnesį sušiai

Žinoma, kad sušis yra skanus patiekalas, tai pusė arba nepakankamai iškepta žuvis, todėl jos geriausia vengti. Tai taip pat gali sustiprinti pykinimą, susijusį su nėštumu. Todėl nėštumo metu šio maisto reikia vengti.

9. Vitamino A perteklius:

vitamino A maisto produktai, kurių reikia vengti nėštumo metuGydytojai sako, kad valgant su kepenimis susijusį maistą, pavyzdžiui, vištienos kepenėles ar kepenų dešreles, jūsų organizmas gali gauti per daug vitamino A, kuris yra blogas mažyliui. Per didelis vitamino A vartojimas kaupiasi kepenyse, sukelia toksinį poveikį ir sukelia rimtą įgimtą kūdikio negalią.

10. Alkoholis:

Maisto produktai, kurių negalima valgyti nėštumo metu Alkoholio svoris

Tai turbūt blogiausias visų laikų maistas ar gėrimai nėštumo metu. Nėštumo metu bet kokia kaina venkite alkoholio ir stiprių gėrimų. Motinos vartojamas alkoholis per placentą gali patekti į kūdikio kraują ir sukelti daug įgimtų negalių ir protinį atsilikimą. Tai žinoma kaip vaisiaus alkoholio sindromas.

11. Žolelių arbata:

Nėštumo metu negalima valgyti žolelių arbatos

Žolelės, naudojamos arbatai, gali pakenkti motinai ir vaisiui. Tam tikros žolelės, tokios kaip Yohimbe, efedra, kava kava, angelica, juoda ir mėlyna cohosh, dong Quai, agurklių aliejus, pennyroyal ir puokštė, yra gimdos stimuliatoriai, kurių nėštumo metu reikėtų visiškai vengti. Comfrey, cascara sagrada, juodasis graikinis riešutas, ožragė, auksaspalvis, ežiuolė, asiūklis, saldymedžio šaknis, pjuvenų palmė, senna, motinėlė, jonažolė, piemens piniginė, pelynas, kepsnys ir uva ursi gali sukelti persileidimą. Kitos žolelės, kurios yra nesaugios vartoti ar nuryti, yra alavijas, ženšenis ir nakviša. Prieš vartodami per daug dilgėlių, kiaulpienių ar ramunėlių arbatų, taip pat turėtumėte pasitarti su gydytoju.

11. Toksoplazmozė:

Venkite toksoplazmozės maisto nėštumo metuČia pradeda veikti visos daržovės ir sumalti vaisiai, svogūnai, bulvės ir vaisiai iš medžių. Laikui bėgant šie maisto produktai yra nuplaunami, tačiau dėl sąlyčio su žeme arba teršalų, jei vaisiai yra medžiai, jame esantys nešvarumai ir bakterijos išlieka. Būtent tada juose bus parazitų, kurie dabar gali būti jūsų kūne, jei nebus tinkamai virti ar nuplauti.

13. Prieskoniai:

vengti aštraus maisto nėštumo metu

Nors prieskoniai daro patiekalus skanius, kartais šiek tiek per daug prieskonių gali pakenkti kūdikiui. Laikykitės sveikų prieskonių, tokių kaip raudonėlis ar bazilikas, ir venkite per daug patiekalo.

14. Deli mėsa:

Turėtumėte vengti delikatesinės mėsos, dar vadinamos paruošta valgyti, pavyzdžiui, sumuštinių mėsos, šaltų gabalėlių, pietų mėsos, dešrainių ir supjaustytos mėsos. Gerai žinoma, kad juose yra listerijų bakterijų, kurios gali lengvai pereiti iš motinos į placentą ir sukelti rimtų komplikacijų, įskaitant vaisiaus mirtį.

15. Neapdoroti daigai:

Venkite žalių daigų, įskaitant dobilus, liucerną, mungo pupeles, ridikėlius, brokolius, saulėgrąžas, svogūnus, sojos pupeles ir sniego daigelius. Jie linkę į listerijų, salmonelių ir E.coli bakterijas. Kaip žinome, listeriozė naujagimiams gali sukelti priešlaikinį gimdymą, persileidimą, negyvagimį ir infekcijas. Salmonella ir E.coli gali sukelti sunkias ligas.

16. Gatvės maistas:

Gatvės maistas Lahore

Galbūt trokštate tų pikantiškų, saldžių ir rūgščių patiekalų. Jie gali padidinti kelių infekcijų, skrandžio problemų ir apsinuodijimo maistu riziką. Jie yra kenksmingi dėl nehigieniškų maisto ir vandens higienos standartų. Kai kurie gatvės maisto produktų, kurių reikia vengti nėštumo metu, pavyzdžiai yra kukurūzai puodelyje, burritos, churros, saldainiai iš vatos, minkšti riestainiai, duona, dešrainiai, vištienos ryžiai, chaat, dosa, kebabai, Pani puri, makaronai ir kt..

17. Saldymedis:

Saldymedis1Nėštumo metu venkite saldymedžio (mulethi), nes jame yra glicirizino, kuris yra susijęs su keliomis vaisiaus vystymosi problemomis. Šis komponentas pažeidžia placentą, leisdamas streso hormonui patekti į kūdikį, paveikdamas jo IQ. Tyrimai rodo, kad „dėmesio stokos hiperaktyvumo sutrikimo“ (ADHD) problemos vaikams ir ankstyvas mergaičių brendimas taip pat yra šalutinis saldymedžio poveikis. Tai taip pat gali sukelti aukštą kraujospūdį ir priešlaikinį gimdymą.

Žinojimas, kokį maistą valgyti ir ko vengti nėštumo metu, tikrai padeda išlaikyti jūsų kūdikio sveikatą. Būkite atsargūs ir selektyvūs, ką valgote, kai esate nėščia. Atminkite, kad maistas, kurį valgote, lemia jūsų ir jūsų kūdikio sveikatą. Jūs galite pasigaminti kasdienišką ir nuobodų maistą savo namuose. Taigi mėgaukitės ir maisto gaminimu.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kokių maisto produktų reikėtų vengti nėštumo metu??

Ans: Papaja yra vienas iš tokių maisto produktų, kurie sukelia persileidimą. Kai kurie kiti yra sudygusios bulvės, blauzdos medis, nepasterizuotas pienas, nepakankamai virta mėsa, žalia mėsa ir kt..

Q2. Kokių maisto produktų nereikia vartoti per daug?

Ans: Nėštumo metu bet kokio tipo maisto negalima vartoti per daug. Visada apribokite savo maistą. Valgykite įvairių rūšių maistą.

Atsakomybės apribojimas: Aukščiau pateikta informacija yra skirta tik švietimo tikslais ir neturėtų būti laikoma medicinos patarimu. Prieš vengdami bet kurio iš aukščiau išvardytų maisto produktų, pasitarkite su savo ginekologu ar sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad gautumėte geresnių patarimų.

maisto produktai, kurių reikia vengti nėštumo metu