Antrasis trimestras yra geriausias nėštumo laikotarpis. Per šį laikotarpį jūsų rytinė liga būtų sumažėjusi, jūsų energijos lygis vėl pakilęs, o kūdikio guzas dar nepasirodys ir nesukels diskomforto. Dietos požiūriu antrasis trimestras yra svarbiausia nėštumo dalis. Šiuo laikotarpiu kūdikis auga labiausiai, o visi kūdikio organai yra suformuoti per šį trimestrą. Sveika antrojo trimestro nėštumo dieta užtikrins, kad kūdikis auga sveikas ir jums taip pat netrūksta pagrindinių maistinių medžiagų. Taigi čia mes turime sąrašą, ką valgyti ir vengti 2 trimestro dietos metu ir kaip turėtumėte planuoti tą patį.

Geriausi antrojo trimestro dietiniai maisto produktai Indijos moterims

Nėštumas reikalauja papildomos moterų priežiūros, nes dabar ji puoselėja ne vieną, o du kūnus, todėl, norint susilaukti sveiko kūdikio, į visą nėštumo eigą reikia žiūrėti rimtai. Antrojo trimestro dieta taip pat turėtų būti laikomasi, kad nėštumas būtų sveikas. Taigi pažiūrėkime, ką valgyti antrąjį nėštumo trimestrą.

Antrojo trimestro dietos mitybos šaltiniai:

Įvairūs mitybos šaltiniai, kurie turėtų būti įtraukti į antrojo trimestro nėštumo dietą, yra angliavandeniai, baltymai, riebalai, mineralai, vitaminai ir daug daug vandens. Mitybos poreikį reikia padalyti į tris lygias dalis, o kiekviename valgyme turi būti kiekviena maistinė dalis, kad būtų išlaikytas jūsų energijos lygis visą dieną ir taip pat būtų patenkintas mitybos reikalavimas.

Dietos diagrama antrojo trimestro dietai:

Antrojo trimestro mitybos planą turėtų sudaryti šie dalykai:

 • Kiekvieną dieną turėtumėte suvartoti mažiausiai penkias žalių lapinių daržovių ir vaisių porcijas, kad patenkintumėte kasdienį geležies ir folio rūgšties poreikį.
 • Kiekviename valgyje turi būti angliavandenių (grūdų duona, krakmolingas maistas, dribsniai ir kt.)
 • Vartokite pieno produktus bent 2–3 porcijomis, kad patenkintumėte dienos kalcio poreikį.
 • Maistą, kuriame gausu baltymų, pavyzdžiui, kiaušinius, pupeles, žuvį ir kt., Reikia valgyti du kartus per dieną.
 • Riebią žuvį, kurioje gausu Omega-3 riebalų rūgščių, negalima valgyti dažniau nei du kartus per savaitę.
 • Norėdami numalšinti alkį, pereikite prie sveikų užkandžių, tokių kaip sumuštiniai ir jogurtai.

Dietos planas antrojo trimestro dietai:

Antrąjį nėštumo trimestrą svarbu paruošti ir laikytis mitybos plano, kad jūsų kūdikis gautų visus mitybos poreikius, būtinus sveikam augimui ir vystymuisi. Rengdami dietos lentelę, turėtumėte įtraukti vaisius ir daržoves, kurių galima įsigyti ištisus metus, o jei tam tikro sezono metu nėra vaisių ar daržovių, tuomet turėtumėte jį pakeisti vaisiais ar daržovėmis, kurias galima įsigyti tuo sezonu ir ta pati maistinė vertė. Toliau pateikiamas antrojo trimestro dietos grafikas. Štai kokia turėtų būti jūsų ideali mitybos schema:

Pusryčiai: 2 porcijos maisto grūdų, viena porcija vaisių, 1 uncija mėsos/pupelių ir viena stiklinė pieno. Pavyzdys: 2 pilno grūdo skrudinta duona su 1 šaukštu margarino ir kiaušiniene, 1 puodelis kantalopės ir viena stiklinė pieno.

Pietūs: 2 porcijos grūdų, 1 puodelis lapinių daržovių, 1 puodelis ankštinių augalų, dvi porcijos mėsos/pupelių, 1 puodelis pieno. Pavyzdys: 2 chapatis, 1 puodelis palak paneer, 1 puodelis dal, 1 puodelis kūdikių morkų, agurkų ir viena stiklinė pasukų.

Užkandis: Į užkandį turėtų būti įtraukta viena porcija grūdų ir 1 puodelis pieno. Pavyzdys: dubuo kukurūzų dribsnių su pienu.

Vakarienė: 2 porcijos daržovių ir grūdų ir 3 uncijos mėsos/pupelių. Pavyzdys: 1 puodelis rudųjų ryžių su 3 oz. kepta vištiena, 1 puodelis špinatų ant česnako ir 1 šaukštelis salotų padažo.

Maistas, kurį reikia valgyti antrąjį nėštumo trimestrą:

Tai yra 20 maisto produktų, kuriuos galite įtraukti į savo antrojo trimestro dietą, kad būtumėte sveiki-

1. Pienas antrojo trimestro dietai:

Pienas antrojo trimestro dietai

Pienas yra labai sveika mityba, nes jame yra daug baltymų ir kalcio, kurie yra svarbūs kūdikio augimui ir vystymuisi, taip pat kalcis padeda stiprinti augančio kūdikio kaulus. Galite gerti pieną tokį, koks jis yra, arba galite gaminti kitus sveikus gėrimus, derindami maistingus ingredientus.

2. Konservuotos sardinės:

Konservuotos sardinės

Konservuotose sardinėse yra daug kalcio, taip pat omega-3 riebalų rūgščių ir magnio. Tai turėtumėte įtraukti į savo antrojo trimestro dietos planą Indijos mitybos planas, nes omega-3 riebalų rūgštys yra būtinos jūsų kūdikio smegenims vystytis. Tai galite įtraukti į savo salotų dalį arba iš jų pasigaminti kitų skanių dalykų.

3. Daržovių įvairovė:

Daržovių įvairovė

Daržovės yra svarbi antrojo nėštumo trimestro dietos dalis. Daržovėse gausu maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, kalcis, kalis ir kt., Taip pat yra skaidulų ir mineralų, kurie yra labai svarbūs tinkamam vaisiaus vystymuisi ir sveikam nėštumui. Visa tai padeda kūdikiui pilnai augti ir reikiamu metu vystyti reikiamus organus, taip sumažinant apsigimimų tikimybę.

4. Moliūgų ir saulėgrąžų sėklos:

Moliūgų ir saulėgrąžų sėklos

Sauja moliūgų ir saulėgrąžų sėklų kasdien jūsų mitybai yra turtingas geležies ir magnio šaltinis, padedantis gerai augti kūdikiui. Tiesiog valgykite juos kaip užkandžius arba pridėkite prie jogurto ir salotų, kad gautumėte turtingų maistinių medžiagų, kurių jums reikia nėštumo metu.

5. Paprastas jogurtas:

Paprastas jogurtas

Jogurte yra daug kalcio, kuris yra būtinas, kad jūsų kaulai būtų stiprūs, ir padeda visiškai vystytis jūsų kūdikio kaulams antrąjį nėštumo trimestrą. Galite pridėti kitų maistingų ingredientų, pavyzdžiui, gervuogių, kuriose gausu magnio, kad padidintumėte jogurto maistinę vertę ir tęstumėte šią sveiką mitybą visą nėštumą.

6. Sausi vaisiai antrojo trimestro mityboje:

Sausi vaisiai antrame trimestre

Sausi vaisiai yra vienas iš svarbiausių maisto produktų, kuriuos reikia valgyti nėštumo antrąjį trimestrą, nes jie yra labai maistingi. Geriausi džiovinti vaisiai, tokie kaip abrikosai, migdolai, datulės, figos ir kt., Yra geras kalcio ir geležies šaltinis, kuris turėtų būti įtrauktas į jūsų dienos racioną. Šių džiovintų vaisių galite pridėti prie kitų maisto produktų, kad padidintumėte jų maistinę vertę.

7. Antrąjį trimestrą valgykite rudųjų ryžių:

Antrąjį trimestrą valgykite rudųjų ryžių

Rudieji ryžiai yra turtingas kalcio, geležies ir vitamino D šaltinis, kuris yra labai svarbus kaulų augimui ir vystymuisi, taip pat geležis reikalinga raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, kad nebūtų deguonies trūkumo. Kartu su grybais tai gali pasirodyti kaip labai gera maistinga dieta. Jame taip pat yra daug skaidulų, kurios padės išvengti vidurių užkietėjimo nėštumo metu.

8. Tamsus šokoladas:

Tamsus šokoladas antrame nėštumo trimestre

Juodasis šokoladas yra vienas geriausių maisto produktų, kuriuos galima valgyti nėštumo metu 2 trimestrą, nes jame yra daug bromo, kuris labai padeda atpalaiduoti raumenis ir išplėsti kraujagysles. Tai gali padėti sumažinti stresą nėštumo metu, taip pat kontroliuoti kraujospūdį, o tai padeda išlaikyti jūsų sveikatą nėštumo metu.

9. Kepta bulvė su pupelėmis:

Kepta bulvė su pupelėmis yra geležies turtingas, daug skaidulų turintis maistas, kuris padės išlaikyti sveiką gyvenimo būdą nėštumo metu ir išgelbės jūsų kūdikį nuo bet kokių infekcijų ar apsigimimų. Tai geriausias patiekalas, kurį galite įtraukti į savo kasdienį maistą, kad galėtumėte sveikai maitintis.

10. Žuvis:

Geriausi antrojo trimestro dietiniai maisto produktai 10

Žuvyje yra labai daug mažai riebalų turinčių baltymų, kurie yra labai naudingi jūsų kūdikio vystymuisi ir sveikam nėštumui. Pasirinkite tinkamą žuvies veislę ir leiskite jai virti, o ne kepti, kad išlaikytumėte sveiką mitybą, nes keptas maistas gali pabloginti pykinimą ar galvos svaigimą, kuris yra dažnas nėštumo metu.

11. Kiaušiniai:

Geriausi antrojo trimestro dietiniai maisto produktai 11

Kiaušiniuose yra daug baltymų, kurie yra svarbūs organizmui palaikyti, jie yra būtini kūdikio augimui ir užtikrina, kad kūdikis gimsta be defektų. Galite naudoti kiaušinius skaniems patiekalams gaminti, kad patenkintumėte savo troškimą nėštumo metu, taip pat naudoti pusryčių metu.

12. Špinatai ir salotos:

Geriausi antrojo trimestro dietiniai maisto produktai 12

Žaliosios lapinės daržovės, tokios kaip špinatai ir salotos, turi daug geležies ir folio rūgšties. Didelis geležies kiekis padės jums kovoti su aneminėmis sąlygomis, su kuriomis didžiausios moterys susiduria nėštumo metu. Špinatus ir salotas galite naudoti kaip savo kasdienes salotas arba įdėti saują į kiaušinienę ar kitus maisto produktus.

13. Visa kviečių duona:

Geriausi antrojo trimestro dietiniai maisto produktai 13

Sveikas maistas nėštumo metu 2 trimestrą-tai viso grūdo duona, kurioje gausu skaidulų, vitamino B ir folio rūgšties. Bet kokia nesmulkintų grūdų duona pusryčiams bus geras pasirinkimas patenkinti jūsų ląstelienos poreikius.

14. Vaisiai nėščioms antrajam trimestrui:

Vaisiai nėščioms antrąjį trimestrą

Vaisiuose yra būtinų mineralų ir maistinių medžiagų, kurios padeda kovoti su infekcijomis, kurias motina ar kūdikis gali gauti nėštumo metu. Esminės maistinės medžiagos, tokios kaip citrinos rūgštis, padeda išvengti apsigimimų ir kitų vitaminų, kurie gali padėti kūdikiui apsisaugoti nuo įvairių trūkumo ligų gimdymo metu, taip padidinant kūdikio imunitetą!

15. Sėlenų javai:

Sėlenų grūdai antrojo trimestro dietai

Sėlenų javai yra vienas geriausių skaidulų šaltinių. Pluoštai yra labai naudingi, norint išspręsti vidurių užkietėjimo problemą nėštumo metu, nes jie padeda tuštintis. Pluoštai taip pat palaiko gliukozės kiekį mūsų organizme ir taip apsaugo būsimą motiną nuo nėštumo diabeto. Kad kūdikis būtų sveikas, turite turėti daug skaidulų ir pašarų.

16. Riešutai:

Riešutai, tokie kaip žemės riešutai ir migdolai, yra geras užkandis. Jie yra geras geležies, kalcio ir baltymų šaltinis ir skanūs. Riešutai nėštumo metu gali patenkinti alkio priepuolius.

17. Tofu ir Tempeh:

Tofu ir Tempeh yra sojos pieno produktai, kuriuose yra daug baltymų. Antrojo nėštumo trimestro metu sveikam kūdikio vystymuisi reikalingas geras baltymų kiekis, o tofu ir tempeh vartojimas vieno iš valgių metu gali pakankamai patenkinti kasdienį baltymų poreikį..

18. Linų ir Chia sėklos:

Linų sėmenyse ir Chia sėklose gausu Omega-3 riebalų rūgščių. Ši riebalų rūgštis yra būtina imuninei sistemai, taip pat centrinei nervų sistemai stiprinti. Be to, šios sėklos yra labai pluoštinės ir gali palengvinti žarnyno judėjimą bei palengvinti vidurių užkietėjimą, o tai yra dažnas skundas nėštumo metu.

19. Žuvų kepenų taukai:

Žuvų kepenų taukai vėl yra geras Omega 3 riebalų rūgščių ir vitamino D. šaltinis. Jis padeda stiprinti kūdikio kaulus ir dantis, taip pat ugdo imuninę sistemą..

20. Grybai, veikiami UV spindulių:

Grybai, veikiami UV spindulių, yra geras vitamino D šaltinis. Nėštumo metu kasdien reikia ne mažiau kaip 15 mikrogramų vitamino D, kad kūdikis sveikai vystytųsi kaulus ir dantis, o vartojant UV spinduliais paveiktus grybus, šis reikalavimas gali būti labai patenkintas..

Maisto produktai, kurių reikia vengti antrojo trimestro nėštumo dietos metu:

Žemiau pateikiamas antrojo trimestro maisto produktų, kurių reikia vengti, sąrašas:

 • Žalūs kiaušiniai.
 • Žalia mėsa.
 • Žalia žuvis.
 • Žuvys, kuriose yra daug gyvsidabrio Pavyzdys: ryklys, kardžuvė, karališkoji skumbrė ir net plytelės.
 • Pieno produktai, pagaminti iš nepasterizuoto pieno.
 • Minkštas sūris, mėlynas sūris.
 • Paruoštas valgyti jūros gėrybes ir mėsą.
 • Alkoholiniai gėrimai – jie gali sukelti persileidimą, negyvagimį ar net vaisiaus alkoholio spektro sutrikimą, sukeliantį fizinę, psichinę ir elgesio negalią.
 • Per didelis kofeino kiekis – 150–300 mg kofeino vartojimas yra saugus kiekis. Viename kavos puodelyje yra nuo 95 iki 165 mg kofeino, o juodosios arbatos puodelyje – 45 mg kofeino.

Papildai, kurių jums reikia antrąjį trimestrą:

Toliau pateikiami trys pagrindiniai papildai, kuriuos reikia vartoti nėštumo antrąjį trimestrą:

Kalcio: Antrąjį trimestrą kūdikis išvysto maksimalų kaulų skaičių. Tam reikia daug kalcio. Jei jūsų mityboje trūksta kalcio, tada jūsų kūdikis nenukentės, bet jūs. Taip yra todėl, kad kūdikis sunaudos visą jūsų organizme sukauptą kalcį ir jums atsiras trūkumas, kuris po gimdymo gali sukelti osteoporozę. Taigi vartodami kalcio papildą užtikrinsite, kad po gimdymo nesusidarys kalcio trūkumas.

Žuvies taukai: Žuvų taukuose esančios omega-3 riebalų rūgštys yra būtinas papildas sveikam kūdikio smegenų vystymuisi. Žuvų taukai yra daug Omega 3 riebalų rūgščių.

Geležis: Daugumai nėščių moterų išsivysto mažakraujystė ir tai yra dėl geležies trūkumo. Nėštumo metu kraujo tūris padvigubėja, todėl jam reikia daugiau geležies. Kai kūdikio audiniai auga, motinos hemoglobino ir raudonųjų kraujo kūnelių kiekis pradeda mažėti, jie pradeda jausti mieguistumą ir dusulį. Geležies papildo vartojimas užtikrins, kad jo trūkumas nepasireikš.

Antrojo trimestro dietos patarimai:

Štai keletas patarimų, kurie užtikrins laimingą ir sveiką nėštumą:

 • Gaminkite maistą namuose, kad užtikrintumėte subalansuotą ir sveiką mitybą.
 • Visada pirmenybė turėtų būti teikiama šviežiam maistui, o ne šaldytam.
 • Pirkdami šaldytus maisto produktus rinkitės maisto produktus, kuriuose yra mažai riebalų ir natrio.
 • Prieš valgydami nuplaukite vaisius ir daržoves, kad pašalintumėte nepageidaujamą vaisių ir daržovių poveikį.

Antrojo trimestro nėščios moters sveikos mitybos lentelė padės jums turėti mažiausiai problemų nėštumo metu, taip pat padės jūsų kūdikiui būti sveikam ir išlaikyti jus stiprius visą nėštumo eigą. Sėdėkite su savo gydytoju ir sudarykite 2-ojo trimestro nėštumo dietos lentelę, kad galėtumėte sveikai pastoti. Antrasis trimestras yra pats patogiausias ir svarbiausias jūsų nėštumo etapas, nes šiuo laikotarpiu vystosi dauguma kūdikio organų. Taigi pabandykite sveikai maitintis sveikam ir tvirtam kūdikiui.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

1 klausimas. Kokios yra svorio priaugimo priemonės nėštumo antrojo trimestro dietos metu?

Ans: Nėštumo metu vidutinio svorio moteris nėštumo metu turėtų priaugti nuo 25 iki 35 kilogramų. Tai sudaro maždaug 1–2 svarus per savaitę kiekvieną antrojo trimestro savaitę. Priaugus daugiau svorio, gali kilti komplikacijų, tokių kaip aukštas kraujospūdis, didesnis kūdikis ir C sekcijos gimdymas.

2 klausimas: kas yra potraukis maistui antrojo trimestro dietos metu?

Ans: Nėštumo metu, ypač antrąjį trimestrą, moterims paprastai atsiranda potraukis tam tikram maisto tipui. Vis dar neaišku, kodėl moterims atsiranda potraukis ar pasibjaurėjimas tam tikrais maisto produktais, tačiau gydytojai mano, kad hormonai gali atlikti esminį vaidmenį. Moterys paprastai trokšta vieno iš šių maisto produktų:

 • Šokoladas
 • Aštrūs patiekalai
 • Saldainiai
 • Vaisiai

3 klausimas: ar yra antrojo trimestro dietos alergija maistui??

Ans: Klaidinga nuomonė, kad tai, ką valgote, paveiks jūsų kūdikį, ir dėl to jūsų kūdikiui gali išsivystyti alergija. Nėra jokio ryšio tarp maisto alergijos ir nėštumo metu vartojamo maisto.