„Visame pasaulyje nėra didesnio gėrio už motinystę. Motinos įtaka savo vaikų gyvenime yra neįkainojama “.

Nėštumas yra nuostabi kelionė. Tai, kad moteris netrukus pasveikins naujagimį į šį pasaulį, yra pats žaviausias. Tačiau etapas ir kelionė nėra lengvi – su tuo susiję keli pakilimai ir nuosmukiai, skausmai ir laimė. Vienas iš tokių žinomų faktų yra potraukis maistui nėštumo metu. Daugelis iš mūsų šiuo metu trokšta skanaus ir skanaus maisto sieja su teigiamu dalyku. Bet ar taip yra?

Nesvarbu, ar tai nepakankama mityba, ar nėštumo hormonai, potraukis nėštumo metu, nors tai yra įprastas scenarijus, būtina žinoti sveiką ir nesveiką ar rizikingą jo pusę. Šiandien mes norime jus informuoti ir įspėti apie potraukio tipus ir patarimus, kaip tai kontroliuoti. Kodėl laukti, eikime į tai!

Maisto potraukis nėštumo metu

Kas yra potraukis nėštumo metu:

Jei norite valgyti įvairių rūšių maistą, kurio paprastai nemėgstate ar nevalgote, tai yra potraukis nėštumui. Nėštumo potraukis paprastai prasideda nuo aštuonių savaičių iki 12 savaičių ir taip pat yra susijęs su rytiniu pykinimu. Gana dažnai pastebimas toks noras ir potraukis valgyti maistą, o tyrimai parodė, kad maždaug 50–90% moterų JAV patiria tą patį. Bet ar jie yra saugūs? Išsiaiškinkime!

Kas sukelia potraukį nėštumui?

Troškimas vieno ar kelių maisto derinių, kurie jums gali patikti ar nepatikti, šiuo laikotarpiu yra įprastas. Jei būsimoji motina trokšta maisto, kurį ji paprastai myli arba yra tarp mėgstamiausių virtuvių, tai nėra neįprasta. Tačiau, kita vertus, užregistruota nedaug atvejų, kai moterys turi valgymo sutrikimų ir neįprastą potraukį. Gydytojai negali tiksliai pasakyti to priežastis. Tačiau yra tam tikrų veiksnių, galinčių sukelti potraukį.

Keletas paaiškinimų, kodėl atsiranda potraukis nėštumui, apima pokyčius hormonais nėštumo metu, diabeto problemą, nepakankamą mitybą ar sveiką subalansuotą mineralų ir baltymų suvartojimą arba skonio savybių ir jautrumo pasikeitimą..

Kada prasideda potraukis nėštumui??

Dauguma moterų gali pastebėti, kad potraukis prasideda per pirmąjį nėštumo trimestrą. Tačiau antrąjį trimestrą jis didėja, o trečiąjį trimestrą jie dažniausiai mažėja arba normalizuojasi. Potraukis maistui kiekvieną dieną yra gana įprastas scenarijus.

Dažniausi potraukiai maistui nėštumo metu:

Pažvelkime į dažniausiai pasitaikantį ir populiariausią nėštumo troškimų sąrašą, kuris vyksta šiuo metu ir kodėl jie atsiranda. Dažniausiai pranešama apie potraukį,

1. Ledas:

Maisto potraukis nėštumo metu

Kas mums gali atrodyti gana keista, nėščios moterys mėgsta kasti ledo kubelius. Nors tokio potraukio nėra mokslinio pagrindo, paprastai manoma, kad nėščios moterys fazės metu kenčia nuo trumpų anemijos priepuolių. Dažnas anemijos simptomas yra burnos ir liežuvio uždegimas. Ledas siekia palengvinti uždegimą. Be to, yra keletas tyrimų, kurie rodo, kad mažas kalcio ir geležies cinko kiekis sukelia potraukį ledui ir panašiems daiktams, pvz., Kukurūzų krakmolui ir kt..

2. Šokoladas ir kiti saldumynai:

Šokoladas ir kiti saldumynai

Mums visiems patinka šokoladai! Tačiau keista, kai matai nėščią moterį, trokštančią daug šokolado, kurio pakanka dviem ar trims žmonėms vienu metu. Nėštumo metu moters kūnas patiria hormoninį disbalansą. Vartojant šokoladą, organizme išsiskiria jausmingi hormonai „dopaminas“, šiek tiek neutralizuojantys nelygybės poveikį. Šokoladas ir panašūs maisto produktai yra vienas iš labiausiai paplitusių potraukių nėštumo metu ir paprastai yra susiję su angliavandenių ir kalorijų trūkumu..

3. Aštrus maistas:

Aštrūs patiekalai

Maistas su prieskoniais, kurie gali išstumti sveiką žmogų, jaudina būsimą mamą. Dėl kapsaicino, kuris yra nervų stimuliatorius, šie maisto produktai akimirksniu padidina adrenalino kiekį organizme. Nėštumo metu trokšti tokio aštraus indiško maisto yra gana pagrįsta moterims net ir vakaruose.

4. Rūgštus maistas:

Nėštumo metu net įprasta net trokšti rūgštaus maisto, pavyzdžiui, citrinos. Nors citrinų ir panašių citrusinių vaisių potraukį girdėti neįprasta, jie atsiranda dėl virškinimo sistemos problemų. Jei trokštate vieno tokio maisto, nesijaudinkite, valgykite saikingai, kaip mes visada jums sakome!

5. Marinatai:

Marinatai

Nors argumentai palankūs moterims, kurioms trūksta natrio ir druskos, nėra įrodymų, kodėl nėščios moterys trokšta marinuotų agurkų. Dauguma sutiktų su tuo, kad pikantiškas marinuotų agurkų skonis yra sveikintinas pokytis skonio receptoriams, kurie per tuos mėnesius buvo pripratę prie „sveiko maisto“. Be to, sakoma, kad hormoniniai svyravimai taip pat yra viena iš dažniausių marinuotų agurkų nėštumo metu priežasčių.

6. Ledai:

LEDAI

Sotūs ir kreminiai ledai, kuriuose gausu cukraus ir papildomų kalorijų, patenka į nėščios moters malonumų topus. Nenuostabu, kad matytumėte nėščią moterį, kuri valandų valandas važiuoja į artimiausią ledų saloną, kad gautų mėgstamą vanilės kūgį. Šis įprastas ledų troškimas nėštumo metu dažniausiai atsiranda dėl mažo kalcio kiekio jūsų organizme. Kitu atveju kalorijų poreikis organizme taip pat gali sukelti šį potraukį.

7. Kava:

Maisto potraukis nėštumo metu

Kavoje yra kofeino, kito nervų stimuliatoriaus, kuris pakelia nuotaiką ir įkvepia mieguistą kūną. Nors gydytojai nerekomenduoja kavos troškimo nėštumo metu, kas galėtų ryžtis tarp kavos ir nėščios moters? Vis dėlto nėštumo metu kava turėtų būti griežtai prižiūrima.

8. Soda ir gaivieji gėrimai:

Nėščios moterys dažnai skundžiasi nerimo jausmu, kai atsibunda ryte. Sodos putos žada nuraminti neramumą dėl stipraus anglies dioksido. Nors didelis potraukis putojantiems gėrimams nėštumo metu yra dažnas reiškinys, geriausia jų vengti! Tačiau reikėtų vengti gazuotų gėrimų, kuriuose yra kofeino.

9. Pieno produktai:

Maisto potraukis nėštumo metu

Nenuostabu, kad netrukus maitinanti motina trokšta pieno produktų, tokių kaip pienas, sūris, jogurtas ir skaidrus sviestas (ghee). Pieno produktai yra turtingi kalcio ir baltymų šaltiniai, kurie yra labai svarbūs augančiam vaisiui ir motinai. Tos moterys, kurioms trūksta kalcio, labiausiai trokšta tokių pieno produktų. Nėštumo metu trokšti sūrio, pieno ir jogurto nėra neįprasta.

10. Vaisiai ir vaisių sultys:

Vaisiai ir vaisių sultys

Ar trokštate vaisių nėštumo metu? Mažas folio rūgščių kiekis paprastai verčia moteris trokšti vaisių. Nėštumo metu vienas sveikiausių potraukių maistui yra riešutai, kuriuose gausu vitaminų ir mineralų. Nėščios moterys, trokštančios vaisių, pirmiausia renkasi citrusinius maisto produktus, tokius kaip apelsinai ir mangai. Kitų vaisių, tokių kaip arbūzas, vynuogės ir obuoliai, vartojimas yra vienodai gaivus ir naudingas nėštumo mėnesiais. Tai kvėpavimas nuo visų greito maisto potraukių nėštumo metu. Ši sveika manija daugeliui gali pasirodyti keista, jei anksčiau nebuvote didelis vaisių sulčių gerbėjas.

11. Druska:

Druska

Nors techniškai tai nėra maistas, bet kam tai rūpi, kai nėščia moteris pasuka galvą, suvartodama daugiau nei vidutiniškai druskos? Mažas natrio kiekis būsimų motinų organizme gali visiškai sukelti potraukį sūriam maistui ir druskos kiekiui. Tačiau per didelis druskos vartojimas yra žalingas!

12. Mėsa:

Mėsa

Mėsa, ypač raudona mėsa, yra vienas iš labiausiai paplitusių potraukių nėštumo metu. Tai turtingas baltymų, kalio ir geležies šaltinis. Taigi, jei jūsų kūnas yra mažesnis nei viename iš šių dalykų, gerai, tada jūs galite trokšti mėsos. Venkite mėsos konservų, nes nėštumo metu norisi sūraus maisto, nes mėsoje yra daug druskos.

13. Jūros gėrybės:

Jei nėščia labai trokštate žuvies ir kitų jūros gėrybių, galbūt jūsų kūnas signalizuoja, kad turite suvartoti gerą kiekį omega-3 rūgščių. Jei jums trūksta omega-3 riebalų rūgščių, tada šis potraukis yra įprastas.

14. Greitas maistas:

Kai kurie tyrimai rodo, kad moterys net trokšta riebių ir greito maisto variantų, kad patenkintų savo potraukį nėštumo metu. Nors šiam scenarijui priskiriamos kelios priežastys, dažniausiai sumažėjęs riebalų rūgščių trūkumas gali sukelti tokį potraukį.

Sveiko maisto alternatyvos nėštumo potraukiui:

Jei trokštate tam tikro nesveiko maisto, nesijaudinkite, turime sveikų pasirinkimų, kurie laukia, kol išspręsite savo potraukį, pagrįstą kūno trūkumais.

Potraukis maistui nėštumo metu 11

Nėštumo potraukio rizika:

Vien todėl, kad turite potraukį, būtina pažymėti, kad negalima valgyti visko, ką jie nori valgyti. Jie gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį ir sveikatos sutrikimus. Pavyzdžiui, potraukis druskai nereiškia, kad vartojama per daug druskos, o tai taip pat gali sukelti ilgalaikius gimdymo sutrikimus.

Be to, dėl potraukio dažnai gali atsirasti maisto pasibjaurėjimas. Potraukis taip pat yra susijęs su pykinimu ir vėmimu, kartu su rytiniu pykinimu. Tai gali būti dėl hormoninių reakcijų ar neskanių maisto produktų. Be to, daugybė nesveikų maisto troškimų ir vartojimo gali sukelti gestacinį diabetą, priaugti svorio ir kitų gimdymo problemų. Labai svarbu rasti pusiausvyrą tarp potraukio ir sveiko maisto, reikalingo motinai ir vaikui.

Patarimai, kaip kontroliuoti potraukį:

Nėštumo metu negalite sustabdyti keisto potraukio. Taigi čia pateikiame keletą alternatyvų ir patarimų, kaip jas valdyti,

  1. Savo šaldytuve pasirūpinkite sveikais užkandžiais nėštumo troškimui. Bet kokiu atveju venkite greito maisto.
  2. Sužinokite sveiką savo potraukio pakaitalą. Nėštumo metu valgykite daug vaisių ir daržovių ir pakeiskite savo troškimą šiomis sveikomis alternatyvomis.
  3. Sutelkite dėmesį į tinkamą mitybą. Kartais apgaulingas maistas būtų naudingas, bet neturėtų tapti įpročiu. Nėštumas gali sukelti stresą, ir jūs turite tai prisiminti.
  4. Dažnai valgykite reguliariai, kad jūsų kūnas stabilizuotų cukraus kiekį kraujyje ir būtų galima kontroliuoti potraukį.
  5. Turėkite daug vandens ir išlikite hidratuotas.
  6. Būkite saikingi. Žinokite, kada apriboti ir nubrėžti liniją, o kada apskritai praleisti.

Gerai kartkartėmis pasimėgauti mėgstamu maistu, bet neįprasti. Potraukis saldumynams, druskai, cukrui ir rūgščiam maistui nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ir viskas yra subalansuota. Tikiuosi, kad šis išsamus vadovas suteiks jums žvilgsnį, ką geriausia valgyti ir vengti nėštumo metu. Todėl labai svarbu žinoti sveikas alternatyvas, kurias šiuo metu galima pasirinkti.

Visada pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad gautumėte geriausius patarimus ir patarimus, ką valgyti ir ką praleisti, atsižvelgiant į jūsų sveikatos profilį. Potraukis ir kiekių apribojimai gali labai skirtis priklausomai nuo kūno ir sveikatos tipo, todėl prieš priimant sprendimą labai svarbu apsilankyti pas gydytoją.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kada pasikonsultuoti su gydytoju apie potraukį nėštumui?

Ans: Kai kurie potraukiai gali būti gana pavojingi. Jei norite valgyti dirvožemį, purvą, muilą ar kitus ne maisto produktus, pats laikas skubėti ir kreiptis į gydytoją.

Q2. Kokie maisto nepatogumai nėštumo metu?

Ans: Nėštumo metu gali atsirasti prieštaravimų maistui, nesvarbu, ar tai būtų ankstyvoje stadijoje, arti pirmojo trimestro, ar net antrojo trimestro viduryje. Tai nėra įprasta situacija, tačiau moterys patiria nemėgstamą maistą, nori valgyti ne maisto produktus arba serga valgydamos įprastą potraukį. Šiuo laikotarpiu dažnai būna pykinimas, vėmimas ir pykinimas.

Q3. Ar potraukis maistui nėštumo metu gali numatyti kūdikio lytį?

Ans: Yra mitų, kad potraukis maistui gali pasakyti ir numatyti, kokios lyties kūdikis bus. Tačiau nėra jokių to patvirtinančių mokslinių įrodymų.

Q4. Ar normalu, kad nėštumo metu nėra jokio ar keisto potraukio maistui??

Ans: Visiškai normalu, kad nėštumo metu nėra potraukio. Nesijaudinkite dėl šios bylos. Tačiau, kaip minėta, jei turite neįprastą potraukį ne maistui, turite apsilankyti pas gydytoją.