Įžengus į 9 -ąjį nėštumo mėnesį, kyla daug jaudulio ir nervų, nes netrukus į rankas turėsite mažą džiaugsmo pluoštą. Valgyti tinkamą maistą yra labai svarbu, nes šiuo laikotarpiu kūdikis priauga maksimalios riebalų ir kūno masės, vystydamasis smegenims ir plaučiams. 9 -ojo nėštumo mėnesio dieta tiksliai apima maistą, kuris padės kūdikiui tinkamai priaugti svorio.

9 -ojo nėštumo mėnesio dieta

Dietos ir maisto svarba 9 -ąjį nėštumo mėnesį:

Devintąjį nėštumo mėnesį kūdikio kūno struktūra beveik išsivysto. Šiuo laikotarpiu kūdikis priauga daugiausiai svorio. Tik įėjus į šį mėnesį galite pajusti didesnį svorį, o tai gali turėti įtakos jūsų virškinimo procesui. Štai kodėl jums reikia papildyti savo kūno maistines medžiagas tinkama mityba. Šiame straipsnyje aptarsime tinkamus maisto produktus, kuriuos turite valgyti, kad gautumėte didžiausią naudą, ir kaip atrodo indiška dieta 9 -tą nėštumo mėnesį.

9 mėnesių nėščiųjų dietos diagrama:

Čia mes bandėme apibendrinti, kokius maisto produktus valgyti ir ko vengti mitybos požiūriu, kartu su maisto produktų, kurie teikia minėtas maistines medžiagas, pavyzdžiais. Pasižiūrėk čia:

Maistas, kurį reikia valgyti 9 nėštumo mėnesio dietos metu:

 Maistas, kuriame gausu skaidulų:

Ląsteliena yra būtina viso nėštumo metu ir ypač 9 -tą mėnesį, kai vidurių užkietėjimo problema yra sunki. Šį komponentą turėtumėte įtraukti į 9 nėštumo mėnesio dietą, valgydami šviežias daržoves, vaisius, ankštinius augalus ir grūdus ir tt Be to, dažnesni šaltiniai yra avokadai, brokoliai, baltosios pupelės, juodosios pupelės, žiediniai kopūstai, žalieji lapai, kukurūzai ir kt. skaidulų, geriant daug vandens, kuris užtikrins tinkamą vandens lygio palaikymą žarnyne.

Maistas, kuriame gausu geležies:

Geležis yra mineralas, apsaugantis nuo anemijos nėštumo metu. Nėštumas gali būti neįprasto kraujo nutekėjimo ar kraujagyslių kraujavimo priežastis. Tai gali sukelti hemoglobino trūkumą organizme. Norėdami sumažinti poveikį, 9 -tą nėštumo mėnesį turite laikytis dietos, įskaitant 25–27 mg geležies per dieną. Kai kurie švieži ir natūralūs šaltiniai yra lęšiai, kiaušiniai, uogos, razinos, špinatai, sausas maistas, sojos pupelių vištiena, žuvis ir kt..

Maistas, kuriame gausu folio rūgšties:

Folio rūgštis padeda atsispirti įgimtoms kūdikio negalioms, tokioms kaip asspina Bifida. Tai taip pat padeda sukurti raudonųjų kraujo kūnelių ir DNR struktūrą. Nereikia nė sakyti, kad tai yra vienas iš gyvybiškai svarbių komponentų, kurio organizmui reikia 9 mėnesių nėštumo dietos plano metu ir kurio gali pakakti suvartojant 600–800 mg per dieną. Kai kurie dažniausiai pasitaikantys folio rūgšties šaltiniai yra avinžirniai, ankštiniai augalai, žali lapai, papajos, javai, avižos, šparagai, lęšiai, apelsinai ir kt..

Maistas, kuriame gausu kalcio:

Šiame etape kalcio reikia dideliais kiekiais. Jūs turite suteikti savo kūdikiui tvirtą kaulų struktūrą, taip pat pasirūpinti būsimu gimdymu. Svarbiau už viską įtraukti kalcio komponentus į dietą 9 -ąjį nėštumo mėnesį, kad gimtų sveikas kūdikis. Kalcio galite gauti įvairiuose maisto produktuose, tokiuose kaip bananai, žali lapai, žuvis, liesa mėsa, riešutai, kiaušiniai, pieno produktai, sezamas, migdolai, avižos ir kt..

DHA praturtintas maistas:

Tai riebalų rūgščių rūšis, būtina smegenų vystymuisi. Turėtumėte suvartoti 200 mg DHA per dieną su įvairiais maisto produktais, kad jūsų kūdikis aprūpintų pagrindiniais ingredientais, kurie vystytų priekinę smegenų kilpą. Šį elementą galima gauti iš vaisių sulčių, kiaušinių, pieno, žemės riešutų sviesto ir kt.

Maistas, kuriame gausu vitamino A:

Vitaminas A padeda vystyti kraujo ląsteles, akis, odą, imunitetą ir galią atsispirti infekcijai kūdikio kūne. Maisto produktai, praturtinti vitaminu A, yra tokie kaip saldžiosios bulvės, špinatai, kantalupos, morkos ir kt. Šį vitaminą taip pat turite suvartoti kasdien.

Maistas, praturtintas vitaminu C:

Tai yra vienas iš pagrindinių komponentų šiame trimestre. Tai padeda pagreitinti geležies deginimą kraujyje. Jūs turėtumėte vartoti 80 mg vitamino C per dieną iš natūralaus maisto. Jis tiekiamas iš įvairių citrusinių maisto produktų, brokolių, pomidorų, apelsinų, žiedinių kopūstų ir kt.

Baltymų praturtintas maistas:

Šį paskutinį nėštumo mėnesį labai svarbu įtraukti į organizmą reikiamą baltymų kiekį. Tai gyvybiškai svarbus komponentas, suteikiantis kūdikiui ir jums stiprybės šaltinio. Šiame etape per dieną reikia suvartoti nuo 50 iki 55 gramų baltymų. Įprasti šaltiniai yra kiaušinių baltymai, tofu, pienas, jogurtas, žuvis, vištiena ir kt.

Maistas, praturtintas vitaminu B12:

Vitamino B12 komponentą galite absorbuoti iš įvairių gamtos šaltinių, tokių kaip vištiena, žuvis, pieno produktai, pienas ir kt..

Maistas, praturtintas angliavandeniais:

Kai kurie įprasti ir prieinami angliavandenių šaltiniai yra uogos, daržovės, neskaldytų grūdų duona, ankštiniai augalai, makaronai, saldžiosios bulvės, arbūzų pupelės ir kt. Vartokite gydytojo rekomendacija, o ne paprastus angliavandenius kasdien..

Maisto produktai, kurių negalima valgyti 9 nėštumo mėnesio dietos metu:

Dietos patarimai PRGNACIJA

Minkštas sūris:

Venkite brandinto sūrio, pavyzdžiui, brie, mėlynų venų ir pan. Jame gali būti listerijų, kurios yra netikėtas pristatymo komponentas. Nėštumo metu tai gali sukelti sunkumų. Jei jums patinka sūris, rinkitės kietąjį sūrį.

Kava:

Kofeino turinys gali sustiprinti vidurių užkietėjimo simptomus paskutiniame nėštumo etape. Jei esate įpratę prie kavos, tuomet turite atsikratyti šio įpročio. Kad būtų lengviau, galite išgerti didžiulį kiekį vaisių sulčių vandens.

Alkoholis ir tabakas:

Alkoholis ir tabakas nėštumo metu gali sukelti keletą komplikacijų. Be to, jis turi neigiamą poveikį, pavyzdžiui, neįprastą kraujavimą, ir šiame paskutiniame etape gali sukelti persileidimą. Štai kodėl turėtumėte vengti visos šios priklausomybės kabliu ar sukčiumi.

Nepasterizuotas pienas:

Pienas be pasterizacijos gali būti labai pavojingas nėščiai moteriai, ypač paskutiniame etape. Žalio pieno reikėtų griežtai vengti kartu su ožkos pienu, nes nėštumo metu jis yra labai rizikingas. Tai gali sukelti toksoplazmozę trečiąjį nėštumo trimestrą.

Pate:

Jame yra listerijos ir jis gali pakenkti, sukeldamas listeriozę gimdos lovoje. Tai būtina vengti nėštumo metu, kad būtų išvengta rimtų komplikacijų. Priešingu atveju šio turinio vartojimas gali pakenkti kūdikio gyvenimui gimdoje. Tai gali būti persileidimo priežastis ir sukelti gimusį kūdikį. Turėtumėte vengti pyragų, kad gimdymas būtų sveikas.

Indijos dieta 9-ojo nėštumo mėnesio metu:

Toliau pateikiamas tipiškas 9-ojo nėštumo mėnesio dietos Indijoje pavyzdys. Galite įnešti įvairių variantų, nes žinote, ką valgyti ir ko vengti. Mitybos planas čia yra pagrįstas 3000Kcal, kurio reikia normaliai 9 mėnesių nėščiai Indijos moteriai:

Pusryčiai:
 • Pienas arba keptuvė.
 • Bet kuris iš šių.
 • Daržovės Daliya.
 • Daržovių upma.
 • Daržovių poha.
 • Kviečių dribsniai.
Pusryčio užkandis:
 • Dubenėlis šviežių vaisių.
Pietūs:
 • Vienos lėkštės salotos.
 • Vienas dubuo dal.
 • Vienas dubuo jūsų pasirinktų daržovių.
 • 3 rotis.
 • Raita/varškė/pasukos.
Vakarinis užkandis:
 • Viena stiklinė A2 karvės pieno.

  Bet kuris iš šių:

 • Bhunna channa.
 • Viena česnako skonio.
 • Vienas virtas kiaušinis.
 • Dubenėlis šviežių vaisių.
 • Išdygsta vienas dubuo.
Vakarienė:
 • Viena lėkštė šviežių salotų.
 • Vienas dubuo daržovių.
 • Vienas dubuo dal arba varškė.
 • 3 chappati.
Miego laikas:
 • Desertas arba.
 • Pienas.

Papildai, kurių reikia imtis ir kurių negalima vartoti 9-ojo nėštumo mėnesio metu:

Du papildai, kuriuos kiekviena nėščia moteris turi vartoti nėštumo metu, yra geležies papildas ir folio rūgšties papildas. Geležies papildas yra būtinas, kad būtų pagamintas pakankamas kraujo kiekis ir nesukeltumėte anemijos, o folio rūgšties papildas yra gyvybiškai svarbus siekiant užkirsti kelią naujagimio įgimtoms negalioms. Be to, ar reikia vartoti papildų 9-ojo nėštumo mėnesio metu, ar ne, priklausys nuo kiekvieno atvejo. Jūsų gydytojas, atlikęs apžiūrą, nuspręs, kokių papildų jums reikės vartoti.

Svorio padidėjimas 9 -ojo nėštumo mėnesio dietos metu:

9 nėštumo mėnesį nėščia moteris priauga didžiausią svorį, nes kūdikis per šį laikotarpį priauga didžiausią svorį. Kūdikis yra visiškai išvystytas žinant ir šiuo laikotarpiu priauga maksimalių riebalų ir masės. Todėl, norint padidinti kūdikio svorį 9 -tą mėnesį, reikia valgyti tinkamą maistą.

Papildomi 9 mėnesio nėštumo dietos patarimai:

 • Įsitikinkite, kad jūsų mityba turi visas reikalingas maistines medžiagas, o jei dieta neatitinka reikalavimų, turite vartoti papildomus papildus, tokius kaip:
 • Geležies papildas.
 • Kalcio papildas.
 • Multivitaminų papildas.
 • Folio rūgšties papildas.
 • Sumažinkite maisto produktų, tokių kaip saldainiai, sūris, keptas maistas, desertai, kuriuose yra daug kalorijų ir mažai mitybos, nes jie be reikalo padidins jūsų nėštumo svorį.
 • Vietoj šių nesveiko maisto variantų valgykite daug daržovių, vaisių ir nesmulkintų grūdų.
 • Padalinkite maistą į 6-7 mažesnes porcijas, o ne į 3 didelius patiekalus.
 • Gerk daug vandens.
 • Atlikite 15-20 minučių mankštą, kad patikrintumėte, ar nėra patinimų, vidurių užkietėjimo, rėmens ir pan.

  Venkite streso.

Tinkama mityba per visą nėštumo laikotarpį padės jums susilaukti sveiko kūdikio. Laikydamiesi devinto nėštumo mėnesio dietos, turėtumėte daugiau dėmesio skirti maistingai mitybai. Jūs turite vartoti maistines medžiagas ir būtinus komponentus tinkamu santykiu. Be dietos laikymosi, jūs taip pat turite laikytis higienos ir išlikti tinkami artimiausią pristatymo datą.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai;

Q1. Gerai vaikšto 9 -tą nėštumo mėnesį?

Ans: Vaikščiojimas yra svarbus pratimas nėštumo metu, ir jo reikia laikytis visą nėštumo laikotarpį. Jis turi keletą nuostabių privalumų. Pasivaikščiojimas ir 9 nėštumo mėnesio dietos laikymasis gali padėti normaliai pagimdyti kūdikį.

Q2. Kaip aš galiu padidinti savo svorį 9 nėštumo mėnesį?

Ans: 9 -tą nėštumo mėnesį kūdikis priauga didžiausią kūno svorį, todėl per šį 9 mėnesį nėštumo svoris labai padidėja. Laikydamiesi 9-ojo nėštumo mėnesio dietos ir valgydami tik sveiką ir maistingą maistą, galite užtikrinti tinkamą kūdikio augimą, nepriaugdami papildomų kilogramų nėštumo svorio. Nėštumo metu priaugus daug kūno svorio, gali būti sunku normaliai pagimdyti kūdikį.

Q3. Kokie yra gimdymo simptomai devintą mėnesį?

Ans: Toliau pateikiami įprasti darbo artėjimo požymiai:

 • Dažnas noras šlapintis.
 • Gimdos kaklelio išsiplėtimas.
 • Nugaros skausmas.
 • Susitraukimai.
 • Gleivių kamštis praeina.
 • Sprogsta vandens maišelis.
 • Gimdos kaklelio retinimas.