Pati mintis tapti tėvais ir pagimdyti naują gyvenimą gali nuvesti jus per emocijų kalnelius. Tai mišrios emocijos, pradedant džiaugsmu ir susijaudinimu, baigiant nervingumu ir nerimu. Tai yra fizinis iššūkis, todėl gyvybiškai svarbu tinkamai atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir savijautą, taip pat į mitybą, kurią vartojate nėštumo metu. Jums gali tekti keisti savo mitybos įpročius, nes yra tam tikrų maisto produktų, kurių turite vengti, o kitus, kuriuos turite įtraukti į savo dienos normą, kad užtikrintumėte tinkamą kūdikio augimą. Šiame straipsnyje mes pateikėme išsamų pirmojo trimestro dietos vadovą, kuris gali būti labai naudingas nėštumo metu.

Kokius maisto produktus valgyti pirmąjį trimestrą:

Štai maisto produktai, kuriuos reikia valgyti pirmąjį nėštumo trimestrą.

1. Špinatai:

pirmojo trimestro dieta špinatai

Geriausias maistas nėštumo pirmąjį trimestrą yra špinatai. Špinatuose yra labai daug folio rūgšties ir geležies. Ši folio rūgštis yra naudinga, kad jūsų kūdikio nervinis vamzdelis susilietų pirmą mėnesį po to, kai tinkamai pastojate. Didelis geležies kiekis padės jums kovoti su anemija, su kuria daugelis moterų susiduria nėštumo metu. Špinatus galima įtraukti į dietą įvairiais būdais, pavyzdžiui, valgyti žalius, pusryčiams įdėti saują į kiaušinienę, reguliariai valgyti salotose.

2. Lęšiai ir sveiki grūdai:

Nėštumo lęšiai 1 trimestrą

Baltymai yra svarbi dietos dalis, nes jie padeda augti ir palaikyti kūną. Tai ypač padeda vystytis jūsų kūdikio audiniams ir raumenims bei placentos augimui. Nėštumo metu lęšius galima lengvai įtraukti į savo racioną, iš jų gaminant sriubą, kuri yra labai sveika, arba jei trokštate skanaus aštraus maisto, mėsainyje galite naudoti lęšius, pridėdami špinatų. Kiti sveiki grūdai, tokie kaip kviečiai, ryžiai, miežiai, avižos, soros, kukurūzai, turėtų būti įtraukti į dietą pirmąjį trimestrą.

3. Riešutai:

dietos diagrama nėščioms moterims pirmąjį trimestrą - riešutai

Pirmąjį nėštumo trimestrą turėtumėte valgyti riešutus, nes jie yra labai sveiki. Kadangi dabar turite maitinti du, o ne vieną kūną, jums reikia papildomo 60 gramų baltymų kiekio, o riešutai yra labai geras baltymų šaltinis, kuriuo galite pasikliauti. Kiekvieną dieną galite suvalgyti saują riešutų, taip pat sutraiškyti keletą, kad pabarstytų jogurtu ar ledais, kad patenkintumėte ledų troškimą, ir tai daro jį sveiką.

4. Citrusiniai vaisiai:

vaisiai, kuriuos reikia valgyti nėštumo pirmąjį trimestrą - citrusiniai vaisiai

Kaip ir špinatuose, citrusiniuose vaisiuose taip pat gausu folio rūgšties, kuri padeda organizmui augti ir vystytis. Juose taip pat yra citrinos rūgšties, kuri kartu su folio rūgštimi gali padėti išvengti apsigimimų. Galite lengvai įtraukti citrusinius vaisius į savo racioną salotų pavidalu arba paprasčiausias būdas yra sveikų sulčių. Citrusiniai vaisiai, skirti 1 nėštumo trimestrui, turėtų būti kasdien įtraukti į savo mitybą, kad nėštumas būtų sveikas.

5. Šparagai:

sveikos mitybos planas pirmąjį trimestrą - šparagai

Nėštumo metu, kadangi organizmas palaiko dviejų žmonių medžiagų apykaitą, atsiranda vitaminų ir mineralų trūkumas. Vitamino D trūkumas yra vienas iš jų. Šparaguose yra labai daug vitamino D, o tai gali padėti įveikti jų trūkumą ir sustiprinti kaulus. Prie vakarienės galite jį įtraukti į savo rytinę dietą su kiaušiniais, pavyzdžiui, špinatais. Taip pat galite įtraukti šparagus į savo kasdienybę salotų pavidalu.

6. Kiaušiniai:

gera dieta pirmąjį nėštumo trimestrą- kiaušiniai

Be to, kad kiaušiniai yra puikus baltymų šaltinis, jie taip pat turi daug kalcio ir vitamino D. Šios maistinės medžiagos yra labai svarbios kūdikio augimui ir vystymuisi. Tai užtikrina, kad kūdikis negimsta su apsigimimais. Tai taip pat svarbu kaulų vystymuisi. Norėdami išlikti sveiki, į pirmojo trimestro dietą galite įtraukti kietai virtus kiaušinius.

7. Figos:

Figos (Anjeer)

Figos taip pat žinomos kaip džiovinti vaisiai, kuriuose yra daug geležies, o geležis yra būtinas maistas, kurio jums reikia nėštumo metu, norint įveikti anemiją. Nėštumo metu kūdikio kūno poreikis gaminti raudonuosius kraujo kūnelius padidėja, todėl jums reikia daug geležies organizme, o figos yra turtingas jo šaltinis. Figose taip pat gausu, todėl jos yra labai maistingos. Galite būti įtraukti į savo kasdienę mitybą, kad būtumėte sveiki. Figose taip pat yra papildomų elementų, tokių kaip kalis, fosforas ir magnis, todėl jie yra labai sveiki.

8. Brokoliai:

vegetariška dieta nėštumo pirmąjį trimestrą - brokoliai

Brokoliuose yra daug skaidulų ir geležies. Nėštumo metu geležis yra labai svarbi raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, todėl brokoliai tarnauja geležies ir ląstelienos reikalavimams įvykdyti. Brokolius galite įtraukti į savo kasdienes salotas. Galite būti kūrybiškesni ir gaminti receptus, į juos įtraukdami brokolius.

9. Okra:

Okra (moteriškasis pirštas)„Okra“ yra labai daug folio rūgšties ir yra labai skanu, jei ją įtraukiate į savo mitybą. Didelis folio rūgšties kiekis nėštumo metu padeda išvengti kūdikio apsigimimų ir padeda kūdikiui būti sveikam. Nėštumo metu galite pasigaminti skanių patiekalų, kad patenkintumėte savo norą įvairaus skonio. Viena iš gerų idėjų turėti okra yra šiek tiek kepti su miltais ir alyvuogių aliejumi.

10. Pupelės:

ką valgyti nėščioms pirmąjį trimestrą - pupelėsNėštumo metu jums reikia maistinių medžiagų raumenų augimui ir energijai. Taigi geriausias maistas pirmąjį nėštumo trimestrą yra pakankamas pupelių kiekis į savo dienos racioną! Pupelės yra turtingas baltymų šaltinis, kuris patenkins jūsų maistinių medžiagų poreikį raumenų augimui ir vystymuisi. Juos galite įtraukti į savo salotas, kaip ir kitus maisto produktus, o arbatpinigiai – mėsainiai iš juodųjų pupelių yra per daug skanūs!

11. Jogurtas:

Ką valgyti pirmąjį nėštumo trimestrą - jogurtas

Jogurte gausu kalcio ir vitamino D, o nėštumo metu kasdien valgydami jogurtą įsitikinsite, kad jūsų kūnas gauna pakankamai šių maistinių medžiagų, ir išvengsite bet kokio kūno ir kaulų silpnumo. Galite paragauti puodelio jogurto su kai kuriomis uogomis, kad jis būtų skanus. Taip pat galite išbandyti jogurtą, sumaišytą su šokoladu ar vanile, kaip alternatyvą ledams.

12. Lašiša:

Lašiša

Nėštumo metu labai maistinga turėti žuvies. Lašiša yra viena iš jų, joje gausu kalcio ir vitamino D, kuris yra naudingas jūsų kaulams ir jūsų kūdikio kaulams. Į savo racioną galite įtraukti lašišą kaip papildomą makaronų ar daržovių sudedamąją dalį arba įtraukti į rytinę dietą su kiaušiniais.

13. Vištiena:

dieta pirmąjį trimestrą- vištienaVištienoje yra daug geležies, kuri padeda gaminti raudonuosius kraujo kūnelius ir aprūpina jūsų kūną pakankamai deguonies. Nėščioms moterims nėštumo metu geriausia įtraukti mėsą be organinių hormonų, kad būtų sveikas kūdikis.

14. Liesa jautiena:

Liesos jautienos

Jei gausite pakankamai virtos jautienos, tada ji jums bus labai maistinga, nes joje yra daug geležies, kuri yra naudinga tiek jums, tiek būsimam kūdikiui. Žole maitinama, ekologiška ir be hormonų jautiena yra labai sveika ir maistinga, kad ją įtrauktumėte į savo racioną sveikam kūdikiui ir mamai.

15. „Collard Green“:

maistas pirmam trimestrui - Collard -GreenKadangi daugeliui moterų nėštumo metu trūksta geležies, todėl žalumynai yra geras šaltinis kovojant su geležies trūkumo problema. Tai galite pridėti prie savo sriubos arba būti šiek tiek kūrybingi, be to, yra daugybė receptų, kaip į savo racioną įtraukti žalumynų..

16. Pieno produktai:

pieno produktai

Pieno produktuose yra ne tik daug baltymų, bet ir pakankamai kalcio, reikalingo kaulams ir raumenų vystymuisi. Įvairūs pieno produktai, kuriuos galima vartoti pirmąjį nėštumo trimestrą, yra A2 karvės pienas, jogurtas, varškė, sūris, varškė ir kt..

Maisto produktai, kurių reikia vengti laikantis pirmojo trimestro dietos:

Potraukis yra labai normalus nėštumo metu, ypač pirmąjį trimestrą. Tačiau yra tam tikrų maisto produktų, bet ko, ko trokštate, geriausia vengti. Sąrašas, kokių maisto produktų reikėtų vengti pirmąjį trimestrą, yra toks:

 • Žuvys, kuriose yra daug gyvsidabrio, pvz., Kardžuvės, karališkosios skumbrės ir kt
 • Žali kiaušiniai arba po virta žuvimi
 • Žalia mėsa arba paukštiena
 • Nepasterizuotas pienas
 • Neapdoroti daigai
 • Minkštas sūris
 • Žali kopūstai
 • Papajos
 • Ananasas
 • Baklažanas
 • Juodosios vynuogės
 • Per daug saldžių dalykų

Pirmąjį trimestrą reikalingi papildai:

Subalansuotas vitaminų, mineralų, kalcio ir kitų maistinių medžiagų vartojimas yra labai svarbus viso nėštumo metu, ypač pirmąjį nėštumo trimestrą. Toliau pateikiami papildomi mitybos reikalavimai per pirmąjį trimestrą papildų pavidalu:

1. Prenataliniai vitaminai:

Jei vartojate sveiką subalansuotą mitybą, jums papildomai reikės tabletės prenatalinio vitamino, kuriame bus 400 mikrogramų folio rūgšties. Tai padės tinkamai nervingai vystytis vaikui ir sumažins apsigimimų tikimybę.

2. Esminis papildas:

Kitas papildas, kurio reikės nėštumo metu, yra geležis, nes tai užtikrins tinkamą kraujotaką. Tačiau jei jūsų mityboje nėra daug kitų maistinių medžiagų, galite vartoti ir kitų multivitaminų, jei jų maistinė vertė nėštumo metu neviršija leistinų ribų. Prieš vartodami bet kokias multivitaminų tabletes nėštumo metu, pasitarkite su gydytoju.

Dietos planas pirmąjį trimestrą:

Dabar, kai laukiatės ir turite 2 gyvenimus, nebūtinai reiškia, kad turite padvigubinti suvartojamo maisto kiekį. Jūsų maiste turėtų būti dvigubai daugiau maistinių medžiagų, o ne kalorijų. Daug šviežių vaisių ir daržovių turėtų būti jūsų pirmojo trimestro dietos plano dalis. Valgykite daug viso grūdo maisto, stebėdami rafinuotą ir saldų maistą.

1 trimestro dietos lentelė:

Toliau pateikiamas pirmojo trimestro dietos grafikas.

Pusryčiai:

 • Pienas arba keptuvė
 • Bet kuris iš šių
 • Daržovės Daliya
 • Daržovės Upma
 • Daržovių poha
 • Kviečių dribsniai
 • Pusryčio užkandis
 • Dubenėlis šviežių vaisių

Pietūs:

 1. vienos lėkštės salotos
 2. vienas dubuo dal
 3. vienas dubuo jūsų pasirinktų daržovių
 4. 3 rotis
 5. Raita/varškė/pasukos

Vakarinis užkandis:

1 stiklinė A2 karvės pieno

Bet kuris iš šių:
 • Bhunnachanna
 • 1 česnakas
 • 1 virtas kiaušinis
 • Dubenėlis šviežių vaisių
 • 1 dubenėlio daigai

Vakarienė:

 1. 1 lėkštė šviežių salotų
 2. vienas dubuo daržovių
 3. 1 dubuo dal arba varškė
 4. 3 chappati
 5. Miego laikas
 6. Desertas arba
 7. Pienas

1 trimestro dietos patarimai:

Toliau pateikiami patarimai, kaip valgyti pirmąjį trimestrą

 • Padalinkite savo maistą į 5-6 dalis ir kiekvieną kartą valgykite mažesnes porcijas.
 • Kasdien reikia suvalgyti 3-4 porcijas vaisių.
 • 3-5 porcijos daržovių taip pat turėtų būti jūsų dienos raciono dalis.
 • Pieno produktus reikia vartoti tris kartus per dieną.
 • Būtina 2-3 porcijos baltymų ir nesmulkintų grūdų.
 • Venkite per daug cukraus turinčio maisto, kuris gali sukelti nėštumo diabetą.
 • Kiek įmanoma venkite nesveiko gatvės maisto.

Dabar, kai turite pasirūpinti 2 gyvybėmis, svarbu laikytis sveikos mitybos plano pirmąjį trimestrą ir iš tikrųjų visą nėštumo laikotarpį. Tai padės jums tinkamai maitintis ir turėti sveiką bei tvirtą kūdikį. Sveika mityba ir sveikų įpročių laikymasis gali padaryti nėštumą labai sklandų ir malonų.