Jūsų sveikata ir kūnas dabar tampa nepaprastai svarbūs. Vargu ar net sužinosite, ar esate nėščia. Pirmasis mėnuo nepastebimas. Tačiau kai susipažinsite, labai svarbu pradėti kurti tvirtą veiksmų planą. Sveikas maistas pirmąjį nėštumo mėnesį yra sūrio, daržovių, vaisių ir riešutų mišinys. Čia apžvelgiama, kaip turėtų atrodyti jūsų mitybos diagrama.

dieta pirmąjį nėštumo mėnesį

1 mėnesio nėštumo maisto svarba:

Planuoti pastoti reiškia sumažinti daug ką. Turite sumažinti staigų potraukį gatvės maistui, kofeino, cukraus ir net gazuotų gėrimų. Taip sakome todėl, kad nusprendę leisti vaikui įgyti formą, turite suprasti, kad viskas, ką valgote, daro įtaką augančiam kūdikiui. Būtent per jūsų maistą kūdikis auga ir daugelis jo organų įgauna formą. Taigi kruopščiai suplanuokite savo mitybos planą, kad kūdikis ir jūs gautumėte reikiamų maistinių medžiagų ir maisto papildų.

Pirmojo nėštumo mėnesio dietos diagrama:

Pradėkite sveiką nuo pirmos dienos. Čia nedarykite jokių kompromisų ir laikykitės dietos kaip ritualo. Pažvelkite į kai kuriuos geriausius maisto produktus nėštumo metu ir ką galima išvengti. Ką valgyti pirmąjį nėštumo mėnesį, nereikia jaudintis. Mes juos čia įdėjome jums.

1 mėnesio nėščiosios maisto lentelė:

Pažiūrėkite, ką reikia valgyti šiuo laikotarpiu.

1. Folio turtingas maistas nėštumo metu:

Pakeiskite tabletes sveiku maistu. Maistas, kuriame gausu folio rūgšties, yra svarbus tinkamam embriono augimui. Oranžinės, žalios daržovės, tokios kaip brokoliai, pupelės, kiaušiniai, bulvės ir kt., Yra maisto produktai, kuriuose yra folio rūgšties.

2. Papildyti vitaminu B6:

Vitaminas yra svarbiausias nėščių moterų papildas. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra vitamino B6, yra labai svarbūs laikantis pirmojo nėštumo mėnesio dietos. Tai palengvina vėmimą, vieną didelį susierzinimą nėštumo metu. Tokiuose maisto produktuose kaip žemės riešutų sviestas, bananai, lašiša ir riešutai gausu vitamino B6.

3. Vaisiai, būtini pirmojo nėštumo mėnesio metu:

Vaisiai, be jokios abejonės, turėtų būti jūsų geriausiame maiste pirmąjį nėštumo mėnesį. Tiesą sakant, tai visada būtina. Ryte rinkitės vieną didelį dubenį obuolių. Ant viršaus užberkite riešutų ir stiklinę pieno. Kiek įmanoma venkite papajos. Be mūsų patarimų, nepamirškite pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl vaisių palankios dietos.

4. Maisto papildai, kuriuose gausu geležies:

Geležis yra tarsi atraminis ramstis. Pirmojo nėštumo mėnesio mityboje turėtų būti geležies turtingas maistas, kad būtų užtikrintas nuolatinis mineralų tiekimas. Apsvarstykite galimybę kasdien valgyti avižinius dribsnius ir kitą maistą, pavyzdžiui, vištieną, pupeles, džiovintus vaisius, avieną. Turtingas geležies šaltinis reiškia gerą kraujo tekėjimą tiek kūdikiui, tiek motinai. Nepamirškite turėti dviejų pasimatymų ryte ir naktį.

5. Maistas, kuriame yra cukraus:

Tačiau nepersistenkite! Į sąrašą tikrai galima įtraukti maisto produktų, kurių sudėtyje yra cukraus. Bet eik minimaliai.

6. Pieno produktai kaip pirmojo nėštumo mėnesio maistas:

Pieno produktai yra lengvai virškinami, todėl dažnai tai pataria gydytojas. Jame gausu baltymų šaltinių, tokių kaip folio rūgštis, vitaminas D, kalcis. Šiuo aspektu taip pat galima pakankamai valgyti pieno produktų, tokių kaip jogurtas ir sūris. Pienas yra dar vienas sveikas pasirinkimas. Nepamirškite kasdien išgerti stiklinę pieno.

7. Špinatai žaliesiems:

Tamsiai žalios daržovės yra daug maistinių medžiagų. Tinkamas folio rūgšties ar folio rūgšties kiekis apsaugo jūsų kūdikį nuo apsigimimų ir priešlaikinio gimdymo tikimybės.

8. Citrusiniai vaisiai:

Citrusiniuose vaisiuose gausu vitamino C. Žinoma, kad vitaminas C stiprina vaisiaus imunitetą. Citrinos apsaugo nuo gripo – vienos dažnos ligos nėštumo metu. Įtraukite greipfrutą į savo pirmojo nėštumo mėnesio dietą, kad vaisius sveikai vystytųsi.

9. Riešutai:

Subalansuota mityba niekada neapsieina be riešutų. Pusryčių užkandžiui naudokite sveiką riešutų porciją. Riešutuose gausu vitamino B ir E. Jie yra geras riebalų ir kalio, cinko bei vario šaltinis. Žemės riešutai, migdolai ir anakardžiai yra daug riebalų ir yra geri vitaminų ir mineralų šaltiniai.

10. Mėsa pirmam nėštumo mėnesiui Dieta:

Daugelis žmonių supranta, kad mėsa nėščioms moterims nėra saugi. Tai netiesa. Nepamirškite laikyti atokiau nuo žalios nevirtos mėsos ir jūros gėrybių. Gali kilti užteršimo pavojus. Retkarčiais patiekiama mėsa yra saugi ir nekelia pavojaus. Galite pašalinti matomus riebalus nuo mėsos ir keletą minučių iš anksto virti.

1 mėnesio nėščiosios maisto lentelė: ko reikėtų vengti?

Štai keletas maisto produktų, kurių tikrai reikia vengti.

1. Papaja:

Šis maistas gali pakenkti jūsų kūdikiui šiuo laikotarpiu. Tai šildo kūną, o tai dabar nėra gerai. Tai gali sukelti rimtų problemų, tokių kaip persileidimas. Todėl geriau to vengti.

2. Jūros gėrybės:

Kai kuriuose jūros gėrybėse yra daug gyvsidabrio, kuris nėra naudingas kūdikiui. Taigi pirmąjį nėštumo mėnesį to saugiau vengti. Be to, yra gėlo vandens žuvų, kurios yra saugesnės.

3. Minkštas sūris:

Minkštame sūryje yra listerijų bakterijų. Geriausiu atveju to negalima vartoti būsimai motinai.

4. Gatvės maistas:

Higiena tikrai kelia susirūpinimą! Nehigieniška maisto gaminimo atmosfera ir ingredientai gali pakenkti jūsų sveikatai, o jūs galbūt patirsite infekcijas ir karščiavimą. Mąstyk sveikai, valgyk sveikai!

5. Perdirbtas maistas:

Mes taip pat nepatariame perdirbto maisto. Kartu su perdirbtu maistu šiuo laikotarpiu geriausia vengti sulčių pakuočių, kondensuoto pieno. Tokį perdirbtą maistą galima išsaugoti ilgą laiką.

6. Kofeinas:

Apriboti kofeino vartojimą. Kai kuriuose šokoladuose taip pat yra kofeino. Rinkdamiesi vieną, būkite atsargūs. Kofeinas labai greitai absorbuojamas, o paskui prasiskverbia į placentą ir vaisius. Tai gali rimtai apriboti vaisiaus augimą ir padidinti mažo kūdikio svorio riziką.

Papildai, kurių reikia imtis:

Štai keletas papildų, kuriuos reikia vartoti pirmąjį nėštumo mėnesį

A. Folio rūgštis: Norėdami pradėti sveikai, pradėkite nuo folio rūgšties. Rekomenduojama dozė yra 400 mikrogramų folio rūgšties. Folio rūgšties reikia gerti dar prieš pastojimą ir nėštumo metu. Tai apsaugo nuo nervinio vamzdelio defektų. Tai gali paveikti smegenis ir nugaros smegenis. Folio rūgšties gausu špinatuose, riešutuose ir pupelėse.

B. Kalcis: Tai svarbu sveikam kūdikio kaulų vystymuisi. Kūdikis pradės vartoti motinos kalcį, jei jis negaus pakankamai kalcio. Vėliau tai gali turėti rimtų pasekmių motinai. Įtraukite tai į savo pirmojo nėštumo mėnesio mitybos planą.

C. Geležis: Svarbiausias iš visų – geležis, yra būtina tiek motinai, tiek kūdikiui deguonies nešimui.

Papildai, kurių reikia vengti:

a. Vitaminai A ir E: Vitaminas A yra tirpus riebaluose, todėl gali kaupti riebalus kepenyse. Šis kaupimasis turės toksišką poveikį organizmui. Vitaminas E padidina pilvo skausmo ir priešlaikinio amniono maišelio plyšimo riziką.

b. Juodasis Cohosh: Juodasis cohosh yra vėdrynų šeimos narys. Tačiau tai gali sukelti gimdos susitraukimus ir taip sukelti priešlaikinį gimdymą.

c. Dong Quai: Tai populiaru kinų medicinoje. Nėščioms moterims nerekomenduojama vartoti, nes tai gali paskatinti gimdos susitraukimus ir taip pat padidinti persileidimo riziką.

Kadangi pirmas nėštumo mėnuo bus nepastebėtas, vargu ar pastebėsite, kad įvyks svorio. Kai pradėsite laikytis įprastos rutinos, svorio padidėjimas nuo trijų iki keturių svarų yra normalus, nes jūsų kūdikis yra mažas.

Pirmojo nėštumo mėnesio dietos patarimai:

  • Nepamirškite gerti daug skysčių. Visada likite hidratuotas.
  • Sumažinkite greito maisto kiekį. Priešingu atveju pridėsite nereikalingų kalorijų ir priaugsite svorio.
  • Prenatalinius vitaminus reikia vartoti kartu su dieta.
  • Gerai ir patartina reguliariai valgyti mažesnius patiekalus.
  • Riebus ir aštrus maistas gali sustiprinti rėmenį. Laikykitės atokiau nuo jų.

Pirmasis jūsų mėnuo yra svarbus, tačiau dauguma iš mūsų to nepažįsta. Labai svarbu įsitikinti, kad keliaujate sveikai. Visada supakuokite maišelį su riešutais ir sėklomis. Kartais jie gali būti tikras gelbėtojas.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kiek vandens turėčiau gerti?

Ans: Gerkite apie 2-3 litrus vandens per dieną, bet lėtai. Negalima prisiekti ryti rytoj 1 dieną. Išlaikyti hidrataciją yra tikrai svarbu.

Q2. Ar turėčiau sumažinti alkoholio vartojimą??

Ans: Visiškai laikykitės atokiau nuo alkoholio ir tabako. Galbūt norėsite net pabėgti nuo oro, kuris tvyro ar skleidžia jo kvapą. Tai gali pakenkti ir uždusti kūdikio plaučius.

Q3. Ar turėčiau visiškai sumažinti kofeino kiekį??

Ans: Vienas ar du puodeliai laikomi saugiu vartojimu. Tačiau dėl tinkamo ir saugaus kofeino vartojimo reikia pasitarti su gydytoju.