Ar ne visi sutinkame, kad šiuo laikotarpiu turime stebėti, ką valgome? Tai sakant, visi vaisiai ne visada yra naudingi ir ne visada bus naudingi jums. Kodėl mes tai sakome? Kadangi žemiau pateiktas vaisių, kurių reikia vengti nėštumo metu, sąrašas. Jie daro daugiau žalos nei naudos kūdikio ir jūsų kūno augimui. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kokie vaisiai netinka nėščioms moterims. Šis straipsnis padeda mums žinoti, kokie vaisiai turėtų būti atsargūs nėštumo metu.

vaisių vengti nėštumo metu

Atėjo laikas atnaujinti vaisių sąrašą, kurį privalote ir neturite įtraukti į savo nėštumo stadiją. Pažvelkite žemiau.

Vaisiai, kurių reikia vengti nėštumo metu:

Pažvelkime į vaisių, draudžiamų nėščioms moterims, sąrašą.

1. Nėštumo metu venkite papajos:

Nėštumo metu venkite papajos

Ypač nesubrendusiose ir pusiau prinokusiose papajose gausu latekso, kuris turi vengti visą nėštumo laikotarpį. Tai gali pradėti nesavalaikį gimdymą, nes papajos aktyvina gimdos susitraukimus. Jie gali sukelti gimdos spazmą; be to, dėl to prasidės persileidimas. Be to, žaliojoje papajoje yra prostaglandinų ir oksitocino, kurie abu gali vaidinti svarbų vaidmenį skatinant gimdos susitraukimus.

2. Litchi vengti nėštumo metu:

Vaisiai, kurių reikia vengti nėštumo metu 2

Litchi yra vienas iš tokių vaisių, kuris nėštumo metu nėra geras. Nors ličiai yra puikaus skonio ir vilioja mus savo forma ir spalva, jie nėra laikomi saugiais nėščioms moterims. Jis yra atsakingas už kūno šilumą. Per didelis ličių vartojimas gali sukelti vaisiaus sutrikimą, kraujavimą, pilvo skausmą, rėmenį arba pakenkti vaisiui, be to, netgi sukelti persileidimą.

3. Persikų vengti nėštumo metu:

Vaisiai, kurių reikia vengti nėštumo metu 3

Persikai gali sukelti kraujavimą iš vidaus, jei nėščios moterys juos suvartoja per daug, nes jie išskiria daugiau šilumos. Be to, persikų plaukai gali sukelti alergiją, kuri sukelia niežėjimą ir deginimą gerklėje. Padidėjęs vartojimas padidina folio rūgšties kiekį, sukelia bėrimus, mėšlungį ir pykinimą. Todėl persikai turi blogą vardą, nes nėštumo metu jie laikomi nesaugiais vaisiais.

4. Laukinių obuolių vengti nėštumo metu:

Vaisiai, kurių reikia vengti nėštumo metu 4

Jis yra rūgštus, rūgštus ir saldus ir dažniausiai laikomas idealiu užkandžiu nėščioms moterims, sergančioms rytine liga, tačiau šis vaisius nėščioms moterims nėra tinkamas. Laukiniai obuoliai gali sukelti kūno šilumą ir sukelti persileidimą. Jie yra rūgštinio pobūdžio, todėl gali sukelti gimdos susitraukimą.

5. Nėštumo metu venkite ananasų:

Ananasuose yra bromelaino, kurio yra ananaso šerdyje. Žinoma, kad bromelainas skaido baltymus ir sukelia nenormalų kraujavimą. Ananasas laikomas vaisiu, kurio reikia vengti nėštumo pradžioje. Todėl per pirmuosius 3 nėštumo mėnesius nėščios moterys turi visiškai susilaikyti nuo ananasų vartojimo. Tai gali sušvelninti gimdos kaklelį ir taip sukelti ankstyvą gimdymą.

6. Longanas:

Tai žavingas vaisius dėl saldaus kvapo ir skonio. Nėščioms moterims dažnai būna karščio bangos ir vidurių užkietėjimas. Žinoma, kad šis vaisius padidina kūno temperatūrą ir gali sukelti burnos džiūvimą bei vidurių užkietėjimą. Tai taip pat skatina vaisiaus sutrikimą, pilvo skausmą, kraujavimą ir kenkia vaisiui, dėl kurio atsiranda persileidimas. Longganas yra kenksmingas vaisius nėštumo metu.

7. Juodosios vynuogės:

Vaisiai, kurių reikia vengti nėštumo metu 7

Rekomenduojame vengti vynuogių nėštumo metu. Tiek žalios, tiek juodos vynuogės yra nesaugūs vaisiai nėštumo metu, todėl niekada nerekomenduojamos. Vynuogėse esantis junginys resveratrolis gali būti labai toksiškas nėščioms motinoms. Nėštumo metu virškinimo sistema paprastai būna silpna, todėl sistemai iškils rimtų problemų virškinant juodųjų vynuogių odelę.

8. Kamelija:

Kamelija yra saldaus, kartaus, rūgštaus skonio, todėl ją labai mėgsta nėščios moterys, sergančios rytais. Tačiau šis vaisius nėra idealus nėščioms moterims. Žinoma, kad kamelija sukelia priešlaikinį gimdymą ir kartais gali sukelti persileidimą. Nėštumo metu geriausia vengti šio vaisiaus.

9. Datos:

Vaisiai, kurių reikia vengti nėštumo metu 9

Geriausia vengti per didelio datulių vartojimo, nes tai gali padidinti kūno šilumą ir netgi sukelti ankstyvą gimdos susitraukimą. Nėštumo metu datas geriausia valgyti saikingai, nors jose yra būtinų maistinių medžiagų. Kartais gimdos kaklelis gali išsiplėsti ir sukelti persileidimą, ypač pirmąjį trimestrą, kai motinai yra didelė persileidimo rizika.

10. Šaldytos uogos:

Šaldytos uogos nėra saugūs vaisiai nėštumui. Reikėtų vengti bet kokių vaisių, užšaldytų ilgą laiką. Tačiau šviežios uogos laikomos geromis, nes jos yra šviežios maistinių medžiagų krūvoje. Užšaldytos uogos bus laikomos ilgiau, todėl bus toksiškos jums ir kūdikiui.

11. Arbūzas:

Vaisiai, kurių reikia vengti nėštumo metu 11

Nustebote? Arbūzas yra vaisius, kurio reikia vengti nėštumo metu. Paprastai jie padeda pašalinti toksinus iš organizmo. Kai vartojate arbūzą nėštumo metu, jūs idealiai pakeliate kūdikį daugybei toksinų, kuriuos jūsų kūnas išplaus. Cukraus kiekis vaisiuose taip pat gali padidinti gliukozės kiekį kraujyje. Arbūzo savybė yra nuplauti, o tai taip pat paskatins pašalinti būtinas maistines medžiagas, kurių jūsų organizmui gali prireikti.

Vaisiai tikrai vaidina svarbų vaidmenį nėščių moterų mitybos diagramoje. Bet kas atsitiks, kai pradėsite tikėti, kad visi vaisiai yra naudingi jums ir jūsų kūdikiui? Jūs nepageidaujamai keliate daugybę pavojų ne tik sau, bet ir negimusiam vaikui. Mūsų straipsnyje aptariama, kurie vaisiai nėra naudingi nėštumui ir ar vaisius reikia valgyti saikingai, ir tai tikrai padės jums ir kūdikiui ilgainiui.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. Ar turėčiau vengti vaisių sulčių nėštumo metu??

Ans: Sultys tikrai gali būti jūsų dietos dalis, tačiau tai neturėtų būti jūsų vienintelė dieta. Jūs galite juos gerti retkarčiais, bet visada laikykitės šviežių vaisių. Šviežios sultys kartais gali sukelti nepagrįstą bakterinę infekciją. Laikykite atokiau nuo ananasų ir papajos sulčių. Litchi sultys yra naudingos nėštumo metu, tačiau jas reikia vartoti saikingai, kad būtų išvengta nereikalingų komplikacijų. Šviežiai spaustos sultys visada yra sveikiausias pasirinkimas nėštumo metu.

Q2. Kokių vaisių turėčiau vengti, kad išvengčiau persileidimo?

Ans: Paprastai ananasai yra kenksmingi vaisiai nėštumo metu. Taip pat geriausia vengti papajos, persikų ir laukinių obuolių, nes žinoma, kad jie sukelia priešlaikinį gimdymą ir taip pat sukelia persileidimą. Šių vaisių vartojimas padidins gimdos kaklelį ir sukels ankstyvą gimdymą, o tai sukels komplikacijų. Venkite valgyti vaisių, kad apsaugotumėte save ir būsimą kūdikį nuo infekcijų.

Q3. Ar nėštumo metu reikėtų vengti džiovintų vaisių??

Ans: Nėštumo metu abrikosai paprastai laikomi nesaugiais sausais vaisiais. Yra žinoma, kad jie sukelia susitraukimus ir taip pat sukelia šilumą organizme, kurie abu nėra pageidautini. Paprastai viskas, kas per didelė, gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Džiovinti vaisiai, vartojami per daug, gali sukelti virškinimo trakto problemų, tokių kaip pilvo pūtimas ir viduriavimas. Tai gali sukelti svorio padidėjimą, nes juose gausu fruktozės, kuri yra natūralus cukrus. Razinos gali sukelti energijos antplūdį, tačiau gali sukelti nuovargį ir cukraus kritimą.