Dieta nėštumo metu atlieka pagrindinį vaidmenį. Subalansuota, maistinga mityba gali užtikrinti motinos ir kūdikio sveikatą ir gerovę. Ypač laikantis 3 nėštumo mėnesio dietos daugelis moterų nerimauja, ką valgyti ir ko ne. Pykinimas ir apetito stoka juos vargina, jie dažnai praleidžia valgius ir verčiau mėgaujasi greitu maistu, kurio skonis yra didelis, tačiau kalorijų – mažai. Idealią dietą turėtų sudaryti visos maisto grupės, tokios kaip grūdai, daržovės, vaisiai, pieno produktai, paukštiena ir riešutai rekomenduojamu kiekiu. Kad palengvintume jūsų gyvenimą, mes sudarėme 3 mėnesių nėštumo dietos lentelę, kuri padės tinkamai maitintis ir išlikti tinkamam.

Trečio mėnesio nėštumo dieta

Trečio nėštumo mėnesio dieta:

 • Mitybos faktai ir gairės Apie trijų mėnesių nėštumo dietą:
 • 3 mėnesių nėštumo maistas:
 • 3 mėnesių nėštumo maistas, kurio negalima valgyti?
 • Rekomenduojami papildai trečio nėštumo mėnesio metu:
 • Numatomas svorio padidėjimas 3 nėštumo mėnesį:
 • Papildomi trečio mėnesio nėštumo dietos patarimai:

Mitybos faktai ir gairės Apie trijų mėnesių nėštumo dietą:

Remiantis mitybos gairėmis, besilaukianti mama, laikydamasi 3 nėštumo mėnesio dietos, turi suvartoti bent 300 kalorijų daugiau nei įprasta vertė. Taip pat reikėtų įtraukti:

 • Grūdų maistas, ne mažiau kaip 6-11 porcijų
 • Švieži vaisiai-2-4 porcijos
 • Daržovės (salotos, karis, bulvytės) – 4 porcijos
 • Pieno produktai (pienas, jogurtas, sūris)- 4 porcijos
 • Paukštiena ir mėsa – 2 porcijos
 • Riešutai- 1 porcija

3 mėnesių nėštumo maistas:

Jūsų mityba trečiąjį nėštumo mėnesį turi apimti:

a). Maistas, kuriame yra vitamino B6:

Trečio mėnesio nėštumo dieta Vitaminas B6

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų šiame etape yra pykinimas. Maisto, kuriame yra vitamino B6, vartojimas gali padėti sumažinti pykinimą. Tai taip pat padeda pakelti nuotaiką. Į citrusinių vaisių, bulvių, žuvies ir kiaušinių vartojimą dienos racione galima įtraukti vitaminų. Jau nebėra jokio nuovargio, kurį galėtumėte patirti kitaip.

b). Angliavandeniai 3 nėštumo mėnesį:

Trečio mėnesio nėštumo dieta Angliavandeniai

Nors visada buvo žinoma, kad angliavandeniai veikia jūsų juosmenį, ta pati maistinė medžiaga dabar yra naudinga jūsų sveikatai. Duonos, ryžių ir bulvių suvartojimas gali suteikti jums energijos. Šios maistinės medžiagos suteikia energijos, todėl jų vartojimas gali neleisti jums jaustis mėlynai. Nesmulkintų grūdų vartojimas gali būti labai naudingas jūsų sveikatai.

c). Daržovės:

Daržovės

Daržovės visada buvo mūsų sveikos mitybos dalis ir 3 nėštumo mėnuo nėra išimtis. Žalios lapinės daržovės yra labai svarbi sudedamoji dalis, nes jose yra jūsų sveikatai būtinų skaidulų. Turėtumėte valgyti gerą kiekį brokolių ir špinatų. Daržovės, tokios kaip morkos, paprikos, žieminiai moliūgai ir abrikosai, taip pat naudingos jūsų gerovei.

d). Vaisiai:

Švieži vaisiai yra puikus vitaminų ir antioksidantų šaltinis. Juose taip pat yra cukraus pluošto, kuris taip pat daro stebuklus nėštumo dietai. Jie yra puiki 3 mėnesių nėštumo maisto sudedamoji dalis, nes jie naudingi moters organizmui įvairiais būdais. Vaisiai stiprina jūsų kraujo pūsleles, raumenis, taip pat padeda stiprinti kaulus. Vitaminas C padeda sumažinti bet kokią su darbu susijusią riziką.

e). Mėsa:

Trečiojo nėštumo mėnesio dietos mėsa

Mėsos vartojimas nėštumo trimestrą aprūpina organizmą geležimi. Tai labai svarbus mineralas, kurį reikia suvartoti per šį laiką. Geležis palengvina hemoglobino gamybą organizme, o tai palengvina motinos deguonies pernešimą. Jis turi būti vartojamas būtinai trečio nėštumo mėnesio dietos metu, kad padidėtų kraujo susidarymas jūsų organizme.

f). Kalcis:

Trečiojo mėnesio nėštumo dietos pieno produktai

Pieno produktų vartojimas dietoje suteikia kalcio, kuris yra labai svarbus kaulų stiprinimui. Tai naudinga ne tik jums, bet ir jūsų kūdikiui, nes tai pagerina jūsų kūdikio kaulus. Ne tik kaulai, bet ir padeda vystytis dantims, klausai, raumenims, nervams. Juose taip pat yra kitų mineralų, kurie yra naudingi jūsų gerovei.

g). Folija:

Trečiojo mėnesio nėštumo dieta Plūduriuojantis maistas

Tai yra svarbus vitaminas vaisiaus vystymuisi jūsų organizme. Folatas taip pat padeda išvengti nervinio vamzdelio defektų. Folate yra vitamino B9, kuris yra labai naudingas jūsų sveikatai, taigi ir šparagai. Brokoliai, tamsiai lapiniai žalumynai, avokadas ir kiti būtini dalykai gali jums padaryti stebuklus trečiojo nėštumo mėnesio metu.

h). Riebalai:

Trečiojo mėnesio nėštumo dieta Riebalų aliejai

Riebalai yra svarbi jūsų ir jūsų kūdikio kūno vystymosi sudedamoji dalis. Mėsos ir pieno produktuose esantys riebalai gali padėti pagreitinti kūdikio augimą. Tai neturėtų sudaryti daugiau kaip 30% jūsų dienos kalorijų. Kasdienėje mityboje turėkite įvairių rūšių aliejų, pavyzdžiui, saulėgrąžų, alyvuogių, žemės riešutų, sezamo, sėklų ir riešutų aliejaus.

i). Cinkas:

Trečiojo mėnesio nėštumo dieta Cinko maistas

Tai dar viena sudedamoji dalis, palengvinanti kūdikio kūno ir vaisiaus augimą ir vystymąsi. Jūs galite gauti dienos cinko dozę iš maisto produktų, tokių kaip vištiena, kalakutiena, mėsa, žuvis, imbieras, svogūnai, pupelės ir daugelis kitų produktų. Tai taip pat padeda palaikyti imuninę sistemą ir padeda išvengti rizikos, susijusios su persileidimu ir gimdymu.

j). Vitaminas D:

Ši maistinė medžiaga yra vienas iš būtiniausių elementų, kuriuos reikia įtraukti į savo dienos racioną. Tai padeda palaikyti pastovų jūsų kūdikio kaulų ir dantų vystymąsi. Galite jį įtraukti į 3 mėnesių nėščiųjų maistą, kad galėtumėte tinkamai vystytis. Maisto produktai, tokie kaip menkių kepenų aliejus, riebi žuvis ir kiaušinių tryniai, yra svarbi jo sudedamoji dalis.

k). Jodas:

Jodas yra labai svarbus kūdikio nervų sistemos ir smegenų funkcijų vystymuisi. Rekomenduojama per dieną suvartoti 220 mg jodo iš natūralių maisto šaltinių, tokių kaip sūris, jogurtas, bulvės, lęšiai ir jūros gėrybės, pavyzdžiui, krevetės, lašiša ir menkė.

3 mėnesių nėštumo maistas, kurio negalima valgyti?

a). Nesveikas maistas:

Greitas maistas palengvina daug žalingų padarinių jūsų organizmui. Vartojant greito maisto, jūsų racione nėra viso grūdo. Tai taip pat gali sutrikdyti žarnyno judėjimą, o tai neigiamai veikia nėštumą. Netinkamas maistas taip pat turi netaisyklingą cukraus ir riebalų kiekį, todėl yra labai kenksmingas būsimai mamai.

b). Gyvsidabrio sudėtyje esantys jūros gėrybės:

Viena iš svarbiausių priežasčių vengti valgyti jūros gėrybių yra metilo gyvsidabris. Tai labai kenksminga medžiaga, randama jūros gėrybėse, dėl kurios gali pakenkti jūsų vaisiui. Taigi trečio nėštumo mėnesio dienos racione venkite jūros gėrybių. Žuvų, tokių kaip tunas, vėžiagyviai, rūkyta žuvis ir sušiai, suvartojimas turėtų būti kiek įmanoma ribojamas.

c). Maistas skardinėse:

Bet kokie skardinėse esantys maisto produktai kenkia kūdikio augimui nėštumo metu. Jie yra kenksmingi, nes juose yra dirbtinio skonio ir konservantų. Šiuo laikotarpiu visada turėtumėte valgyti natūralius maisto produktus. Konservantai visada buvo kenksmingas produktas, ypač nėštumo metu.

d). Nepasterizuoti pieno produktai:

Ugdykite įprotį vartoti pasterizuotus pieno produktus, kad išvengtumėte bet kokio apsinuodijimo. Infekcijos, tokios kaip listerijos ar bet koks apsinuodijimas maistu, gali atsirasti dėl pasterizuotų pieno produktų. Geriausia turėti naminių pieno produktų, nes nėra jokios infekcijos tikimybės.

e). Kava/arbata:

Kofeinas yra labai kenksmingas jūsų kūdikiui, nes jis gali paveikti širdies ritmą, kertant placentą. Nėštumo metu jis taip pat padidina kraujospūdį ir širdies ritmą. Per pirmuosius 3 mėnesius to reikėtų vengti dietos nėštumo metu, nes tai turi neigiamą poveikį. Jūs taip pat esate linkęs daugiau šlapintis geriant kavą, taip pašalindamas iš organizmo daugiau skysčių, o tai sukelia dehidrataciją.

f). Neapdoroti daigai:

Nors daigus valgyti rekomenduojama nėštumo metu, venkite jų valgyti žalius. Neapdoroti daigai yra sunkiai virškinami ir gali sukelti virškinimo sutrikimus, o vėliau – stiprų skrandžio spazmą, vidurių pūtimą ir vidurių užkietėjimą. Jei norite vartoti daigus, prieš dėdami juos į salotas, garuokite arba virkite.

g). Nenuplauta mėsa, vaisiai ir daržovės:

Niekada nevalgykite savo produktų tiesiogiai jų neplaunant. Pesticidų likučiai ant išorinio sluoksnio gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, įskaitant vėžį, jei jie nebus kruopščiai pašalinti. Prieš naudojimą juos geriau mirkyti kalkių ir acto mišinyje 10-15 minučių.

Rekomenduojami papildai trečio nėštumo mėnesio metu:

Kartu su rekomenduojamu trečiojo nėštumo mėnesio dietos planu į siūlomas dozes būtinai įtraukite šiuos papildus:

 • Kalcis – 300 mg
 • Folio rūgštis – 400 mcg
 • Riboflavinas – 2 mg
 • Vitaminas D – 400 TV
 • Vitaminas C- 70 mg
 • Tiaminas – 3 mg
 • Niacinas – 20 mg
 • Vitaminas B12 – 6 mcg
 • Vitaminas E – 10 mg
 • Cinkas – 15 mg
 • Geležis – 17 mg
 • Jodas – 150

Numatomas svorio padidėjimas 3 nėštumo mėnesį:

Priaugti svorio yra pastojimo dalis ir yra sveikas ženklas, kad jūsų kūdikis auga. Tačiau svorio padidėjimo skalė skiriasi priklausomai nuo žmogaus ir jo KMI. Svorio didinimo nykščio taisyklė yra tokia:

„Moterys, kurių svoris iki nėštumo buvo nepakankamas, turi priaugti daugiau svorio,

Moterys, kurios prieš nėštumą turėjo antsvorio, turi priaugti mažiau svorio “.

Pirmąjį trimestrą, ypač trečiojo nėštumo mėnesio dietos metu, sveikas žmogus turėtų priaugti 1–1,5 kg svorio. Jei nepastebėjote jokių pokyčių, gydytojas gali jums pasiūlyti tam tikrų svorio padidėjimo papildų ir dietos pakeitimų.

Papildomi trečio mėnesio nėštumo dietos patarimai:

Vadovaudamiesi šiais patarimais, galite mėgautis sveiku nėštumu:

 • Nustatykite savo alergiją maistui. Jei esate alergiškas vaisiui ar daržovei, visiškai jo venkite.
 • Niekada nesileiskite į pigų, greitą maistą, ypač tą, kuris gaminamas gatvėse.
 • Nevalgykite maisto, kuris nėra tinkamai uždengtas
 • Ieškokite maisto produktuose konservantų ir venkite jų nėštumo metu
 • Geriau rinktis ekologišką maistą, kad būtų išvengta pesticidų ir kenksmingų cheminių medžiagų
 • Kartu su maitinančiu maistu būtinai vartokite savo papildus laiku
 • Gerkite daug vandens ir palaikykite hidrataciją

Kai esate nėščia, atminkite, kad jūsų pareiga yra užtikrinti kūdikio gerovę. Norint sklandžiai ir sklandžiai gimdyti, būtina laikytis tinkamos mitybos, atitinkančios jūsų mitybos reikalavimus. Kartu su maistu taip pat turite gerai pailsėti ir išlaikyti savo protą ramų. Sveikos motinos gimdo sveikus ir gražius kūdikius. Taigi, atėjo laikas paimti šį klausimą į rankas ir religingai laikytis šios 3 nėštumo mėnesio dietos diagramos. Atsisveikinkite su traškučių pakeliu ir pradėkite sveikai užkandžiauti!

Eksperto klausimas ir atsakymai:

a). Kiek kartų per dieną reikia valgyti 3 nėštumo mėnesį?

Kai esate trečias nėštumo mėnuo, turite pradėti didinti suvartojamo maisto kiekį. Gydytojai rekomenduoja ne vieną, bet du didelius valgius, o nedidelius patiekalus. Siūloma laikytis gerai parengto plano, kurį sudaro 4 valgiai per dieną ir 3 užkandžiai. Šiuose patiekaluose galite įtraukti visus reikalingus maisto elementus pagal savo pasirinkimą.

b). Bet kokios atsargumo priemonės, kurių reikia laikytis laikantis nėštumo dietos?

Nėra jokių atsargumo priemonių. Planuojama, kad dieta apima visas būtinas maistines medžiagas. Tačiau, jei jūsų kūnas nepriima tam tikrų maisto produktų, tiesiog venkite jų ir vietoj to pakeiskite tinkamomis alternatyvomis. Pavyzdžiui, tie, kurie netoleruoja laktozės, gali rinktis alternatyvas, tokias kaip sojos pienas, migdolų pienas, tofu ir kt..,

c). Kokios yra dažniausiai pasitaikančios alergijos maistui trečiojo mėnesio nėštumo dietos metu?

Alergija maistui dažniausiai pasireiškia nėštumo metu. Kai kurios iš šių alerginių reakcijų būtų tęsiamos nuo vaikystės, o kai kurios – naujai patirtos nėštumo metu. Tai alergijos laktozei, alergija citrinų rūgščiai, brinjalai, jūros gėrybės, žemės riešutai, aguonos ir kt., Galima pastebėti tokias reakcijas kaip bėrimas, čiaudulys, rėmuo, dusulys ir niežėjimas. Jei patiriate kurį nors iš šių reiškinių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir venkite tų maisto produktų.