Visi žinome, kad ricinos aliejus yra plačiai naudojamas kaip vidurius laisvinantis vaistas. Daugelis iš mūsų nežino, kad ricinos aliejus šiais laikais naudojamas odos ir veido kosmetikoje. Prieš žinodami apie šio aliejaus naudą odai, pirmiausia suprasime, kas tai yra. Ricinos aliejus yra augalinis aliejus, išgaunamas iš augalo Ricinus communis sėklų. Šis augalas plačiai auginamas Pietų Amerikos, Afrikos ir Azijos atogrąžų vietovėse. Indija, būdama atogrąžų tauta, yra viena didžiausių ricinos aliejaus/sėklų gamintojų ir eksportuotojų. Tai permatomas skystis su geltonu atspalviu ir yra esminis įvairių buitinių daiktų ingredientas – nuo dažymo iki valymo priemonių. Teigiama, kad šis aliejus turi antimikrobinių, priešuždegiminių, drėkinamųjų savybių, todėl yra vienas iš tinkamų kosmetikos gaminių.

Ricinos aliejus jūsų odai

Ricinos aliejaus nauda veidui ir odai:

Ricinos aliejus natūraliai supakuotas su vitaminu E ir nepakeičiamomis riebalų rūgštimis, todėl šis aliejus yra maistingesnis odai nei bet kuris kitas aliejus. Kai kurie jo privalumai yra išvardyti

 • Priešuždegiminis:

Ricinos aliejus atlieka esminį vaidmenį gydant uždegimus tiek iš vidaus, tiek iš išorės, nes jame yra daug būtinos riebalų rūgšties – ricinoleino rūgšties. Tyrimai parodė, kad ricinoleino rūgštis gali sumažinti skausmą ir patinimą. (1) Mokslininkai teigia, kad ricinos aliejus, tepamas ant odos, parodė reikšmingus rezultatus gydant psoriazę ir reumatoidinį artritą.

 • Kovoja su senėjimu ir apsaugo nuo raukšlių:

Ricinos aliejuje yra antioksidantų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais jūsų odoje. Laisvieji radikalai yra pagrindiniai odos senėjimo kaltininkai. Šie laisvieji radikalai taip pat yra atsakingi už kolageno lygio naikinimą odoje. Sumažėjus kolageno kiekiui iš veido, atsiranda raukšlių ir linijų. Reguliariai tepant ricinos aliejų, išvengiama veido senėjimo ir raukšlių.

 • Gydo spuogus:

Iš riebalinių liaukų išsiskiriantis riebalų perteklius blokuoja jūsų odos poras, dėl kurių atsiranda spuogai. Juodagalviai ir pūliniai spuogai yra kitos problemos, su kuriomis susiduria daugelis paauglių ir jaunuolių, o tai neigiamai veikia jų savigarbą. Ricinos aliejus gali padaryti stebuklus gydant spuogus. Antimikrobinės ricinos aliejaus savybės padeda kovoti su bakterijų augimu, kai tepama ant veido, tiesiog užlašinus kelis lašus ricinos aliejaus ant odos ir palaikant 15 minučių. Šis procesas atblokuoja jūsų poras ir sugeria visas nepageidaujamas priemaišas, taip dar labiau sumažindamas spuogų atsiradimą. (2)

 • Natūralus drėkiklis:

Ricinos aliejus susideda iš mononesočiųjų riebalų, tokių kaip ricinoleno rūgštis, kurios veikia kaip natūralus drėkintuvas. Drėkinamosios medžiagos padeda išlaikyti drėgmę ir vandens kiekį per išorinį odos sluoksnį. Būdamas nebrangus aliejus, ricinos aliejus gali būti naudojamas kaip natūralus drėkiklis. Ricinos aliejus yra storas, todėl maišant jį su kitais odai tinkamais aliejais, tokiais kaip alyvuogių aliejus, kokosų aliejus ar migdolų aliejus, galite gauti norimų rezultatų.

 • Ramina saulės nudegimus:

Šio aliejaus priešuždegiminės savybės gali palengvinti skausmą, susijusį su saulės nudegimu.

 • Skatina žaizdų gijimą:

Manoma, kad ricinos aliejus skatina žaizdų gijimą. Taikant šį aliejų ant žaizdos, susidaro drėgna aplinka, skatinanti žaizdų gijimą. Taip pat sakoma, kad ricinos aliejus skatina audinių augimą ir sumažina bet kokios tolesnės žaizdų infekcijos riziką.

Kaip naudoti ricinos aliejų odai ir veidui:

Ricinos aliejus yra labai tirštas aliejus. Taigi jis gali būti arba negali būti naudojamas tiesiai ant odos ar veido. Gydytojai siūlo naudoti ricinos aliejų kartu su kai kuriais kitais lengvaisiais aliejais, kad būtų geresnė konsistencija ir lengviau įsigertų į odą.

1. Ricinos aliejus su kokosų aliejumi:

Ricinos aliejus su kokosų aliejumi odai

Sakoma, kad tai yra geriausias derinys, kurį galima naudoti. Ricinos aliejus lengvai susimaišo su kokosų aliejumi, neprarandant jokių esminių savybių. Šis mišinys, tepamas ant veido, gali išlaikyti drėgmę ant odos ir gali sumažinti tamsias dėmes.

Kaip paruošti ir taikyti:

 • Dubenyje kruopščiai sumaišykite 60-40 ricinos aliejaus ir kokosų aliejaus.
 • Švelniai masažuokite šį mišinį ant veido ir palikite per naktį.
 • Tęskite šią procedūrą 10-15 dienų, kad gautumėte norimą rezultatą.

2. Ricinos aliejus su medumi:

Ricinos aliejus su medumi odai

Medus ir ricinos aliejus yra laikomi natūraliais drėkintuvais. Šių dviejų derinys suteiks jums nuostabią veido kaukę, padedančią drėkinti odą, ne tik gydyti spuogų randus.

Kaip paruošti ir taikyti:

 • Dubenyje gerai sumaišykite vienodą kiekį medaus ir ricinos aliejaus.
 • Gautas mišinys bus toks tirštas, kad jį galima lengvai naudoti kaip veido kaukę.
 • Lėtai tepkite šį mišinį ant veido ir odos (ten, kur reikia drėkinimo) ir palikite 20-30 minučių.
 • Nulupkite kaukę, nuplaukite veidą drungnu vandeniu ir nusausinkite.
 • Tęskite šį procesą 15 dienų, kad pamatytumėte odos ir veido pokyčius.

3. Ricinos aliejus ir alyvuogių aliejus:

Ricinos aliejus ir alyvuogių aliejus odai

Kaip žinome, ricinos aliejaus konsistencija yra tokia tiršta, todėl šio aliejaus tepimas ant odos ar veido yra kenksmingas. Norėdami sumažinti tekstūrą, šį aliejų reikia naudoti kartu su nešiklinėmis alyvomis, kad sumažėtų tirštumas. Vienas iš tokių aliejų yra alyvuogių aliejus. Ricinos aliejus kartu su alyvuogių aliejumi parodys nuostabią naudą odai. Šis mišinys padės gydyti inkštirus, pigmentaciją ir, svarbiausia, spuogų randus.

Kaip paruošti ir taikyti:

 • Dubenyje kruopščiai sumaišykite 1 šaukštą ricinos aliejaus ir tris šaukštus alyvuogių aliejaus.
 • Švelniai įmasažuokite šį aliejų ant veido ar odos ir palikite 20-30 minučių, arba galite palikti per naktį.
 • Jei ketinate nuvalyti veidą po 30 minučių, apsvarstykite galimybę naudoti garus, kad aliejus įsigertų į odą ir pamaitintų.
 • Rezultatus galite stebėti per savaitę.

4. Ricinos aliejus ir sviestas:

Ricinos aliejus ir sviestas odai

Tai puikus derinys, kuris buvo praktikuojamas senovėje. Šis derinys naudojamas kaip veido paketai. Kai kuriems odos tipams pritaikytas ricinos aliejus gali nudeginti ir parausti. Sviestas, sumaišytas su ricinos aliejumi, padės sumažinti odos nudegimus ir paraudimą. Šį mišinį gali naudoti asmenys, turintys labai jautrią odą.

Kaip paruošti ir taikyti:

 • Paimkite lygias sviesto ir ricinos aliejaus proporcijas ir gerai išmaišykite, kad gautumėte vientisą pastą.
 • Šią pastą tepkite ant odos ar veido ir palikite 20-30 minučių.
 • Švelniai nulupkite kaukę, kad išvengtumėte odos sudirginimo. Dabar nuplaukite veidą šaltu vandeniu ir išdžiovinkite.
 • Jei nepajutote jokio šalutinio poveikio, pvz., Paraudimo ar odos nudegimų, tęskite šios kaukės naudojimą savaitę, kad pamatytumėte norimus rezultatus.

5. Ricinos aliejus ir migdolų aliejus:

Ricinos aliejus ir migdolų aliejus odai

Nešikliai paprastai sumaišomi su ricinos aliejumi, kad sumažėtų tirštumas ir išvengtumėte odos sudirginimo. Vienas iš tokių aliejų yra migdolų aliejus. Migdolų aliejus buvo vienas iš pagrindinių grožio produktų mūsų protėvių spintose. Ricinos aliejaus ir migdolų aliejaus derinys turi daug naudos odai.

Kaip paruošti ir taikyti:

 • Į dubenį supilkite vienodas proporcijas ricinos ir migdolų aliejaus ir gerai išmaišykite.
 • Švelniai įmasažuokite šį aliejų ant veido ar odos ir palikite 20-30 minučių, arba galite palikti per naktį.
 • Jei ketinate nuvalyti veidą po 30 minučių, apsvarstykite galimybę naudoti garus, kad aliejus įsigertų į odą maitinimui.
 • Rezultatus galite stebėti per savaitę.

Atsargumo priemonės ir patarimai, kaip naudoti ricinos aliejų:

 • Kaip žinome, ricinos aliejus yra labai tirštas, patariama jo nenaudoti tiesiai ant odos ar veido, nes tai gali sukelti odos problemų, kurios gali sukelti dermatitą. Todėl jis turėtų būti naudojamas kartu su kai kuriomis nešiklio alyvomis.
 • Prieš naudodami, atlikite odos lopo testą. 2-3 dienas stebėkite, ar nėra alerginių reakcijų, ir tada pradėkite naudoti šį aliejų ant odos.
 • Užtepę šio aliejaus, naudokite veidui garus, kad aliejus įsigertų į veidą.

Šalutinis ricinos aliejaus poveikis odai:

 • Visada geriau atlikti pleistro testą, kad patvirtintumėte, ar esate alergiškas ricinos aliejui dvi ar tris dienas, kad patvirtintumėte alergiją, o jei ne, galite tęsti jo naudojimą.
 • Daugelyje rinkoje esančių produktų yra ricinos aliejaus ir kitų ingredientų derinio pusiausvyra, todėl jie neturi šalutinio poveikio ir yra laikomi saugesniais nei grynas ricinos aliejus.
 • Odos išbėrimas, niežėjimas ir patinimas yra dažnas šalutinis poveikis, apie kurį pranešama. Jei pasireiškia bet kuris iš šių poveikių, geriau kreiptis į gydytoją.

Galutinės mintys:

Šiame straipsnyje paminėta nauda, ​​ricinos aliejus kartu su kai kuriomis nešiklinėmis alyvomis gali padaryti stebuklus jūsų odai ir veidui, taip pat gali suteikti jums viską, ko reikia, kad jūsų oda spindėtų. Nors ricinos aliejaus naudojimas gali turėti tam tikrą šalutinį poveikį jūsų odai tiek iš vidaus, tiek iš išorės, naudokite ricinos aliejų patogiai namuose, tinkamai laikydamiesi pirmiau minėtų patarimų, ir pasinaudokite visais jo teikiamais privalumais. Išbandykite aukščiau pateiktas kaukes ir praneškite mums, kaip šis straipsnis jums padėjo!