Yatay ve dikey çizgilerle oynayan yeni bir palet için görünen modern tasarımın fark edilmesi oldukça basittir. Tasarım için dekorasyon, form artı düzenlemenin kendisinin teması olarak gelir. Oturma odası, bir evde çoğunlukla misafirlerin eğlenmesi için kabul edilen, ayrıca ailelerin birlikte günlerini bitirmek, uzun bir çalışma haftasının ardından dinlenmek, aksi takdirde toplu olarak bir TV programının keyfini çıkarmak için geldikleri yerdir. Burada resimlerle 9 modern oturma odası tasarımını listeledik.

Çağdaş tasarım, bugünlerde özellikle ana odak noktası evlerinin amacı olan insanlar için bir moda. Bunun dışında, modern iç mekanların taze görünümü, ev sahiplerinin dağınık ve stressiz bu tür konseptlere bayılmasını sağlar..

Hindistan’da Modern Oturma Odası Tasarımları:

İşte resimli 9 sade ve modern oturma odası tasarımımız. Onlara bir göz atalım.

1. Light Plus Havadar Modern Oturma Odası Tasarımı:

oturma odası tasarımları

Bir yemek takımı gibi oturma odanıza çok şey koyabilirsiniz; belirsiz bir şekilde eşyaların alanı aşağı çekmesini önleyebilirsiniz. Lucite yemek masası, açık dokuma bir sehpa ve açık bir pencere duvarı bu odayı aşırı dolu hissetmekten koruyor. Camsı cephe artı bahçe kapıları, popüler artı mimarların planlı büyük pencerelere dönüşüyor, yerden tavana kadar sayılan salon penceresi. Bu en iyi oturma odası tasarımlarından biridir..

2. Mavi Tonlar Modern Oturma Odası Tasarımı:

Modern oturma odası tasarımları2

Bu yaşam alanı, bir blues okyanusuna batırılmış mobilyalar içerir; ancak tonlardaki hafif değişiklikler ve ince patchwork motifler, yerini keskin kontrastlı desenler ve tonlar alır. Bir patchwork halı, keten kanepelerin yanı sıra bir arka koltuk ile donatılmış yaşam alanını sabitler. Meşe sehpanın üzerindeki cam tepe, bir vintage sanat koleksiyonu sergiliyor. Bu, en iyi modern oturma odası tasarımlarından biridir..

3. Yazlık Modern Oturma Odası Tasarımı:

Modern oturma odası tasarımları3

Görünür tahta duvarlar ve kirişler, bu oturma odasının özgün cazibesini ve benzersiz benzersizliğini canlandırıyor. Boncuklu tahta takmayı düşünün, aksi takdirde alçıpan yerine ahşap plakalar. Bu özellik ve doğal ahşabın kusurları, doku artı ilgi verir, ancak yine de sadece bir duvar için faydalı olsa da, aksi takdirde tavan. Temiz bir kat boya ile etkilidir; kurtarma tavan havalandırmaları, kirişten askıya alınırken şaşırtıcı bir sanat eseridir. Bu popüler modern oturma odası tasarımlarından biridir..

4. Kırmızı Tabanlı Çiçek Modern Oturma Odası Tasarımı:

Modern oturma odası tasarımları4

Ayrıca kırmızı bir vazoya istediğiniz çiçekleri yerleştirin, aksi takdirde çeşitli kırmızı çiçekleri, örneğin gülleri veya laleleri beyaz, aksi takdirde cam vazoya yerleştirin. Öte yandan, estetik açıdan keyifli bir kaseyi, sehpanız, yoksa yemek masanız için bir orta parça olarak kullanılabilecek kırmızı elmalarla doldurmayı düşünün. Bu en iyi oturma odası tasarımlarından biridir..

5. Modern Aydınlatma Oturma Odası Tasarımı:

Modern oturma odası tasarımları5

Aydınlatma, özellikle modern klasik iç mekanlarda, herhangi bir evin önerisinin en önemli yönlerinden biridir. Profesyonel lamba anlayışı, sanat eserini vurgulamak için duvar lambaları ve alanı kapatmak için genel bir tavan lambası gibi farklı görevler için birden fazla ışık kaynağı kullanın. Abajurunuzu kırmızı bir abajurla restore edin, oturma odanıza renk katmanın mükemmel, uygun maliyetli bir yoludur. Bu en iyi oturma odası tasarımı.

6. Kilimli Modern Oturma Odası Tasarımı:

Modern oturma odası tasarımları6

Eviniz ister parke, ister laminat parke, rafine beton, aksi takdirde sabuntaşı karo olsun, meselenin gerçeği, halının ayaklarınıza sert yüzeylerden rahatlatıcı bir mola verdiğini unutmayın. Modern, siyah beyaz bir halı, geleneksel bir görünüm sunarken odanın karakterini de gösterir..

7. Merdiven Modern Oturma Odası Tasarımı:

Modern oturma odası tasarımları7

Merdiven cihazı, merkez boşluğun kırılmasında baş rol oynamaktadır. Görünüm daha şıktı ve bariyer daha yaygın olarak metalden hazırlandı. Ahşap açık basamaklı merdiven 1940’larda ve 50’lerde olağan hale gelir ve sıklıkla oturma odasından yükselir..

8. Modern Oturma Odası Duvar Tasarımı:

Modern oturma odası tasarımları8

Duvar renkleri “soluk rengin daha açık tonu” bakış açısını kullanmalıdır. Açık renk boyalı duvarlar, mobilyalarınızı odak noktasında yaratma şansını size sunacaktır. Kesin duvarları vurgulamanın bir alternatifi olarak, duvar renginin evin her yerinde güvenilir kalmasını planlayın, aksi takdirde odalar ve net bir akış üstün etkidir. Bu muhteşem oturma odası tasarımlarından biridir..

9. Modern Oturma Odası Mobilya Tasarımı:

Modern oturma odası tasarımları9

Çağdaş tasarım yayınlarında, yüzyılın ortalarından kalma modern lale sandalyelerle çevrili ve üzerinde süslü bir avizeyle süslenmiş büyük, siyah cilalı bir İtalyan masası görebilirsiniz. Aksine güzelliği yakalayın, geleneksel parçaya modern bir görünüm sunmanın yollarını arayın ve tam tersini yapın ve yatıştırmaya bir şekilde ağırlık vermeyi unutmayın. Modern oturma odası tasarımlarından çok daha fazlasını beğeneceğinizi umuyorum..