Misafirlerinizi bir fincan kahve içmeye davet edin ve ilk fark ettikleri şey oturma odanız! Tüm aile üyelerinin ve arkadaşlarının harika sohbetler için bir araya geldiği, evinizin en önemli alanlarından biri olduğu yadsınamaz. Bu alanı daha güzel ve kendi alanınıza layık kılmak için doğru salon tasarımlarına yönelmelisiniz.!

En İyi Oturma Odası Tasarımları

Bu, odanızı renkler, mobilyaların yerleşimi ve genel yapı açısından planlamayı ve görselleştirmeyi içerir. İster yeni bir ev yaptırıyor olun ister mevcut bir evi yeniliyor olun, bu makale bir oturma odasının nasıl tasarlanacağını anlamak için mini bir rehber görevi görmektedir.!

oturma odası nedir?

Genellikle ön oda olarak adlandırılan oturma odası, eve ilk giriş alanıdır. Misafirlerle sosyalleşmek, televizyon izlemek veya dinlenmek için kullanılır. Batı dilinde bu alana salon, oturma odası, misafir odası ve hatta salon denir..

Oturma Odası Stillerinin Farklı Türleri Nelerdir??

Bir oturma odası kişisel zevkinizi, tavrınızı ve genel kişiliğinizi yansıtır. Kişisel seçiminize bağlı olarak, aşağıdaki farklı stillerden birini seçebilirsiniz:

 • Modern – Soyut mobilyalar, Şık ve Fütüristik tasarımlar.
 • Minimalist – Daha az kavram daha fazladır. Temiz ve rafine döşeme.
 • Çağdaş – Renkli, parlak ve güncel fikirler.
 • Eklektik – Canlı, Cesur ve enerjik iç mekanlar.
 • Geleneksel – Asla etkilemeyen eski tarz kalıplar.
 • Vintage – 50’lerin ve 60’ların tasarımlarını modern bir dokunuşla geri getirin.
 • Retro – Pop kültürü döneminin bir ipucu ile özgür ruhlu tasarımlar.
 • Rustik – Sizi doğaya yaklaştıran ham, ahşap iç mekanlar.

Eh, liste burada bitmiyor! Tasarıma odaklanmadan önce keşfedilecek daha pek çok stil var..

Doğru Oturma Odası Düzeni Nasıl Seçilir?

Evin genel temasına, alanın işlevselliğine ve mevcut alana göre bir oturma odası tasarlanmalıdır. İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • Odanın amacını tanımlayın. Sadece tanışmak ve selamlaşmak mı? Yoksa eğlence için de kullanmak ister misin??
 • Temel analiz yapıldıktan sonra odanın odak noktasını seçin. Bu, tüm odanın modellendiği merkez noktadır. TV ünitesi, şömine, kitaplık ve hatta dekoratif bir duvar olabilir..
 • Sık sık çok sayıda misafir bekliyorsanız, daha fazla mobilya için yer açın. İnsanların kolayca dolaşabilmeleri için odanın ortasına yerleştirin..
 • Odanın büyüklüğüne göre seperatörleri uygun şekilde düzenleyerek oyun alanı, tiyatro odası veya okuma yeri gibi birden fazla alana bölebilirsiniz..
 • Renkleri akıllıca seçin. Odaya doğru drama dokunuşunu eklemek için sağlıklı bir nötr ve parlak renk dengesi kullanabilirsiniz..
 • Son olarak, bütçeyi aklınızda bulundurun ve gelecekte mali sorunlardan kaçınmak için bu odaya ne kadar harcamak istediğinizi mimarınıza bildirin..

Oturma Odası Kurulumu için Vastu Shastra:

Geleneksel Hint mimarisine göre, pozitif enerji yaymak için herhangi bir oda Vastu kurallarına uymalıdır. Evinizde keyifli bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, yapılması ve yapılmaması gerekenlere dikkat etmelisiniz:

 • Salon yerleşimi evinizin baktığı yöne göre yapılmalıdır. Örneğin, eviniz batıya bakıyorsa oturma odası kuzeybatıda olmalıdır. Benzer şekilde güneye bakan bir evde oda güneydoğu yönünde olmalıdır..
 • Dolaplar veya büyük mağaza üniteleri gibi ağır mobilyalarınız varsa, bunları odanın güney-batı veya batı yönüne yerleştirin..
 • Televizyon gibi elektronik cihazlar ideal olarak odanın güneydoğu köşesine ve soğutucular veya klimalar kuzey köşesine yerleştirilir..
 • Mobilyalarınızı oturma odanızın batı veya güney köşelerine yerleştirin.

Hindistan’daki En İyi Oturma Odası Tasarımları:

Artık bir oturma odası tasarlamanın temellerini anladığınıza göre, ilham almak için bazı basit ve modern oturma odası tasarım fikirlerine bakalım:

1. Geçiş Oturma Odası Tasarımı:

Geçiş Oturma Odası

Geçişli oturma odası tasarımları, onu şık, modern ve çok çağdaş tutmakla ilgilidir. Bu tarzın konsepti tarafsız ve temiz kalmaktır. Bu yüzden renkleri akıllıca seçmeli ve odaya doğru derinliği eklemek için kahverengi gibi daha koyu tonları ten rengi, gri ve beyaz gibi daha açık tonlarla birleştirmelisiniz. Mekana daha fazla doku ekleyin ve mobilyaların geometrisine dikkat edin. Köşeli ve kıvrımlı mobilyaların karışımı, alana doğru dengeyi sunar.

2. Eklektik Oturma Odası Tasarımı:

Eklektik Oturma Odası

Bu eklektik oturma odasını seçerek evinize ilginç bir dokunuş katın. İlk bakışta biraz bunaltıcı olabilen canlı renkler ve mobilyalarla dolu. Bununla birlikte, görsel olarak çekici bir oda yaratmak için doğru renk ve kumaş karışımını dikkatlice seçerek, dağınıklığı ortadan kaldırarak yapışkanlığı önleyebilirsiniz. Bu konsepti elde etmenin kolay bir yolu, nötr bir arka planla çevrili birkaç cesur rengi tekrarlamaktır..

3. Plaj Tarzı Oturma Odası Tasarımı:

Plaj Tarzı Oturma Odası

Plaj tarzı bir oturma odası fikrini sevdiniz mi? Pekala, önceden iyi planlarsanız, konsepti elde etmek oldukça kolaydır. Su mavisi, turkuaz, kum beji, beyaz ve benzeri tonlar gibi renklere odaklanın. Nötr renkli bir Kanepe ile kontrast renkte bir açıklama koltuğu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Jüt, suni deri ve kadife gibi kumaşlara kıyı havası katmak için önem verin..

4. Shabby-Chic Salon Tasarımı:

Shabby Chic Oturma Odası

Yıpranmış, kusurlu ve dağınık ama yine de mükemmel bir görüntü! İşte size Shabby Chic! Fikir, eskitilmiş bir görünüm taşıyan çeşitli unsurlar arasında uyum sağlamaktır. Şık görünümlü bir ön alan oluşturmak için modern ürünlerle birlikte geri dönüştürülmüş veya Vintage öğeleri kullanabilirsiniz. Beyaz, romantik yönü kaçırmamak için soluk pembe ve mavi bir çizgi ile odada dinginlik için yoğun bir şekilde kullanılır. Eski moda olarak adlandırın, ancak izlenim yaratmakta asla başarısız olmayan bir temadır.!

5. Çiftlik Evi Oturma Odası Tarzı:

Çiftlik Evi Oturma Odası

Çiftlik tarzı oturma odaları modaya uygun ve alçak tavanlar ve açık kirişler gibi karakteristik özellikleriyle biliniyor. Renkler genellikle bej, ten rengi, koyu kahverengi, beyaz vb. Gibi nötrdür ve aksesuarlardan biraz renk alır. Her zamanki rustik temanın ötesine geçmeyi seçebilir ve mimardan biraz yardım alarak onu şık tutabilirsiniz. En iyi yanı, kendi kişisel alanınızı yaratmak için geleneksel ile geçiş, endüstriyel ve çağdaş gibi iki farklı stili birleştirebilmenizdir.!

6. Rustik Oturma Odası Tasarımı:

Rustik Salon Tasarımı

Rustik oturma odaları ahşap ve koyu kahverengi unsurlarla doludur. Bu alanda süslü veya pahalı hiçbir şey fark edemezsiniz. Renk şemaları ve kaba iç mekanlar, odanızı sıcaklık ve konforla doldurur. Kanepeleriniz ve sandalyeleriniz için deri ve kumaş seçin ve masalarınızı ahşap damarlı bir yüzeyde tutun. Odanın odak noktası olarak kaba bir taş duvar eklemeyi unutmayın..

7. Çağdaş Oturma Odası Tasarımı:

Çağdaş Oturma Odası Tasarımları

Bu oturma odası tasarım fikri, bölgedeki en iyiyi ortaya çıkarmak için doğru renk ve doku karışımıyla doldurulur. Beyaz kanepe, renkli minderlerle dolu bir beyaz tasarım sandalye ile arasına yerleştirilmiştir. Köşelere farklı tipte ışıklar eklemek odayı aydınlatırken aynı zamanda güzelliğini de yükseltir. Odanın duvarlarıyla uyumlu bir renkte halı kaplı zeminlere gidebilirsiniz..

8. Funky Oturma Odası Fikri:

Funky Oturma Odası Tasarımı

Bu oturma odası iç tasarımı, benzersiz görünmek için ekstra yol kat etmeyi sevenler içindir. Renkli baskıların beyaz ve yeşil gibi düz renklerle birleşimi odaya keskin bir görünüm katar. Alanın her köşesinde, mobilya seçimi veya odadaki dekoratif malzeme seçimi açısından ilginçlik sergiliyor. Pitoresk oturma alanına, en sevdiğiniz hangout noktanız olması için eşit derecede dikkat edilir.!

9. İskandinav Oturma Odası Tarzı:

İskandinav Oturma Odası Tasarımı

İskandinav dekoru, unsurları basit ve ayık tutmakla ilgilidir. Beyaz, kahverengi ve gri gibi renkler, atmosferi canlı kılmak için cömertçe kullanılır, ancak aynı zamanda abartılı değil. Mobilya düzenlemesi, oda dağınık yerine havadar ve temiz görünecek şekilde yapılır. Odanın çok sade görünmesini önlemek için mavi veya sarı gibi bir miktar renk ekleyebilirsiniz..

10. Modern Oturma Odası Tasarımı:

Modern Salon Tasarımları

Modern Oturma odaları, daha davetkar ve sıcak görünmeleri için tasarlanmıştır. Buradaki fikir, her şeyi rahat ve aynı zamanda “modern” temayı kaybetmemek için şık tutmaktır. Döşeme genellikle sinirli bir his için kahverengi veya gri gibi renklerde kumaşla yapılır. Döşeme ve mobilyalar, daha iyi bir görsel çekicilik için zıt paletlerde gelir.

11. Geleneksel Oturma Odası Tasarımı:

Geleneksel Oturma Odası Tasarımı

Sıcaklık ve zarafet – bu geleneksel oturma odası resmini görünce aklımıza gelen kelimeler. Zevkle yapılmış iç mekanlar eski dünyanın cazibesini yansıtmaktadır. Bu tarzın çok tipik bir örneği olan mobilyaların simetrik dizilişini fark edebilirsiniz. Odak noktası, TV ünitesi ve hatta dekoratif bir taş duvar olarak ikiye katlanan şöminedir. Kahverengi ve bej gibi renkler iç mekanlara zenginlik katar..

12. Yazlık Tarzı Oturma Odası Tasarımı:

Yazlık Oturma Odası Tasarımları

Rustik tarzın bir başka versiyonu da bu yazlık oturma odası. Tipik olarak, dekorda gerekli tüm unsurlara sahip kompakt boyutlu odalara sahiptir. Rahatlatıcı kanepelerden geleneksel döşemelere kadar, country tarzı görünümü ortaya çıkarmak için her ayrıntıya özen gösterildi. Birkaç çiçek dekoru ve köşe lambası eklemek odaya bir karakter katar..

13. Victoria Oturma Odası Tasarımı:

Viktorya Dönemi Oturma Odası Tasarımı

Viktorya tarzı bir oturma odası elde etmek için renk şemalarına ve süslü iç mekanlara dikkat etmelisiniz. Perdeler, tavan tasarımları ve odanın genel mimarisi gibi klasik ve barok unsurların iyi bir karışımını seçin. Yaşam alanınızın parlaklığını yükseltmek için “görkem” kelimesini cömertçe kullanabilirsiniz. Misafirlerinizi Viktorya dönemine görsel bir yolculuğa çıkarmak için zengin mobilyalara yatırım yapın!

14. Gotik Oturma Odası Tasarımı:

Gotik Salon Tasarımları

Gotik oturma odaları yavaş yavaş ana akım iç tasarımlara giriyor. Bununla birlikte, renk şemaları, sahneye hakim olan siyahlar ve kırmızılar ile normalden önemli ölçüde farklıdır. Fazladan bir mil gitmeye istekliysen, o zaman senin için Gotik! Burada, koyu kırmızı duvarların metalik gri mobilyalar için mükemmel bir zemin oluşturduğu böyle bir fikir görülüyor..

15. Şık Oturma Odası Tasarımı:

Şık Salon Tasarımı

Klas’ı tanımlayın ve beyaz olduğunu söyleyelim! Bu tonu sofistike bir oturma odası tasarımından ayıramazsınız, çünkü başka hiçbir şeye benzemeyen aydınlık ve güzel bir ortam getiriyor. Göz kamaştırıcı saf beyaz yerine, aydınlatmayı dengelemek için kirli beyaz, ham ipek, bej ve gri kombinasyonlarını deneyin. Mobilyalarınızı düzenli ve zarif tutun ve koyu renkler kullanmaktan kaçının.

16. Yüzyıl Ortası Oturma Odası Tasarımı:

Orta Yüzyıl Oturma Odası Tasarımı

Yüzyıl ortası modern tasarımı, 1940’ların mimari hareketinden esinlenmiştir. Yönergeler basittir – şık, düzenli ve işlevsel tutun. Bu odada görülen öne çıkan özelliklerden bazıları vurgulu sandalye, sehpa, minimalist bir kanepe ve yer kilimidir. Bunu anladığınızda, konseptten çok uzaklaşmadan yepyeni bir alan yaratmak çok kolay..

17. Akdeniz Oturma Odası Tarzı:

Akdeniz Oturma Odası Tasarımı

Akdeniz odaları, bu hantal kanepe, büyük şezlonglar ve gösterişli dekoratif öğeler gibi çok büyük boyutlu unsurlara sahiptir. Bu konseptte göz ardı edilemeyecek önemli bir husus, kemer tipi pencerelerden gelen ışık ve havanın bolluğudur. Fikir, oturma odanızı dünyanın geri kalanına bağlamaktır. Ayrıca misafirlerinizi kendine hayran bırakmak için taş, ahşap ve metal gibi doğal unsurlardan yararlanın.!

18. Kabin Salon Tasarımı:

Kabin Salon Tasarımı

Rahat ve konforlu iç mekanlardan hoşlanıyorsanız, bu kabin tarzı oturma odası zevkinize uygundur. Kompakt boyutlu oda, alanın tamamında ahşap aksanlarla estetik bir şekilde tasarlanmıştır. Mobilya oldukça basit ve odanın temasına uyuyor. Burada süslü unsurlar ve üst düzey dekoratif öğeler yok, kanepe ve döşemedeki peluş kumaşları bekleyin..

19. Dağ Evi Oturma Odası Tasarımı:

Dağ Evi Oturma Odası Tasarımı

Daha soğuk havalarda kalıyorsanız, dağ evi oturma odaları sıcaklığı hapsetmek için harika bir seçenektir. Burada tamamen ahşaptan yapılmış geleneksel bir Dağ Evi örneğinde görülüyor. Kaba görünüyor ama ona kırsal bir cazibe getiriyor. Döşeme bile açıkta kalan tavan ve yan duvarlarla uyumludur. Şömineyi ana unsur olarak tutun ve mükemmel bir oda için mobilyalarınızı onun etrafına yerleştirin.!

20. Asya Oturma Odası Tasarım Fikri:

Asya Oturma Odası Tasarımları

Asya iç mekanlarının ülkeye ve bölgeye bağlı olarak birçok varyasyonu vardır. Ancak içlerindeki ortak unsur, zarafetle birleşen sadeliktir. Vurgu, odanın işlevselliğine görsel çekicilikten daha fazladır. Bu nedenle, daha iyi erişilebilirlik için depolama birimleri dahil olmak üzere birçok öğe ön odaya yerleştirilmiştir. Kanepe, orta sehpa ve şezlong zorunludur!

21. Zanaatkar Oturma Odası Stilleri:

Zanaatkar Oturma Odası Stilleri

Craftsman Salon tasarımları, rustik ve minimal tarzların bir karışımıdır. Doğal renklere, sade iç mekanlara ve sade kır tarzı mobilyalara sahiptir. Sert bir zemin üzerine, odaya samimiyet ve tabii ki bir renk dokunuşu getirmek için özenle yapılmış kilimler eklenir! Temiz bir görünüm sağlamak için düzleştirilmiş düz tavanı da fark edebilirsiniz. Birleşik bir atmosfer yaratmak için farklı mobilya parçaları bir araya getirilmiştir.!

22. Endüstriyel Oturma Odası Tasarımı:

Endüstriyel Salon Tasarımları

Endüstriyel oturma odaları, belki de yaratıcılığınızdan başka hiçbir şey içermeyen tek mantıklı tasarımlardır. Geniş bir oda ile birlikte çıplak tavanları, çıplak döşemeleri, gri ve beyaz renk şemalarını fark edebilirsiniz. Süslü mobilyalar yerini eski püskü kilimlere ve kaba işlenmiş demir dekorlara bırakıyor. Doğru görünürlüğü ve aydınlatılmış ortamı sağlamak için bu alanlarda aydınlatma armatürleri hayati öneme sahiptir..

23. Ülke Oturma Odası Tarzı:

Country Oturma Odası Tasarımları

Country tarzı evler, insanların kendilerini köklerine kadar takip etmelerine yardımcı olan antikalar ve diğer unsurlarla doludur. Eski tarz merdivenler, çekmeceli dolaplar, aynalar, porselen eşyalar ve normal bir evde olması beklenebilecek her şeyi görebilirsiniz. Renk şemaları, odanızın daha büyük ve daha parlak görünmesi için çoğunlukla beyaz veya nötrdür. Kısacası rahat bir şekilde kıvrılma isteği uyandırabilecek bir stildir.!

24. Güneybatı Oturma Odası Tasarımı:

Güneybatı Oturma Odası Tasarımları

Güneybatı oturma odası tarzı, her köşeden çöl esintisi çığlıkları atıyor. İç mekanlar sıcak, konforlu ve davetkardır. Ahşabın cömert kullanımının yanı sıra bordo, gri ve bej gibi renkler de bu tarzda göze çarpıyor. Büyük odalar oturma alanı, yemek alanı ve giriş noktası gibi farklı kullanım alanlarına bölünmüştür. Görünümü tamamlamak için nötr renkte geometrik desenli bir güneybatı halısına yatırım yapmalısınız..

25. İspanyol Tarzı Oturma Odası Tasarımı:

İspanyol Tarzı Oturma Odası Tasarımı

Tipik bir İspanyol oturma odası, bu bölgenin zengin kültürünü ve mirasını temsil eden unsurlarla doludur. Ahşap tavandan süslü çok renkli halıya kadar her öğe yerel geleneklerle ilişkilendirilmiştir. Bu odada kullanılan dekoratif öğeler, gerçek bir İspanyol havası getiriyor ve mobilyaların düzenlenmesi, daha iyi alan kullanımına izin veriyor.,

26. Kompakt Boyutlu Oturma Odası Tasarımı:

Sade Salon Tasarımları

Apartman dairelerinde ve küçük evlerde uzay çok nadirdir! Bu nedenle, hacimli mobilya ve şatafatlı aksesuarları azaltarak alan optimizasyonu yönünü aklınızda tutmalısınız. Nötr veya soluk renklerle odanızı havadar tutun ve şık mobilyalar seçin. Çoğu zaman, bu odalar çok işlevlidir ve aynı alanda eğlence ve sosyalleşme bölümünü barındırmalıdır.!

27. Günlük Stil Oturma Odası Tasarımı:

Günlük Stil Oturma Odası Tasarımı

Günlük tarzda bir iç tasarım, kişiselleştirme ve benzersiz zevklerinize uyma etrafında döner. Çoğunlukla ahşap mobilyalar ve kumaş bazlı kanepe gibi doğal unsurlara sahiptir. Nötr ve parlak renklerin kombinasyonu, çok gösterişli olmadan odaya farklı bir görünüm katar. Geometri burada L şeklinde Kanepe, kare ve dikdörtgen yastıklar ve diğer duvar dekorlarını içeren birçok vurguya sahiptir..

28. Şık Oturma Odası Tasarımı:

Şık Salon Tasarımları

Şık bir tasarım zor ve hızlı kurallar içermez! Tutumunuzu ve bireysel kişiliğinizi tanımlayan bir “tarz”dır. Mobilya düzenlerini, renk şemalarını ve odanın içindeki desenleri deneyerek yaratıcılığınızı sergileyebilirsiniz. Odalarda genellikle bir denge hissi yaratmak için rustik ve modern unsurların zekice bir karışımı bulunur. Sarı gibi tonlarda renk patlaması bu tasarımlarda sık görülen bir manzaradır.!

29. Sofistike Oturma Odası Stilleri:

Sofistike Oturma Odası Stilleri

Adından da anlaşılacağı gibi, bu oda tamamen şık ve sinirli tutmakla ilgilidir. “Az çoktur” normu burada sıkı bir şekilde takip edilir ve dikkatler örgütlenme üzerindedir. Her nokta zaten belirli bir öğe için ayrıldığından, hiçbir şey doldurulmaz. Duvarlar ve döşemeler genellikle nötr tonlardadır, ancak mobilyalar bir ifade vermek için kasıtlı olarak turuncu, sarı veya neon gibi koyu tonlarda yapılmıştır.!

30. Standart Oturma Odası Fikri:

Standart Salon Tasarımları

“Standart” kelimesi düzenli veya yaygın olarak görülen anlamına gelir! Bu oturma odası, tipik iki katlı bir evde fark edeceğiniz gibi, bu fikri örneklemektedir. Alt kısım, fiziksel duvarlar yerine mobilya kullanımı ile bir yemek alanına ayrılan oturma ve toplantı için ayrılmıştır. Aksesuarların konuşmayı yapması için bu tasarımlarda gri ve beyaz gibi renk şemaları yoğun olarak kullanılmaktadır.!

Oturma Odası Dekorasyonunun İpuçları:

Hayallerinizdeki bir oturma odası dekorunu elde etmek istiyorsanız, aşağıdaki uzman ipuçlarını okumak için aşağı kaydırın:

 • Oturma odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken ilk nokta Kanepe seçimidir. Kanepenin ne çok büyük ne de çok küçük olmasına ve aynı zamanda konfor faktöründen ödün vermemesine dikkat etmelisiniz..
 • Odanızın tarzına karar verin ve aksesuarlarınızı buna göre seçin. Dekorunuzu aşırıya kaçmaktan kaçının ve zarif tutun. Doğru dengeyi sağlamak için eski ve yeni çağ öğelerini karıştırabilirsiniz..
 • Orta sehpanız varsa, odanızın genel görünümünü tamamlayan güzel bir halı seçin. Parlak renkli duvarlarınız ve Kanepeniz varsa, nötr bir renkte tutun ve bunun tersi de geçerlidir..
 • Oda genelinde yeterli aydınlatmaya izin vermek için aydınlatma armatürlerinizi stratejik olarak planlayın. Mekanı ruh halinize göre aydınlatmak için ayaklı lambalar, tavan lambaları, avizeler vb. kombinasyonları seçebilirsiniz..
 • Odaların aşırı dağınıklığına hayır deyin ve ferahlığa önem verin. Bunu yapmak, gerçek boyuta kıyasla daha büyük oda alanı yanılsaması yaratabilir..
 • Odadaki kumaşlara ve dokulara dikkat edin. Sıkıcı, tek tip bir görünüm yerine bir karıştır ve eşleştirin.
 • Doğru duvar dekoruna karar vermek için biraz zaman ve çaba harcayın. Yine, odanın estetiğini dengelemek için daha küçük ve daha büyük çerçevelerin bir kombinasyonunu seçin. Bir sanat aşığıysanız, sadece o parça için bir duvar ayırın..

Oturma Odası Tadilat İpuçları:

Oturma odanıza çok hak edilmiş bir güncelleme mi veriyorsunuz? Başlamanız için size bazı tadilat fikirleri verelim:

 • Bir kat planıyla başlayın ve odanızın eskisinden daha büyük görünmesi için bolca boş alan ekleyin..
 • Odanın nasıl olmasını istediğinizi hayal edin ve buna göre uygun bir stil seçin.
 • Odayı sık sık kullanacak kişi sayısını aklınızda bulundurun. Arada sırada misafir bekliyorsanız, geniş bir oturma alanı planlayın..
 • Evinizin Çocuklarının ve yaşlılarının ihtiyaçlarını dahil edin. İhtiyaçlarına göre doğru mobilyayı seçebilir ve çok sakar görünmeden akıllıca karıştırabilirsiniz..
 • Bu sefer farklı bir renk şeması deneyin. Normalin dışına çıkmayı ve parlak renkli iç mekanlar ekleyerek klişeleri kırmayı seçin..

Bu makalenin, Salon tasarımları hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgileri sağladığını umuyoruz. Fikirleriniz konusunda kafanız karıştıysa, bunları çözmek için bir uzmanla konuşmaktan çekinmeyin. Gereksinimlerinizi not edin ve belirsizliği ortadan kaldırmak ve mükemmel bir oturma odası yaratmaya doğru bir başlangıç ​​yapmak için “Olması Gerekenler”, “Olması Gerekenler” ve “Sahip Olmak İstemiyorum” bölümlerine koyun.!

Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtlar:

S1. Oturma Odam İçin En İyi Renk Nedir??

Cevap: Bunun cevabı kişisel zevkinize, yaşam tarzınıza ve iç mekanınızın genel temasına bağlıdır. Ancak daha net bir cevaba ihtiyacınız varsa, bu sezon trend olan birçok renk var. Gri, Bej, Güç Mavisi, Soluk Pembe, Yanmış Turuncu, Nane Yeşili, Aqua Mavi ve Limon Sarısı, modern evlerde en çok aranan tonlardan bazıları. Bu tonlar, çarpıcı biçimde farklı bir görünüm için genellikle altın ve gümüş gibi metalik renklerle birleştirilir..

S2. Oturma Odamı Nasıl Daha Güzel Hale Getirebilirim??

Cevap: Güzellik ayrıntılarda gizlidir! Evet! Basit şeylere dikkat etmek, sıradan odanızı estetik bir alana dönüştürebilir. Bunu yapmak için bir servet harcamanıza gerek yok. Sadece oturma düzenine, mobilya seçimine, renk şemalarına ve odadaki aksesuarlara odaklanın..

Gereksiz şeyleri atın ve mümkünse dağınıklığınızı gizlemek için eski dolaplar kullanın. Renkli yastıklar, parlak çiçek vazoları, fotoğraf çerçeveleri ve duvar sanatı ekleyin. Aynı odaya farklı aydınlatma armatürleri ekleyin ve daha iyi bir görsel çekicilik için bunları stratejik konumlara yerleştirin.

S3. Oturma Odamda Ne Tür Döşeme Kullanabilirim??

Cevap: Hint evlerinde kullanılan en yaygın döşeme türü doğal görünümlü fayans, mermer ve granittir. Ancak bunlar eski usul fikirlerdir ve modern kavramlarla çalışmayabilir. Süslü bir oturma odası döşemesi planlıyorsanız, parke, renkli fayans, mozaik fayans, halı zemin, beton vb. seçenekleri deneyebilirsiniz. Üst düzey bir görünüm oluşturmak için bunları normal döşeme malzemelerinizle birlikte kullanın..

S4. Salonumu Ucuza Nasıl Süsleyebilirim?

Cevap: Küçük harcayın ve oturma odanızı dekore ederken büyük başarın. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, oda için yeni yastık kılıfları ve perdeler oluşturmak için mobilyaları, sarileri ve çarşafları yeniden düzenleyin. Ardından bol miktarda iç mekan bitkisini boyalı saksılara ekleyin ve odanın her köşesine yerleştirin. Çirkin duvarlarınızı duvar kağıdıyla örtün ve egzotik bir görünüm için ortam aydınlatması sağlayın!