Kusursuz ve şık bir oturma odası mı istiyorsunuz? Misafirlerin ilk gelip evin bu bölümünü gözlemledikçe, tüm insanların salonlarına azami özen gösterdiği ve onu en güzel şekilde güzelleştirmeye çalıştıkları bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, oturma odasını nasıl dekore edeceğinizi öğrenirken oturma odanızı dekore etmek ve bu kadar çok yönü düşünmek çok önemlidir. Dekoratif yönü, görsel olarak çekici bir oda yapmak için hepsini bir araya getirir. Bu nedenle, oturma odanızı dekore etmenin en iyi yollarından bazılarını verdim..

Oturma Odasını Süslemenin En İyi Yolları:

1. Odak Noktası:

oturma odası1

Mimari bir detay, büyük ekran TV, şömine, aksi takdirde bir sanat eseri, serin bir aydınlatma armatürü veya güzel bir manzara olabilir. Gözlerinizi dinlendirir ve odayı topraklamaya yardımcı olur, ayrıca işlevini tanımlar..

2. Kanepeyi Yerleştirin:

oturma odası2

Kanepenizi ister eğimli bir köşede, ister asılı, ister duvar yanında olsun, kapının karşısında olacak şekilde konumlandırmanız gerekir. Girişe arka tarafı ile koymanız gerekiyorsa, kanepeden sonra bir konsol masasına lambalarla koyun, aksi takdirde sanat kitapları daha çekici görünür..

3. Klip:

oturma odası nasıl dekore edilir

Dergiden tercih ettiğiniz odalardan bir kupür seti toplayın. Konforlu mobilyalar, avizeler ve Fransız kapıları, hayal gücünüzü harekete geçiren her şeyi renklendirin.

4. Aydınlatmanızı Katmanlayın:

oturma odası4

Ray, şeffaf lamba ve masa lambası aydınlatmasının bu karışımı, bu oturma odasının boyutu için idealdir. Lambalar, bir alanı hafifletmenin en iyi yoludur.

5. Çeşitli Raflardan Yararlanın:

oturma odası5

Şık kapalı ve açık depolama karışımı, oturma odası için idealdir. Kitap rafları ucuzdur ve birçok ev sahibi açık depolama alanında gelişir, tüm eşyalarının takdire şayan olmadığının farkında değildir. Çatılı depolama, şık bir oturma odasında önemli bir bileşendir..

6. Dengeyi Yakalayın:

oturma odası6

Bir ayna, Çin ekranları, tavandan sarkıt aydınlatma, duvar sanatı, yüksek arkalıklı sandalyeler ve uzun bitkiler eklemeyi düşünün. Alanın tek bir ucunda geniş bir mobilya federasyonu varsa, ek ucunda eşitlemek için yeni bir oturma alanı yapın..

7. Bir Sandalyeniz Olsun:

oturma odası7

Hala küçük bir odada en az 6 kişi oturmaya çalışın. Durumda, oda daha büyüktür; 2’den 6’ya kadar çeşitli insan topluluklarının oturmasına yardımcı olan alanlara ayırın. Kanepeler ve sandalyeler, insanların birbirleriyle kolayca sohbet edebilmeleri için karşılıklı olarak gruplandırılmalıdır..

8. Alan Tanımlı:

oturma odası8

alan kilimlerine göre konuşma ve oturma alanlarını etiketleyin. İster düz ister süs olsun, bir odaya görsel bir tanım getiren alan kilimleri artı bir bükülme olabilir..

9. Beyazla Aydınlatın:

oturma odası9

Ekstra derinlik ve boyut eklemek için çeşitli ışık tonlarında beyaz döşeme ve dekoratif vurgularla lüks bir nötr görünüm elde edin.

10. Uzun Perdelerin Rengi:

oturma odası10

Genel olarak, perdeler, ana mobilya parçasının renginde veya baskın renginde en mükemmel görünür. Bu, odanın birlikte taşınmasına yardımcı olur ve tasarım için bir ayar sunar..

11. Formalitede seçin:

oturma odası11

Son derece resmi bir oda, geleneksel mobilyalar, antikalar ve yüksek kaliteli, pürüzsüz yüzeyler gerektirir. Ek bir rahat oda, daha basit kumaş ve çeşitli süslemeler kullanabilir.

12. Huzurlu Atmosfer:

oturma odası12

Çevrenizdeki okyanusu deneyimlemek için oturma odanızı dekore edin. Şömineyi çevrelemek için deniz kıyısı renklerinde mozaik cam kullanın, ayrıca bir dizi resim, bulutlarla kaplı gökyüzüne bitişik palmiye yapraklarının esintiyi içinde taşıdığını gösteriyor..

13. Stillerinizi Karıştırın:

oturma odası13

Rahat bir alanla birlikte davetkar bir ortam yaratmak için eski ve yeniyi, resmi ve gündelik, nötr ve cesuru bir araya getirebilirsiniz. Nötr tonlu bir kanepe ve koltuk modern çizgiler oluştururken, özel perdelik özel bir his katıyor..