Oturma odası, evde boş zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz yerdir. Misafirlerinizi davet ediyorsunuz ve eviniz veya seçiminiz hakkında akıllarında nasıl bir izlenim bırakacaklarına bu oda karar veriyor. Bu nedenle, uygun bir oturma odası dekoruna sahip olmak son derece önemlidir. Oturma odası duvar dekorasyonu biraz geri adım atarken, genellikle mobilya ve diğer dekorasyonlara daha fazla önem veriyoruz..

Hindistan’da Son Oturma Odası Duvar Dekorasyon Fikirleri:

İşte görsellerle birlikte 9 sade ve modern oturma odası duvar dekorasyonu fikrimiz. Onlara bir göz atalım.

1. Geleneksel Oturma Odası Dekorasyonu:

Geleneksel Salon Dekorasyonu

Geleneksel kumaş birçok tipte olabilir. Hindistan’da kumaşlar üzerine birçok geleneksel eser bulabiliriz. Kumaşlar üzerinde veya küçük aynalar ve diğer dekoratif renklerle Rajasthan sanat eseri harika görünüyor. Uygun renk arka planını kullanarak, bu güzel geleneksel kumaş izleyici üzerinde uzun süreli bir etki yaratabilir ve oturma odanızın duvarını bir sanat mabedi yapabilir..

2. Kitaplarla Salon Dekorasyonu:

Kitaplarla Salon Dekorasyonu

Kitaplar çekiciliğini asla kaybetmez. Eğer bir kitap aşığıysanız, oturma odanızda bir raf dolusu kitap ve diğer güzel sanat eserlerine sahip olmak sadece çarpıcı değil, aynı zamanda mutluluktur. Bu, oturma odaları için zamansız bir duvar dekoru fikridir..

3. Aynalı Salon Dekorasyonu:

Aynalı Salon Dekorasyonu

Farklı boyut ve şekillerdeki aynalar, oturma odası duvar dekoru olarak gerçekten iyi çalışır. Aynalar pozitifliği yansıtır ve ayrıca stratejik olarak yerleştirildiğinde odanızın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilir..

4. Alçı Salon Dekorasyonu:

Alçı Salon Dekorasyonu

Sıvalar uzun süredir güvenilir duvar dekoru olarak kullanılmaktadır. Ancak son zamanlarda yaygın olarak kullanılması nedeniyle özgünlüğünü kaybetmiştir. Ancak 3 boyutlu tasarımlarla sıvanmış bir duvara sahip olmak yeni bir trend ve harika görünüyor. Sadece duvarınıza ve tasarımınıza hayran kalan insanları buluyorsunuz, bunun dışında hiçbir şey yok. Yapmanız gereken tek şey rengi dikkatlice seçmek (Koyu tonlardan daha iyi bir tasarım ortaya çıkardığı için açık renkleri seçmeyi deneyin)

5. Fotoğrafik Oturma Odası Dekorasyonu:

Fotoğrafik Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odanızın duvarında aile fotoğraflarıyla birlikte hatıralarınız olması ya da tek bir büyük fotoğrafın olması harika ve çok rahat görünüyor. Genel tema çok rahatlatıcı ve pozitiflik dolu hale geliyor. Uzun bir resmi parçalara ayırmayı deneyin ve düzenli bir şekilde çerçeveleyin ve asın. Bu da harika çalışıyor. Çerçevesiz fotoğraflara sahip olmak da başka bir benzersiz fikir gibi görünüyor.

6. Duvar Kağıdı Oturma Odası Dekorasyonu.

Duvar Kağıdı Oturma Odası Dekorasyonu

Eski duvar kağıdı tasarımları giderek sıkıcı hale geldi. Eski oturma odası duvar kağıtlarınızı yeni ve benzersiz duvar kağıdı tasarımlarıyla değiştirin. 3D duvar kağıtları giderek daha moda ve oldukça havalı görünüyor. Bazı şehir sokaklarına veya doğal güzelliğe sahip duvar kağıtları, doğru duvara uygulandığında da korkak ve modaya uygun görünür. Geleneksel maskelerle dolu bir duvara sahip olmak aynı zamanda harika bir oturma odası duvar dekoru fikridir..

7. Yapıt Oturma Odası Dekorasyonu:

Sanat Eseri Oturma Odası Dekorasyonu

Sadelik güzeldir. Minimalist bir insansanız ve fazla karmaşıklıktan hoşlanmıyorsanız, kusursuz bir şekilde boyanmış bir duvarın üzerine özenle yerleştirilmiş iyi bir sanat eseri (heykel, resim, resim vb.) tam da oturma odanızın duvar dekoru olarak ihtiyacınız olan şeydir..

8. Ahşap Salon Dekorasyonu:

Ahşap Salon Dekorasyonu

Ahşap duvar dekoru, evinizdeki herhangi bir duvarın dekorasyonunda tema olarak uzun süredir kullanılmaktadır. Son zamanlarda çekiciliğini kaybetmiş olabilir, ancak bu duvar dekoru fikri bir patlama ile geri döndü! Kalaslar, yenilenmiş ahşap, ahşap kasalar ve daha fazlası. Tüm bu ahşap salon duvar dekorları, oturma odanızın duvar dekoru olarak kullanılabilir ve birçok kişinin imrendiği biri olabilir..

9. Tuğla Tarzı Oturma Odası Dekorasyonu:

Tuğla Tarzı Salon Dekorasyonu

Çıplak tuğla duvar o kadar şaşırtıcı derecede sanatsal görünüyor ki, muhtemelen bir daha asla boyama veya sıva için tek bir rupi harcamak istemeyeceksiniz. Sanatsal görünüyor. Hayal gücünüzü serbest bırakırsanız, renkli taşları gömmek gerçekten ilginç bir oturma odası duvar dekoru fikri olabilir. Çıplak tuğla duvarın ham yapısından faydalanmayı ve objelerle yoğun bir şekilde tasarlamayı unutmayın..

Yukarıda belirtilen tüm fikirler, oturma odanızın duvarlarını tasarlamanın sınırı değildir. Onlar sadece en iyisidir. Malzemelerle ilgili olası fikirlerin birkaçı açıklanmıştır. Fikirleri istediğiniz gibi düzeltebilirsiniz. Devam edin ve kendi şaheserinizi yaratın.