Artık çocuğunuz 4 aylık olduğuna göre, zihnini meşgul etmek için harika oyuncaklar almanız gerekecek. Bu yaşta oyuncakları 1 veya 2 ay önce ihtiyaç duyduğundan biraz farklı olacaktır. Şimdi oyuncaklar biraz daha eğitici ve biraz da karmaşık olacak. Ancak bu tür oyuncaklar çocuğun beynini kullanmasını sağlayarak beyin aktivitesini daha da artıracak ve genel olarak büyümesine yardımcı olacaktır..

1. Muzlu Diş Fırçası:

4 Aylık Bebek Oyuncakları - Muzlu Diş Fırçası

Bu aslında işe yarayacak bir şey. 4 aylık bebeğin varsa küçük dişlerini fırçalamak için kullanılabilecek bu harika oyuncağı bir oyuncak üreticisi firma tanıttı. Daha çok bebeğin kabuğunu soyabileceği ve meyve, muz hakkında bilgi sahibi olabileceği bir oyuncaktır. 4 aylık en iyi oyuncaklardan biridir..

2. Zürafa Dolması Oyuncak:

4 Aylık Bebek Oyuncakları - Zürafa Dolması Oyuncak

Doldurulmuş oyuncakların türü de yaşa göre değişir. Zürafa pelüş oyuncak, ebeveynlerin 4 aylık bebekleri adına en çok satın aldıkları pelüş oyuncaklardan biridir. Bu özel oyuncak aynı zamanda son derece sevimli ve çekici. Çocuğa zarar vermeyecek kaliteli kumaştan yapılmıştır. Çocuk onunla uyuyabilir ve su geçirmez olduğundan banyo zamanı için oyuncak olarak da kullanılabilir. En iyi 4 aylık bebek oyuncaklarından biridir..

3. Kırışık Çıngırak:

4 Aylık Bebek Oyuncakları - The Winkle Rattle

Bu, geleneksel çıngırağın gelişmiş bir şeklidir. 4 aylık bebek bu özel eşyayla oynamaktan çok keyif alacaktır. Merkezdeki kare kutunun etrafında kafa karıştırıcı halkalar ile birlikte gelir. Oyuncak gerçekten çok güzel ve herhangi bir çocuğun dikkatini kolayca çekebilir. 4 aylık bebekler için oyuncak arıyorsanız, bu sizin için mükemmel olabilir..

4. Aslan Dolması Oyuncak:

4 Aylık Bebek Oyuncakları - Aslan Dolması Oyuncak

Televizyonda aslan gören ya da onun hakkında kafa yoran ve kendi orman kralı imajını oluşturan birkaç kişi var. Çocuklar bazen bu özel hayvandan da gerçekten etkilenirler. Bu özel aslan dolması oyuncak, 4 aylık çocuğun arkadaşı gibi davranır ve aynı zamanda 4 aylık için en iyi oyuncaklardan biri rolünü oynar..

5. Müzikal Piyano:

4 Aylık Bebek Oyuncakları - Müzikli Piyano

Müzikli piyano, 4 aylık çocuğunuza verebileceğiniz en güzel oyuncaklardan biridir. Bu özel oyuncak, güzel bir tasarımla birlikte bazı güzel renklere sahiptir. Normal bir piyano gibi çalışır. Bu içilebilir piyanonun tek farkı, çocuklar için olması ve sınırlı sayıda sese sahip olmasıdır..

6. Sevimli Maymun Oyuncak:

4 Aylık Bebek Oyuncakları - Sevimli Maymun Oyuncak

Bu 4 aylık çocuk için harika bir oyuncak. 4 aylık bebek oyuncaklarına ihtiyacınız varsa, bu sizin için doğru şey olabilir. Bu, bebeğin uyumak ve neredeyse gün boyunca yanında tutmak isteyeceği sevimli bir maymun doldurulmuş oyuncaktır..

7. Play Skool Play Favoriler Ninni Glowworm Oyuncak:

4 Aylık Bebek Oyuncakları - Play Skool Play Favoriler Lullaby Glowworm Toy

İşte 4 aylık bir başka harika doldurulmuş oyuncak. Bu oyuncak güzel bir dokuya sahiptir ve tasarımı 4 aylık bebekler tarafından da dostça bulunacaktır. Bu oyuncak, 4 aylık bebek için yatmadan önce rahat bir oyuncaktır. Bu oyuncağın 3 oynama modu vardır – kısa mod, uzun ninniler ve sadece parlıyor ve 6 ninni var.

8. Paskalya Tavşanı Dolması Oyuncak:

4 Aylık Bebek Oyuncakları - Paskalya Tavşanı Dolması Oyuncak

Bu Paskalya Tavşanı doldurulmuş oyuncak, 4 aylık bebekler için uygun olan bir başka harika doldurulmuş oyuncaktır. Festivalin gerçekliğini destekler ve aynı zamanda çocuğunuzu Tavşan hayvanı hakkında eğiterek onun hakkında bir fikir geliştirir. Bu 4 aylık bebek için en iyi oyuncaklardan biridir..

9. Uçak Paspası:

4 Aylık Bebek Oyuncakları - Uçak Paspası

Listemizdeki sonuncusu, bebeğin kendisinin üzerinde uçak uçurabileceği son derece güzel uçak matıdır. Bebekler uçmayı sever. Bu, bebekleri karınları üzerinde tuttuğu için en iyi 4 aylık bebek oyuncaklarından biridir. Bebeğin hareketine göre kendi etrafında döner. Renkli mat, bebeğin dikkatini dağıtır ve böylece karın süresini uzatır..

10. Baykuş Oyuncak GUHEE Bebek Bebek Yeni Doğan Oyuncaklar Çıngırak Araba Koltuğu Arabası Oyuncakları Roly-Poly Eğitici Oyuncaklar:

Bu çıngıraklı oyuncağın 7 rengi vardır ve onun bilişsel becerilerini geliştirmenize yardımcı olur. Dayanıklı ve toksik değildir, bu nedenle bebeğiniz ağzına götürmeye çalışsa bile güvenlidir. Oyuncak, sallanmasını ve ileri geri gitmesini sağlayan benzersiz bir şekle sahiptir. Bu baykuş ayrıca daha iyi el-göz koordinasyonuna yardımcı olur ve bebekler parmaklarını çalıştırmaya başlar..

11. Manhattan Oyuncak Atom Çıngırak &Diş Kaşıyıcı Kavrama Aktivitesi Bebek Oyuncağı:

Bu çıngırak çok duyusaldır ve 4 aylık bebeğinizin bu oyuncağa ulaşmasına yardımcı olur. Bu çıngırağın boyutu küçük bebekler için mükemmeldir ve halkalar ileri geri kayar. Kullanılan parlak renkler, bebeğinizin görüşünün daha iyi gelişmesini sağlar..

12. Atlamalı Keşfetmeyi Atla & Daha Fazla Yuvarlanma, Kirpi:

Bu kavraması kolay çıngırak, bebeklerin onunla oynamak için küçük ellerini açmasını sağlar. Kolay kavranabilen tasarımları, çıngırağın yuvarlanmasını, sallanmasını ve fırlatılmasını teşvik eder. Bebekler tanıdık yüzleri sever ve esnek vücut el becerisi geliştirirken kirpi gelişimsel oyuna yardımcı olur. Ayrıca bebeklerin dokunması ve keşfetmesi için diş kaşıyıcıları ve boncukları vardır..

Bu oyuncaklar çevre dostu toksik olmayan malzemelerden yapılmıştır, bu nedenle 4 aylık bebeğiniz için oldukça güvenlidir..

Oyuncakların yanı sıra, 4 aylık bebeğinizle kendinizi şımartabileceğiniz birkaç aktivite var..

1. Ayna, duvara ayna:

Bebeğinizi aynaya götürün ve aynada bebeğin yansımasını gösterin. “Kim o?” gibi sorular sorun. veya “Bebek nerede?”. Ayrıca yansımanızı göstererek ve kendinizi tanıtarak daha fazla değer katabilirsiniz. Bunu bebeğin kardeşleri veya oyuncakları ile deneyin.

2. Şarkı söyleyin ve birlikte çığlık atın:

Bebekler hareketli sesleri sever. Sesinizi ve ses perdenizi değiştirerek şarkı söyleyin ve bebeğinizle konuşun ve bebeğinizin nasıl tepki verdiğini fark edin. Bu, bebeğinizin dil becerilerini geliştirmek için harika bir aktivitedir..

Bebeğiniz çevresini araştırmak için hızlı olmaya başlıyor. Soruların nasıl hissettirdiğini ve kulağa nasıl geldiğini bulmaya bayılacağından, ona araştırması için çeşitli yüzeylerden malzemeler vermeye çalışın ve sallamak için sallayın. Bebeğiniz aynı şekilde çevresinde olup bitenlerle meşgul olmaya daha yatkındır, bu nedenle cesaretlendirmek biraz daha yanıltıcı olabilir..

Görüşü geliştikçe, bebeğiniz benzer bir gölgenin, örneğin kırmızı ve turuncu tonlarını tanıyabilir. Parlak renkli cep telefonlarına bir göz atmayı ve şimdi egzersiz merkezlerinde oynamayı takdir edecektir..

Bebeğiniz şu anda daha şımarık, bu yüzden onu çeşitli öğeler ve eğlenceler ile araştırma yapmaya ve oynamaya teşvik edin. Basit bir muslin, çocuğunuzu birkaç dakikalığına etkisi altına alacaktır. Onu emerken izle, tut ve buruşturduğunda ne olduğunu bul. Ona hafifçe sallayın ve sallarken çıkardığı sesin harika zaman geçirmesini izleyin..

Çocuğunuz aynı şekilde bir aksiyon odağının veya oyun eğlence merkezinin görüntülerini ve ipuçlarını bulmaya bayılacak. Oyuncaklarıyla oynamak artık çocuğunuz için daha az talepkar, çünkü iki eliyle bir şeyler bağlayabilir ve kapabilir. Bununla birlikte, ilk denemedeki kusurunu gözden kaçırabilir. Başardığında, ağzına koymaya çalışabilir, bu yüzden yakınlarda kalın..

Bebeğin ilk yılı öğrenme ve oyunla doludur, çoğu zaman ikisi de olur – oynayarak öğrenirler. Karın zamanı, güçlü kaslar geliştirmek için bu aşamada önemlidir. Bebeğinizi daha uzun süre karnında kalmaya teşvik eden oyuncaklar seçin. Bebekler yalnız başlarına çok zaman geçirirler ve oyuncak oynama ve tutma yeteneklerini geliştirirler. Bebekler, görme ve işitme duyularını uyardıkları için 4 aylık bebek oyuncaklarını severler. Farklı şekil, boyut ve dokularda çeşitli güvenli oyuncaklar seçin..

Mağazada 4 aylık çocuk için çok sayıda oyuncak bulunmaktadır. Bununla birlikte, bunlar, 4 aylık çocuklarına uygun olduğu için ebeveynler tarafından özenle seçilmiş en iyilerinden bazılarıdır. Bu oyuncaklar son derece güzel ve her birinin kendine has özelliği ve satın alma nedeni var..