Artık çocuğunuz 5 aylık olduğuna göre, motor becerilerin temellerini doğru bir şekilde öğrenme takıntısı olacaktır. Ayrıca yeni şeylere dokunmaya ve hissetmeye istekli olacaktır. Sanki her gün ona yeni bir şey getiriyormuş gibi. Bu yaşta bebeğin zihni çok kırılgandır, bu nedenle çocuğunuzu zihnine zararlı olabilecek bir şeye maruz bırakmadan önce ekstra özen göstermelisiniz..

5 Aylık Bebek İçin En İyi 9 Oyuncak Aşağıdaki Gibidir.

1. Infanito Go GaGa Squezze ve Teehte Elephant – Pembe Kiki:

5 Aylık Bebek Oyuncakları 1

Bu, 5 aylık bebekler için en iyi oyuncaklardan biridir. Bu özel oyuncak, rengine bakılırsa kızlar için en uygun olacak. Oyuncak son derece güzel ve çocukların son derece çekici bulduğu harika bir doku ve tasarıma sahip..

2. Vtech Bebek Konuşması ve Çiftlik Çıngırakına Git:

5 Aylık Bebek Oyuncakları 2

5 aylık bebeğinize verebileceğiniz en sevimli oyuncaklardan biri de bu güzel Vtech Baby Talk çıngırak oyuncağıdır. Bebeği mutlu etmek ve gülümsetmek için gerekli araçlarla donatılmıştır. Bebeği memnun edecek ve onu bir dereceye kadar eğitecek bazı güzel sesler çıkaracaktır. Bu interaktif oyuncak çevrimiçi olarak satın alınabilir ve en iyi 5 aylık bebek oyuncaklarından biri olarak derecelendirilmiştir..

3. Bebek Einstein Bendy Topu:

5 Aylık Bebek Oyuncakları 3

Bunlar, bebeği saniyeler içinde mutlu edebilen basit ve etkileşimli yuvarlanan nesnelerdir. Bunlar bebeğinize üzgün olduğunda verebileceğiniz oyuncaklardır. Birkaç saniye içinde ruh halini canlandıracak ve bu eğlenceli ekipmanla harika vakit geçirmesini sağlayacak. Şey elastik, esnek, kaliteli plastikten yapılmış vb. ve tonlarca başka özelliği de var.

4. Hohner 4 Parça Bebek Bandı:

5 Aylık Bebek Oyuncakları 4

Daha önce böyle bir şey görmediniz. Çocuklar için mükemmel ve verimli bir eğlendiricidir. Kit, bu oyuncağın ana cazibesi olan bir mini gökkuşağı sallama içerir. Oyuncak ayrıca çocuklar için en iyi oyuncaklardan biri olarak ödüllendirildi. Tüm bunların dışında Hohner 4 Parça Bebek Bandı 5 aylık erkek bebek için en iyi oyuncaklardan biridir..

5. MAM Bite ve Fırça Diş Kaşıyıcı:

5 Aylık Bebek Oyuncakları 5

Bu oyuncak birçok çekici renkte gelir. 5 aylık bebeğin, hissetmek için ağzına bir şeyler koyma alışkanlığı vardır. Çocuğu ne kadar ikna ederseniz edin, o yapacaktır. Oyuncak, otantik malzemeden yapıldığı ve hizmet ettiği amaca yönelik olduğu için çocuk için kesinlikle toksik değildir. Bebek, günün neredeyse her saatini, gelişen diş hattına da zarar vermeyecek olan bu oyuncağı çiğneyerek geçirebilir..

6. Parlak Başlangıçlar Tut ve Yığın Blokları Oyuncak:

5 Aylık Bebek Oyuncakları 6

Bu, 5 aylık bebeğin son derece çekici bulacağı bir şeydir. Bu oyuncakla oynamak, iyi miktarda gri madde uygulaması gerektirdiğinden, beyin aktivitesini uyaracaktır. Renkli ve etkileşimli bloklar çocuğunuzu kolayca eğlendirecek.

7. Carrier Toy Bar Boyunca Parlak Başlangıçlar:

5 Aylık Bebek Oyuncakları 7

Bu oyuncak barı, birden fazla oyuncak etkinliği ile birlikte çocuğunuza birden fazla eğlenme şansı sunar. 5 aylık kız bebek için en iyi oyuncaklardan biri olarak derecelendirilmiştir. 5 aylık erkek çocuklar için de uygundur. Zebra döner ve renkli boncuklara sahiptir, aynalar kendini keşfetmeye yardımcı olur, dokulu halkalar ve melodili ışıklar bu oyuncağı en iyi 5 aylık bebek gelişim oyuncaklarından biri yapar.

8. Kızlar için Renkli Çiğneme Oyuncağı:

5 Aylık Bebek Oyuncakları 8

5 aylık bebek oyuncakları mı arıyorsunuz? İşte erkekler için gerçekten alanında en iyisi olan harika bir çiğneme oyuncağı. Bu oyuncaklar, gıda sınıfı silikondan yapıldıkları ve FDA tarafından onaylanmış oldukları için bebeğiniz için güvenlidir. Bulaşık makinesi ve güvenli kaynatıyorlar. Bu oyuncak bebek bezi çantanıza koyabileceğiniz veya bebek arabasında yürüyüşlerinizde yanınıza alabileceğiniz kadar kullanışlıdır..

9. Elde Tutulan Hayvan Seti:

5 Aylık Bebek Oyuncakları 9

Burada, kızlar için uygun olacak harika bir hayvan el tipi oyuncak seti buluyoruz. Yani, 5 aylık kız bebek için oyuncak arıyorsunuz ve o zaman bu sizin için mükemmel olabilir. Bu oyuncaklar çevre dostu toksik olmayan malzemelerden yapılmıştır, bu nedenle 5 aylık bebeğiniz için oldukça güvenlidir..

10. VTech Özeti & Bebek Kitabı Oyna:

Yumuşak Bakış & Play Baby Book by VTech®, büyük resimler kullanan sevimli hayvanları tanıtır ve ayrıca çok sayıda eğlenceli etkileşimli özelliğe sahiptir. Kitabın kapağında büyük kulaklı şirin bir fil var. Her sayfa eşlik eden şarkılar, sesler ve cümleler çalar. Kumaştan yapılmış kanatları kaldırdığınızda, göz kamaştırıcı sürprizler var. Küçük bebekleriniz arkadaş canlısı karakterlerle tanışabilir ve hayvanlar, renkler, nesneler hakkında bilgi edinebilir ve şarkılar çalabilir. Bu kitabı gittiğiniz her yere götürmek kolaydır. Bebeğiniz için mükemmel bir ilk kitap!

11. Infantino Go GaGa 4 Modu Tavus Kuşunu Öğrenme:

Bebeğiniz bu güzel ve çekici tavus kuşunun tüylerine bayılacak. Bu eğiticidir ve tek yapmanız gereken renkler, harfler, müzik ve şarkılar hakkında bilgi edinmek için tüylere basmaktır. Bu tavus kuşu, sebep ve sonuç hakkında bilgi edinmenin yanı sıra ince motor becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Çoğu ebeveyn, kavraması kolay olduğu için bu oyuncağı bebekleri için sever ve bebekler bu oyuncağı keşfetmeyi sever.

Oyuncaklar dışında, 5 aylık bebeğinizle kendinizi şımartabileceğiniz birkaç aktivite var..

Bu aşamada, çoğu çocuk etraflarındaki kilit bireylerin farkındalığını ve onayını oluşturmuştur. Ancak, aynı şekilde, tanınmayan kişilerden de bir soru ve korku duyabilirler. Bu korku zamanla ortadan kalkmasına ve üzerinde stres yaratacak bir şey olmamasına rağmen, tipik olarak bebeğinizi yeni bireylerle bu sürenin ortasında biraz daha yavaş bir şekilde tanıştırır..

Çocuğunuzu, genel çevresinde neler olup bittiğini izlemek için başını kaldırmaya ve kollarını yukarı kaldırmaya teşvik edin..

Bebeğinizi kollarının altında dik tutun. Ayakta durmanın nasıl bir his olduğuna hazırlanmak için ayakları masaya, yatağa veya kucağınıza değene kadar onu yavaş yavaş indirin..

Tek başına oturmasını sağlayın. Onu, düşmesini engelleyebilecek bir aşk koltuğunun veya koltuğun kenarına doğru destekleyerek başlayabilirsiniz..

Bebeğinizin küçük oyuncaklar, örneğin 1 inçlik parçalar almasını sağlayın. (Çocuğunuzun ağzından ve ağzından öğürmeye neden olabilecek küçük nesneleri uzak tutun.)

Bebeğin ilk yılı öğrenme ve oyunla doludur, çoğu zaman ikisi de olur – oynayarak öğrenirler. Karın zamanı, güçlü kaslar geliştirmek için bu aşamada önemlidir. Bebeğinizi daha uzun süre karnında kalmaya teşvik eden oyuncaklar seçin. Beş aylık bebeğiniz için her gün yenidir. İnce motor becerileri gelişiyor ve bebeğiniz bir şeyleri görüyor ve onlara ulaşmak, yakalamak ve tatmak istiyor! Farklı şekil, boyut ve dokularda çeşitli güvenli oyuncaklar seçin.