Yeni doğan bebeklerin oyuncaklara karşı evrensel olan bir tür bağlılığı vardır. Dünyanın her yerindeki bebekler, oyuncakların görünüşü, hareketi ve sesi ile büyülenir. Ancak onları korkutan ve gerçekten üzen bazı oyuncaklar vardır. Yeni doğan bebeğiniz için doğru oyuncağı seçmelisiniz ve bu makale yeni doğan bebeğiniz için satın alabileceğiniz en iyi 11 oyuncak hakkında sizi eğitecektir..

Yenidoğan için bir hediye seçerken, hediye fikirlerini okumak ve ebeveynlere danışmak en iyisidir. Bebeğin tutabileceği, kavrayabileceği veya emebileceği oyuncaklar arayın. Küçük parçaları olan oyuncaklardan kaçının. Makalemiz, yeni doğan bebekler için dikkatli ve kullanışlı hediyeler seçmenize kesinlikle yardımcı olacaktır..

1. Elde Tutulan Oyuncaklar:

Yeni Doğan Bebekler İçin Oyuncaklar - Elde Tutulan Oyuncaklar

İlk aylarda bebeklerin karmaşık oyuncakları anlama yeteneği yoktur. Bu nedenle, aynı zamanda gerçekten basit ve eğlenceli bir şeye gitmelisiniz. Bebeğin eliyle tutabileceği ve sallayabileceği veya ses çıkarmak için hareket ettirebileceği, elbette melodik olacak çok sayıda el oyuncakları vardır..

2. Müzik Kutusu:

Yeni Doğan Bebekler İçin Oyuncaklar-Müzik kutusu

Yeni doğan bebekler bir tür yumuşak müzik çalındığında daha iyi uyurlar. Bebekler için oyuncak alırken ilginç bir şey aramalıdır. Müzik, bebeklere enerji verdiği ve onları mutlu ettiği için müzik kutularının yeni doğan bebekler için en iyi oyuncaklardan biri olduğu söylenir. Yumuşak ve melodik bir tonla gelen birini seçmelisiniz. Çalıştıramayabilirler ama yine de sadece dinlerken eğlenecekler.

3. Mobil:

Yeni Doğan Bebekler için Oyuncaklar-Mobil

Günümüz dünyasında günde 24 saatin neredeyse 8 saatini telefonda geçiriyoruz. Bebek, anne ve babasının iletişim kurmaya çalıştıkları nesnelerle meşgul olduğunu açıkça gözlemleyecektir. Mobil oyuncak, bebekler için uygun bir cep telefonudur ve onunla da oynayabilir. Cep, yeni doğan bebekler için en iyi oyuncaklardan biridir..

4. Çıngırak Seti:

Yeni Doğan Bebekler İçin Oyuncaklar-Çıngırak Seti

Yeni doğan bebekler renkleri sever ve umarım bu çıngırak setini de seveceklerdir. Bu, yeni doğan kız bebekleri için en iyi oyuncaklardan biri olarak kabul edilir. Onu sallayabilir ve ondan harika bir ses çıkartabilirsiniz. Tüm bunların dışında hem erkek hem de kız bebeklerin çok seveceği birbirinden güzel renklere sahiptir..

5. Yeni Doğan Bebekler için Oyun Salonu:

Yeni Doğan Bebekler için Oyuncaklar-yeni doğan bebekler için spor salonu oynayın

Hemen hemen her ebeveyn, çok küçük yaşlardan itibaren farklı vücut kaslarını ve liflerini harekete geçirmeye yardımcı olmak için yeni doğan bebekleri için bunu satın alır. Bebekler için bu oyun salonu genellikle yatakta tutulur ve bir file ile birlikte geldiğinden tamamen güvenlidir. Her şey gerçekten neşeli görünüyor ve bebekler gözlerini gördükleri andan itibaren buna bayılacaklar..

6. Duyusal Oyuncaklar:

Yeni Doğan Bebekler İçin Oyuncaklar-Duyusal oyuncaklar

Duyusal oyuncak, bebek oyuncak koleksiyonuna eklemek için harika bir oyuncak. Duyusal oyuncak, düğmeye bilmeden dışarıdan basıldığında bir tür ses çıkaracak veya takla atacak yerleşik yapay olarak duyusal düğmelerle birlikte gelir. Oyuncaklar zıpladığında veya döndüğünde bebekler harika bir kahkaha patlatır. Bu da yeni doğan bebekler için uygun oyuncaklardan biridir..

7. Müzikal Rol Çıngırak Oyuncak:

Yeni Doğan Bebekler için Oyuncaklar-Müzikal rol çıngıraklı oyuncak

Yeni doğan bebek oyuncakları mı arıyorsunuz? Burada yeni doğan bebekler için harika ve güzel bir müzikli oyuncağımız daha var. Bu oyuncağın yapımında hiçbir toksik malzeme kullanılmadığı için bebekler için tamamen güvenlidir. Aynı zamanda motor becerilerin geliştirilmesine de yardımcı olacaktır..

8. Winfun-Bebek Kız Oyun Matı:

Yeni Doğan Bebekler İçin Oyuncaklar-Winfun-Kız Bebek Playmat

Online yeni doğan bebek oyuncakları mı arıyorsunuz? İşte yeni doğan kız bebekler için en güzel oyuncaklardan biri olan harika bir oyun matı. Bu oyuncak harika bir tasarıma sahip ve bebekler için tam bir zaman öldürücü olacak. Kız bebekleriniz üzerinde yuvarlanmaya bayılacak ve neredeyse gün boyunca onunla oynayacak..

9. Çok Renkli Oyuncak Evi:

Yeni Doğan Bebekler İçin Oyuncaklar-Çok Renkli Oyuncak Evi

Son fakat en az değil, bu yeni doğan bebekler için biraz gelişmiş bir oyuncak. Ama yine de sevecekler. Bu oyuncağı, bebek oyuncak malzemeleri sağlayan herhangi bir mağazadan kullanabilir veya bazı tanınmış çevrimiçi bebek mağazalarından satın alabilirsiniz..

10. Bir Yığın Sallayın:

Bu, bebekler ve küçük çocuklar arasında çok popüler bir oyuncaktır. İstifleme ve sıralamada sonsuz bir keyif var. Bu parlak parlak renkler ve halkalar, el-göz koordinasyonu için kesinlikle iyidir..

11. Yuvarlanan Top:

Bu top sallanıp sallanırken erkek bebeğinizin kıkırdamasını izleyin. Oğlunla bir top oyna! Bu top, çekmek ve döndürmek için çeşitli seçeneklerle birlikte gelir. Seçenekler çok.

Buraya kadar yeni doğan bebeklere uygun oyuncaklardan bahsettik; Şimdi küçük çocuğunuzla yapabileceğiniz birkaç aktiviteye göz atalım..

Bebeğinizle Dans Edin:

Bebekleriniz için rahatlatıcı bir müzik çalın ve küçük bebeğinizi taşıyın ve bebeğinizi tutarak hafifçe sallayın. Bebekler ebeveynleriyle vakit geçirmeyi severler ve bu, küçük mucizenizle bağ kurmanın harika bir yoludur..

Bebeğinizi Çevrenizdeki şeylerle eğitin:

Bu aktivite sadece bebek oyuncakları ile sınırlı değildir. Kullanımı güvenli olan herhangi bir ev ürününü kullanabilirsiniz. Yanınızda bir nesne zulası bulundurun ve bu nesneleri birer birer tanıtın. Bu onlara kaşık, kumaş, şişe vb. nesneleri öğretmenin harika bir yoludur..

İçinizdeki rock yıldızını ortaya çıkarın:

“Parıltı, Parıltı”, “Otobüste Tekerlekler”, “Mutluysan ve bunu biliyorsan”dan bebekler hareketli sesleri sever. Sesinizi düşük perdeden yüksek gıcırtılı perdelere ayarlamayı deneyin. Daha fazla eğlence eklemek için parmak kuklaları kullanmayı deneyin.

Kabarcık Sorunu:

Baloncuklar gerçekten büyülü ve bu oyun 4-6 aylık çocuklar için eğlenceli. Banyo sırasında veya parkta yürürken baloncukları üfleyebilirsiniz. Bebekler baloncuklara bayılır.

Karın Zamanı:

Bu, bebekler için en önemli aktivitelerden biridir. Bu, bebeğinizin boynunu ve başını güçlendirir ve onlara olaylara farklı bir bakış açısı kazandırır. Onlara sürekli göz kulak olduğunuzdan emin olun.

Yeni doğanlar için, bebeğinizin ruh halini değiştirebilecek ve tüm gününü değiştirebilecek bazı iyi oyuncaklar var. Bu nedenle, birini seçerken son derece dikkatli olmalısınız. Bu yazıda anlatılan oyuncaklar umarız size yardımcı olacaktır..