Ar esate užkietėjęs laukinės gamtos ekspedicijos entuziastas? Nesvarbu, ar esate gamtos entuziastas, ar turistas, šiame straipsnyje minimi tigrų draustiniai Indijoje sužavės visus vienodai. Tigras yra nacionalinis Indijos gyvūnas ir vaidina svarbų vaidmenį atstovaujant šalies kultūros ir gamtos paveldą. Šie didingi gyvūnai ne tik žavi kiekvieną sutiktą akį, bet ir yra laikomi rezervatų žavesiu.

Nors visoje šalyje yra daug nacionalinių parkų, mes prižiūrėjome kai kuriuos geriausius Indijos tigrų draustinius, kurie padės jums padaryti šių gražuolių apsilankymą nepriekaištingą.

Tigro rezervai Indijoje

12 populiariausių tigrų draustinių ir nacionalinių parkų Indijoje:

Tigrai buvo ant išnykimo ribos, o jų skaičius labai sumažėjo. Tačiau visoje Indijoje yra įsteigta keletas tigrų draustinių, kad tigrams būtų suteikta natūrali buveinė ir jie klestėtų. Čia yra sąrašas geriausių Indijos tigrų draustinių, padedančių jums patirti šių karališkųjų gyvūnų grožį gamtoje.

1. Kanha tigro draustinis:

Kanhos tigrų draustinis Madhja Pradeše laikomas vienu geriausių Indijoje, nes atrodo kaip stulbinantis Mowgli dirvožemis ir yra didžiulis bei vaizdingas. Iš maždaug 6000 tigrų visame pasaulyje 500 tigrų gyvena 30 000 km2 ploto Kanha tigro draustinyje. Tai laikoma kai kurių subtiliausių tigrų buveinių širdimi, o viena iš nykstančių rūšių, kurią galite rasti tik šiame parke, yra Barasingha elnias. Taip pat galite pamatyti įvairius laukinius gyvūnus, tokius kaip kiaulė, chinkara, chital, gaur, trijų juostų palmių voverė, paprastasis langur, šakalis, laukinė kiaulė, leopardas ir kt., Puošnumas ir natūrali laikysena, jei einate į safarį.

Artimiausias miestas: Mandla.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Artimiausias oro uostas į Kanha tigrų rezervatą yra Nagpuras, Maharaštra. Jis gerai sujungtas su visais vietiniais oro uostais.
 • Keliu: Autobusai kasdien kursuoja iš Jabalpur, Raipur, Bilaspur, Nagpur. Taip pat galite išsinuomoti privačius taksi automobilius, kurie trunka penkias valandas nuo Nagpur ir tris valandas nuo Jabalpur.
 • Geležinkeliu: Džabalpuras, Gondija, Nagpuras turi geležinkelio maršrutus, jungiančius iš įvairių miestų į Kanha tigrų draustinį.

Geriausias laikas apsilankyti: Lapkričio iki birželio.

Ypatingos lankytinos vietos: Laukinės gamtos safari.

2. Bandipuro tigrų draustinis:

Ieškote idealaus poilsio nuo Bangaloro ir Mysore? Tuomet Bandipuro tigrų draustinis Karnatakoje gali būti puikus pasirinkimas. Šiame tigrų draustinyje yra tankūs miškai, todėl jis yra vienas geriausių tigrų draustinių Pietų Indijoje, priglaudžiantis tigrus natūralioje buveinėje. Be to, palyginti didelė tigrų populiacija leidžia juos lengvai pastebėti. Be to, drambliai, bizonai, antilopės, liūtai veisiasi ir klaidžioja natūralioje buveinėje, todėl tai nepamirštama kelionė, pritraukianti daugybę turistų visame pasaulyje.

Artimiausias miestas: Mysore.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Artimiausias Bandipuro tigrų draustinis yra Bangaloro tarptautinis oro uostas, o nacionalinį parką galite pasiekti samdydami taksi..
 • Keliu: Yra KSRTC autobusų, kurie padės lengvai pasiekti šį parką. Jis taip pat prijungtas prie nacionalinio greitkelio, todėl navigaciją lengviau valdyti naudojant asmeninę transporto priemonę.
 • Geležinkeliu: Mysore miestas yra artimiausia geležinkelio stotis. Bandipuro nacionalinį parką galite pasiekti autobusu ar taksi.

Geriausias laikas apsilankyti: Nuo liepos iki rugsėjo per musonus. Nuo kovo iki gegužės vasaros.

Ypatingos lankytinos vietos: Galite pamatyti daugybę dramblių.

3. Bandhavgarh tigrų draustinis:

Dar vienas tigrų draustinis MP, Umarijos rajone, yra Bandhavgarh tigrų draustinis. Tai yra vienas geriausių ir žinomiausių Indijos tigrų draustinių ir 63 tigrai pagal paskutinį skaičių, kuris yra didžiausias tigrų tankis rajone. Vėlgi, galite užsisakyti bilietus iš anksto ir pastebėti tigrus 1 Tata zonoje. Be to, rezervate yra 242 paukščių rūšys, rezus beždžionės, tinginiai, Bengalijos tigrai, balti tigrai, liūtai, elniai ir kt. įsimintinas.

Artimiausias miestas: Jabalpuras.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Artimiausias oro uostas yra Jabalpur rajone, o taksi galite pasiekti Bandhavgarh tigrų draustinį..
 • Keliu: Galimi Madhja Pradešo valstijos autobusai, kurie jungia visus didžiuosius miestus.
 • Geležinkeliu: Artimiausia geležinkelio stotis iki Bandhavgarh tigrų draustinio yra Umaris mieste ir yra sujungta su visais didžiausiais Indijos miestais..

Geriausias laikas apsilankyti: Spalio iki birželio.

Ypatingos lankytinos vietos: Išsinuomokite automobilį suplanuokite kelionę į Bandhavgarh fortą ant uolos su vaizdu į Vindhya kalnus.

4. „Corbett Tiger Reserve“:

Įsikūręs šiaurės Indijos Uttarakhande, „Corbett“ tigrų draustinis yra vienas pirmųjų, kuris išsaugojo nykstančias tigrų rūšis ir patenka į „projekto tigro“ sąrašą. Nors Corbett yra vienas garsiausių nacionalinių parkų, jis taip pat yra mažiau tankiai apgyvendintas tigrų draustinis Indijoje. Parkas yra plačiai žinomas dėl savo didelės dramblių populiacijos netoli Ramganga upės, jame yra dulkėta atmosfera. Tačiau Corbett nacionaliniame parke taip pat galite pažvelgti į įvairius žinduolius ir įvairias vietoves.

Artimiausias miestas: Nainital.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Artimiausias oro uostas yra Delis, o tigrų rezervatą turėsite pasiekti traukiniu ar keliu.
 • Keliu: Yra keletas autobusų ir taksi, kurie nuveš jus į tigrų rezervatą.
 • Geležinkeliu: Artimiausia rezervate esanti geležinkelio stotis yra Ramnagaras ir yra sujungta su visais geležinkeliais iki Delio.

Geriausias laikas apsilankyti: Lapkričio iki birželio.

Ypatingos lankytinos vietos: Galite stebėti laukinę gamtą iš didžiulių pievų ir sargybos bokštų.

5. Dudhwa tigrų draustinis:

Dudhwa tigrų draustinis UP driekiasi per Bahraicho ir Lakhimpuro rajonus. Jį apibrėžia Mohanos upė ir ji dalijasi šiaurės rytų siena su Nepalu. Dudhwa tigrų rezervate gyvena apytiksliai 106–118 tigrai ir jis buvo įtrauktas į „Project Tiger“ kompetenciją 1987 m. Galite mėgautis šio rezervato vaizdais ir laukine gamta džipų safaryje, kuris vyksta kasmet nuo lapkričio iki birželio mėn..

Artimiausias miestas: Lucknow.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Artimiausias oro uostas yra Laknau, o nacionalinį parką galite pasiekti traukiniu ar autobusu.
 • Keliu: Iš „Laknau“ važiuoja keli autobusai, taksi, kurie nuveža jus į Tigro rezervatą.
 • Geležinkeliu: Artimiausia geležinkelio galva yra Dudhwa, Palia ir Mailani, sujungta su daugeliu kitų didžiųjų miestų.

Geriausias laikas apsilankyti: Gruodžio – balandžio mėn.

Ypatingos lankytinos vietos: Dudhwa mieste galite stebėti geriausius sal medžių miškus pasaulyje

6. Tadobos tigrų draustinis:

Tadoba yra vienas iš seniausių Maharaštros tigrų draustinių, sukurtų 1955 m. Giliojo slėnio ribos, išplėstos pievose ir ežeruose lygumoje, tankiai miškingose ​​kalvose, yra vaizdinga vieta. Kartu su sparčiai augančia tigrų populiacija taip pat gyvena tinginiai ir leopardai, 200 paukščių rūšių. Uolos, urvai ir talis yra natūrali daugelio laukinių gyvūnų prieglauda.

Artimiausias miestas: Chandrapur.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Dr Babasaheb Ambedkar tarptautinis oro uostas Nagpure yra už 140 km nuo Tadobos nacionalinio parko. Norėdami patekti į parką, galite išsinuomoti taksi.
 • Keliu: Artimiausi miestai iš Tadobos nacionalinio parko yra Chimur ir Chandrapur. Visi didieji miestai keliais yra sujungti su šiuo nacionaliniu parku.
 • Geležinkeliu: Artimiausia geležinkelio galva iš šio nacionalinio parko yra Chandraaapur geležinkelio stotis ir yra gerai sujungta su visais pagrindiniais miestais.

Geriausias laikas apsilankyti: Vasario iki birželio.

Specialios atrakcijos: Galite pažvelgti į centrines Indijos džiungles.

7. Nagarhole tigrų draustinis:

Nagarhole tigrų draustinis yra Karnatakos Mysore rajone, oficialiai vadinamas Rajiv Gandhi nacionaliniu parku, jame gyvena apie 48 karališkieji tigrai ir įdomi floros bei faunos įvairovė. Gretimas Bandipur nacionalinis parkas, Madumalao nacionalinis parkas ir Wayanad nacionalinis parkas yra didžiausia saugoma teritorija pietinėje Indijoje. Nesugadintame Kabini upės Nagarhole nacionaliniame parke ir tigrų draustinyje yra trys dideli plėšrūnai, esantys dideliame tankyje: tigras, leopardas ir laukinis šuo. Ji taip pat turi didžiausią žolėdžių koncentraciją Azijoje ir yra didžiausia pasaulyje Azijos dramblių bendruomenė. Be to, tai puiki vieta žygiams pėsčiomis ir plaukiojimui plaustais upėmis, nes ją supa kriokliai ir upės.

Artimiausias miestas: Mysore.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Mysore yra artimiausia geležinkelio stotis, ir jūs galite gauti taksi, kad pasiektumėte tigrų rezervatą.
 • Keliu: „KSRTC“ siūlo autobusus, kuriais nuvažiuosite 30 km nuo nacionalinio parko, o paskui pasieksite parką taksi.

Geriausias laikas apsilankyti: Spalio iki balandžio.

Ypatingos lankytinos vietos: Galite pamatyti įvairią gėlių augmeniją ir mėgautis plaustais upėmis, žygiais pėsčiomis.

8. Pench Tiger Reserve:

Penčo tigrų draustinis, dar vadinamas Mouwgli šventove, įkvėpė garsiąją Rudyardo Kiplingo knygą „Džiunglių knyga“. Nors rašytojas niekada nesilankė džiunglėse, įkvėpimo semėsi iš visų raštų ir istorijų apie kitas Indijos vietoves. Įsikūręs ant Maharaštros ir Madhja Pradešo sienos, 1000 km tankus miškas yra daugelio floros ir faunos rūšių namai. Pench tigrų draustinyje yra 25 tigrai, kuriuos galite pastebėti Pench upės pakrantėje.

Artimiausias miestas: Nagpuras, Džabalpuras.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Dr Babasaheb Ambedkar tarptautinis oro uostas Nagpure ir Jabalpurrr oro uostas yra arčiausiai Penčo nacionalinio parko.
 • Keliu: „Seoni“ yra Madhja Pradešo dalis, siūlanti daugybę būdų pasiekti Penčo nacionalinį parką.
 • Geležinkeliu: Artimiausia Penčo nacionalinio parko geležinkelio stotis yra Seoni geležinkelio stotis.

Geriausias laikas apsilankyti: Nuo vasario iki balandžio. Rezervatas uždarytas liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Ypatingos lankytinos vietos: Žygis ant kalvų.

9. Madumalai tigrų draustinis:

Tamil Nadu Nilgiris rajone esantis Madhumalai tigrų draustinis vaidina svarbų vaidmenį, nes yra Nilgirio biosferos draustinio dalis, trijų valstybių-Karnatakos, Tamil Nadu ir Kerala-sankirtoje, plinta per 321 kv. Jis sudaro didžiulį pavyzdinių rūšių, tokių kaip tigras ir Azijos dramblys, išsaugojimo kraštovaizdį, nes turi bendrą ribą su Vajanado laukinės gamtos draustiniu vakaruose, Bandipūro tigrų draustiniu šiaurėje, Nilgirio šiauriniu padaliniu pietuose ir rytuose, Gudaluro miško padaliniu pietvakarių.

Artimiausias miestas: Ooty.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Artimiausias oro uostas prie Madhumalai tigrų draustinio yra Coimbatore, iš jo galima skristi į visus didžiuosius miestus.
 • Keliu: Į visus didžiuosius miestus iš Ooty važiuoja keli autobusai ir taksi.
 • Geležinkeliu: Artimiausia geležinkelio stotis yra Ooty, iš kurios reguliariai galima pasiekti visus didžiuosius miestus.

Geriausias laikas apsilankyti: Spalio iki gegužės.

Ypatingos lankytinos vietos: Jis siūlo spalvingus migruojančius paukščius ir fantastišką paukščių populiaciją.

10. Sathyamangalam tigrų draustinis:

„Satyamangalam“ tigrų draustinis yra sujungtas su Rytų ir Vakarų gatais Tamilnadu, Indijoje. Dėl šio rezervato vietos jis turi įvairią florą ir fauną. Jame gyvena apie 54 tigrai, o 2013 m. Jis buvo paskelbtas tigrų draustiniu. Sandalmedžiai yra dažnas šio rezervato vaizdas, jame auga lapuočių miškai ir erškėčių, atogrąžų ir pakrančių miško žemės. Be tigrų, galite rasti dramblių, gaurų, juodaodžių, keturių ragų antilopės, leopardo, hienos ir laukinių šunų. 27 posūkiai plaukų segtukais Sathyamangalam-Dhimbum ghat kelyje daro vairavimą žvalų.

Artimiausias miestas: Coimbatore.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Artimiausi tigrų draustinio oro uostai yra Coimbatore, Mysore ir Bangalore.
 • Keliu: Artimiausios geležinkelio stotys iš tigrų draustinio yra Chamrajnagar, Erode, Coimbatore.
 • Geležinkeliu: Yra kelių tinklas, kuriuo galima vežti į Sathyamangalam tigrų draustinį.

Geriausias laikas apsilankyti: Spalio iki sausio.

Ypatingos lankytinos vietos: Šiame laukinės gamtos draustinyje galite stebėti skirtingą florą ir fauną.

11. Kazirangos tigrų draustinis:

Kaziranga nacionalinis parkas yra Kanchanjuri Assam, yra UNESCO pasaulio paveldo objektas. Kazirangos tigrų draustinyje yra ne tik tigrai, bet ir didžiulė paukščių populiacija. Galite pamatyti Indijos raganosius, Azijos dramblius, Bengalijos karališkus tigrus, vandens buivolus ir pelkių elnius- penkis žinduolius, todėl Kaziranga yra vienas iš retų Indijos nacionalinių parkų. Nors yra maždaug 86 tigrai, juos pastebėti yra sudėtinga dėl aukštos dramblio žolės. Kaziranga taip pat turi daugiau nei 1000 dramblių ir yra žinoma 70% pasaulio vandens buivolių buveinė.

Artimiausias miestas: Tezpuras, Gvahati.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Gvahačio tarptautinis oro uostas ir Jorhat oro uostas yra artimiausi oro uostai prie Kazirangos tigrų draustinio.
 • Keliu: Pagrindiniai Kaziranga parko vartai yra mažame Kohora miestelyje ir yra prijungti prie NH37, jungiančio į visus didžiuosius miestus..
 • Geležinkeliu: Furkating yra viena iš artimiausių geležinkelio stočių prie Kaziranga parko ir yra sujungta su daugeliu pagrindinių miesto geležinkelio stočių.

Geriausias laikas apsilankyti: Lapkričio iki balandžio.

Ypatingos lankytinos vietos: Galite mėgautis nuostabiu kraštovaizdžiu ir galbūt pamatyti vieną ragų raganosį.

12. Sundarbano tigrų draustinis:

Pradiniai devyni tigrų rezervai, sukurti 1973 m. Projekto „Tigras“ pradžioje, yra vienas iš „Sunderban“ tigrų draustinio. Sunderbano tigrų draustinyje Vakarų Bengalijoje yra gražios upės žiotys, riaumojančios upės, Karališkieji Bengalijos tigrai, sukuriantis gamtos ratą. Tai plačiausias mangrovių miškas pasaulyje, kuriame gyvena 400 tigrų. Tai suteikia neapdorotų ir autentiškiausių laukinės gamtos potyrių, kuriuose susilieja kraštovaizdžio ir gyvūnų dvasia. Be tigrų, galite pastebėti leopardus, chitalius, žvejojančias kates ir daug daugiau.

Artimiausias miestas: Kolkata.

Kaip pasiekti:

 • Oro transportu: Netaji Subhash tarptautinis oro uostas Dumdum mieste, Kolkata, yra artimiausias Sunderbano nacionalinio parko oro uostas.
 • Keliu: Yra gerai suplanuota kelių sąsaja nuo Kolkata iki Sunderbans.
 • Geležinkeliu: Konservavimas yra artimiausia geležinkelio stoties jungtis, o iš Kolkatos visą dieną kursuoja keli vietiniai traukiniai.

Geriausias laikas apsilankyti: Rugsėjo iki kovo.

Ypatingos lankytinos vietos: Pamatysite nykstančias rūšis, tokias kaip jūros vandens krokodilas, alyvmedžių vėžlys, Gango upės delfinas.

Jei esate tigrų mėgėjas ir planuojate kelionę į tigrų draustinį, tikimės, kad šiame straipsnyje pateikta informacija apie geriausius tigrų draustinius Indijoje padėjo jums apsispręsti. Taigi, nesivaržydami, planuokite kelionę ir mėgaukitės stebėdami šiuos didingus padarus jų natūralioje buveinėje. Nepamirškite pasidalyti informacija su draugais ir praneškite mums, ar ji buvo naudinga!

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikta informacija yra pagrįsta paprastais tyrimais, o svetainė nėra atsakinga už informacijos autentiškumą ir tikslumą.

DUK:

1. Kuris yra didžiausias tigrų draustinis Indijoje?

Ans: Didžiausias tigrų draustinis Indijoje yra Nagarjunsagar-Srisailam tigrų draustinis. Šis draustinis yra Kurnool rajone, Prakashamo rajone, Gunturo rajone, Nalgondos rajone ir Mahbubnagaro rajone..

2. Kurioje valstijoje yra daugiausiai tigrų?

Ans: 1,5 metų amžiaus grupėje Madhja Pradešas turi daugiausia tigrų (526), ​​iš kurių 408 yra dideli.

3. Kokios yra kitos valstybės, kuriose yra didelė tigrų populiacija?

Ans: Kitos valstijos, kuriose yra daug tigrų, yra šios:

 • Uttarakhandas – 442 tigrai.
 • Karnataka – 524 tigrai.
 • Tamilnadu – 229 tigrai.
 • Maharaštra – 190 tigrų.
 • Kerala – 136 tigrai.
 • Utar Pradešas – 117 tigrų.

4. Kuris yra naujai pridėtas tigrų draustinis?

Ans: Naujai įtrauktas tigrų draustinis Indijoje yra Srivilliputhur-Megamalai (aukšti banguoti kalnai) tigrų draustinis. Jis sujungia Meghamalai laukinės gamtos draustinį ir Srivilliputhur grizzled voverės laukinės gamtos draustinį ir tęsia Periyar tigrų draustinį Keraloje.