Būdingas tankus atogrąžų atogrąžų miškas, Kerala turi daugiau nei ikoniški užutekiai. Čia yra mūsų pasirinkimas geriausių parkų ir sodų, kuriuos gali pasiūlyti Dievo Tėvynė.

Įžymūs parkai Keraloje su vaizdais:

Čia mes įtraukėme geriausius Kerala parkus su nuotraukomis, kurios tikrai jus traukia.

Eravikulamo nacionalinis parkas:

parkai Keraloje

Populiariai vadinamas Kerala stogu, tai yra didžiausias Kerala nacionalinis parkas, esantis Kerala Idukki rajone. Nykstanti Nilgiri Tahr yra vienintelė laukinė ožka, gyvenanti į pietus nuo Himalajų. Ji mano, kad Kerala yra natūrali buveinė, taigi ir šio parko reikšmė.

Šis parkas ypatingas Vakarų Ghatuose, kuris yra vienas iš devyniolikos pasaulio biologinės įvairovės vietų. Parkas, kuriame yra Anamudi viršūnė, gali pasigirti vešlia augmenija ir palaiko įvairią fauną.

Geriausias laikas apsilankyti yra nuo lapkričio iki balandžio. Tai yra tada, kai vešliai žalias atogrąžų visžalis miškas yra savo šlovėje.

Tyliojo slėnio nacionalinis parkas:

parkai-keraloje-tylusis slėnis-nacionalinis parkas

Įsikūręs Palakkad rajone, unikalus šio parko pavadinimas yra todėl, kad jame nėra čirškiančio svirplių triukšmo. Čia gyvena viena iš labiausiai nykstančių beždžionių rūšių, vadinama liūto uodegos makaka ir retais augalais bei žolelėmis. Jis taip pat priglaudžia dramblius, tigrus ir panteras, taip pat smulkesnius gyvūnus storame pomiškyje ir žalumynuose.

Geriausias laikas apsilankyti yra nuo rugsėjo iki kovo. Jis yra gerai sujungtas su geležinkeliais ir transportu.

Mathikettan Shola miškas:

parks-in-kerala-mathikettan-shola-forest

Šis parkas, įsikūręs Poopara kaime Idukki rajone, neseniai, beveik prieš dešimtmetį, buvo informuotas siekiant apsaugoti laukinę gamtą ir biologinę įvairovę. Šolos miškas yra unikalus ekologinis ir geomorfologinis turtas, todėl jis yra labai retas gėlių įvairovė.

Pampadum Shola miškas:

parks-in-kerala-pambadum-shola-national-park

Mažiausias valstijos nacionalinis parkas yra Marayoor kaime Idukki. Atsižvelgiant į reto Shola ganyklų biologinės įvairovės svarbą aplinkai, per pastarąjį dešimtmetį ši teritorija buvo paskelbta saugoma teritorija.

Chinnaro laukinės gamtos draustinis:

parkai-kerala-chinnar-laukinės gamtos šventovė

Šventovė skirta išsaugoti nykstančią Grizzledo milžinišką voverę ir žvaigždinį vėžlį. Kartu su jais šventovė priglaudžia ir kitus žinduolius, kurie mano, kad tai yra jų natūrali buveinė.

Kumarakomo paukščių draustinis:

parks-in-kerala-kumarakom-bird-sanctuary

Ši šventovė, kurioje žiemą gyvena ryškūs plunksnuojantys lankytojai iš tolimojo Sibiro, yra paukščių stebėtojo džiaugsmas. Vembanado ežero pakrantėje įsikūrę vandens keliai yra geriausia terpė stebėti šiuos paukščius iš arčiau.

Perijaro nacionalinis parkas ir tigrų draustinis:

parks-in-kerala-periyar-national-park

Prie Perijaro upės pastatytas, siekiant apsaugoti šiuos karališkuosius žvėris nuo brakonierių gniaužtų, Perijaro nacionalinis parkas pamažu tapo pagrindiniu turistų traukos objektu Keraloje. Turistai iš viso pasaulio atvyksta pajusti šios šventyklos širdyje esančios magijos.

Tai neabejotinai turtingiausia didelių žinduolių buveinė, nes ji aprūpina ir maitina sultingus ūglius ir žoles. Vietiniai gyventojai yra:

• Indijos dramblys

• Nilgiri Langur

• Liūto uodegos makaka

parks-in-kerala-periyar-national-park-darter

Vienos dienos ekskursija parodys paukščius, sėdinčius ant sandalmedžio ir raudonmedžio medžių, tokių kaip:

• Milžiniškas ragas,

• Kormoranas,

• Darter,

• Osprey ir

• Raketinis uodeginis Drongo

Geriausias laikas apsilankyti yra bet kuriuo metu, išskyrus sausį – liepą, ty musonų sezoną.

Be įprastų laukinių gyvūnų persekiojimų, reikia atskirai paminėti Ooty botanikos sodą. Jame gyvena tūkstančiai egzotinių augalų ir medžių rūšių. Pagrindinis dėmesys skiriamas suakmenėjusiam medžio kamienui, kuris, manoma, yra kelių milijonų metų senumo. Kvapą gniaužiantys jo apdovanojimus pelniusio rožių sodo vaizdai ir garsai gali iš tikrųjų atgaivinti net ir varginančias sielas.