Gražios vešliai žalios kalvos ir vis ramios švelniai tekančios Himachal Pradešo upės taip pat didžiuojasi daugybės laukinės gamtos draustinių šeimininku. Himachal Pradešo nacionaliniai parkai turi daug ką pasiūlyti. Visiems tiems entuziastams čia yra dar viena priežastis keliauti į Himalajus. 2014 m. UNESCO įtraukė Himalajus į „išskirtinio natūralaus grožio ir biologinės įvairovės išsaugojimo“ sąrašą. Himachalio miškai siūlo nuostabų vaizdą, kad pamatytumėte nepažeistą ir laukinę gyvūnų pusę, taip palikdami įdomiausią patirtį. Ši vieta visada buvo įdomi visiems keliautojams ir nuotykių mėgėjams, norintiems patirti neapdorotą Indijos gyvūnų pusę. Pažvelkite į kai kuriuos Himachal Pradešo laukinės gamtos draustinius, kuriuos turite nedelsdami įtraukti į savo sąrašą.

Laukinės gamtos draustiniai ir nacionaliniai parkai Himachal Pradeše

Laukinės gamtos tyrinėjimas yra visiškai naujas nuotykių lygis. Tiems, kurie tikisi pamatyti savo kelionėje egzotiškų gyvūnų ar aplankyti Himachalį, čia mes išvardijome 3 įdomiausius parkus, kurių tikrai negalite praleisti.

1. Didysis Himalajų nacionalinis parkas:

Didysis Himalajų nacionalinis parkas yra 75 km nuo Kullu. Jis yra akredituotas kaip vienas geriausių Indijos nacionalinių parkų, jame gyvena daugiau nei 375 faunos rūšys ir maždaug 31 žinduolių rūšis bei 180 paukščių. Dažniausiai pastebėti gyvūnai yra Himalajų grifų grifai, erelis, Himalajų rudasis lokys, sniego leopardas, mėlynos avys, Himalajų tahras, muskuso elniai. Taip pat yra daugiau nei 15 000 gyventojų, įskaitant apie 160 kaimų, kurie čia yra buferinėje zonoje ir priklauso nuo parko gamtos išteklių. Į parką galima patekti tik pėsčiomis ir jame yra keturi pagrindiniai įėjimai, Gushaini yra pagrindinis įėjimas, o Barshaini yra pageidaujamas žygių taškas norint patekti į parką. Geriausias būdas mėgautis visa kelione yra žygiai.

Kada turėtumėte apsilankyti: Geriausias laikas yra nuo balandžio iki birželio ir rugsėjo-spalio mėn. Venkite musono laiko. Parkas moka 50 INR indėnams ir 200 – užsienio piliečiams.

Kaip pasiekti: Geriausias būdas pasiekti yra žygiai. Pradėkite nuo Barshaini ir keliaukite iki Pin Parvati slėnio.

2. Pin Valley nacionalinis parkas:

Šis nacionalinis parkas yra apie 250 km nuo Shimla. Jis yra Spiti rajone ir tikriausiai yra gražiausias žygis Himachal valstijoje. Jis yra daugiau nei 1150 kvadratinių pėdų, o jo aukštis svyruoja nuo 3500 m netoli Ka Dogri iki 6000 m aukščiausiame taške. Nepaisant didelio aukščio, parke vis dar yra apie 400 augalų rūšių, įskaitant vaistines žoleles ir prieskonius. Jame taip pat yra pika, sniego gaidys, barzdotasis grifas, raudonoji lapė, kiaunė, Sibiro meškerė ir kt. Jis atidarytas nuo 6 iki 18 val. kiekvieną dieną.

Kada turėtumėte apsilankyti: Liepos – spalio mėnesiai yra geriausias laikas aplankyti parką.

Kaip pasiekti:Kaza yra artimiausias parko miestas, jame taip pat yra apgyvendinimo patalpų turistams. Galite pasiekti Kaza iš Bhuntar oro uosto ir autobusu nuvykti į tą vietą. „Joginder Nagar“ yra artimiausia geležinkelio stotis, maždaug už 350 km.

3. Kalatop Khajjiar laukinės gamtos draustinis:

Ši šventovė yra Chamba rajone, o jos aukštis svyruoja nuo 3910 iki 9164 pėdų. Tai dažnai yra populiari vieta Dalhousie. Parke yra tankus ąžuolo miškas, deodar ir mėlyna pušis. Jame taip pat yra Barking Goral, leopardas, lokys, šakalas, Himalajų juodasis Martenas ir Serowas yra keletas populiariai pastebėtų gyvūnų. Eurazijos jay, kaštoninis uolėtas strazdas, baltas sparnuotas juodas paukštis ir kt. Yra keletas paukščių rūšių, kurias rasite čia.

Kada turėtumėte apsilankyti: Kovas – gegužė ir rugsėjis – lapkritis yra geriausias laikas aplankyti šventovę.

Kaip pasiekti: Laukinės gamtos draustinis yra tik 10 km nuo Dalhousie, todėl rasite daug vietinių autobusų, kurie jus nuves čia. Taip pat galite išsinuomoti taksi. Pathankot tai artimiausia geležinkelio stotis iki Dalhousie ir Gaggal oro uosto Kangroje yra artimiausias oro uostas, maždaug už 13 km.

Ką daryti ir ko negalima aplankyti Himachal Pradešo nacionaliniuose parkuose:

Peržiūrėkite šiuos papildomus patarimus, kad žinotumėte, ką turėtumėte daryti ir kurių turėtumėte vengti būdami nacionaliniame parke ir laukinės gamtos zonose:

  • Visada įsitikinkite, kad esate gerai informuotas apie vietą, pasikalbėkite su miško reindžeriu
  • Apsilankykite lankytojų centre, kad sužinotumėte, kokių vietų nacionaliniame parke vengti, kad išvengtumėte pavojų.
  • Visada planuokite kelionę iš anksto, kad išvengtumėte nelaimių
  • Niekada nekreipkite dėmesio į įspėjamuosius ženklus
  • Nesikiškite į gyvūnus ir būkite saugiu atstumu nuo jų
  • Niekada nemaitinkite gyvūnų ir nebandykite jų priartėti
  • Saugokitės gyvūnų, tokių kaip lokiai, kurie gali užuosti maistą
  • Visada turėkite tinkamų atsargų, pavyzdžiui, vaistų
  • Nerūkykite ir nepalikite be priežiūros ugnies nacionalinio parko zonose

Jei nors Himalajai norėtų tik žygių ir atodūsių, nacionalinių parkų tyrinėjimas pakeis jūsų nuomonę. Pasiruoškite tyrinėti neprijaukintus ir nemokamus gyvūnus. Saugokitės ir įsitikinkite, kad visada einate į gaują. Nepamirškite, kad saugumas pirmiausia!