Genellikle Madhya Pradesh eyaletinin ticari başkenti olarak tanımlanan Indore, her türlü ticari faaliyetin merkezidir. Turistik bir yer olarak çok ünlü olmasa da, ziyaret edilecek birçok ilginç yeri var. Malwa platosuna yakın bir konumdadır ve bu nedenle bazı bölgelerde kayalık araziye sahiptir. Buradaki nüfus yüksek ve burada görülen koşuşturmacanın çoğu bu. Bu şehirde çok sayıda hayvanat bahçesi, bahçe vb..

Indore’da Resimlerle Güzel Parklar:

İşte bunlardan birkaçının listesi.

1. Pipliyapala Bölge Parkı:

parklar

Indore Development Authority (IDA) tarafından geliştirilen bu park, Atal Bihari Vajpayee Bölge Parkı olarak da bilinir. Yapay bir gölet içeren yaklaşık 120 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Göletin bir noktasından başlayıp karşı uçta buluşan bir kanal parkın her yerine yayılıyor. Park ayrıca bir dizi farklı türde çeşmeye de ev sahipliği yapıyor. Buradaki sanatçılar köyü de harika bir ziyaret! Fransız bahçeleri, biyoçeşitlilik bahçesi ve tekne gezintisi ek avantajlardır..

2. Safari Macera Parkı:

parklar-in-dore-safari-macera-parkı

Bu, çevresinde bir dizi maceralı gezintiye sahip normal bir park. Okullar tarafından gezileri ve diğer komiteleri ve kulüpleri planlamak için sıklıkla kullanılır. Çocuklarınızla pikniğe gitmek için mükemmel bir yer. Geziler onları meşgul ediyor ve doğal güzellik, rahatlamanıza ve zamanın tadını çıkarmanıza izin veriyor..

3. Kamla Nehru Parkı:

parklar-in-dore-kamla-nehru-park

Bu bir hayvanat bahçesi parkıdır ve genellikle Indore Hayvanat Bahçesi olarak adlandırılır. Ücret çok yüksek olmasa da buraya giriş ödenir. Park, şehrin çocukları için eğitim, ebeveynleri ve turistler için eğlence amaçlı hizmet vermektedir. Ayrıca bir hayvan severseniz, iyi bir piknik yeri olduğunu kanıtlıyor. Burada bulunabilecek vahşi hayvanlardan bazıları beyaz kaplanı içerir. Park, bu vahşi hayvanların doğal ortamlarında sadece muhteşem manzaralar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda buggy gezintileri, midilli gezintileri, fil gezintileri ve hatta deve gezintileri gibi diğer eğlence etkinlikleri de sunuyor! Sonuç olarak, ziyaret etmek için ilginç bir yer.

4. Meghdoot Upvan:

parklar-in-dore-meghdoot-bahçe

Meghdoot Upvan, bu şehrin en güzel bahçelerinden biridir. Eğlence parkı Mangal Merry Land’e yakın bir konumdadır. Dans eden fıskiyeler, güzelce düzenlenmiş bahçeler, çiçekler, çimenler ve akşam için büyüleyici aydınlatmaya sahiptir. Sabah yürüyüşüne çıkmak veya çocuklarınızı sadece dinlenmeye götürmek için iyi bir yer..

5. Chhatri Bagh:

parklar-in-dore-chhatri-bagh

Chhatri, saray evlerinin dışına çıkmayı seçtiklerinde soylular ve kraliyet üyeleri için gölgeli olarak kullanılan kanopiler için Hintçe bir kelimedir. Chhatri bagh, adından da anlaşılacağı gibi, bu tür kanopilerle doludur. Holkar Hanedanlığı anısına inşa edilmiştir. Parktaki her chhatri, bir Holkar kralı veya kraliçesinin mezar yerini işaretler. Akşamları tüm kanopiler yakılır ve güzel bir çeşme harekete geçirilir. Bu ortak bir turistik yer.

6. Somanipuram Macera Parkı:

parklar-in-dore-somanipuram-macera-parkı

Bu park, çok çeşitli eğlence aktivitelerine sahiptir. Bir kriket sahası, bir voleybol sahası, bir mini atlama pedi, çadır şehir olarak bilinen bir kamp alanı, şelaleli bir göl ve daha birçok cazibe merkezi var! Hatta masa tenisi ve havuz gibi kapalı sporlar sunuyor. Hafta sonunuzu geçirmek için harika bir yer. duvara tırmanma, iple inme, su zorlama, bungee jumping, tekne gezintisi yapabilir ve hatta paintball oynayabilirsiniz! Park, eğitmenler sunar ve elinizin altında profesyonellere sahiptir, bu nedenle herhangi bir zamanda güvenliğiniz için herhangi bir tehlike yoktur..

7. Tafreeh Tarım Parkı:

parklar-in-dore-tafreeh-agro-park

Bu park, 40 dönümlük bir alana yayılan bir çiftliğin ortasında yer almaktadır. Şehrin koşuşturmacasını sadece bir günlüğüne geride bırakırken rahatlamanıza ve sakinleşmenize yardımcı olacak rahatlatıcı bir doğal ortam sağlar..