Jalandhar, büyük Hint destanı Mahabharata’da sözü edilen bir iblis kralın adıydı. Şehir, bu şeytanın adını almıştır. Ayrıca bu şehir iki nehir Satluj ve Beas arasında yer almaktadır. Kelimenin tam anlamıyla sular arasında bir kara parçası anlamına gelen ismin nedeni de bu olabilir! Pencap’ın en eski şehri, bu şehir Hindistan’daki en yüksek nüfuslardan birine sahip! En azından söylemek için ilginç bir yer. Punjabi’nin tipik gürültücülüğü, bu şehrin kendisi için konuşmasını sağlıyor. Şehrin kalabalık nüfusunun renkli koşuşturmacasının ortasında Jalandhar’da birkaç park var..

Jalandhar’da Resimlerle Güzel Parklar:

Jalandhar’daki en iyi parklara bakalım..

Nikku Parkı:

Jalandhar'daki parklar

Bu harika yerin giriş ücreti sadece iki rupi. Bu, bu parkı şehirdeki en ucuz mini eğlence parkı yapıyor! Güzel bir doğa parkı olarak başladı, ancak zamanla çocuklara daha çekici hale getirmek için çeşitli eğlence ve heyecan verici geziler eklendi. Pazar günü piknik yapmak için harika bir yer. Siz çimenlik bir yer bulup ağaçların ve çiçek çalılıklarının arasında oturup dinlenirken gezintiler çocukları oyalıyor. Ancak Pazar günleri yoğun günlerdir, bu yüzden bu dinginliğin tadını çok fazla yalnızlık çekmeyi beklemeyin..

Jalandhar Harikalar diyarı:

parklar-in-jalandhar-harikalar diyarı-jalandhar

Bu şehirdeki en iyi su parkı! 11 dönümlük harika bir alana yayılıyor ve muhteşem bir dalga havuzu ve su dans pistine sahip. Tüm alanı, daha fazlasını istemenizi sağlayacak heyecan verici sürüşlerle dolu! Bu tema parkı, her yaştan insan için eğlenceli olduğunu kanıtlıyor! Çocuklar için küçük güvenli sürüşler ve daha cesur ve yaşlılar için sinir bozucu olanlar var. Dalgalar havuzu, herkesin favorisi. Tüm ailenizi bir dalışa götürmek için en iyi yer! Çarpışan arabalar, diskotek ve Rambo treni diğer eğlenceli yolculuklardan birkaçı.

Burlton Parkı:

parklar-in-jalandhar-burlton-park

Jalandhar’daki Burlton Park, daha çok bir spor alanıdır. Yakın zamanda bu bölgenin şehrin resmi spor merkezine dönüştürülmesine karar verildi. Kriket, hokey gibi ulusal sporları ve yüzme, squash gibi uluslararası sporları içerecektir. Park, 51,5 dönümlük geniş bir alana yayılıyor. Bahçeler şimdi bir kriket sahası, bir hokey sahası ve bir yüzme havuzu için yer açmak için kaldırılacak. Kenarlarında spor malzemeleri satan dükkanlar geliyor.

Thunder Zone Eğlence ve Su Parkı:

parklar-in-jalandhar-thunder-zone-park

Burası Jalandhar’ın tamamındaki en heyecan verici ve maceralı gezi yeri! Bölgede mono tren, müzikli bob, çarpıcı arabalar, sallanan sandalyeler, bebek treni, tırtıl ve ahtapot gibi çeşitli eğlenceli sürüşler bulunuyor. Ayrıca su sıçraması, tekne kulübü ve benzeri su gezintileri sunar. Sun ‘n’ Moon, bu parkın bir başka ünlü yolculuğu. Ailenizi hafta sonu dışarı çıkarmak veya çocuğunuzun doğum gününü kutlamak için harika bir yer. Arabalar çocukların başını döndürüyor ve minnettar oluyor! Bir çocuğu neşelendirmek ve mutlu etmek için biraz adrenalin gibisi yoktur. Geniş bir alana yayılan bu lunaparkta tipik bir dalga havuzu ve kendi içinde küçük bir su parkı bulunuyor..

Apna Parkı:

parklar-in-jalandhar-apna-park

Apna Park, Jalandhar’ın JP Nagar semtinde bulunan küçük, basit bir halka açık parktır. Yeşilliği göze hitap eder ve estetik çekiciliğine katkıda bulunur. Küçük bir halka açık park, koşucular, sabah yürüyüşçüleri, bisikletçiler vb. bölgeyi kaplayan çiçekler ve bitkiler bu yoğun şehre biraz yeşillik katıyor.