Cilt bakım ürünlerine çok para harcıyoruz. Her cilt problemi için birçok farklı ürün bulunmaktadır. Tüm ürünler pahalıdır ve bazıları size beklenen sonuçları verir. Doğal cilt bakım ürünleri kullanmak cildiniz için her zaman iyidir. Evde yüz paketleri yapabilirsiniz, bunun içinde ceviz yüz maskesi olmalı. Ceviz, tüm yüz paketlerinde çok iyi bir bileşendir. Proteinler, iyi yağlar, antioksidanlar, lif ve mineraller içerir. Genel sağlık ve cildiniz için iyidir.

Parlayan Cildiniz İçin Ceviz Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır?

Cevizin Faydaları:

  • Cevizde bulunan lifler kan dolaşımını iyileştirir ve cildinizi beslemeye yardımcı olur..
  • Ceviz, cildinizi sağlıklı tutan iyi yağ ve Omega 3 içerir. Ayrıca cildinizi nemlendirir ve cildinizde koruyucu bir tabaka oluşturur..
  • Yaraları ve derin yaraları onarabilir.
  • Ceviz, tüm kirleri çıkararak cildinizi temizlemeye yardımcı olan antioksidanlar içerir..

Ceviz yağını yüz için kullanabilirsiniz. Ceviz yağı ile yapılan düzenli masaj, cildi nemli tutar ve cildinize genç bir görünüm kazandırır. Yüz için ceviz tozu da kullanabilirsiniz. Ceviz yüz paketleri cildiniz için çok iyidir.

En İyi Ceviz Yüz Maskeleri:

İşte evde deneyebileceğiniz bazı doğal ceviz yüz paketleri.

1. Yoğurt ve Ceviz Yüz Paketi:

Yoğurt ve Ceviz Yüz Paketi

Bu ceviz yüz maskesi, parlak bir cilt elde etmek için çok iyidir. Cildinizi temizler ve tüm kirleri yok eder..

Nasıl Yapılır/Nasıl Uygulanır/Nasıl Kullanılır?

2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı ceviz tozu alın. İyice karıştırın ve bunu yüzünüze eşit olarak uygulayın. Dairesel bir hareketle iyice masaj yapın. 15 dakika orada bırakın. Yüzünüzü suyla yıkayın ve kurulayın. Bundan sonra biraz nemlendirici uygulayın. En iyi sonuç için bunu haftada 2 kez yapın.

  • Neden Bu İş: Ceviz kan dolaşımına yardımcı olur ve cilt görünümünü iyileştirir. Yoğurt, cilde zarar vermeyi önleyen proteinler ve antioksidanlar içerir..
  • Dikkat: Cevizlere alerjiniz varsa bunlara dikkat edin.
  • Faydalar: Bu ceviz yüz paketi ölü hücreleri temizler ve cildinizi canlandırır..

2. Ceviz Ballı Yüz Maskesi:

Ceviz Ballı Yüz Maskesi

Bu ceviz yüz paketi, size adil ve genç görünen bir cilt verir. Bu yüz paketindeki ana malzemeler öğütülmüş ceviz, bal, limon suyu, zeytinyağı ve gül suyudur..

Nasıl Yapılır/Nasıl Uygulanır/Nasıl Kullanılır?

1 tatlı kaşığı ceviz tozu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, ½ tatlı kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı gül suyu ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu alın. Paketi yapmak için tüm malzemeleri alın ve bir kapta karıştırın. İnce bir macun yapmak için topak kalmayacak şekilde iyice karıştırın. Karışımı suyla temizledikten sonra yüzünüze uygulayın. Boyun kısmına da uygulayın. Paketi yüz ve boyunda yaklaşık 15 dakika tutun ve normal su kullanarak yıkayın. Temiz bir havlu kullanın ve kurulayın. Bu paketi haftada en az bir kez kullanın.

Bu Neden Çalışıyor:

Ceviz cildinizi besler; zeytinyağı cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur, bal ve limon suyu cildinizi pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olur ve cilt tonunu açar ve gül suyu tazelenmiş bir görünüm verir..

Dikkat:

Herhangi bir alerji olup olmadığını kontrol etmek için cildinizin küçük bir bölgesine biraz macun sürün..

Faydalar:

Bu yüz paketi, cildinizi kurutmadan her türlü cilt için çok etkilidir. Ayrıca, parlayan bir cilde sahip olacaksınız..

3. Zerdeçal Ceviz Yüz Maskesi:

Zerdeçal Ceviz Yüz Maskesi

Bu, cildinizin parlaklığını artıran ceviz kullanan mükemmel bir yüz paketidir. Papaya, zerdeçal tozu ve bal ve ceviz tozu içerir..

Nasıl Yapılır/Nasıl Uygulanır/Nasıl Kullanılır?

3 yemek kaşığı papaya küspesi, 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı ceviz ezmesi ve küçük bir tutam zerdeçal tozu alın. Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve bu macunu yüzünüze uygulayın. 15 dakika orada bırakın ve yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. En iyi sonucu almak için bunu haftada bir kez yapmaya çalışın..

Bu Neden Çalışıyor:

Papaya, cildinizi gençleştiren ve ölü hücreleri temizleyen papain açısından zengindir. Ceviz tozu ve diğer bileşenler cildin enfeksiyondan korunmasını sağlar ve cilde doğal bir ışıltı verir..

Dikkat:

Ceviz veya içindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kullanmayınız..

Faydalar:

Bu yüz paketi cildinize eşit bir ton verir ve görünümünü iyileştirir.

Yüz parlaması için ceviz kullanabilirsiniz. Tüm bu yüz paketleri çok etkili ve yapımı kolaydır. Onlar da yan etkilerden muaftır. Tüm malzemeleri sadece evinizden alacaksınız, böylece cildiniz için kesinlikle etkili ve her zaman faydalı olacaktır..