Daha önce pencereler için perde tasarımları kullanılıyordu, ancak şimdi iç mekanın çeşitli diğer bölümlerine de evrildi. Perde tasarımları günümüzde iç mekan tasarımlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Ağırlığını taşımak için doğru türde bir perde kumaşı ve çubuğu seçmeniz gerekir. Hassas çubuğun üzerinde ağır bir perde olması aşağı düşebilir. Bu yüzden ağır perdelere sahip olmak için güçlü bir çubuk veya direğe sahip olmak gerekir. Çeşitli perde kumaş baskıları bulacaksınız. Hazır veya malzemeli de olabilir. Perde malzemesini seçerek istediğiniz ölçüye göre dikebilirsiniz. Hatta yeni bir form vermek için perde tasarımlarına biraz dekorasyon fikri bile ekleyebilirsiniz..

Ev için Son Perde Tasarımları

Farklı perde çeşitleri kapılarınıza, mutfak pencerelerinize, yatak odanıza, balkon ve ön bahçenize güzel bir görünüm kazandırabilir. Göz alıcı farklı perde tasarımları birbirini tamamlayacak ve bolca benzerlik kazanabilecektir. Perde için doğru kumaş ve tasarım seçimini yapmak, iç mekan hakkında sağlam bilgi gerektirir..

Günümüzün zorlu rekabetinde internetten de perde modelleri alabilirsiniz. Sadece evinizde oturarak internetten birçok bilgi bulacaksınız. Burada koşmanıza gerek yok ve farklı perde çeşitleri aranıyor. Hatta oradan sipariş verebilirsiniz. Hatta birkaç perdelik giysiyi birleştirerek yeni bir perde elde edebilirsiniz. Bu perde kumaş kombinasyonu, başka hiçbir yerde bulunamayacak perdenin en son parçasını oluşturacaktır. Kendi yaratıcılığı denir.

Günümüzde perdelik kumaşlarda çok sayıda yaratıcılık yapılmaktadır. Bu sayede perdeniz farklı görünecektir. Siz de kendinize bir perde tasarlayabilirsiniz. Perde stilleri, çeşitli tasarımlardaki artık kumaşlardan dikilebilir. Perdedeki bu uyumsuz desenler yepyeni bir görünüm kazandıracak..

Hindistan’da Farklı Perde Tasarımları Türleri:

Herkesin farklı perde tasarımları seçme şansı vardır. Çocuklar başka tasarımlardan hoşlanırken, büyükler başka bir şeyden hoşlanır. Herkesin tercihi piyasada karşılanacak. Burada, piyasadaki en yeni birkaç perde tasarımı hakkındaki bilgimizi keşfedeceğiz..

1. Oturma Odası İçin Kalem Plise Perde Tasarımı:

en yeni perde tasarımları

Oturma odası için kalem plise son perde tasarımıdır. En üstte perde kumaşına yaratıcı pileler verilir. Bir yerde geniş, bir yerde kapanırken perde üzerine oyulmuş siyah renk katmanları vardır. Düz kumaş üzerindeki katmanlar son derece çarpıcı görünüyor.

DEVAMINI OKU: Son Oturma Odası Perde Fikirleri

2. Çubuk Cep Perde Stili:

dekoratif perdeler

Perdenin üst kısmında cep gibi sıkma dikişi yapılır. Çift renkli geniş bir dikey çizgi perde tasarımı vardır. Gölgede hafif olan bu perdeye çiçek ip baskısı yapılır. Perde, pencereye göre uzundur ve kalın kumaşı doğrudan güneş ışığından korur..

3. Kuşgözü Perde Tasarımı:

perde fikirleri

Bu güzel perde zarif ve sofistike görünüyor. Perdenin üst kısmında renkli astar vardır ve geri kalanı saf düz beyazdır. Sandalyede tutulan minder de perde tasarımına uyum sağlıyor. Perdenin yarısı geniş beyaz bir kuşakla bağlanmıştır..

DEVAMINI OKU: Basit Kuşgözü Perde Tasarım Fikirleri

4. Sekme Üstü Perde Stilleri:

modern perdeler

Bu perde stiline, üst kısmı yuvarlandığı ve öndeki düğme ile sekmeli olduğu için sekmeli üst denir. Perdenin tamamı sade ve koyu renk bordür ile kaplanmıştır. Perde görünüşte basittir ancak ayık bir görünüm sunar. İç mekanınıza modaya uygun bir görünüm verir.

5. Tutam Plise Perde Deseni:

perde stilleri

Bu basit perde tasarımı, sıkıştırılmış bir şekil vermek için üç kıvrımın bir araya getirildiği sıkıştırma kıvrımına sahiptir. Tüm perde açık ve koyu renkle gölgelenmiştir. Pileler, bir çubuk üzerinde yuvarlanan yuvarlak bir klipsle asılır. Bu tasarım çoğu evde görülebilir.

6. Kadeh Perde Tasarımı:

perde modelleri

Bu, üst pilelerin dikdörtgen bir kutu gibi verildiği bir kadeh perde fikridir. Altın iplerle tutturulmuş altın renkli toplar bu kadeh kutularına asılır. Perde tasarımında ayırt edici bir konsepttir. Kadeh, içinde olduğu gibi kalacak sert malzeme ile dikilmiştir..

7. Kutu Plise Perde Stilleri:

güzel perdeler

Bu perde kumaş tasarımı, yeterince geniş kutu pilelere sahiptir. Düz pembe perde, boyutu küçük olan ve perdenin tek üstünü kaplayan bu kutu pilili malzeme ile kaplanmıştır. Bu sade pembe kumaş parlıyor ve saf ipek gibi görünüyor. Odaya zarafet katıyor.

8. Şeffaf Perde Tasarımı:

perde tasarım fikirleri

Bu, kumaşta hafif olan gri ve beyaz modern perde tasarımıdır. Çubuğun üzerine iki adet ekstra perde tutulur, bunun yardımıyla pencerede aşağı iniş tabakası verilir. Arada düz beyaz bir perde ve her iki tarafta da düz gri bir perde vardır..

DEVAMINI OKU: En İyi Tül Perde Modelleri

9. Pelmet Perde Deseni:

perde tasarımı 2019

Bu iç tasarım perde, pencerelerde perdelerin üzerinde peletlere sahiptir. Pencerenin üzerinde sert kutu benzeri bir pelet oluşturulur. Perde, aynı perde kemeri ile her iki tarafa bağlanmış aynı renkte kalın tabaka baskıya sahiptir. Pelmetler geleneksel deseni hatırlatıyor.

10. Valance Perde Tasarımı:

modern perde tasarımları

Bu ev perdesi, odanın iç kısmına zarafet katıyor. Beyaz kısa perdenin üzerinde sarı ayçiçeği baskıları var ve alt kısmında çekler var. Perde bağlamak için kullanılan kemerde çek baskısı da bulunmaktadır. Perdenin üst kısmı muhteşem görünen ayçiçeği baskı fırfırına sahip..

DEVAMINI OKU: Güzel Valance Perde Fikirleri

11. Asılı Perde Stilleri:

en iyi perdeler

Bu, çubuğa asılan en iyi perdedir. Üç renkli elbiseler mavi, beyaz ve yeşil renkte asılıdır. Bu asma bezi beyaz düz perdenin orta kısmını örtmek için kullanılacaktır. Beyaz perdenin her iki tarafındaki parlak renkler çekici.

12. Dantel Kaplama Perde Tasarımı:

perde tasarım modelleri

Bu perde tasarım fikri hoş bir fikir. İçi ve dışı sade olup üzerine beyaz dantel kumaş yapıştırılmıştır. Bu dantelin üst kısmında çiçek deseni var. Bu perde modeli modanın bilgisini anlatır ve görenleri aydınlatır..

DEVAMINI OKU: Basit Dantel Perde Tasarımları

13. Özel Perde Deseni:

basit perde tasarımı

Bu perde dekorasyon fikri moda endüstrisinde devrim niteliğindedir. Bütün perde bir kıstırma desenine sahip. Yarı açık ve ortasından bağlanmış bir Jhula asılı gibi görünüyor. Arkasında tüm pencereyi kaplayan beyaz şeffaf baskılı perde vardır..

14. Çizgili Perde Tasarımı:

iç tasarım perdeler

Çizgili deseni içeren kristal berraklığında renkli perde tasarımı 2020’dir. Beş farklı renkteki şeritler perde olarak asılıdır ve ışığın odanın içinden geçmesine izin verir. Perdeler gibi bu renkli şeritler önümüzdeki dönemde yüksek talep görecektir..

DEVAMINI OKU: Modern Çizgili Perde Modelleri

15. Şeffaf Perde Stilleri:

perde dekorasyon fikirleri

Şeffaf yapıya sahip berrak bir perde kalıbıdır. Perde kumaşı arasında mavi renk gül deseni bulunmaktadır. Perdenin üst ve alt kısmında mavi renkli küçük yaprak deseni bulunur. Bu genel perde, güçlü ve etkileyici bir etki sunuyor.

16. Metalik Perde Tasarımı:

son perde modelleri

Bu ev dekor perdesi, gümüş ve altın rengi metalik folyodan yapılmıştır. Bu tür perdeler özellikle partide dikkat çekmek için kullanılır. Çok güzel parlıyor ve tüm odaya yeni bir hayat veriyor. Yine, ona parlaklık katan perdenin üzerinde bir dizi ampul var..

17. Vintage Perde Deseni:

perde kumaş tasarımları

Artık malzemeden yapılmış geleneksel bir perde fikridir. Üç farklı desenden oluşan kumaş birbiri üzerine dikilerek bütün bir perde yapılır. Perdenin ortasında tutulan ve büyük bir sürprize neden olan bir yün yumak teli vardır. Bu yün top zafer katıyor.

18. Tığ işi Çiçek Perde Tasarımı:

ev perdeleri

Bu perde dekorasyon fikri benzersiz bir konsepttir. Perde çiçek desenli tığdan yapılmıştır. Birbirine yapıştırılmış ve beyaz bir çubuğa asılmış renkli bir yünlü çiçek var. Bu çok nadir görülen şaşırtıcı bir perde modelidir..

19. Çok Renkli Perde Stili:

ev için perde tasarımları

Bu çok renkli kumaşın çok zarif perde tasarımı. Her perde bezi düz ama şaşırtıcı. Bu balkon alanınızı renklendirecek. Bu şaşırtıcı perde fikirleri göz alıcı ve kalbinizi kapacak. Sadece onu seveceksin. Karanlık ve aydınlık kombinasyonudur.

20. Duş Perdesi Deseni:

ev pencere perdeleri

Ev için bu farklı perde tasarımı banyo için kullanılır. Bu perde duşa girerken asılacak. Duş alanını kaplar. Perde, kelebekler ve yanında bir avize yardımıyla oluşturulan bir bayanın güzel bir grafik baskısına sahip..

DEVAMINI OKU: En İyi Duş Perdesi Modelleri

21. Klasik Tavuskuşu Perde Tasarımı:

ev dekor perdeleri

Bu yeni perde tasarımında iki tavus kuşu baskısı bulunur. Biri büyük, diğeri küçük. Perdenin ortasında mektup yazılmış gibi eski bir baskı, diğer tarafında ise kuş yuvası baskısı var. Perdenin iki yanında geniş bordür bulunmaktadır..

22. Peyzaj Perde Kumaş Stili:

Peyzaj Perde Kumaş Stili

Bu perde kumaş tasarımı güzel bir manzara baskısından oluşur. Büyük ağaçlar, şelale, uçan kuşlar ve nehir var. Teknede doğanın tadını çıkaran çok az insan var. Bu perde tasarımları ev halkına canlılık ve ferahlık verir. Bu sadece nefes kesici bir deneyim.

23. Yumuşak Ev Pencere Perde Tasarımı:

Yumuşak Ev Pencere Perde Tasarımı

Bu pencere perdesi kumaşta çok yumuşak ve cömert görünüyor. Bu sade pembe perde, basamaklarda fırfırlı. Yere kadar uzanan bu perde görkemli ve zengin görünüyor. İnsan bu perdeden başka bir şeye bakamayacak. Bu muhteşem perde sadece lüks görünüyor.

DEVAMINI OKU: En Yeni Pencere Perde Modelleri

24. Ön Bahçe Perde Stili:

Ön Bahçe Perde Stili

Bu basit perde tasarımı büyük evlerin ön bahçesinde kullanılır. İnsanlar açık havada ön bahçede sabah kahvaltısı veya akşam çayı yaparlar. Bu tür perdeler bu ön bahçeyi süslemek için kullanılır ve gerektiğinde güneş ışığından da koruyabilir. Bu gününüzü aydınlatacak.

25. Hello Kitty Perde Deseni:

Hello Kitty Perde Modeli

Bu perde tasarım deseninin alt kısmında Hello Kitty’nin yüz baskısı var. Beyaz renkli kısım düz, pembe kısımda ise yuvarlak beyaz noktalar bulunmaktadır. Üstte, iki kat fırfır yapıştırılmış ve beyaz puantiyeli tasarımlı açık pembe bir gölge var..

26. 3D Baskı Modern Perde Tasarımı:

3D Baskı Modern Perde Tasarımı

Bu 3D baskı modern perde tasarımıdır. Bütün perde sarı rengin iki tonundadır. Yan üstte bir büyük sarı gül ve birkaç küçük gül daha var. Arada petal baskı var. İzleyici gerçek çiçekleri görüyormuş gibi hissedecek.

27. Örtüşen Perde Stili:

Örtüşen Perde Stili

Bu iç tasarım perde, örtüşen konsept ile oluşturulmuştur. Bir adet şeffaf baskılı perde var, diğer ikisi düz. Şeffaf perdenin alt kısmında düğüm var ve baskılı perdeden gri düz perde giriyor. Ona güzel bir tasarım verilmiş.

28. Yürümeye Başlayan Çocuk Odası Perde Tasarımı:

Bebek Odası Perde Tasarımı

Çocuklar bu tür pembe renkli perdelere bayılırlar. Arkasında sallanan kalın kumaş perde ve üzerinde düz yeşil ve baskılı pembe ince perde var. Pembe baskılı perde, küçük bir kız bebek tasarımına sahip. Küçük bebekler odalarını bu tür perdelerle süslemeyi severler..

29. Dijital Baskı Perde Kalıbı:

Dijital Baskı Perde Kalıbı

Bu perde dekorasyon fikri sadece akıllara durgunluk veriyor. Perde gökyüzünün dijital bir baskısına sahip. Yıldızlar, yarım ay ve küçük ağaçlar var. Dijital baskı, onu kendiniz görmüş gibi hissetmenizi sağlar. Bu baskı tüm odanızı detaylandıracak. Ay’a ulaşan küçük bir merdiven var.

30. Disney Land Perde Tasarımı:

Disney Arazi Perde Tasarımı

Bu son perde stili, Disney arazi temasına dayanmaktadır. Her iki yanında üzerinde beyaz kumaşla yapılmış büyük fiyonklu turuncu bir perde vardır. Beyaz perdenin ortasında kendisi de eğlenceli görünen Mickey ve Minnie Mouse var..

31. Barbie Kız Perde Deseni:

Barbie Kız Perde Modeli

Çocuk odası perdesi fikri daha çok Barbie kız tasarımından oluşuyor. Pitoresk bir poz veren dört büyük Barbie kız resmi var. Üstte ayakkabı baskısı, altta ise büyük harflerle yazılmış Barbie var. Perde baskısı yastık kılıfı ve battaniye ile uyumludur.

32. Balon Baskı Perde Tasarımı:

Balon Baskı Perde Tasarımı

Bu çok güzel bir mavi perde. Düz perde üzerinde dantel kumaş bulunmaktadır. Bu dantel perde, küçük ve büyük boylarda balon baskısına sahiptir. Bu açık ve koyu mavi gölgeli perde mükemmel ve oldukça etkileyici görünüyor. Yüksek standart seçiminizi gösterir.

33. Yaratıcı Perde Tasarımı:

Yaratıcı Perde Tasarımı

Bu sadece kumaş fırfırlar ile yaratılmış harika bir perde fikri. Çubuğun tamamı fırfır desenli olup, her iki yanda fiyonk dantelden bağlanmıştır. Perde bezi ince kumaş ve düzdür. Duvarda da irili ufaklı pembe toplar asılı. Bu sadece benzersiz bir konsept.

34. Dış Mekan Perde Tasarımı:

Dış Mekan Perde Tasarımı

Dış mekanlar için en son perde tasarımıdır. Sanki bazı kumaş parçaları birbirine bağlanıp perde ipi yapılmış gibi. Perdenin yeni bir formunu vermek için çeşitli renkler ve baskılar bir araya getirilmiştir. Bu desen doğrudan duyulara hitap ediyor.

DEVAMINI OKU: Farklı Dış Mekan Perde Stilleri

35. Düğme Perde Tasarımları:

Düğmeli Perde Tasarımları

Düğmelerden oluşan izole perde tasarım modellerinden biridir. Çeşitli düğme dizileri bir ipliğe örülür. Farklı düğme dizilerinden oluşan perdeler odada parlak görünüyor. Türlerinden biridir ve kişinin zihninde kayda değer bir izlenim bırakır..

36. Çiçek Baskı Perde Tasarımı:

Çiçek Baskı Perde Tasarımı

Ev için bu perde tasarımı turuncu renktedir ve çiçek desenli bir bordüre sahiptir. Üç çiçek bordür vardır ve aralarında bez şeffaftır. Bu perde, perdeyi yukarı ve aşağı sallamak için kullanılan ince bir çubukla bağlanır..

DEVAMINI OKU: Basit Çiçekli Perde Tasarımları

37. Dekoratif Perde Tasarımı:

Dekoratif Perde Tasarımı

Yaratıcı bir desene sahip bu ev dekor perdeleri. Pencerenin her iki yanında mor çiçek baskılı kalın beyaz bir bez asılıdır. İçinde yaratıcılıkla asılmış iki beyaz ve mor perdelik elbise var. Dikkat çekici bir şekilde birbirleriyle karışırlar.

38. Kreş Perde Deseni:

Kreş Perde Modeli

Bu ev dekor perdesi özellikle kreşe giden çocukların odalarında kullanılır. Üzerine üç harfin yazıldığı çok renkli bir kumaş pelet yapılır. Ardından pelet içine farklı renklerde düz perde elbiseler asılır. Bu perde çocuklar için öğrenilmiş bir şekilde dekore edilmiştir..

39. Son Perde Tasarımı:

Son Perde Tasarımları

Bu perde tasarımı 2020 fikri eksantriktir. Beyaz, mavi ve sarı renklerde gölgelikli perdelik bulunmaktadır. Üstte kumaş üzerine çeşitli baskılar var. Perde her iki taraftan bağlanır ve bir desen vermek için kumaşın birkaç alanı açık bırakılır. Hepsi bir arada çok tatlı görünüyor.

40. Çarpıcı Perde Tasarımı:

Çarpıcı Perde Tasarımı

Bu perde kumaş tasarımı tek kelimeyle inanılmaz. Perde kumaşı beyaz ve mavi renkte dantel desenlidir. Beyaz perde, büyük mavi bir çiçek deseninin yapıştırıldığı iki aşamalı katmanlara sahiptir. Bu vurgulayıcı perde olağanüstü bir görünüm sağlıyor.

41. Mutfak Pencere Perde Tasarımı:

Mutfak Pencere Perde Tasarımı

Bu perde tasarımında üstte mavi kareli baskılar ve altta beyaz düz kumaş bulunur. Her ikisi de birbirinin kumaşından kenarlıklı yarım yuvarlak baskıya sahiptir. Üst perde kumaşı çiçek desenli dantellerle düğümlenmiştir. Bu iki bölmeli perde mutfağı abartıyor.

DEVAMINI OKU: Modern Mutfak Perde Tasarımları

42. Dairesel Baskı Perde Tasarımı:

Dairesel Baskı Perde Tasarımı

Bu pembe polyester modern perde beyaz dairesel baskılara sahip. En üstte pembe ve beyaz fırfır desenli üç kat vardır. Pembe perdenin arkasında beyaz perde kumaşı asılı ve pembe top baskısı var. Bu iki yönlü perde modeli harika görünüyor.

43. Fantezi Perde Tasarım Fikirleri:

Bu perde tasarım fikri süslü bir fikir. İçinde kristal berraklığında beyaz bir bez var. Üstünde bir tarafta sarı ve beyaz renkli eğik asılı perdelik kumaş vardır. Diğer tarafta sarı yapay ayçiçeği deseni ile süslenmiş düz sarı bir perde var..

44. Sallanan Çubuk Perde Tasarımı:

Sallanan Çubuk Perde Tasarımı

Bu sallanan iç tasarım perdeleridir. Perde bezi, siyah beyaz renkte dikey astar baskıya sahiptir. Bu bez sallanan bir çubukla tutturulmuştur. Çekildiğinde perdeyi yukarı ve aşağı hareket ettirebilen bir perdeye bağlı çubuktur..

45. Modern Perde Tasarımı:

Bu modern perde, perdenin üstünde kırmızı kalın bir bordüre sahiptir. Perdenin beyaz kısmında kırmızı renkli gül desenli çizgiler bulunmaktadır. Çiçek hatlarında az yaprak ve gül baskısı vardır. Bu çiçek baskısı odanıza koku katacak ve moralinizi bozacak.

46. ​​Dalgalar Perde Tasarımı:

Bu, wave’in basit perde tasarımıdır. Tüm siyah perde, nehrin dalgaları gibi beyaz baskılara sahip. Üstte zikzak şeklinde geniş beyaz bir bez var. Perdenin dalgalı baskıları hipnotize edici özelliğe sahip ve gözlerinizi ondan ayırmanız kolay değil..

47. Düğün Zemin Perde Tasarımı:

Düğünlerde arka planda daha çok bu tarz modern perde tasarımları kullanılıyor. Esas olarak açık renklidirler ve tasarımcı deseninde tutulurlar. Perde üzerine yapay çiçeklerden oluşan kalp şekli yapıştırılmıştır. Çiçekler ve perde dekorasyonu evlilik aşamasını aydınlatıyor.

48. İşlemeli Perde Stilleri:

Bu yeni tarz perde, baş döndürücü nakış işlerine sahip. Beyaz perde kumaşının tamamı aynı renkte çiçek işlemeli baskı içerir. Bu uzun ayık perde şaşırtıcı bir görünüme sahip. Üstün bir kaliteye ve hoş bir görünüme sahip olmak tamamen keyiflidir..

DEVAMINI OKU: En İyi Nakışlı Perde Tasarımları

49. Yağmur Perdesi Tasarımı:

Bu metalik bir perde modeli ve yağmur yağıyor gibi görünüyor. Bu beyaz metal perdeler şeffaftır ve odada bir bölücü oluşturur. Bu metalik perde yeni bir trend belirleyecek ve diğerlerinden farklı. Odanızda otururken yağmur yağıyormuş gibi hissedeceksiniz..

50. Kalp İpli Perde Deseni:

Bu perde dekorasyon fikri romantik ve ilginç. Perde, küçük kalp şeklinde tasarıma sahip kırmızı iplere sahiptir. Yatak odasında kullanılabilecek bu perde tasarımı, hayat arkadaşınızla kaliteli zaman geçirme mizacınızı harekete geçirecektir..

Çarşıyı ziyaret ettiğinizde daha da modern ve farklı perde fikirleri göreceksiniz. Hazır perdelere sahip olmak için pencere veya kapı ölçüleriniz ile hazır olmanız gerekmektedir. Perdelik kumaş alırken dükkâncı ve terzi bile belirli kalıplar için size rehberlik edebilir. Perdelerde çıkacak yeni tasarımları kesinleştirmeden önce araştırabilirsiniz. Bazı bayanlar evde en iyi perdeleri bulundururlar çünkü birkaç ay sonra perde değiştirmek kendinizi evinizde yeni hissetmenizi sağlayabilir..

2020’de evler için bu son perde tasarımları hakkında hala herhangi bir şüpheniz veya endişeniz varsa bize bildirin. Size en iyi çözümler ve cevaplarla yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız..