Evinizin iç mekanları için detaylara dikkat eden biri misiniz? O zaman perde ve perde braket tasarımlarının bu sürecin önemli bir parçası olduğunu kesinlikle biliyorsunuzdur. Yapmanız gereken tek şey, perdelerin yerinde olması ve evinizin görünümünü tamamlaması için doğru tip perde çubuğu braketi tasarımını bulmaktır. Piyasada bulunan perde braketi tasarım çeşitlerine bir göz atalım..

Perde Braketi Tasarımları

Perde Çubuk Parantez Çeşitleri:

Braketin malzemesi, boyutu ve rengi, eviniz için kullanmak istediğiniz perde çubuğu braketi tasarımının türünü belirlemede önemli bir rol oynar. İşte perde çubuk parantez çeşitleri.

  • Tek Parantez: Tek perde asmak istiyorsanız kullanılan standart parantez şeklidir..
  • Çift Parantez: Bu tür braketler genellikle size tasarımcı bir görünüm vermek için iki perde kullanmak istediğinizde kullanılır..
  • Merkez Destek Braketleri: Bu tür braketler, 60 inçten daha uzun bir pencereyi desteklemek için kullanılır..
  • Dirsek Braketleri: Bu tür braketler, birden fazla açılı bir duvarınız varsa en uygunudur. Çubuklar kendilerini duvarın köşesine göre yeniden hizalar.
  • Ayarlanabilir Braketler: Bu tip braketler, uygun şekilde ayarlanabildikleri için, küçük veya büyük olsun, her türlü pencere için en uygun olanıdır. Uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Matkapsız Perde Çubuk Braketleri: Kalıcı perde braketi tasarımları istemiyorsanız, bu tip braketler en uygunudur..

Hindistan’da Son Perde Braketi Tasarımları:

İşte resimlerle 20 basit ve modern perde braketi tasarımımız. Onlara bir göz atalım.

1. Çift Perde Çubuk Braketleri:

Çift Perde Çubuk Braketleri

Aynı anda iki perde asmak istiyorsanız, çift perde çubuk braketleri yardımcı olur. İkincil perde olarak şeffaf malzemeleri kullanarak evinizi güzel bir şekilde dekore etmenize yardımcı olur. Bu braketlerin ikiliği, onu çok amaçlı kullanımlarda benzersiz kılan şeydir. Bunda kullanılan malzeme ferforje veya elyaftır..

2. Üçlü Perde Çubuk Braketi Tasarımı:

Üçlü Perde Çubuk Braketi

Üçlü perde çubuğu braketi için en uygun yer, evinize çok az ışık girmesini veya hiç ışık olmamasını istiyorsanız, soğuk bölgelerde yaşıyorsanız evinizi sıcak tutmaktır. Arkada hafif malzeme perdesini asmak için iki ince çubuk ve çok daha ağır bir perdeyi asmak için çok daha kalın bir çubuğa sahiptir. Perdelerin her iki tarafındaki vidalar perdeleri sağlam tutar.

3. Antik Perde Parantezleri:

Antik Perde Braketi

Bu, yalnızca tek bir perdeyi kaldırabilmesine rağmen, antika bir perde braketi tasarımıdır. Bu braketlerde kullanılan malzeme, altın ve kahverengi renk kombinasyonu ile birlikte onlara antika bir görünüm kazandırıyor. Bunlar, alanınızın muhteşem görünmesini sağlayabilecek basit perde braketleridir..

4. Tasarımcı Perde Parantezleri:

Tasarımcı Perde Braketleri

Bu, basit odanızın lüks görünmesini sağlayan tek bir perde çubuğu braketidir. Diğer tasarımlardan farklı olarak, benzersiz tasarımı, gümüş ve bronzun güzel bir renk kombinasyonuna sahip bu braketi özel yapan şeydir. Bir tasarımcı perde destekleri arıyorsanız, o zaman bu en iyi seçenektir..

5. Ayarlanabilir Perde Çubuğu Braketleri:

Ayarlanabilir Perde Çubuğu Braketleri

Bunlar, ayarlanabilirlikleri nedeniyle en iyi perde çubuğu braketleridir. Bunları pencerenin herhangi bir türü ve boyutu için kullanabilirsiniz. Bu braketler, ihtiyaca göre kaydırabileceğiniz küçük bir ayarlanabilirlik aralığına sahiptir. Bu ayarlanabilir perde çubuğu braketleri, ferforje ile yapılmıştır ve uzun ömürlüdür..

6. Paslanmaz Çelik Perde Çubuk Braketleri:

Paslanmaz Çelik Perde Çubuk Braketleri

Yaygın olarak kullanılan bir diğer malzeme paslanmaz çeliktir. Çelik perde braketlerinde kullanılan ekipmanlar parlak ve çekici görünmesini sağlar. Paslanmaz çelik perde çubuğu braketlerinin her iki ucu, ortasına bir çubuk yerleştirilmiş bir top şeklindedir. Duvara kolay yerleştirme için sağlanan vidalar vardır.

7. Ahşap Perde Çubuğu Parantezleri:

Ahşap Perde Çubuk Parantez

Basit perde braketleri arıyorsanız, ahşap perde braketleri hem uygun maliyetli hem de güzel görünen en iyi seçenektir. Piyasadaki diğer metallerden farklı olarak, bu braketler, perde çubuğunu tutmak için ortasında bir delik bulunan saf ahşaptan yapılmıştır..

8. Pirinç Perde Braketleri:

Pirinç Perde Braketleri

Bu, herhangi bir pencerenizin zarif görünmesini sağlayan şık bir pirinç perde braketidir. Pirinç malzeme, güvenilir ve dayanıklı olduğu için perde çubukları ve kapı kolları gibi şeyler için tercih edilir. Bu çekici bir tasarıma sahip en iyi metal perde desteklerinden biridir..

9. PVC Perde Çubuk Braketleri:

Pvc Perde Çubuk Braketi

PVC, bugünlerde evinizi dekore ederken kullanılan öne çıkan bir malzemedir. Bu, hafif ancak çok fazla güç ve dirence sahip bir PVC perde çubuk braketidir. Bu braketin tasarımı, duvarlara yerleştirmek ve kullanmak için de basittir. Gösterişli tasarımları sevmeyen biriyseniz, bu sizin için mükemmel bir seçenek..

10. Bakır Perde Parantezleri:

Bakır Perde Braketleri

Sade evinizi dekore etmenin ekonomik ve zarif bir yolu bakır perde braketleridir. Herhangi bir odanın şık görünmesini sağlayabilirler ve perdeyi takıp kaydırmanız için küçük halkalara sahip olabilirler. Bu tasarım duvarınızın çoğunu kaplamaz ve bu nedenle alanı da kısıtlar..

11. Plastik Perde Çubuk Braketleri:

Plastik Perde Çubuk Braketleri

Plastik perde çubukları oldukça ucuz oldukları ve uzun süre kullanılabildikleri için bir seçenek olarak değerlendirilmektedir. Bu perde braketlerinin tasarımı basit, sağlam ve perde çubuklarını tutmak için yeterli güce sahiptir. Hafif malzeme ile aradığınız şey basitlik ise, o zaman bu en iyi seçenektir..

12. Altın Perde Çubuk Parantez:

Altın Perde Çubuk Braketi

Evinizin asil görünümünü şımartmayı seven biriyseniz, o zaman bu altın perde çubuğu braketleri tatlı noktanızı vurdu. Bu muhteşem görünümlü perde çubuğu braketleri, basit oturma odanızı ucuz bir şekilde güzel bir şeye dönüştürür.

13. Demir Perde Çubuk Braketleri:

Demir Perde Çubuk Parantez

Demir, basitten sanatsal olarak yükselene kadar değişen perde braket tasarımlarında kullanılan birincil malzeme olmuştur. Bu demir perde çubuk braketleri, estetik açıdan hoş olan ve dekora karışan her tür ve renk perdeye uyan basit tasarım kategorisine girer..

14. Gümüş Perde Çubuk Braketleri:

Gümüş Perde Çubuk Parantez

Pencerelerinizi güzelleştirmenin şık yollarından biri de gümüş perde çubukları kullanmaktır. Bunlar, pencerelerinizi dekore etmenin benzersiz ve şık bir yolunu sunar. Paslanmaz çelik braketlerin aksine bu gümüşler fazla harcama yapmadan zarif bir görünüm katar..

15. Alüminyum Perde Braketleri:

Alüminyum Perde Braketleri

Alüminyum, yüksek korozyon direncine sahip hafif bir metal olduğu için alüminyum perde braketleri de tercih edilmektedir. Üçlü yığılmış şık görünümlü kare bloklar, benzersiz bir tasarım oluşturur. Bu braketi sabitlemek çok daha rahattır ve evinize çağdaş bir görünüm kazandırır..

16. Beyaz Perde Parantezleri:

Beyaz Perde Braketleri

Bu beyaz perde braketleri sadece renklerinden dolayı değil, şık tasarımından dolayı da çekici ve çekici görünüyor. Diğer basit modellerden farklı olarak, koyduğunuz her yerde alanı güzelleştiren en iyi perde çubuğu braketlerinden biri olarak düşünebilirsiniz. Bunlar herhangi bir materyalde mevcut olabilir, ancak tercihen fiberde.

17. Siyah Perde Parantezleri:

Siyah Perde Braketleri

Bu, siyah renk nedeniyle vurgulanan çift çubuklu bir tasarımdır. Bu siyah perde braketleri, ana çubukların her iki tarafında da sanatsal bir tasarıma sahiptir ve ikinci çubuk oldukça basittir. Birincil çubuğa perde asmak için halkalar da sağlanmıştır ve ikincil çubuğa hafif şeffaf bir perde takabilirsiniz..

18. Fantezi Perde Braketi:

Fantezi Perde Braketi

Gitmek istediğiniz yol ilginçse, o zaman bu süslü perde destekleri en yüksek öncelik olmalıdır. Birkaç renkte gelirler; kişisel tercihinize veya perde renginize göre seçim yapabilirsiniz. Bunlar basit görünse de, bunların renkli görünümü onları çekici ve herhangi bir ev için uygun hale getirir..

19. Köşe Perde Braketi Tasarımı:

Köşe Perde Braketi

Mevcut birçok perde braketi türü arasında, köşe perde braketi esas olarak köşeleri içeren perdeleri sürekli olarak yerleştirmeniz gerektiğinde kullanılır. Tek seferde iki pencereye çubuk yerleştirme imkanı veren L şekilli perde çubuk braketleri de bu kategoride değerlendirilebilir..

20. Dekoratif Perde Braketleri:

Dekoratif Perde Konsolları

Piyasada birçok malzemenin kullanıldığı birçok metal perde braketi bulunmaktadır. Bunlar, iç mekanlarınıza dahil edebileceğiniz en iyi dekoratif perde desteklerinden bazılarıdır. En iyi malzemelerden bazıları, onları üretirken kullanılır ve benzersiz parçalar doğurur. Tasarımlar bakmak güzel, evinizin görünümüne katkıda bulunuyor.

Güzel bir eviniz olsa bile, dekor, nasıl göründüğünüzde önemli bir rol oynar. Perdeler, şık perde braket tasarımları ile birlikte pencerelerinizi ve evinizi daha da şık gösterir. Elinizin altındaki perde çubuğu braket tasarımlarının bolluğu ile evinize uygun olanı kolayca seçebilirsiniz. Makalelerimizin size nasıl yardımcı olduğunu bize bildirmeyi unutmayın.!