Kaip išvengti suskaidytų galų

Nepriklausomai nuo plaukų struktūros, skilinėjantys galai yra dažnesni nei šaltis ar galvos skausmas. Nors mums nieko nepatiktų, kad suskaidyti galai stebuklingai išnyktų, tikimybė, kad taip atsitiks, yra labai maža. Tačiau atlikę keletą paprastų, tačiau veiksmingų plaukų priežiūros procedūrų pakeitimų, galėsite pašalinti plaukų galiukus ir jų išvengti..

Visi žinome, kad išlaikyti sveikus plaukus yra labai sunku. Bet nesijaudink! Šiame straipsnyje pateikiami keli paprasti patarimai, kurių turite laikytis, kad visiškai nesusidarytumėte suskilusių galų (trichoptilozės).

Kodėl jūs gaunate suskaidytus galus??

Netinkamas plaukų šukavimas, netinkama plaukų priežiūra ir griežtos cheminės procedūros gali pažeisti plaukus, o tai savo ruožtu gali sukelti skilimus (1). Skaldyti galai taip pat gali atsirasti, jei jūsų kūnas negauna pakankamai baltymų, vitaminų ir mineralų, todėl jūs blogai maitinatės (2). Jūsų plaukai atrodys sausi ir trapūs, nes natūralūs plaukų folikulų aliejai negali nukeliauti per visą plaukų ilgį. Jei nesirūpinate savo plaukais iš išorės, tai prideda žalos.

Patarimai, kaip išvengti suskaidytų galų:

Kaip minėta aukščiau esančiame skyriuje, netinkama mityba ir netinkama jūsų plaukų priežiūros tvarka gali pakenkti plaukams, todėl gali suskilti galai. Bet jums nebereikia jaudintis! Pateikiame jums keletą patarimų, kurie veikia kaip natūralus suskaidytų galų gydymas.

1. Nepersistenkite su šampūnu:

Šampūno patarimai

Nors daugelis iš mūsų mėgsta plauti plaukus, per daug nuplaudami plaukus šampūnu galite išeikvoti natūralius galvos odos aliejus. Vietoj to naudokite švelnų šampūną ir plaukite plaukus du ar tris kartus per savaitę, kad nepažeistumėte plaukų. Nors per dažnas plaukų plovimas gali padaryti daugiau žalos nei naudos, taip pat būtina nuvalyti galvos odą, kad būtų pašalinti nešvarumai ir riebalai.

2. Venkite itin karštų dušų:

Karštas dušas

Mes visi mėgstame nusiprausti po karštu dušu, kad mūsų kūnas atsipalaiduotų, ar ne? Nors karšti dušai gali atsipalaiduoti, jie gali susilpninti plaukų šaknis, išdžiovindami galvos odą. Be to, dėl karšto vandens plaukai labiau linkę skilinėti, patinsdami odeles. Ekspertai rekomenduoja plauti plaukus drungnu ir šaltu vandeniu. Šaltas vanduo užsandarina išorinį plaukų sluoksnį, kuris padeda išvengti suskilinėjusių plaukų galiukų ir puikiai tinka skilinėjantiems ir sausiems plaukams..

3. Apipjaustykite šildomomis žirklėmis:

Tradicinės žirklės palieka plaukus jautrius aplinkos poveikiui, sukeldamos šerpetojimą ir sausumą, o tai atveria odeles, o tai sukelia suskilusius galiukus. Priešingai, karštos žirklės yra procesas, kurio metu galite atsikratyti suskilinėjusių galų, neatsikratydami per daug plaukų. Be to, žirklių šiluma padeda geriau išlaikyti drėgmę, nes padeda užsandarinti plaukų veleno galą, todėl tai yra puiki plaukų procedūra suskilusiems galiukams. Nors tai nėra nuolatinis sprendimas suskaidyti galus, reguliariai ir nuosekliai kirpdami galite atrodyti šviežiai.

4. Išbandykite argano aliejų:

Argano aliejaus privalumai

Argano aliejus išgaunamas iš argano branduolių ir dar vadinamas skystu auksu. Tai padeda išvengti plaukų galiukų skilinėjimo, panaikindama plaukų pažeidimus (3). Be to, argano aliejus laikomas puikiu rehidratuojančiu agentu dėl jame esančio vitamino E, antioksidantų ir riebalų rūgščių. Todėl jis veiksmingai veikia sausus plaukus ir suskilusius galiukus.

Ingridientai:

  • Vienas ar du lašai argano aliejaus.

Ką reikia padaryti:

  • Plaukite plaukus švelniu šampūnu ir kruopščiai išdžiovinkite.
  • Įlašinkite vieną ar du lašus argano aliejaus nuo plaukų vidurio iki galo, kol plaukai dar drėgni.
  • Leiskite plaukams išdžiūti.
  • Naudokite šią priemonę kiekvieną kartą, kai plaunate šampūną.

5. Naudokite mikropluošto rankšluostį:

Plaukai su rankšluosčiu

Mikropluošto rankšluosčiai yra švelnesni ir geriau išdžiovina plaukus po dušo. Tai padeda perpus sutrumpinti džiovinimo laiką ir skatina drėgmės sulaikymą, užkertant kelią sausiems ir trapiems plaukams. Nepriklausomai nuo plaukų tipo, mikropluošto rankšluostis puikiai papildo jūsų plaukų priežiūrą.

Kaip naudoti:

  • Apvyniokite šlapius plaukus mikropluošto rankšluosčiu ir švelniai paglostykite.
  • Tai padeda sugerti visą drėgmės perteklių.

6. Nedžiovinkite plaukų džiovintuvo:

Išpūsti sausus plaukus

Plaukų džiovinimas daugeliui iš mūsų yra neatsiejama plaukų priežiūros rutinos dalis, tačiau ar žinojote, kad tai kenkia jūsų plaukams? Plaukų džiovintuvas sudrebina plaukus, ypač jei juos priglaudžiate per arti. Užuot išdžiovinę galus, sutelkite dėmesį į plaukų šaknis ir viršutinį ilgį. Jei norite ilgainiui išgelbėti plaukus nuo pažeidimų, visada geriau juos išdžiovinti ore, o ne visiškai išdžiovinti..

7. Gaukite reguliarius apdailos darbus:

Patarimai, kaip kirpti plaukus

Jei turite per daug suskaidytų galų, tai sulėtins jūsų plaukų augimą. Šiek tiek apkarpę plaukus pašalinsite suskilusius galiukus ir taip skatinsite plaukų augimą. Reguliariai kirpdami plaukus galite užkirsti kelią tolesniam plaukų pažeidimui ir neleisti jiems pasidaryti sausiems ir garbanotiems. Pasitarkite su kirpėju, kuris padės atsikratyti suskilinėjusių galų, nepadarius per daug žalos. Būkite kantrūs ir rūpinkitės plaukais tiek sveikatos, tiek išorės požiūriu.

8. Naudokite plaukų priedus be metalo:

Kad ir kokią šukuoseną dėvėtumėte, aksesuarai, kuriuos dedate į plaukus, ypač metaliniai, vaidina svarbų vaidmenį darant žalą. Plaukų aksesuaruose esantis metalas gali sukelti skilinėjančius galiukus, netolygias sruogas, lūžinėti gabalus. Bet jei vis tiek norite formuoti plaukus, naudokite aksesuarus, kuriuose nėra metalo, ir tai yra puiki plaukų galiukų procedūra namuose.

9. Investuokite į argano aliejaus produktus:

Argano aliejus yra stebuklingas plaukų eliksyras ir laikomas skystu plaukų priežiūros auksu. Skirtingai nuo kitų rinkoje esančių naftos produktų, argano aliejus drėkina nesvariai. Argano aliejus prasiskverbia į plauko šerdį, nes aliejaus molekulės yra mažos. Naudojant argano aliejaus produktus, užmaskuosite suskilusius galus, tuoj pat suteiksite drėgmės. Rinkoje yra keletas plaukų kaukių, įpiltų argano aliejumi, kurios padeda sumažinti galiukų skilinėjimą.

10. Venkite karštų įrankių perkaitimo:

Priemonės plaukų tiesinimui yra būtinos kiekvienos merginos makiažo dėžutėje. Tačiau sukdami karštus įrankius iki maksimalios temperatūros, jie gali suskilti ir pažeisti plaukus. Todėl palikite pažeidžiamas plaukų dalis nuo karštų įrankių rūstybės. Bet jei vis tiek turite naudoti karštus įrankius, naudokite karščiui atsparų purškiklį kaip barjerą tarp prietaiso ir plaukų, padedančių išgydyti suskilusius galiukus.

11. Nesirinkite savo padalintų galų:

Kai žiūri į suskaidytus galus, viskas, ką jauti, yra juos nutraukti. Tačiau, jei pradėsite lūžinėti suskilusius galiukus, gali atsirasti daugiau skilinėjančių galiukų, sukeldami sumaištį jūsų plaukų sruogoms. Taigi apsilankykite pas savo kirpėją, o ne skustuvus ir reguliariai kirpkite plaukus, kad pašalintumėte suskilusius galiukus.

12. Būkite hidratuotas:

Ketvirtadalis mūsų plaukų sruogų svorio yra pagamintas iš vandens. Taigi, kad plaukai būtų sveiki ir žvilgantys, kasdien išgerkite bent aštuonias stiklines vandens. Be to, jūsų plaukų drėkinimas vaidina lemiamą vaidmenį, kad jūsų plaukai būtų blizgūs ir gražūs, o galų lūžimas nesulaikomas. Todėl, norėdami pataisyti ir išvengti suskilinėjusių galų, turite išlikti hidratuotas viduje ir naudoti natūralius ingredientus, ruošdami namų gynimo priemones, kad padidintumėte drėkinimą.

Santrauka:

Apsileidimas, kurį mes visi dažnai rodome savo plaukams, atsiranda skilinėjančių galų pavidalu. Jie ne tik gadina jūsų išvaizdą, bet ir gana erzina. Tačiau naudodamiesi šiame straipsnyje paminėtais patarimais, galite užkirsti kelią suskilusių galų susidarymui ir pasirūpinti plaukais, kol žala nebus visam laikui. Be to, jei nerandate plaukų būklės, galite pasikonsultuoti su gydytoju, kad pašalintumėte bet kokią pagrindinę problemą.

Rekomenduojami straipsniai:

  • 10 nuostabių namų gynimo būdų, kaip atsikratyti suskaidytų galų!
  • 9 geriausi šampūnai sausiems pažeistiems plaukams su suskilusiais galais!