Plaukų bėdos yra labai įtemptos – nuo nesibaigiančių kelionių salone iki brangių procedūrų ir produktų, kurie kartais sukelia daugiau žalos nei naudos. Visos šios kovos verčia mus galvoti, kad gražūs žvilgantys plaukai gali niekada nebūti mūsų, kol nepradėsime namų gynimo priemonių, kurios niekada mūsų nenuvilia. Gvajavos lapai plaukams auginti yra viena iš tokių priemonių, kurios gydo ne vieną, o beveik visas plaukų problemas.

Gvajavos lapų nauda plaukams

Gvajava, Amrood hindi kalba ir Koyya tamilų kalba, yra laikomas vienu sveikiausių vaisių planetoje. Jame gausu vitaminų, antioksidantų ir flavonoidų, kurie įvairiais būdais stiprina mūsų sveikatą. Kaip ir vaisiai, gvajavos lapai yra labai maistingi ir naudingi bei buvo plačiai naudojami daugelyje grožio procedūrų. Gvajavos lapų nauda plaukams yra stebėtinai per daug nepastebima, pradedant pažeidimų taisymu ir baigiant plaukų augimu, gvajavos lapai davė didelių rezultatų.

Ar gvajavos lapai padeda kontroliuoti plaukų slinkimą?

Gvajavos plaukai turi daug privalumų. Gvajavos lapų savybės ir ingredientai padeda išgydyti įvairias plaukų problemas, ypač plaukų slinkimą. Plaukų slinkimas dažniausiai atsiranda dėl nesveikos ir nepakankamai maitinamos galvos odos. Gvajavos lapai nuo plaukų slinkimo yra puiki priemonė, nes pasižymi didelėmis antimikrobinėmis savybėmis, kurios apsaugo nuo bet kokių galvos odos infekcijų, sukeliančių plaukų slinkimą. Didelis maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas B ir vitaminas C, maitina galvos odą ir plaukų folikulus bei apsaugo nuo plaukų slinkimo.

Gvajavos lapų nauda plaukams:

Pažvelkime į kai kuriuos gvajavos lapų plaukų gydymo privalumus,

1. Apsaugo nuo plaukų slinkimo:

Plaukų slinkimas yra nesveikos ir silpnos galvos odos rezultatas, o gvajavos lapai nuo plaukų slinkimo yra veiksminga priemonė. Gvajavos lapai pasižymi antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis, todėl galvos oda yra sveika ir stipri, pašalindama visas galvos odos infekcijas ir problemas. Tai labai apsaugo nuo plaukų slinkimo. Maistinė gvajavos vertė maitina plaukų folikulus ir daro juos stiprius, taip žymiai užkertant kelią plaukų slinkimui.

2. Skatina plaukų augimą:

Gvajavos lapų naudojimas plaukams atauginti yra labai naudingas. Gvajavos lapuose esantys antioksidantai padeda pagerinti galvos odos kraujotaką; tai stiprina galvos odą ir skatina plaukų augimą. Gvajavos lapuose esantis vitaminas B ir vitaminas maitina plaukų folikulus ir aktyvina juos, kad ataugtų plaukai. Jie taip pat suteikia reikiamą mitybą keratino gamybai; keratinas yra baltymas, iš kurio gaminami plaukai.

3. Žalos taisymas:

Vienas labai geras gvajavos lapo privalumas plaukams yra žalos taisymas ir kontrolė. Gvajavos lapuose esantys antioksidantai ir flavonoidai pašalina laisvuosius radikalus, kurie kenkia plaukams ir galvos odai. Gvajavos lapai ne tik apsaugo nuo pažeidimų, bet ir atkuria sausus ir pažeistus plaukus, todėl plaukai tampa lygūs ir sveiki.

4. Drėkinimas ir kondicionavimas:

Gvajavos plaukų gydymas yra labai efektyvus natūralus plaukų kondicionierius. Gvajavos lapai ramina galvos odą ir plaukus. Tai padeda sureguliuoti aliejaus kiekį ir gydyti sausų plaukų problemas. Tai labai gerai drėkina plaukus ir daro juos lygius, žvilgančius ir stiprius.

5. Gerina galvos odos sveikatą:

Gvajavos lapai turi priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių. Jis skatina galvos odos sveikatą gydant galvos odos problemas, tokias kaip galvos odos niežėjimas, pleiskanos, uždegimas ir kt. Galvos odos problemos blokuoja poras ir trukdo įsisavinti maistines medžiagas. Gvajavos lapuose esantys antioksidantai pašalina laisvuosius radikalus, kurie kenkia galvos odai.

Kaip naudoti gvajavos lapus plaukams augti:

Gvajavos lapai yra vienas geriausių natūralių komponentų, padedančių žymiai pagerinti plaukų augimą. Jie taip pat turi savybių, kurios storina plaukų sruogas ir jas stiprina. Pažvelkime į gvajavos lapų naudojimą plaukų augimui.

1. Gvajavos lapai su kokosų aliejumi:

Kokosų aliejuje gausu būtinų vitaminų, baltymų ir riebalų rūgščių, kurios maitina galvos odą ir skatina plaukų augimą. Gvajavos lapuose gausu vitamino B, ypač riboflavino ir niacino, kurie skatina plaukų augimą. Kokosų aliejus ir gvajavos sultys plaukams yra galingas plaukų augimą skatinantis derinys. Šiam deriniui taip pat galite naudoti kitą galingą plaukų augimą skatinančią priemonę – svogūnų sultis. Svogūnuose gausu sieros, kuri maitina plaukų folikulus, gaminančius plaukų ląsteles. Kokosų aliejus, gvajavos sultys ir svogūnų sultys kartu sukuria galingą plaukų augimo paketą.

Ingridientai:

 • Sauja šviežių gvajavos lapų, du šaukštai kokosų aliejaus ir du šaukštai svogūnų sulčių.

Paruošimo laikas: 25 minutės.

Naudojimo instrukcijos:

 •  Paimkite saujelę gvajavos lapų ir išmaišykite į smulkią pastą.
 •  Paimkite vieną svogūną ir iš jo išspauskite sultis, maišydami ir įtempdami.
 • Kruopščiai sumaišykite gvajavos lapų pastą su svogūnų sultimis ir kokosų aliejumi, kad susidarytų vienalytė pasta.
 •  Šį mišinį tepkite ant galvos odos. Jūs gerai masažuojate galvos odą.
 •  Palikite jį 30 minučių.
 •  Plaukite plaukus švelniu valikliu.

Naudojimo dažnumas: Kartą per savaitę.

2. Gvajavos lapų aliejus plaukams:

Gvajavos aliejus plaukams gaminamas distiliuojant gvajavos lapus garais. Šis gvajavos lapų eterinis aliejus turi daug naudos sveikatai ir grožiui. Plaukų priežiūrai šis aliejus naudojamas daugeliui galvos odos infekcijų, uždegimų, pleiskanų, niežtinčios galvos odos ir tt gydymui. Gvajavos lapai yra puikus antioksidantas, kuris valo laisvuosius radikalus ir daro galvos odą bei plaukus sveikus. Didelė šio aliejaus maistinė vertė skatina sveikus ir stiprius plaukus. Taigi gvajavos aliejaus nauda plaukų sveikatai iš esmės yra daug.

Ingridientai: Gvajavos lapai, jei reikia, palieka aliejų.

Paruošimo laikas: 15 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Kaitinkite šiek tiek gvajavos lapų aliejaus, kol jis sušils.
 • Šį aliejų tepkite ant galvos odos, švelniai masažuodami galvos odą, būtinai padenkite visą galvos odą ir plaukų sruogas nuo šaknų iki galiukų.
 • Uždenkite galvą storu rankšluosčiu ir palikite vieną valandą.
 • Nuplaukite švelniu žolelių šampūnu.

Naudojimo dažnumas: Du kartus per savaitę.

3. Gvajavos lapų arbata nuo plaukų slinkimo:

Geriausias ir lengviausias gvajavos lapų naudojimas plaukų slinkimui gydyti yra arbata. Gvajavos arbatos naudojimas plaukų slinkimui turi daug privalumų. Tai pagerina kraujotaką, giliai maitina plaukų folikulus ir stiprina juos. Vitaminas B padeda maitinti plaukus ir užkirsti kelią bet kokiam plaukų lūžinėjimui. Vitaminas C padeda gaminti kolageną, kuris kaupia plaukų baltymus ir stiprina šaknis, taip žymiai užkertant kelią plaukų slinkimui.

Ingridientai: Sauja gvajavos lapų ir vienas litras vandens.

Paruošimo laikas: 30 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Į keptuvę vandens įpilkite gvajavos lapų ir virkite 20 minučių.
 • Arbatą nukoškite ir leiskite atvėsti.
 • Masažuokite galvos odą minėta arbata, giliai pasiekdami visas vietas. Be to, būtinai tepkite jį ant plaukų sruogų nuo šaknų iki galiukų.
 • Palikite 2 valandas.
 • Nuplaukite šiltu vandeniu.

Naudojimo dažnumas: Du kartus per savaitę.

4. Gvajavos lapų milteliai plaukams:

Gvajavos lapų milteliai yra džiovintų gvajavos lapų milteliai. Šie lapų milteliai yra vienodai maistingi ir naudingi plaukams, pavyzdžiui, švieži gvajavos lapai. Citrinų sultyse gausu mineralų, vitaminų, flavonoidų, kurie gerina plaukų ir galvos odos sveikatą bei skatina plaukų augimą. Jis taip pat turi giliai valančių savybių, kurios apsaugo galvos odą nuo nešvarumų ir riebalų. Citrinų sultys ir gvajavos lapų pasta plaukams turi daug privalumų, tokių kaip pleiskanų, galvos odos infekcijų, riebių plaukų kontrolė ir plaukų augimo skatinimas.

Ingridientai: Du šaukštai gvajavos lapų iki miltelių ir du šaukštai citrinos sulčių.

Paruošimo laikas: 20 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Gvajavos lapus sumaišykite su milteliais ir citrinos sultimis, kad susidarytų smulki pasta.
 • Užtepkite šią gvajavos lapų plaukų kaukę ant galvos pirštais.
 • Masažuokite galvos odą 5 minutes, įsitikinkite, kad ji pasiekia visą galvos odą ir plaukų sruogas nuo šaknų iki galiukų
 • Palikite 30 minučių.
 • Plaukite plaukus, geriausia švelniu plaukų valikliu.

Naudojimo dažnumas: Du kartus per savaitę.

5. Gvajava palieka vandens plaukams augti:

Gvajavos lapai turi daug naudos, nuo plaukų kondicionavimo iki plaukų augimo. Kai šis vanduo naudojamas kaip plaukų purškiklis, jis duoda reikšmingų rezultatų skatinant plaukų augimą, padidindamas galvos odos kraujotaką ir maitindamas galvos odą. Gvajavos lapų vandenyje esantis vitaminas C skatina kolageno veiklą ir plaukų augimą; Vitaminas B padeda sukurti plaukų sruogas ir stiprina galvos odą; abu yra būtini plaukų augimui. Taigi, gvajavos lapų naudojimas plaukų augimui jūsų nenuvils.

Ingridientai: Sauja šviežių gvajavos lapų ir vienas litras vandens.

Paruošimo laikas: 40 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Į keptuvę vandens įpilkite gvajavos lapų ir virkite 20 minučių.
 • Nusausinkite vandenį ir leiskite jam atvėsti.
 •  Dabar supilkite šį vandenį į purškimo buteliuką ir sudrėkinkite galvos odą ir plaukus.
 • Užtepę rūko, plaukus galite patepti drėkinamuoju losjonu.

Naudojimo dažnumas: Tris kartus per savaitę.

Papildomi gvajavos lapų privalumai:

Pažvelkime į kai kuriuos papildomus gvajavos lapų privalumus,

 1. Gvajavos lapai pleiskanoms gydyti yra puiki priemonė. Tai padeda išvalyti riebalus ir nešvarumus, kurie užkemša poras ir plaukų folikulus. Taip išvengsite pleiskanų ir subalansuosite natūralų galvos odos aliejų.
 2. Gvajavos lapai žiliems plaukams gydyti taip pat yra labai veiksmingi. Gvajavos lapai, kuriuose gausu vitamino B, padeda gaminti melaniną. Melaninas yra natūrali plaukų pigmentacija, suteikianti plaukams spalvą.
 3. Gvajavos lapai yra labai veiksmingi apsaugant plaukus nuo suskilusių galų. Gvajavos lapuose esantys flavonoidai atkuria plaukų sruogas ir neleidžia suskilinėti.
 4.  Gvajavos lapai nuplikimui gydyti duoda nemažų rezultatų. Gvajavos lapuose esantys antioksidantai padeda suaktyvinti plaukų folikulus ir skatina plaukų augimą. Jis taip pat suteikia būtiną mitybą plaukų baltymui gaminti.
 5. Gvajavos lapuose gausu antioksidanto likopeno, kuris apsaugo plaukus nuo kenksmingų UV spindulių ir neleidžia pažeisti ląstelių.

Gvajavos lapai naudojami plaukams; tai yra plaukų priežiūros palaima ir turi būti įtraukta į įprastą plaukų priežiūros režimą. Be vietinio vartojimo, patartina kelis kartus per savaitę vartoti gvajavos vaisius ar gvajavos arbatą. Tai labai naudinga organizmui, nes aprūpina būtinomis maistinėmis medžiagomis ir pašalina iš organizmo toksinus. Tik sveikas kūnas gali užtikrinti sveikus plaukus. Atsižvelgiant į tokią naudą sveikatai ir grožį, nėra bloga idėja savo sode auginti savo gvajavos medį.