Kas yra šlapios pleiskanos? Ar norite apie tai sužinoti? Tai yra viena iš dažniausių grožio problemų, kuriomis dauguma žmonių susiduria su pleiskanomis. Kita vertus, tinkamos pleiskanų gydymo galimybės gali sėkmingai padėti atsikratyti tų niežtinčių dribsnių. Sausos pleiskanos paprastai yra mažiau sunkios nei riebios ar šlapios.

Dauguma žmonių per riebią galvos odą gauna tokio tipo pleiskanas. Šios pleiskanos atrodo kaip mažos, blizgios dribsniai ir beveik visada lydi niežulys. Galvos oda amžinai drėgna, ją padengia aliejaus sluoksnis. Kai kasai galvos odą, pleiskanų dribsniai įstringa po nagais. Pleiskanos ateina ir praeina, o nuostoliai gali ją išlaikyti daugelį metų.

šlapios pleiskanų gydymas

Kas yra šlapios pleiskanos?

Dėl šios priežasties galvos odos oda gamina riebalus ar aliejų – įprastas incidentas. Tai natūralus procesas, padedantis galvos odai išlikti drėkintai. Kyla rimtų susirūpinimą keliančių problemų, tuo tarpu padidėja riebalų ar riebalų liaukų gamyba. Nereguliarus riebalų išsiskyrimas sukelia riebias svarstykles ant galvos. Tokios pleiskanos yra užsispyrusios ir linkusios likti pritvirtintos prie galvos odos ir plaukų. Padėtis pablogėja, o nešvarumai taip pat sužavi ant drėgnos galvos odos, sukelia stiprų niežėjimą ir infekciją. Papildomos kūno dalys, pavyzdžiui, antakiai ir veidas, gali būti nepalankiai perdėtos dėl pleiskanų. Drėgnas pleiskanų plaukų slinkimas taip pat yra dažnas šio simptomo šalutinis poveikis.

Šlapių pleiskanų priežastys ir simptomai:

Pagrindinė šlapių pleiskanų priežastis yra galvos odos riebalų ir riebalų perteklius. Šis riebalų kaupimasis gali atsirasti dėl kelių priežasčių, tokių kaip:

  • Netinka plauti šampūnu: jei reguliariai neplaunate šampūno, aliejaus perteklius linkęs likti ant galvos odos ir sukelti šlapias pleiskanas.
  • Riebi oda: Tai dažniausia problemos priežastis ir dažnai vadinama seborėjiniu dermatitu. Tai veikia jūsų galvos odą ir riebalines liaukas, esančias antakiuose, abiejose nosies pusėse ir net pažastyse.
  • Mielių infekcija: paprastos mielės, vadinamos Malassezia, gyvena žmonių galvos odoje. Kai kurie žmonės dėl to gali būti alergiški, nes dirgina galvos odą ir skatina ląstelių augimą.

Kaip ir pleiskanų atveju, pagrindiniai atpažinimo simptomai yra pleiskanojanti oda, tačiau drėgnos pleiskanos padengtos aliejaus pertekliumi. Štai kaip galite nustatyti šlapias pleiskanas:

  • Baltos spalvos dribsniai, kurie atrodo riebiai
  • Niežtinti, pleiskanojanti galvos oda
  • Dirgli oda

Geriausi patarimai, kaip išgydyti šlapias pleiskanas:

Yra keletas namų gynimo priemonių, kurios yra naudingos gydant šlapias pleiskanas, o kai kurios iš jų yra tokios;

1. Užtepkite šampūnus nuo pleiskanų, kuriuose yra salicilo rūgščių, švelniai nuvalykite svarstykles, išskyrus tai, kas gali sukelti sausumą. Naudojant gerą kondicionierių, kitaip galvos oda gali atkurti drėgmę.

2. Po kiekvieno plovimo įsitikinkite, kad metodiškai valote plaukus. Laikykite atokiau nuo plaukų purškiklių, kitaip plaukų džiovintuvų. Jie gali užblokuoti galvos odos apertūrą, o plaukų džiovintuvai yra atsakingi už sausumą, o tai savo ruožtu padidina jūsų pleiskanų sunkumą.

3. Visą naktį panardinkite į vandenį 2 šaukštus ožragės sėklų. Saulėtekio metu sutrinkite į smulkią pastą. Tepkite visą galvos odą ir išvalykite pusvalandžiui. Nuvalykite švelniu šampūnu.

4. Naudokite šepetėlį, kad masažuotumėte galvos odą kiekvieną kartą, kai plaunate plaukus šampūnu. Šepetėlio šeriai padeda sužadinti galvos odą ir sėkmingiau ją išvalyti. Panašiai, jei šukuojate plaukus net tada, kai neplaunate šampūno, gausite teigiamų rezultatų.

5. Įmuškite 2 kiaušinius ir supilkite į 2 šaukštus vandens. Sudrėkinkite plaukus ir tepkite kiaušinių mišinį virš plaukų. Šiuo metu masažuokite galvos odą ir leiskite mišiniui veikti nuo 10 minučių iki 15 minučių. Tada plaukite plaukus šiltu vandeniu.

6. Masažuokite plaukus drungnu alyvuogių arba sezamo aliejumi ir naktį tepkite ant galvos odos. Kitą rytą pašalinkite mažas laimo sultis ir nuvalykite ant galvos odos. Vėliau, maždaug po 1 valandos, nuvalykite ir plaukite plaukus šikakais. Taip pat galite patepti migdolų aliejumi, tada pamerkite rankšluostį į karštą vandenį ir apvyniokite jį aplink plaukus. Atlikite 3 ar 4 kartus, kol rankšluostis atvės.

7. Įmasažuokite citrinos sulčių šaukštą per 2 šaukštus acto ir masažuokite galvos odą. Šiuo skalavimu nuplaukite plaukus, užtepę bet kokią plaukų kaukę.

8. Įtrinkite galvos odą alavijo lapų geliu (taip pat galite įlašinti kelis lašus citrinos) ir palikite per naktį. Kitą dieną plaukite plaukus.

9. Sumaišykite 3 šaukštelius sidro acto su 3 šaukštais vandens. Gaukite medvilninį tamponą ir patrinkite šį mišinį ant galvos vata anksčiau nei skalbdami.

10. Sutepkite seną varškę, kad gydytumėte šlapias pleiskanas. Šią varškę turite tepti ant galvos odos ir plaukų. Po 20 minučių nuvalykite.

3 populiariausi šampūnai nuo pleiskanų:

1. „Body Shop“ imbiero šampūnas nuo pleiskanų:

„Body Shop“ imbiero šampūnas nuo pleiskanų

Tai vienas iš geriausių natūralių šampūnų iš „Body Shop“, į kurį įlieta imbiero gerumo, kad būtų galima gydyti pleiskanojančią galvos odą. Atgaivina ir ramina galvos odą, kad išvengtumėte niežėjimo simptomų. Jis taip pat yra labai švelnus plaukams ir naudoja kai kuriuos geriausius natūralius ingredientus.

2. Galva & Pečių kietas šampūnas nuo pleiskanų nuo mentolio:

Galva & amp; Pečių kietas šampūnas nuo pleiskanų nuo mentolio

Įrodyta, kad vienas geriausių vaistinių šampūnų „Head and Shoulders“ yra veiksmingas prieš šlapias pleiskanas. Jis pašalina riebalų perteklių ir plaukų lipnumą. Švelniai pašalinami riebalai ant galvos odos. Šalta mentolio infuzija ramina sudirgusią galvos odą ir suteikia jai vėsų, gaivų pojūtį. Tai vienas pigiausių ir efektyviausių šampūnų nuo pleiskanų.

3. „Sebamed“ šampūnas nuo pleiskanų:

Šampūnas nuo pleiskanų Sebamed

Tai geriausias šlapių pleiskanų šampūnas rinkoje, kuris pasirodė esąs gana veiksmingas riebiai galvos odai. Jo pH yra 5,5, kuris yra saugus odai. Šis šampūnas pašalina riebalų perteklių ir yra specialiai sukurtas žmonėms, turintiems riebią galvos odą. Veikliosios medžiagos kovoja su dribsniais ir daro jūsų galvos odą tvarkingą ir švarią.

Apžvalga:

Drėgnos pleiskanos yra viena iš labiausiai paplitusių pleiskanų formų, ypač esant drėgnam orui. Nedaug žmonių žino apie šią pleiskanų formą ir nepaiso šios būklės. Ilgas šlapios pleiskanos gali sukelti plaukų infekcijas ir galiausiai slinkti. Patartina išlaikyti galvos odą švarią ir švarią. Sausų šampūnų naudojimas, siekiant atsikratyti aliejaus, gali pabloginti būklę. Visada rinkitės gerą šampūną ir nuplaukite drungnu vandeniu. Nesiriškite plaukų šlapi. Visiškai ore išdžiovinta galvos oda gali būti pirmas žingsnis gydant šlapias pleiskanas.