Modern evlerde sınırlı alan nedeniyle, bazen pooja odası için uygun yeri bulmak gerçekten zorlaşıyor. Böylece, çoğu insan yerden tasarruf etmek için artık mutfak pooja odası tasarımlarını deniyor. Evet, bu sadece mutfaklarını ve pooja odalarını mümkün olan en iyi tasarımları kullanarak birleştirdikleri anlamına gelir..

Bazı insanlar için mutfakta pooja mandir bulundurma fikri büyük bir hayır-hayır, ancak en iyi yaratıcı fikirleri kullanarak bu trendi kusursuz hale getiren birçok insan var. Pooja odası kutsal bir mekan iken siz de mutfak tasarımlarında mevcut pooja odasını kullanarak maneviyatını kaybetmeden şık görünmesini sağlayabilirsiniz..

mutfak pooja odası tasarımları

Mutfakta Pooja Odası Tasarımı Nasıl Seçilir?

Pooja ghar’ı mutfakta kullanma fikri, insanların gerçek pooja mandir hissini alabilmeleri için birçok şeyin uygun şekilde dikkate alınmasını gerektirir. En önemlisi mutfağınız için rutininizi bozmaması gereken ve aynı zamanda size istenen faydaları sağlayan pooja tasarımını nasıl seçeceğinizi bilmektir..

İşte mutfakta uygun pooja odası tasarımını seçebileceğiniz şeylerden bazıları:

  • Tasarımı seçmeden önce mevcut alana dikkat edin.
  • Kullanılmadığı zaman pooja odası alanını kapalı tutun.
  • Mandir yerleştirme yönünü anlayın.
  • Pooja mandirinin konumunu ve yerini düşünün.
  • Bütçenizi de kontrol edin.
  • Mutfakta herhangi bir pooja odası tasarımı almadan önce Vastu Shastra’yı düşünün..

Mutfakta Modern Pooja Odası Tasarımları:

Nasıl yapılacağını tam olarak bilmiyorsanız, mutfağınızda bir pooja odasını birleştirmek oldukça zordur. Bunun arkasındaki sırrı bilmekle ilgileniyor musunuz? İşte mutfağınızın normal işleyişini kesintiye uğratmayacak ve mandırınızın güzel görünmesini sağlayacak mutfak tasarımlarındaki en basit ve en iyi 10 pooja mandirimiz:

1. Mutfakta Pooja Odası Dolabı:

mutfak tasarımlarında pooja odası

Muhtemelen mutfak pooja odası tasarımlarından en iyi şekilde yararlanmanın en iyi yolu, onu bir dolaba sokmaktır. Bu tasarım, mutfak işlerinin önüne geçmediği ve kullanıcılara ihtiyaç duyulan maneviyatı sunduğu için en yaygın tasarımlardan biridir..

Ayrıca, bu tasarım, mutfağa bir mandir yerleştirirken en önemli ihtiyaçlardan biri olan pooja odasının mutfağın geri kalanından izole edilmesine yardımcı olur. Modüler mutfak tasarımınızda, mevcut diğer tasarımlardan bile tuhaf görünmeyecek özel bir dolap da yapabilirsiniz..

2. Dış Mutfak Duvarında Pooja Mandir:

mutfakta pooja odası

Mutfağınızda da yeterli alan yoksa, bu pooja odasını mutfak tasarımında kullanabilir ve mandirinizi mutfağınızın hemen dışındaki duvara yerleştirebilirsiniz. Bu tasarım, ihtiyaçlar için yeterli alan olmadığı için küçük dairelerde oldukça popüler hale geliyor..

Pooja odası mandapını veya dolabını duvarın boyutuna veya istediğiniz şekle göre özelleştirebilirsiniz. Doğru şeyi yaptığınızdan emin olmak için mutfakta pooja odası için Vastu Shastra’dan yardım almayı da düşünebilirsiniz..

3. 2 Katmanlı Sayaç Kullanma:

mutfakta pooja mandir

Mandirinizi yerleştirmek için mutfağınızda her zaman ayrı bir tezgah kullanabilirsiniz. Pooja odası tasarımlarına sahip bu mutfaklar biraz yer kaplasa da, pooja odasının tüm temel eşyalarını yerleştirmek için bolca yeriniz olur..

Tüm putları ve diğer eşyaları mutfağın çalışmasına hiçbir şekilde müdahale etmeyecek şekilde uygun yerlerine yerleştirin. Kullanabileceğiniz alana bağlı olarak küçük bir tezgah veya daha büyük bir tezgah kullanabilirsiniz. Ayrıca tezgahın sadece bir rafını diğerini mutfak ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz..

4. Küçük Duvara Monte Pooja Mandir:

mutfakta pooja rafı

Her şeyi geleneksel tutmak istiyorsanız, mutfağınızda duvara monte bir mandir kullanabilirsiniz. Bu, çoğu yerde bulabileceğiniz mutfakta pooja ghar’ın yaygın tasarımlarından biridir. Mandıranın boyutu elbette mutfaktaki alanın müsaitliğine göre değişebilir..

Kapılı bir mandir kullandığınızdan emin olun, böylece pooja mandir kullanılmadığında onları kapatabilirsiniz. Bunu yaparak hem poojanız için ayrı bir yer edinmiş olursunuz hem de kutsallığını korurken onu mutfağın günlük rutininden de uzaklaştırmış olursunuz..

5. Mutfakta Küçük Pooja Mandir:

mutfakta pooja ghar

Mutfağınızda yeterli alanınız varsa, mutfağınızda her zaman küçük veya büyük boy mandir seçeneğini tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda sessiz bir köşeye bakın ve mandirinizi o köşeye koyun..

Mandır aktivitelerinizin mutfakla ilgili olanlardan ayrı kalabilmesi için seçilen köşenin mutfağınızda çok sık kullanılmadığından emin olun. Ayrıca, kullanılmadığında mandiri kapatmak için mandirinin kapılı olduğundan emin olun. Mandirinizin konumu ve yönünden de emin olmak için mutfaktaki pooja odası için Vastu Shastra’yı düşünün..

6. Mutfağın Mağaza Odası’nı kullanın:

pooja odası tasarımları ile mutfak

Mutfağınıza bağlı bir kiler varsa, o zaman tamamen kutsanmışsınız demektir. Niye ya? Bunun nedeni, mevcut mutfak deposunu pooja odanız olarak kullanabilmenizdir. Bu, mutfağınızı ve pooja odanızı birleştirmeden denenebilecek pooja odası tasarımları ile en basit mutfaklardan biridir..

Depoyu kullanmak, pooja odanızı güzel bir şekilde dekore etmek için yeterli alana sahip olmanız gibi birçok avantaj da sunabilir. Ayrıca pooja odanızın tüm temel öğelerini hiçbir ödün vermeden doğru yerde tutmak için yeterli alana sahip olursunuz..

7. Duvardaki Dekoratif Pooja Odası:

pooja odalı modüler mutfak

Mutfakta pooja odasını kullanmanın doğru veya yaygın yolunu kullanmak istemiyorsanız, bu çözümle gidebilirsiniz. Mutfağınızın tüm duvarını Tanrı’nın putlarıyla süsleyebilir ve aynısını tüm pooja ve ritüellerinizi yapmak için kullanabilirsiniz..

Bu tasarımı kullanmanın en iyi yanı, fazla yer gerektirmemesi ve bu nedenle herhangi bir alanda yapılabilmesidir. Ancak, onu pooja odanız olarak kullanmadan önce duvarın yönüne dikkat etmelisiniz. Ayrıca duvarı istediğiniz gibi basit şekillerde dekore edebilirsiniz..

8. Duvar Kamufle:

mutfakta pooja odası için vastu shastra

Kamufle duvar kullanmak, pooja odalı modüler mutfağın trend tasarımlarından biridir. Bu tasarımlar, mutfak ve pooja odasını birleştirirken hiçbir şeyde aşırıya kaçmamalarını sağlıyor. Bu tasarımdan emin olabileceğiniz bir diğer şey ise tamamen şaşırtıcı ve güzel görüneceğidir..

Alanı en iyi şekilde kullanmak için genellikle mutfağı evin geri kalanından ayıran duvarı seçebilirsiniz. Ayrıca mandirinizi bir cam kapı ile birleştirebilirsiniz, böylece pooja mandirinin orijinalliğini mümkün olan en iyi şekilde koruyabilirler..

9. Mutfak Köşesinde Mandir:

mutfakta pooja odası için vastu

Mutfakta pooja odasına sahip olmak için bir köşede olmaktan daha güvenli bir yer olamaz. Yapmanız gereken tek şey mutfağınızda mutfak işinden biraz uzak olan uygun bir köşe seçmek ve mandırınızı oraya yerleştirmek. Dilediğiniz kadar sade tutabilir veya dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz..

Ayrıca mutfakta bir pooja rafı seçebilirsiniz. Mandir için köşeyi seçmeden önce mutfaktaki Vastu for pooja odasının farkında olduğunuzdan emin olun. Bu, mutfak alanınızdan da çok tasarruf sağlayacaktır..

10. Mutfak Rafı Kullanmak:

Vastu uyarınca mutfakta pooja odası

Pooja ghar ve mutfağı birleştirmenin en güvenli seçeneklerinden biri, mutfakta bir pooja rafına sahip olmaktır. Bu tasarımda kullanmak için özel bir şeye ihtiyacınız yok çünkü ihtiyacınız olan tek şey mandırınızı yapabileceğiniz bir rafa sahip olmak..

Bu aynı zamanda mandir olarak kullanılmak üzere bir mutfak rafının tutulduğu pooja odalı modüler mutfağın trend tasarımlarından biridir. Pooja mandiriniz için kapılara sahip olmak mümkün değilse, mandirinizi mutfak alanının geri kalanından ayırmak için her zaman perdeleri kullanabilirsiniz..

Bunlar, mutfak tasarımlarında kullanabileceğiniz en iyi ve kolay pooja odalarından bazıları. Mandirin mutfağınıza yerleştirilmesinden emin değilseniz, olası sorunları önlemek için mutfakta pooja odasını Vastu’ya göre seçmek daha iyidir. Aynı zamanda deneyimli bir iç mimara danışabilir ve mutfakta en iyi Vastu for pooja odasını alabilirsiniz..

Mutfakta pooja odası tasarımlarının kullanımıyla ilgili başka şüpheleriniz varsa, lütfen aşağıya yorum yapın. Yardımınız için mümkün olan en iyi yardım ve bilgilerle size geri döneceğiz.