Pooja odaları gerçekten evde kutsal bir yerdir ve bu nedenle birçok insan tasarımı ve yapısıyla oldukça özeldir. Pooja odasının büyüklüğünden bağımsız olarak, neredeyse herkesin umursadığı tek şey Pooja odasının rengidir. Pooja odası için renk kombinasyonu, sadece o oda için değil, aynı zamanda tüm ev için görünüm, his ve titreşimlere karar vermede yardımcı olduğu için oldukça önemlidir..

pooja odası renk fikirleri

Hint evleri Pooja odaları olmadan eksiktir ve siz de mükemmel Pooja odası renk kombinasyonunu arıyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz..

Hindistan’da Son Pooja Odası Renk Fikirleri:

İşte resimlerle birlikte 10 basit ve modern pooja odası renk tasarımımız. Onlara bir göz atalım.

1. Huzurlu Beyaz:

En son pooja odası renk fikirleri

En sevilen puja odası renklerinden biri de hiç şüphesiz beyazdır. Pooja odanızın duvarlarını beyaz renkte tutmak, renk sorunsuz ve güvenilir bir renk olduğundan asla başarısız olmaz. Hemen hemen her şeyle ve her şeyle iyi gider.

Beyaz renge ilginç bir dokunuş eklemek için bozulmamış beyaz rengi kullanabilirsiniz. Pooja odanızın beyaz renkli duvarlarını dilediğiniz tasarım ve çeşitteki dekorasyonlarla kombinleyebilirsiniz. Temizlemesi ve bakımı kolay beyaz bir renk seçmek için basit bir ipucunu aklınızda bulundurun..

2. Renkli Arka Duvarlar:

puja oda rengi

Çoğumuz için, Pooja odasının duvar rengi olarak her zaman beyaz renktir. Beyaz renkli duvar, günümüz hayatında hepimizin aradığı odaya pozitiflik ve huzur getiriyor..

Bununla birlikte, Pooja odası için parlak renkli duvarlara sahip olmak güzel ve ilginç bir değişiklik olacaktır. Pooja odası için parlak renkli duvarlar, Pooja odanızın kendi cazibesiyle öne çıkmasına yardımcı olacağı için ilginç bir fikir. Ayrıca, parlak ama çekici Pooja oda duvar renginizle farklı dekoratif parçaları deneyebilirsiniz..

3. Çekici Serulean:

pooja odası boya renkleri

Pooja odanızın bir arada şık ve otantik görünmesini istiyorsanız, çekici bir gök mavisi veya gök mavisi rengi kullanmak iyi bir seçenek olacaktır. Bu renk insanlar arasında alışılmadık bir seçim olduğundan, odaya gerekli çekiciliği kesinlikle katacaktır..

Bu rengi kullanmanın önemli bir yararı, oldukça taze olması ve sakinleştirici etkisiyle birlikte pozitifliği çekmesidir. Bu ilginç Tanrı odası rengi birçok gözü kendine çekecek ve insanları tam bir özveriyle ibadet etmeye teşvik edecek..

4. Hardal Sarısı:

pooja odası için vastu renkleri

Pooja odası için en iyi renk olarak parlak renkleri görmüyorsanız, o zaman her zaman o kadar parlak olmayan ancak benzer bir his veren renkleri seçebilirsiniz. Hardal sarısı, God oda rengine göre ne çok parlak ne de çok az olduğu için tercih edilen bir renktir..

Renk, çoğunlukla çağdaş dekorlarla iyi gider, ancak başka şekilde de kullanılabilir. Bu renk kesinlikle pooja odanıza sıcaklık ve kutsallık katacaktır ve bu nedenle pooja odası için duvar rengi için en iyi seçimi yapar..

5. Yeşil Renk:

pooja odası renk kombinasyonu

Birçoğumuz puja odası rengimiz olarak yeşil rengi kullanmayı asla düşünmezdik ama şaşırtıcı bir şekilde renk, pooja odaları için büyük bir evet. Gözler için en yatıştırıcı rengin ince bir yeşil renk olduğuna şüphe yok ve bir pooja odasından beklenen aynı şey değil mi? Yeşil, kesintisiz bir bağlılık için pooja odanıza sakinlik katabilir..

Renk ayrıca stresi azaltabilir ve zihni rahatlatmaya yardımcı olabilir ve bu nedenle pooja odası için renk kombinasyonu için mükemmel bir seçim olacaktır..

6. Vermilyon Rengi:

pooja odası renk fikirleri

Biraz daha parlak olmasına rağmen, bu vermilyon rengi veya turuncu renk, pooja odası duvar rengi için harika bir seçimdir. Renk enerjiyi temsil eder ve böylece pooja odasını tamamen canlı kılar..

Aynı zamanda adanmışların mutlu ve canlı hissetmelerine yardımcı olan coşku ve heyecan anlamına gelir. Odada bir denge sağlamak için bu renk ile dekorasyonları minimal tutabilirsiniz. Bu renk enerji seviyelerini iyileştireceğinden, tam bir inanç ve özveri ile dua edebilirsiniz..

7. Canlı Kırmızı Renk:

pooja odası duvar rengi

Hiç düşünmeden, kırmızı renk, pooja odası boya renkleri için en sevilen seçeneklerden biridir. İnsanların gözdesi olmasının yanı sıra, renk, pooja odası için Vastu renklerine göre en iyi olarak kabul edilir..

Renk, uğurlu ve ilahi olmakla ilgilidir. Zevkinize ve tercihinize göre kırmızının herhangi bir tonunu seçebilirsiniz, sadece aynı rengi aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Tüm odanın aynı kırmızı renkte olmasını istemiyorsanız, rengin farklı tonlarını da deneyebilirsiniz..

8. İki Rengi Birleştirmek:

pooja odası için en iyi boya rengi

Pooja odasında tek bir renge sahip olmak istemeyen birçok insan var. Siz de onlardan biriyseniz, odanızda iki farklı rengin kombinasyonunu deneyebilir ve bunu pooja odası için en iyi renk kombinasyonu haline getirebilirsiniz..

Genel olarak, çoğu insan kırmızı ve beyaz rengi birleştirmeyi tercih eder, çünkü her iki renk de birlikte iyi görünür ve ayrıca pooja odasına gerekli pozitifliği getirmeye yardımcı olur. Her iki renk de her türlü dekorla güzel görünür ve bu nedenle sorunsuz kullanılabilir..

9. Aydınlatma Armatürleri:

pooja odası için renk kombinasyonu

Vastu’ya göre pooja odası rengi olarak farklı renkler kullanmanın yanı sıra, pooja odanızda aydınlatma armatürleri kullanmayı da deneyebilirsiniz. Işık fikstürlerini kullanmak, pooja odasında en az çabayla basitçe güzelleştirmek için kullanılan trend bir modadır..

Her türlü dekor ve dekorasyona uyum sağlayabildiği için aydınlatma armatürlerinin olması önerilir. Bu aynı zamanda insanların pooja odanıza yerleştirilmiş güzel Tanrı heykeline odaklanmasına da yardımcı olacaktır. Ayrıca herhangi bir şeyde çok fazla süsleme olmayacağından, ibadet zamanınız boyunca rahatsız edilmeyeceksiniz..

10. Pooja Odası için Arka Işıklar:

pooja odası için vastu rengi

Pooja odanızı evinizdeki özel bir oda yapmak için, bariz pooja odası boya renklerinden kurtulabilir ve bunun yerine güzel arka ışıklar kullanabilirsiniz. Bu arka ışıklar sadece pooja odasını şık kılmakla kalmaz, aynı zamanda basit ve düzenli olmasını sağlar..

Işıkların parlaklığını tercihinize ve beğeninize göre ışıktan aydınlığa kadar tutabilirsiniz. En iyi arka ışıklar, genellikle ışığı minimum süslemelerle tutanlardır. Arka ışıklar, insanlar için sakin ve birleşik bir rahatlama sağlar ve böylece yalın ve kesintisiz bağlılığa yardımcı olur..

Pooja oda renk kombinasyonu, evinizin genel havasına kesinlikle refah ve çekicilik katacaktır. Tüm negatif enerjileri ortadan kaldırmada oldukça önemli bir rol oynayacak ve hayatta büyümenize yardımcı olacak ihtiyaç duyulan mutluluk ve pozitifliği getirecektir. Bu nedenle, mekanınız için Pooja oda rengini seçerken çok dikkatli olmalısınız..

Pooja odası için Vastu renkleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa veya şüpheleriniz veya sorunlarınız varsa, lütfen aşağıya yorum yapın. Tüm şüphelerinizi ve endişelerinizi giderecek tüm ayrıntılı bilgilerle yakında size ulaşacağız..