Plaukimas yra puikus pratimas kūnui ir protui. Tai atpalaiduoja, stiprina kūną ir numeta daug nereikalingo svorio. Tai taip pat smagus užsiėmimas ir atrodo, kad įvairaus amžiaus žmonėms labai patinka plaukti. Tačiau norint tapti geru plaukiku, reikia ir mankštintis. Kadangi mankšta ugdo jūsų pagrindinius raumenis ir ištvermę. Tai išmokys jus būti geresniais atlikėjais ir perkelti savo plaukimo įgūdžius į aukštesnį lygį tik per metus. Dauguma žmonių nerimauja, kokius plaukimo pratimus jie turėtų atlikti, kad ten pasiektų. Bet jūs neturite priežasties nerimauti, nes šiame straipsnyje buvo pasidalinta 9 geriausiais plaukimo pratimais, skirtais tik jums.

Geriausi plaukimo pratimai

Pirmiausia sportuokite:

Ugdyti tam tikrą ištvermę, raumenis ir gerus įgūdžius; pirmiausia galite išbandyti keletą šaunių sporto šakų, išskyrus plaukimą. Tai padės išlikti aktyviam, tinkamam ir pasitikinčiam savimi. Kai kurios geriausios sporto rūšys, kurias galite padaryti, yra važinėjimas dviračiu, kojų kamuolys, gimnastika ar tenisas.

Atlikite pratimus:

Prieš pasinerdami į baseiną turėtumėte žinoti, kad mankšta taip pat yra gana vertinga jūsų plaukimo režimo dalis. Atlikite 20 minučių mankštą ryte ir vakare. Galite atlikti bet kokią jums patinkančią treniruotę, tačiau įsitikinkite, kad naudojate ir lengvus svorius.

Būkite bėgikas:

Dėl savo pagrindinių raumenų ir vidinės kūno jėgos turėtumėte bėgti. Bėgimas yra puikus pratimas tiems, kurie mėgsta plaukti ir nori jį pakelti į profesionalų lygį. Tai padės jums tapti geru plaukiku ir taip pat padidinti pasitikėjimą savimi.

Laisvo stiliaus:

Norėdami būti geresnis plaukikas, kiekvieną dieną turėtumėte atlikti maždaug 500 laisvo stiliaus smūgių tik apšilimui. Atlikite krūtinės, laisvo stiliaus, nugaros ir peteliškės derinius, kad būtumėte nusiteikę ir pasiruoštumėte artėjančioms lenktynėms.

Sprintas ir poilsis:

Pirmiausia penkis kartus sprinkite laisvu stiliumi 50 metrų atstumu. Jei norite, galite pakeisti smūgius. Po to pailsėkite 20 sekundžių. Sprinkite dar penkis kartus, tačiau šį kartą įsitikinkite, kad jis yra 100 metrų. Pailsėkite dar 50 sekundžių ir pakartokite. Po to galite plaukti įprastu tempu be sustojimo maždaug 15-30 minučių.

Sprintas su „Dolphin Kicks“:

plaukimo pratimai

Pirmiausia sprinkite 100 metrų. Padarykite tai maždaug penkis kartus. Po to galite pailsėti ir atlikti keletą smūgių. Kitas sprintas dar 100 metrų ir tada pailsėkite atlikdami krūtinės ar delfinų smūgius.

Plaukimas ir atsispaudimai:

Plaukite 100-200 metrų labai įprastu tempu. Tada 30 sekundžių skirkite atsispaudimams. Galite atlikti nuo 20 iki 40 pakartojimų; viskas priklauso nuo jūsų fizinio pasirengimo lygio. Tada treniruokitės ant pilvo. Turime omenyje gniuždymus, pakėlimus, kojų lygius ir smūgius.

Plaukimas ir mankšta:

Tam reikia nuplaukti 100-200 metrų. Tada atlikite apie 10-20 atsispaudimų. Po to galite padaryti apie 20-30 traškėjimų. Toliau yra nuo 10 iki 20 bicepso garbanų. Užbaikite jį 5 kariniais presais. Nenaudokite hantelių daugiau nei 5 svarų.

Pratimai su lašeliais:

Plaukite 250 metrų įprastu tempu. Padarykite 20-30 atsilenkimų. Po to galite atlikti keletą pilvo raumenų susitraukimų ir pratimų. Traukite pakilimus maždaug 15 kartų ir užbaigite nusileidimu. Galite nusileisti stende ar įprastai; viskas priklauso nuo tavo pasirinkimo.