Hint rangoli tasarımları kesinlikle gurur verici. Rangoli yapmayı planlıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tasarım var. Aynı zamanda, son derece popüler olan ve festivaller, puja veya dini etkinlikler gibi durumlar için uygun olan belirli tasarımlar vardır. İşte aklınızı başınızdan alacak en iyi rangoli tasarımlarından bazıları.

Modern Hint Sanatı Rangoli Tasarımları:

1. Güzel Hint Çiçek Rangoli:

Güzel Hint Çiçek Rangoli

Birçok Hint rangoli tasarımı arasında bu en iyisidir. Eşsiz bir çiçek desenine sahiptir. Merkezde ve çevresinde öğütülmüş pirinç ve renkli tozdan oluşan diğer birçok çiçek olan bir çiçek var. Bu, göreceğiniz en güzel Hint rangoli tasarımlarından biridir. Ülkenin güney kesiminde uygulanmaktadır ve ‘Pongal’ festivalinin önemli bir parçasıdır..

2. Pujalar için Hint Rangoli Tasarımı:

Pujalar için Hint Rangoli Tasarımı

Bu, bu tasarımdaki dört ucun birleştirilmesiyle oluşturulan bir başka güzel rangoli tasarımıdır. Tasarımın orta kısmında x benzeri bir yapı göze çarpıyor ve bu tasarımın dört kenarında da bu motifin cazibesinin ardındaki sebepler olan küçük dörtgen nesneler var..

3. Hint Tavus Kuşu Rangoli Tasarımı:

Hint Tavus Kuşu Rangoli Tasarımı

Bu açıkça şimdiye kadarki en iyi Hint rangoli motiflerinden biridir. Bu özel tasarım, Hindistan’ın ulusal kuşu olduğu için kuş tavus kuşunun güzelliğini kutluyor. Bu harika tasarımı kim sevmez ki? Tavus kuşunun tüyü gibi görünmesi için arka kısmı karmaşık desenlerle doludur..

4. Hindistan Tavuskuşu Rangoli Tasarımı 2:

Hindistan Tavus Kuşu Rangoli Tasarım 2

Bu, öncekinden farklı olan başka bir tavus kuşu rangoli tasarımıdır. Bir öncekinden farklı olarak, bu rangoli motifi iki tavus kuşu sergiler ve renk kombinasyonları da önceki tasarımdan farklıdır. Bu geleneksel rangoli, Hindistan’da şimdiye kadarki en çok uygulanan rangoli tasarımlarından biridir..

5. Hint Tavus Kuşu Rangoli Tasarımı 3:

Hint Tavus Kuşu Rangoli Tasarım 3

Üçüncü Hint tavus kuşu rangoli tasarımı bir başyapıttır. Burada sadece bir kuş çizilir, ancak bu motifin detaylarına yeterince dikkat edilir. Tavus kuşunun içindeki tüy demeti güzel bir şekilde sergileniyor. Hintliler bu tasarımı koridorlarında yapmayı seviyor.

6. Ganesha Rangoli Tasarımı:

Ganesha Rangoli Tasarımı

Bu Hint rangoli tasarımı, Lord Ganesha’nın onuruna yapılmıştır. Bu tasarımın güzelliğinden görülebilen bu tasarıma çok çaba harcanıyor. Birçok kişi bu tasarımı ihmal ediyor ve bunun nedeni bu motifin karmaşık yapısı..

7. Hint Noktalı Rangoli Tasarımı:

Hint Noktalı Rangoli Tasarımı

Birçok noktalı tasarım arasında bu özel bir öneme sahiptir. Çiçek tasarımının içinde, bu rangoli motifinin çok çekici görünmesini sağlayan noktalar yapılır. Tasarım hemen hemen tüm durumlar için uygundur ve oldukça kolay bir şekilde yapılabilir..

8. Karmaşık Hint Rangoli Tasarımı:

Karmaşık Hint Rangoli Tasarımı

Öncekilere kıyasla, bu tasarım biraz daha karmaşık. Ama aynı zamanda çok güzel. Bu dört taraflı rangoli motifi, özellikle bu rangoli’nin merkezindeki çiçek benzeri tasarım nedeniyle harika görünüyor..

9. Dairesel Hint Rangoli:

Dairesel Hint Rangoli

Bu eşsiz rangoli tasarımı karmaşık desenlerle doludur ve bu tasarımın bordürlerinde küçük tasarımlar da yapılır..