Rangolis, Hindistan sanatını ve geleneğini tasvir ediyor. Ülkenin birçok yerinde mirasın temelini oluştururlar ve refahın, iyi şansın, sağlığın ve zenginliğin sembolüdürler. Birden fazla tasarım ve formda yapılabilir ve ihtiyaca göre değiştirilebilir..

21 noktalı rangoli tasarımları sundurma, ev girişi, avlu, arka bahçe vb. yerlerde yere çizilir. Bu bayram sezonunda çizebileceğiniz en iyi 21 nokta pulli kolangal tasarımlarından bazılarını öğrenmek için okumaya devam edin.,

21 Noktalı En İyi Rangoli Tasarımları:

1. Büyük Kolam Rangoli:

Büyük Kolam Rangoli:

Bu 21 nokta pulli kolam, kolam rangolis’teki en basit ve aynı zamanda en güzel tasarımlardan biridir. 21 noktalı bu büyük çiçek kolamını çizmek için, tebeşir veya beyaz rangoli tozu ile 21 nokta çizerek başlayın. Ardından, iki büyük yaprak ve her iki tarafa bir çiçek çizerek tüm köşelerde tekerlek benzeri desenler çizmeye başlayın. Yavaşça merkeze yaklaşın, bu yapraklarla çevrili bir çiçek tasarımına yol açacaktır. Şimdi, rangoli’yi tamamlamak için renkleri doldurun veya siyah veya beyaz rangoli tozu ile basitçe özetleyin.

2. Nokta Yıldız Rangoli:

Nokta Yıldız Rangoli

Bu 21 noktalı kolam, her durum için yapılabilecek en basit rangolilerden biridir. Bu 21 sikku kolam güney Hindistan’da popülerdir. Bu 21 pulli kolam’ı adım adım çizmek için, tebeşir veya rangoli tozu ile 21 nokta çizerek ve ardından rangoli’nin ortasına çiçek çizerek başlayın. Daha sonra diğer kısımlarda çiçek cum uçurtma şekli ve son olarak merkez yıldızın etrafında geometrik tasarım yapılabilir. Bu rangoli, bir vesileyle veya günlük olarak verandaya, arka bahçeye, avluya veya evin diğer yerlerine çizilebilir. Bu 21 noktalı rangoli tasarımını renklerle doldurabilir veya beyaz rangoli tozu kullanarak vurgulayabilirsiniz..

3. Simetri Rangoli:

simetri Rangoli

Bu 21 nokta pulli kolangal, bir ikilemde ve zaman darlığında bilinmesi gereken bir şeydir. Bu 21 pulli kolam tasarımı çok kullanışlı ve çizmesi kolay. Ortada bir kelebekle çevrili bir çiçek çizerek başlayın ve ardından her iki tarafına elmas ve üç yaprak şekli çizin. Bu, her iki tarafa farklı kelebek stilleri çizerek de değiştirilebilir. Daha sonra bu 21 nokta rangoli’yi renklerle doldurabilir veya alternatif olarak, kenarlık olarak beyaz ile farklı renkler kullanarak vurgulayabilirsiniz..

4. Hat Rangoli:

Çizgi Rangoli

Bu chukki rangoli 21 ila 11, 21 noktalı güneyde Hint rangoli tasarımları söz konusu olduğunda ünlü tasarımlardan biridir. 11-21 nokta alternatifli ve simetrik olarak çizilerek yapılabilir. Ardından, her köşede ve yanda küpler çizilebilir ve ardından merkezde yıldız çizilebilir. Rangoli’yi daha büyük ve daha görkemli yapmak için birden fazla ana hat yapılabilir. Düzenli bir amaç için çizilmeye uygundur, ancak bazı durumlarda da çizilebilir..

5. Fil Tasarımı Rangoli:

Fil Tasarım Rangoli

Bu 21 noktalı rangoli tasarımları, uygulama ile 5-10 dakika içinde çizilebilir. Rangoli’nin çizileceği yere 21 nokta çizerek başlayın, ardından her köşeye dört fil çizin ve ardından bu filler arasında küresel şekiller yapın. Daha sonra boşlukları doldurmak için çiçekler ve yapraklar çizin ve ortasına bir kare çizerek bitirin. Rangoli’yi tamamlamak için renkleri doldurun veya parçaları minimum dolgu ile gölgeleyin. Bu rangoli, Diwali veya diğer festivaller gibi büyük günlerde çizilmeye uygundur..

Rangoli, herhangi bir festivale cazibe katmayı asla başaramaz ve ayrıca festivali veya olayı güzelleştirir. Hindistan’da ve aynı zamanda dünya çapında en sevilen sanat formlarından biridir. Bir vesileyle çevrenizi güzelleştirmek ve rengi doldurmak için en iyi 5 rangolis’i yukarıdan çizmeyi deneyin..