Rangoli, birçok kadının günlük olarak yaptığı karmaşık bir sanat formudur. Bazı durumlar, kesin ve parlak renkli daha ayrıntılı rangolis gerektirir. Bu rangolis normalde büyüktür. 11 nokta rangoli, büyük rangolis oluşturabileceğiniz böyle bir seçenektir. 11 noktalı rangoli size çiçek, yaprak, kelebek vb. yapmak için ihtiyacınız olan alanı verir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek var..

Resimlerle En İyi 11 Nokta Rangoli Tasarımları:

İşte resimlerle en popüler 11 nokta rangoli tasarımlarının listesi. Ev atmosferine göre değişen bu tür kolamları deneyin.

1. Özel 11 Nokta Rangoli:

Özel 11 Nokta Rangoli

11’den 6’ya kadar olan bu harika kolam, festivaller ve diğer etkinlikler için harikadır. Rangoli evinizin girişine konabilir. Puja odasına da ekleyebilirsiniz. Bu, çoğu kadının yapmayı sevdiği sembolik bir tasarım şeklidir. Bu rangoli’nin renkleri, parlak ve güzel oldukları için mükemmeldir..

11 noktalı rangoli, çoğu insanın özel durumlar için kullandığı özel bir büyük rangolidir. Daha karmaşık ve hassas olduğu için bu rangoli’yi tamamlamak için daha fazla zamana ihtiyacı var. Bu kolamı 11 noktalı muggulu olarak yapabilir, böylece köşelerde diyaslar oluşturabilirsiniz. Geometrik tasarımla birlikte çiçek deseni, diğer taraflarda da çoğaltmak çok kolaydır. Genel olarak iyi görünecek güzel ve ücretsiz renkler ekleyin. Festival kolamları büyük ve zaman alan bir şey olduğu için birden fazla kişi tarafından yapılır. Öyleyse devam edin ve bu özel rangoli’yi deneyin.

2. 11 Noktalı Çiçek Kolam:

11 Noktalı Çiçek Kolam

İşte en güzel resmi oluşturmak için 11 nokta kullanan bir çiçek kolamı. Bu 11 nokta rangoli veya kolam, her durum için harika bir şeydir. Bu 11 ila 6 noktalı rangoli’yi düz çizgiler yardımıyla oluşturabilirsiniz. Yaprakları için elmas şekiller yardımıyla çiçek yapabilirsiniz. Merkezi spiral görüntü resmi de elmas şekillerinden yapılmıştır..

Bu 11 noktalı rangoli veya kolangal, bu rangoli ayarıyla neler yapabileceğiniz konusunda size bir fikir verecektir. Resim çok güzel ve renkli. Tüm çiçekler için renkleri farklı koyabilir veya zıt çiçekler için aynı rengi koyabilirsiniz. Merkezi spiral görüntü farklı renklerde de yapılabilir. Nesnelerin her biri için kenarlık olarak beyazı kullanın. Merkez, kontrastın yanı sıra beyaz da olabilir. Bu kolam tasarımının yapılması çok kolaydır ve oluşturabileceğiniz çeşitli stillerde elinizi deneyebilirsiniz..

3. 11 Noktalı Kelebek Rangoli:

11 Noktalı Kelebek Rangoli

En karmaşık ve renkli rangolilerden biri bu kelebek rangoli’dir. Çiçekler ve kelebekler ile oluşturabileceğiniz çiçekli bir rangoli. 11 noktalı sikku kolam, bu karmaşık tasarım için mükemmel bir ayardır. Kelebekler de noktalar birleştirilerek oluşturulur. Kelebeğin kanatları için yapacağınız kıvrımlar düzgün ve temiz olmalıdır. Aynı kelebek görüntüsü daha sonra daire etrafında beş kez daha kopyalanır..

11 pulli kolam, durumlar için mükemmeldir. Bunu bazı rangoli yarışmaları için de alabilirsiniz. Bu, çok karmaşık ve güzel olduğu için kesinlikle size rekabette bir avantaj sağlayacaktır. Tasarımın oluşturulması kolay olacak, ancak muhteşem görünecek. Bu tasarımın öğelerinin her biri, tüm görüntünün harika görünmesi için farklı şekilde renklendirilmelidir. Kelebekler, ortak bir unsur olmadığı için bu tasarımın anahtarıdır. Çoğu rangolis orta çiçek ve yapraklar içerdiğinden, kelebekler kesinlikle size bir yarışma için harika notlar verecek en önemli nokta olacaktır..

4. Tur 11 Nokta Rangoli:

Yuvarlak 11 Nokta Rangoli

İşte eviniz için deneyebileceğiniz basit ve kolay bir yuvarlak çiçek rangoli tasarımı. Bu chukki rangoli 21’den 11’e kadar herhangi bir kişi tarafından kolayca oluşturulabilir. Noktaları birleştirerek oluşturabileceğiniz yuvarlak çiçekler size büyük bir bahçe yanılsaması veriyor. Nokta rangoli 11 ila 6, 21-11 orta kısım ile yapılır.

Karmaşık ve hassas olduğu için bu tasarımla ellerinizi sabit tutmaya çalışın. Yuvarlak çiçekler için beyaz tozu sürekli bir sıraya koyabilirsiniz. Diğer kısımları olduğu gibi bırakın ve noktaların düzgün görünmesi için daha fazla toz ekleyin. Bu, birbirine kenetlenmiş 7 yuvarlak çiçek parçası oluşturur. Çiçeklerin özel görünmesini istiyorsanız renk katabilirsiniz. Beyaz da bırakabilirsiniz. Bu temel yöntem ve bu çok hoş görünüyor. Yuvarlak çiçekler basit bir tasarımdır. Bu rangoli’nin merkezine başka öğeler de ekleyebilirsiniz. 21-11 bölümü, içine başka herhangi bir tasarım öğesi ekleme seçeneği sunar..

5. 11 Oluşumda İç içe Noktalar:

11 Formasyonunda İç içe Noktalar

11’den 6’ya kadar noktalara sahip rangoli tasarımlarından bazıları, harika festival desenleri oluşturmanın mükemmel yollarıdır. Bu oluşumdaki fark, noktaların iç içe geçmesidir. Burada, sürekli bir resim oluşturmak için birleştirilen bazı noktalar var. Renkleri interlaid şekilde de ekleyebilirsiniz..

Burada çiçekler için kırmızı ve turuncu kullanmışlar, sanki yaprakları gölgelemiş gibisiniz. 11 chukkala muggulu, parlak güzel renklerle yapılabilir. Çiçeklerin yanı sıra yapraklar için renkleri kullanabilirsiniz. Öne çıkması için kenarlık rengi olarak beyaz yapın. Bu, herhangi bir festival için kullanabileceğiniz kolay bir kolam tasarımıdır. Rangoli’nin kapladığı geniş alan, bunun tapınaklarda ve ayrıca yarışmalarda yapılmasının bir nedenidir. Interlaid efektini denerseniz, herhangi bir rangoli yarışmasında puan alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu, izleyenleri mutlu etmenin harika bir yolu.

11 nokta ile yapılan Rangoli, şenlikli durumlar ve büyük boy rangolis içindir. Bunlar çiçekler ve diğer elementler gibi detaylar için harikadır. Seçim için yuvarlak noktaların yanı sıra interlaid deneyebilirsiniz.