Çizgi rangoli tasarımları temel olarak herhangi bir rangoli yapmak için ilk aşamada çizilmesi gereken temel veya sınır çizgisidir. Rangoli tasarımları, hangi alanın hangi renkle doldurulacağını ve tüm normal rangoli desenlerinden nasıl farklı görüneceğini anlamak için bir temel renk veya tebeşir yardımıyla çizilmelidir..

1. Çizgi Rangoli Tasarımları Tebeşir Çizerek:

Tebeşir Çizerek Çizgi Rangoli Tasarımları

Yukarıdaki resimde bir kişinin önce bir daire çizdiğini görüyoruz. Çemberi farklı çaplara ve yarıçaplara böldü. Şimdi tebeşir alıyor ve sanatını olduğu gibi göstermek için arzularına göre farklı tasarımlar yapmak için iç kısımlara çizgiler çiziyor. Aşırı çekirdekte çiçekler ve yapraklar ve dairesel bir şekil çizdi..

2. Sınır Çizgisi Rangoli Tasarımı:

Sınır Çizgisi Rangoli Tasarımı

Yukarıdaki resim ilk aşamada sarı ile çizilen sınır çizgisini göstermektedir. Artık renklerin doldurulması kolaylaşıyor çünkü anahat çiziliyor ve renkleriniz gelişigüzel koyulamıyor. Sarı bordürler vermilyon, beyaz, yeşil ve mavi ile kaplıdır. Çekirdek yine sarı bir altıgenden yapılmıştır..

3. Siyah Beyaz Renklerin Kullanıldığı Çizgi Rangoli Tasarımları:

Siyah Beyaz Renklerin Kullanıldığı Çizgi Rangoli Tasarımları

Bu, açık siyah temel renkte yapılmış ve daha sonra tasarımlar için beyaz renkle eklenen çok güzel görünümlü bir tasarımdır. Çizgiler çok mükemmel bir şekilde çizilmiştir ve bunları yapmak için fırça veya tebeşir kullanmak, sadece ellerinizle yaydığınız pudradan daha kolaydır..

4. Line Rangoli Design ile Açık Mavi ve Beyaz:

Açık Mavi ve Beyaz ile Line Rangoli Design

Rangolinin sınır çizgisini oluşturmak için mavinin en açık tonu kullanılmıştır. O kadar hafif ki neredeyse beyaz gibi görünüyor. Dış çizgiler çizildikten sonra, eşit olarak yayılmış iki mavi tonu vardır ve bu da zıt bir çapraz ve çapraz şekildedir. Gölgelerdeki fark ortaya çıkarılabilir ve bu da sanatın daha da iyi görünmesini sağlar..

5. Zor Çizgi Rangoli Tasarımı:

Zor Çizgi Rangoli Tasarımı

Bir yandan yukarıdaki tasarımın çizilmesi gerçekten zor görünüyor ve diğer yandan son derece güzel görünüyor. Turuncu bir taban kullanılmış ve ardından beyaz desenlerle eklenmiştir. Tasarımlar, tebeşirle veya çok ince bir rangoli fırçasıyla yapıldı, bu da daha küçük ayrıntıları görünür hale getirdi ve sakar görünmesini engelledi..

6. Farklı Kare ve Oval Şekilleri:

Karelerin ve Ovallerin Farklı Şekilleri

Tasarımda farklı kare ve oval şekillerini görebiliyoruz. Temelde kareler ile karelerin birleştirilmesi ve hücre görünümü verilmesi ile yapılmıştır. Dış bordür kahverengi ile kaplanmıştır ve tasarımı biraz parlak hale getirmek için oval şekillerde kullanılan sarı bir ton vardır. Bu ovaller ortada daha fazla kahverengi renktedir..

7. ‘Gamalı haç’ Sembolü:

Gamalı haç sembolü

‘Gamalı haç’ Hindular için kutsal bir semboldür. Ortada çizilmiştir ve dış kısımda çeşitli çizgilerle eşlik edilmiştir. Bu çizgiler bir çiçek gibi şekiller almıştır ve sürekli bir akış halinde çizildiği anlaşılmaktadır. Tasarımın köşelerinde tasarımı tamamlayan dört adet koni bulunmaktadır..

8. İnce ve Ayık Rangoli Tasarımı:

İnce ve Ayık Rangoli Tasarımı

Bu, bir tebeşir yardımıyla yapılmış çok ince ve sade bir tasarımdır. Bu, kaldırıma çizilmiş ve önce kare şeklinde başlamış, ardından karenin iki yanında oval şeklinde devam etmiştir. İleriye taşınan tasarım çiçek, taçyaprak ve yaprakları tutar ve homojen olarak çizilmiştir. Biraz renk katmak için ortasına yerleştirilmiş bir kadife çiçeği var.

9. Beyaz Ve Pembe ile Rangoli Desenleri:

Beyaz Ve Pembe Ile Rangoli Desenleri

Bu, sıvı tebeşir malzemesi veya ‘Alpana’ yardımıyla devasa bir rangoli tasarımıdır. Rangoli’nin farklı şekil ve desenleriyle çok profesyonelce harmanlanmış ve sadece beyaz ve pembe ile yapılmıştır..