Rangoli, Hindistan’da onlarca yıldır uygulanan önemli bir sanat biçimidir. Hindu diniyle ve festivaller sırasında ilişkilidirler; evin girişinde ya da etkinlik yerinde yapıldığını göreceksiniz. Sadece ülkenin sanatsal becerilerini yansıtmakla kalmaz, aynı zamanda gelenek ve göreneklerin bir yansıması olarak dururlar. Rangoli çoğu zaman el yapımıdır ve bazı öneriler arıyorsanız, aşağıdaki paragraflarda sizin için ilk dokuzu listeledik..

Basit El Yapımı Rangoli Tasarımları:

İşte resimlerle en popüler el yapımı rangoli tasarımları.

1. Büyüleyici El Yapımı Rangoli Tasarımı:

Büyüleyici El Yapımı Rangoli Tasarımı

Büyüleyici el yapımı Rangoli tasarımını yaratmak için tek ihtiyacınız olan bazı parlak renkler, güller ve bir kıdemliden yardım. Basit ve geleneksel desenler yaratın ve tasarımları benzersiz renklerle doldurun. Basit rangoli’nizin daha canlı ve eğlenceli görünmesini sağlayacağı için etrafını plastik güllerle çevreleyin. Tasarım her durum için mükemmeldir

2. Modern El Yapımı Rangoli Tasarımı:

Modern El Yapımı Rangoli Tasarımı

Yeni desenler ve stiller kullanırsanız ve onu mükemmel bir parıltıyla vurgularsanız, Rangoli tasarımınız modern olabilir. Güzel renkler kullanın ve bir şaheser yaratmak için yeterli alan kullandığınızdan emin olun. Bir Rangoli yarışması için bir şeyler yaratmayı umuyorsanız, kesinlikle kullanmanız gereken şey bu..

3. Basit El Yapımı Rangoli Tasarımı:

Basit El Yapımı Rangoli Tasarımı

Rangoli’nizin özel görünmesini sağlamak için her zaman süslü ve gösterişli desenler kullanmak zorunda değilsiniz, ayrıca basit bir çiçek deseni kullanabilir ve diğerleri kadar harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Pembe ve mor gibi parlak renkler kullanın ve etrafına güzel yeşil yapraklar ekleyin. Güzelliğini vurgulamak için biraz Diyas da yerleştirebilirsiniz..

4. Basit Ganesha El Yapımı Rangoli:

Basit Ganesha El Yapımı Rangoli

El yapımı Rangolis’iniz herhangi bir şekle veya desene sahip olabilir. Uğurlu görünmesi için Lord Ganesha’nın bir görüntüsünü bile oluşturabilirsiniz. İyi tanımlanmış bir daire yapın ve Ganesha’nın küçük bir görüntüsünü oluşturun. Çekiciliğini ve güzelliğini vurgulamak için ortasına bir Om işareti koyun. Bu kesinlikle size iltifat getirecek.

5. Mor El Yapımı Rangoli:

Mor El Yapımı Rangoli

Mor rengi kullanarak çekici bir Rangoli tasarımı yapabilirsiniz. Düz mor renkte bir daire yapın ve süslü görünümlü desenler çizin. Bunun için kullanabileceğiniz en iyi renk beyazdır. Merkezde biraz daha desen yapabilirsiniz. Bu kesinlikle Rangoli’nizin önemli ve özgün görünmesini sağlayacaktır..

6. Profesyonelce Yapılmış El Yapımı Rangoli Tasarımı:

Profesyonelce Yapılmış El Yapımı Rangoli Tasarımı

Bir uzmanın gözetiminde oluşturulan bir El Yapımı Rangoli’nin süslü ve abartılı görünmesi garanti edilir. Kesinlikle şovu çalacak ve size çok sayıda iltifat getirecek. Çok sayıda desen kullanın ve doğru renk türlerini kullandığınızdan emin olun çünkü yanlış renk türü Rangoli’nizi bozabilir..

7. Tanrıça Lakshmi El Yapımı Rangoli Tasarımı:

Tanrıça Lakshmi El Yapımı Rangoli Tasarım

Bir sonraki Lakshmi Puja sırasında, onu zarif fillerle çevreleyerek bu değerli Tanrıça’nın görüntüsünü kullanarak güzel bir Rangoli tasarımı yaratabilirsiniz. Daha çekici görünmesi için yan taraflara da Diyas ekleyebilirsiniz. Rangoli’nin güzelliğini artıracağından, Tanrıça’yı bir nilüfer üzerine oturttuğunuzdan emin olun..

8. Kırmızı ve Beyaz El Yapımı Rangoli:

Kırmızı Beyaz El Yapımı Rangoli

Kırmızı ve beyaz el yapımı Rangoli tasarımı her durum için uygundur ve basit desenler, desenler ve renkler kullanılarak yapılabilir. Fazla yer gerektirmez ve fazla zorluk çekmeden oluşturulabilir.

9. Diwali El Yapımı Rangoli Tasarımı:

Diwali El Yapımı Rangoli Tasarım

Diwali El Yapımı Rangoli, farklı renkler ve çekici bir desen kullanır.