Rangoli, Hindistan’ın dekoratif bir halk sanatıdır, festivaller, evlilikler ve diğer festivaller sırasında Hindu halkının evlerinin ve avlularının zeminlerini sarsılmaz tarzı ve tasarım teknikleriyle sonsuza dek süslemiştir. Bununla birlikte, yakın geçmiş, geleneksel rangolis’in görünümünü daha yüksek bir boyuta yükselten daha yeni formlara dönüştüğüne tanık oldu..

Kundan rangolis, bu sanatsal yenilikteki en son ürünlerdir. Rhinestones, boncuklar, plastik taşlar ve diğer süs parçalarından yapılmış bu rangolis, evinizin duvarında veya zemininde olsun, herhangi bir şekilde veya boyutta yapılabilir ve gösterişli görünebilir. Kundanlardan yapılan her rangoli’nin kendi güzelliği ve çekiciliği vardır. En iyi 9 tasarımımızı görmek için aşağıya bir göz atın.

1. Gözyaşı Şeklindeki Kundan Rangoli:

Gözyaşı Şeklindeki Kundan Rangoli

Bu gözyaşı damlası şeklindeki Kundan rangoli, en basit şeylerin nasıl hayranlık uyandırıcı görünebileceğinin klasik bir örneğidir. Gözyaşı damlası, küçük altın boncukların arasına yerleştirilmiş küçük incilerin iç astarıyla güzel bir şekilde tanımlanırken, bir yaprak ve çiçek şeklinde kahverengi renkli yapay elmaslar tüm görünümü ortaya çıkarır..

2. Dairesel Kundan Rangoli Tasarımı:

Dairesel Kundan Rangoli Tasarımı

Süslü kırmızı taşlar, küçük altın boncuklar ve altın, yeşil ve kırmızı taş dizilerinin kontrastı ile katmanlı bu dairesel tasarım, saf bir güzelliktir. Mücevherli görünümü, özel günler için uygun hale getirirken, aynı zamanda muhteşem bir duvar askılığı yapar..

3. Geleneksel Kundan Rangoli:

Geleneksel Kundan Rangoli

Bu Kundan rangoli’nin gösterişli stili, geleneksel bir rangoli tasarımının tüm özelliklerine sahiptir. Ayrıntılı görünümüne aldanmamak için mango şeklindeki tasarım, dairesel bir tabana yapıştırılmış kırmızı kağıt kesimlerinden yapılmıştır. Beyaz incilerle çevrelenmiş ve ortasında yapay elmaslarla daha da süslenmiştir. Altın renkli boncuklarla çevrelenen orta bölümden zıt renkli yapay elmaslardan oluşan üç halka ve taçlandıran ihtişam, ona şenlikli bir görünüm veren ışıklı bir lambadır..

4. Mavi Taşlar Kundan Rangoli:

Mavi Taşlar Kundan Rangoli

Renk temanız maviyse, bu Kundan rangoli kesinlikle gözünüze çarpacak. Neredeyse tamamı, dış ve iç astar için kullanılan beyaz incili mavi yapay elmaslarla güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Orta dairesel bölümdeki daha büyük boyutlu kırmızı yapay elmaslar, daha küçük mavi taşlarla dikkat çekici bir kontrast oluştururken, altın dokunuşlu kırmızı ve yeşil gözyaşı damlaları bu zarif gösteriye güzel bir ektir..

5. Pembe Taşlar Yaprak Rangoli:

Pembe Taşlı Yaprak Rangoli

Pembe taşların kullanımı, bu çiçek cum yaprak tasarımı için zengin bir seçimdir. En dikkate değer, yaprak şeklindeki desenin ucunun, iç çiçek şeklindeki tasarımı oluşturmak için nasıl dışa doğru kıvrıldığıdır. Ana hatları oluşturan minik altın boncuklar, dekoratif mavi ve yeşil yapay elmas parçalarıyla tamamlanan görkemli görünüme zarafet katıyor..

6. Kalp Şeklinde Kundan Rangoli:

Kalp Şeklinde Kundan Rangoli

Bu kalp şeklindeki rangoli, bir şenlik vesilesiyle bir giriş veya puja odası için mükemmel bir süslemedir. Mavi plastik taşlardan tasarlanan kalpler, ek etki için altın renkli boncuklarla tanımlanmıştır, ancak göze çarpan özellik, turkuaz mavisi ve kırmızı yapay elmaslarda aynı plastik taşlarla yapılan iç işlerdir..

7. Swastik Şekilli Kundan Rangolis:

Swastik Şekilli Kundan Rangolis

Gamalı haç şeklindeki rangolis, Kundan’s ile yapıldığında sevimli bir manzaradır. Lavanta taşları, beyaz inciler, pembe ve yeşil yapay elmaslar ve altın renkli boncuklarla bezenmiş bu tasarım, basit detaylarıyla oldukça benzersizdir ve bir duvar parçası olarak olağanüstü görünecektir..

8. Diya Kundan Rangoli:

Diya Kundan Rangoli

Bu Diya’dan ilham alan Kundan rangoli, evinizi Diwali ile dekore etmek için idealdir. Alev için pembe ve turkuaz rhinestones kullanımı, iç kısmı çevreleyen turkuaz mavisi plastik taşlarla mavi ve pembe metalik boncuklarla tasarlanan Diya’nın çerçevesine iyi oturur. Her zamanki gibi, altın boncuklu çerçeve, muhteşem bir esere son dokunuşu katıyor..

9. Son Kundan Rangoli:

Son Kundan Rangoli

Akrilik cam üzerine tasarlanan, yeşil ve sarı yapay elmaslarla yapılan bu mango şeklindeki Kundan rangoli, stil ve görünüm açısından dikkat çekicidir. En iyi yanı, zemin parçası, masa merkezi parçası veya uygun gördüğünüz herhangi bir dekoratif amaç için kullanabileceğiniz çok amaçlı bir Kundan rangoli olmasıdır..