Indija yra tradiciniai tautosakos namai. Ar tai būtų epinis Mahabharato mūšis, ar šilkinis Tanseno balsas, atnešantis kritulių; šios stebuklingos istorijos yra kiekvieno indo vaikystės dalis. Indija taip pat yra įvairiausių pasaulio tradicijų namai. Mus varo šių tradicijų moralinės vertybės, su kiekviena diena tampame geresniu asmeniu. Vien dėl šių tradicijų įvairovės indai išsiskiria. Žemėje, kurioje su medžiais ir gyvūnais elgiamasi pagarbiai, nesunku įsivaizduoti, kaip negyvi daiktai taip pat yra neatskiriama šių tradicijų dalis.

rangoli medžiagos

Kalbant apie negyvą objektą, sunku sumenkinti namo, sudarančio tradiciją, svarbą. Sakoma, kad namas yra dievybės buveinė, visiškai teisingai, nes namas yra tik kita struktūra be žmonių, gyvenančių jame, ir žmonėse, mes ieškome dievo. Kaip mes papuošiame dievybės šventyklą žvakėmis, smilkalais ir gėlėmis, „Rangoli“ yra dar viena Indijos naujovė dievo buveinės dekoravimui..

Paprastai „Rangoli“ naudojamas tokiuose festivaliuose kaip „Diwali“, siekiant pagerinti estetinę namo aurą.

Kas yra Rangolis:

Rangolis yra sudėtingas raštas ir laisvų rankų meno forma, specialiai nupiešta ant pastato grindų, naudojant tokias medžiagas kaip kolamo milteliai, spalvoti ryžiai, pilnesnė žemė ir tt arba jų derinys. Paprastai tokie piešiniai, tokie kaip festivaliai, tokie kaip „Holi“ ir „Diwali“, dabar gali būti vertinami kaip palankiausiomis progomis puošiantys namų ūkius kaip klestėjimo ir gero ženklo ženklas..

„Rangoli“ dizainas

Rangoliui naudojamos medžiagos:

Nors „Rangoli“ yra menas savo sudėtingumu, tikroji „rangoli“ medžiaga yra gana prieinama ir lengvai įsigyjama. Kruopščiai atrinkti, jie į „Rangoli“ dizainą įtakoja gyvybę ir daro ją ryškiai žavingą. Puikiai Rangoli plačiai naudojamos šios medžiagos –

  1. Kolam milteliai: Tai yra baltos spalvos smulkūs milteliai, naudojami nubrėžti pradinius rangoli kontūrus. Parengus pagrindinį kontūrą, kitos medžiagos naudojamos užpildyti dizaino vidų.
  2. Fullerio žemė: „Multanimitti“ arba „Fuller“ žemė taip pat tarnauja pagrindiniam Rangolio išdėstymo tikslui. Plačiai žinoma dėl savo grožio privalumų, „Fuller’s Earth“ dažniausiai naudojama laisvų rankų rangoliams kurti, kur reikalingas minimalus dekoravimas. Tai populiariausia rangoli medžiaga Pietų Indijoje.
  3. Spalvoti Rangoli milteliai:  Ši Rangoli medžiaga yra pati svarbiausia, nes ji suteikia rangoliui būdingą spalvingą pobūdį. Naudojant įvairias smulkaus smėlio ir spalvotų miltelių arba „Gulal“ proporcijas, galima išgauti norimą spalvos toną. Smėlis taip pat sumažina spalvų suvartojimą ir lemia ekonomiją.
  4. Krištolo druska – Jis naudojamas Rangoli skolinti apimtį. Kai spalva apibarstoma kristalų druskos pagrindu, ji suteikia 3D efektą rangoliams.
  5. Žiedlapiai ir gėlės – Jis naudojamas kaip „puošybos“ agentas ir naudojamas rangolio grožiui pagerinti, išryškinant jo sienas.
  6. Diyas ir žvakės – Jie naudojami apšviesti Rangolį ir pridėti prie jo mistikos elementą.
  7. Audinio/plakato spalvos – Kai norima pusiau nuolatinio Rangoli, gali būti naudojamos plakato arba audinio spalvos. Kadangi jie tam tikru mastu atstumia vandenį, jie gali išlaikyti atsitiktinį vandens išsiliejimą.
  8. Spalvoti lustai ir akmenys- Naudojamas apimties padidinimui „Rangoli“.
  9. Vaisiai ir daržovės – Nors tai gana nauja „Rangoli“ dizaino koncepcija, ji vis labiau populiarėja.

Turint reikiamą kūrybiškumą, „Rangoli“ sukūrimas yra pernelyg paprasta užduotis net mėgėjui. Virtualus paprastumas, kaip ir jo tradicinė vertė, rangolis daugelį metų bus paplitęs kiekvienam paprastam žmogui.